Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynając, uważam, że temat słuchawek powinien posiadać osobną zakładkę. To jednak ważna sprawa posiadać komfort odsłuchu w prywatnosci. Przejżałem forum, przeczytałem sporo recenzji i jak zawsze problem jest ten sam: im więcej wiesz, tym bardziej głowa boli :). Kilkanaście godzin przed wybraniem TV, kilka przed doborem ampli, sporo z głośnikami a teraz kilka (?) przed zakupem słuchawek. Wiem jednak, że tutaj nie brakuje ludzi którzy wiedzą co jest warte uwagi. Krótko napiszę czego szukam - filmy, gry, czasem muzyka (głównie elektroniczna), przewód ok 3m, do 2000, preferowane otwarte. Posiadam tylko amplituner średniej klasy 7.1 i nie zamierzam kupować wzmacniacza pod słuchawki. Myślę również nad zestawem od Sony "9.1" ale jest dosyc problematyczny. Czekam na opnię od użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam słuchawki AKG K701, K702, Q701

To legendarne już słuchawki studyjne o brzmieniu referencyjnym, można je teraz dostać nawet ponizej tysiąca zł, wiec połowa twojego budżetu.

Najlepiej jakbyś ich mógł posłuchać wcześniej ale myślę ze będziesz zadowolony.

K701 to model standardowy

K702 ma czarny kolor i dodatkowo odpinany kabel od słuchawek

Q701 to edycja Quincy Jones z lekko zmodyfikowanym dźwiękiem, tez odpinany kabelek. Do wyboru kolory czarny, biały i chyba żółty tez był.

Polecam tez forum mp3store które zajmuje się tylko tematyka słuchawek i tam ci na pewno doradza jeszcze coś.

Edytowane przez kKadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam słuchawki AKG K701, K702, Q701

To legendarne już słuchawki studyjne o brzmieniu referencyjnym,

Nie przesadzasz czasem ???

;)

Nie są złe ale ze słuchawkową referencją nie mają i nigdy nie miały nic wspólnego.

Pozdro

Posiadam tylko amplituner średniej klasy 7.1 i nie zamierzam kupować wzmacniacza pod słuchawki.

To nie kupuj dobrych słuchawek bo szkoda kasy. I tak z dziurki amplitunera nie usłyszysz róznicy. A zaoszczędzoną kasę wydaj na coś innego.

Pozdro

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKG K701 w swojej klasie cenowej są znakomite ale zgadzam się pmcomp że nie są referencja bo dobre słuchawki jak kolumny są po prostu droższe.

Od razu Ci powiem, że K701 (nie wiem jak pozostałe wymienione przez Kadajo modele) nie zagrają Ci dobrze z ampli który nie ma wbudowanego porządnego wzmacniacza słuchawkowego, . (porządnego jak na wzmacniacz :)) amplituner ich po prostu nie uciągnie. Ja używam zewnętrznego wzmacniacza PRO JECT. Musze przyznac że ostatnio AKG graja głównie z karta dźwiękową w kompie (XONAREM) a ona ma niezły wzmacniacz słuchawkowy więc pokazują na co je stać. Jeżeli słuchasz dużo muzyki szczególnie rock, pop czy hard rock, metal AKG nie są dla Ciebie w rej klasie cenowej wybierz Sennheisery HD 600. To tyle porad a generalnie ze słuchawkami jest jak z kolumnami a może nawet bardziej niż z kolumnami bo tych ostatnich nie wkładasz na uszy. Musisz je odsłuchać. Pamiętaj że wymienione konstrukcje to modele półotwarte wiec wchodzą w mocna interakcje z otoczeniem. Jeżeli jednak jesteś osobą mniej nastawiona na jakośc dźwięku po prostu poszukaj czegoś w przedziale 500-1000 jest tam mnóstwo ciekawych modeli do codziennego słuchania. Ostatnio ojcu kupiłem AKG K550 i szczerze mówiąc kiedy ich używam bedąc w odwiedzinach po pierwsze jestem pod miłym wrażeniem po drugie przestałem wozić ze sobą własne słuchawki które mam do telefonu i tabletu (a nie mam złych :) )

P.S. te 550 wejście słuchawkowe w ampli pociągnie Ci bez problemu

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie napisałem, że są złe. Napisałem, że ... nie są żadną referencją.

Definicja referencji jest prosta: najlepsze w skali bezwzględnej, niezależnie od ceny czy innych czynników. Takimi słuchawkami jest set Orpheus Sennheisera.

Koniec w temacie. I tak jak w tym przykładzie o referencji słuchawkowej można mówić jedynie dla setu połączenia z jakimś wzmacniaczem. Wtedy ma to sens.

