Skocz do zawartości
Gontar3d

Straszne wypalanie w plazmie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Około pół roku temu kupiłem TV LG 50PB5600, wybrałem plazmę ponieważ miała ona atrakcyjną cenę oraz nie posiadała bajerów typu 3d i smart TV których ja nie potrzebuje smile.gif

Ogólnie telewizor ma bardzo fajny obraz, do gier też się nadaje bardzo dobrze ze względu na dobry lag. Posiada jednak słabą czerń no i można komfortowo grać tylko w nocy smile.gif

Ale nie o tym mowa w tym temacie..
Podczas grania lub nawet oglądania czegoś na USB , albo grzebania w ustawieniach telewizora.. Już po 5-10minutach widać ogromne wypalenie, szczególnie widać to na ciemnym tle w nocy podchodząc do telewizora.
Wczoraj grałem z kolegą godzinke w bijatykę i po godzinie grania widać było wszystko i to z dość dalekiej odległośći ( normalnie paski życia, nazwy bohaterów itp )

Problem oczywiście znika po załaczeniu kilku filmików na Youtube ( typu usuwanie ghostlingu)
Jednak wcześniej te wypalania nie były widoczne już po tak krótkim czasie.

Druga sprawa to telewizor jest cały w plamach widać to szczególnie jak odsłonię rolety i pada na niego słońce.. Nie jest to kurz jest to tak jakby starta ta powłoka, wyczyściłem kiedyś ekran takim płynem do LCD i pewnie teraz widać tego objawy.


Da się jakoś uporać z tymi wypaleniami czy po prostu w każdej plazmie tak jest i trzeba z tym żyć ? MOże się zdarzyć, że z czasem wypalenia nie będą znikały ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go już dawno wywalił na zbity łeb i się nie denerwował dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to swój byś też musiał tak potraktować.

plazma do kompa się średnio nadaje.

Dlatego mam monitor lcd 24 cale 1200x1920.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest nowy to pewnie jest na gwarancji i w sumie warto zadzwonić po serwis. Jeśli to nie jest jakiś wyjątkowo tandetny model to już słaba czerń sugeruje wadę panelu (nie masz ustawionych maksymalnej jasności i kontrastu?), a szybkie utrwalanie konturów tylko to potwierdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...