Co do słuchawek za rozsądne pieniądze, które brzmią bardzo dobrze i mają uniwersalne brzmienie pisałem na swoim blogu o jednym modelu SONY robionym wyłącznie na rynek japoński. Poszukaj jak chcesz.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady! Na spokojnie wszystko pprzeanalizuje. Największym problemem jest aby kupić słuchawki które jest w stanie obsłużyć mój ampli czyli nie płacić za coś czego i tak nie usłyszę. Mam jeszcze jeden dylemat, gdyż zmierzyłem dziś długość przwodu od moich obecnych nauszników i ma on aż 4m ! Niestety 3 mi nie wystarczą. Przedłużacz lub zamienny przewód? Niestety dobre nie są tanie, w szczególności do J 6.3mm (mam na małego ale zwykły HAMA z marketu). Wi-Fi jakoś mnie nie przekonują.

mjasinks - AKG K550? To są słuchawki zamknięte. Zależy mi na możliwie dużej głębi odsłuchu. Co do najlepszych modeli które u mnie zagrają - jak sprawdzić jakiej klasy jest wzmacniacz w moim ampli? Dla mnie to trochę dziwne, że amplituner za ok 3000 nie uciągnie słuchawek za 1000. Tak być nie powinno!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to trochę dziwne, że amplituner za ok 3000 nie uciągnie słuchawek za 1000. Tak być nie powinno!

Alez tak byc powinno i tak jest. Ta dziurka na słuchawki jest tylko kwiatkiem do kożucha. Taka dodatkowa funkcjonalność, która nic nie kosztuje.

Każdy ma oczywiście inne zdanie i definicję dobrego dźwieku ale ta dziurka dobrego nie daje. Dlatego wymyślono wzmacniacze słuchawkowe.

Najnowszym Porsche 911 Turbo za jakieś 250 tys EUR też po leśnych duktach nie pojeździsz. Tak być nie powinno skoro płacisz tyle kasy no nie?

Poza tym zanim kupisz słuchawki to ich posłuchaj. W Warszawie są miejsca, które własnie w słuchawkach się specjalizują. Oprócz tego 6-8 października na Audio Video Show ma byc mnóstwo słuchawek, możesz sobie ich na miejscu posłuchać. I lepszej rady nie dostaniesz bo ... lepszej nie ma.

BTW co rozumiesz przez głębię odsłuchu?

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że przeciętny amplituner powinien obsłużyć przeciętne słuchawki i tyle. Jeśli ktoś ma większe wymagania to takie wzmacniacze są jak najbardziej na miejscu. "Głębia odsłuchu" ? Może źle to opisałem. Dużo czytałem o przewadze otwartych w symulowaniu przestrzenności dźwięku.

Mieszkam w Gdańsku. Mamy tu kilka przyzwoitych salonów audio więc muszę się wybrać. Np do polecanego mp3 Store. Tylko jakoś bardziej wierzę Wam niż panu w sklepie :)

Co do przewodu, to przedłużka nie zabuży mi odbioru? Tylko to wydatek ok 100zł lub więcej :(. Może przy tej klasie słuchawek wystarczy coś tańszego?

Edytowane przez boro-przemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to inaczej. Za 1000 zł kupisz juz porządne słuchawki.

Za 3000 zł nie kupisz porządnego amplitunera. Kupisz ... co najwyżej prawie dobry amplituner.

Nie kupuj do niego takich słuchawek bo nie wykorzystasz ich potencjału, najprawdopodobniej je źle wysterujesz i nie będziesz zadowolony.

Jak chcesz słuchać w słuchawkach to kup słuchawki i do tego dedykowany wzmak słuchawkowy.

Słuchawki za 1000 zł nie dadzą Ci nawet namiastki sceny, o której myslisz. BTW z tych co znam i słuchałem jedynie Orpheus daje scenę pokazana przed głową i od niej całkowicie oderwaną. Tyle, że używany set kosztuje ok. 100-120 tysięcy złotych. Nowych brak. W 1991 ruku wyprodukowano tylko 300 zestawów.

Dzisiejszy ich topowy model czyli HD800, które mam i używam, w stosunku do tamtego dźwieku to jest porażka. Scena jest odsunięta od głowy ale jest dalej "w niej" umiejscowiona. Koszt ok. 4000 zł.

Polecam przyjechać na Audio Video Show bo na miejscu będziesz miał "wszystkie" modele słuchawek i różne wzmaki słuchawkowe. Bilet z Trójmiasta do Warszawy nie kosztuje majątku.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli chodzi tylko o brzmienie to nie mam zwracać uwagi na zamknięte / otwarte ? Ile według Ciebie powinny kosztować maksymalnie słuchawki których używa się tylko z Ampli? Jak to się ma do zestawów bezprzewodowych? Tam teoretycznie nie ma problemu ze wzmacniaczem. Czytałem sporo dobrego o Sony "9.1" i Sennheizer (nie pamiętam modelu) ale to wydatek 1500 - 2000 jednak może o tym pomyśleć? tym bardziej, że nie widziałem słuchawek z przewodem 4m. Pamiętaj o ich zastosowaniu o którym pisałem na początku. Nic lepszego niż DTS MA w nich nie będę słuchał a zazwyczaj tylko DD czy DTS lub przeciętne stereo bo MA wolę na kolumnach.

Dzieki za pomoc :)

Edytowane przez boro-przemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić bezprzewodowe słuchawki 5.1 to i tak powinieneś ich sam posłuchać.

Koniec rad z mojej strony, dałem ci ich bardzo dużo.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak bezprzewodowe Sony 9.1. Jeżeli ktoś z Was jest zainteresowany tym modelem to swoje opinie dodałem do zaczętego już tematu "słuchawki 5.1". Szczerze, to nie wiem jak wstawić tu link ale bez problemu znajdziecie tego taga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...