Skocz do zawartości
zielony_23

Wybór telewizora do PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu poszukuję dobrego telewizora do konsoli PS4. Moje wymagania:

- przedział cenowy : powiedzmy do 2500zł

- rozmiar 40"/42"

- full hd

- niski input lag ( taki aby bez problemów można było grać w szybkie strzelanki Battlefield 4)

- matryca - najlepiej 100hz ( nie wiem czy 50hz by ewentualnie starczyło)

- nie zależy mi specjalnie na dodatkach typu smart tv- telewizor ma służyć głównie do grania

Nie mam doświadczenia z konsolami- PS4 będzie moją pierwszą, dlatego proszę o porady. Chciałbym telewizora który będzie bardzo dobrze współpracował z konsolą.

Modele jakie mam na uwadze to np.

Sony KDL40W705C

Samsung UE40J5100

Samsung jest tańszy ale ma większy input lag (28ms) od sony (13ms). Z tego co wyczytałem to te telewizory mają matrycę 50Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra maksymalnie wykorzysta 60Hz więc nie ma tutaj znaczenia czy matryca będzie 120Hz. Podałeś bardzo dobry model czyli Sony W705C. Idealny do grania z ekstremalnie niskim lagiem około 13msec. W sumie nic więcej nie trzeba dodawać. Możesz przeczytać test wersji B, która jest właściwie taka sama: http://hdtvpolska.com/topic/32700-test-lcd-led-sony-kdl-42w705b-sony-kdl-32w705b-sony-kdl-50w705b-w705b-w706b-w705-w706/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :) Twoja odpowiedź utwierdza mnie w przekonaniu że ten Sony będzie najlepszym wyborem pod PS4. Martwi mnie jedynie tzw. efekt smużenia. Przeczytałem opinię człowieka który podczas grania na konsoli na tym TV na to narzekał. Czy to ma związek z matrycą 50hz?

Aha i jeszcze jedna rzecz . Czy ten TV faktycznie ma matrycę 50hz(tak podają na forach) bo przed chwilą przeczytałem test tego TV ( w wersji 32") i tam została zawarta informacja o tym że siedzi w nim matryca 60hz. I teraz już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor maksymalnie może mieć 60Hz. A nie 50Hz. Zatem jak ma 50Hz to ma i 60Hz ; ) Bo grę odpalisz zawsze w 60fps ;). Ogólnie na LCD zawsze może dokuczać smużenie. To już zależy od TV. Także w 120Hz. Dlatego zawsze jak testujemy robimy zdjęcia UFO (jak przeczytasz dowolny test to znajdziesz taką sekcję). Generalnie ja bym jednak został przy tym Sony gdyż i tak w tym przedziale ciężko o coś lepszego. Lag się liczy najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra maksymalnie wykorzysta 60Hz więc nie ma tutaj znaczenia czy matryca będzie 120Hz.

czyli nie szukamy na siłę 120Hz pod PS4 , więc czym się kierować przy wyborze TV tylko pod PS4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie szukamy na siłę 120Hz pod PS4 , więc czym się kierować przy wyborze TV tylko pod PS4 ?

Głównie lagiem? Teraz nie ma aż takich różnic jakby się mogło wydawać i telewizor pod konsolę nie jest wielkich wyzwaniem.... Lag to klucz aby było komfortowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nie otwierać nowego tematu to podepne się pod ten. TV 50" do ps4 w przedziale 4tys. Zł. Znajdzie się coś ciekawego?? Chciałbym aby był 4K.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmieniając 46" plazmę Panasonica z 2008 roku (model TH-46PY80P) na jakieś nowe LCD, np. Sony KDL-50W755C mógłbym się spodziewać lepszego grania na PS4? TV praktycznie w 90% służy do grania na PS4, pozostałe 10% to telewizja naziemna.

Co konkretnie byłoby lepsze w nowym LCD? Zaznaczam, że plazma cały czas od 7 lat chodzi dobrze, bez żadnej awarii, wypaleń też nie stwierdzam, co najwyżej drobne znikające szybko powidoki.

Zastanawiam się czy poprawa byłaby na tyle duża, żaby uzasadnić wymianę TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor maksymalnie może mieć 60Hz. A nie 50Hz. Zatem jak ma 50Hz to ma i 60Hz ; ) Bo grę odpalisz zawsze w 60fps ;). Ogólnie na LCD zawsze może dokuczać smużenie. To już zależy od TV. Także w 120Hz. Dlatego zawsze jak testujemy robimy zdjęcia UFO (jak przeczytasz dowolny test to znajdziesz taką sekcję). Generalnie ja bym jednak został przy tym Sony gdyż i tak w tym przedziale ciężko o coś lepszego. Lag się liczy najbardziej.

tzn. jak mam monitor Asusa z serii ROG Swift, ktorego matryca miga w przedziale (zalezy jak se ustawie) 60-165 mrugniec na sekunde i komputer wyswietlajacy co najmniej tyle samo klatek w grze to tez bede mial tylko 60 odzwiezen ekranu bez wzgledu na to jak i co ustawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmieniając 46" plazmę Panasonica z 2008 roku (model TH-46PY80P) na jakieś nowe LCD, np. Sony KDL-50W755C mógłbym się spodziewać lepszego grania na PS4? TV praktycznie w 90% służy do grania na PS4, pozostałe 10% to telewizja naziemna.

Co konkretnie byłoby lepsze w nowym LCD? Zaznaczam, że plazma cały czas od 7 lat chodzi dobrze, bez żadnej awarii, wypaleń też nie stwierdzam, co najwyżej drobne znikające szybko powidoki.

Zastanawiam się czy poprawa byłaby na tyle duża, żaby uzasadnić wymianę TV.

Czy zmieniając 46" plazmę Panasonica z 2008 roku (model TH-46PY80P) na jakieś nowe LCD, np. Sony KDL-50W755C mógłbym się spodziewać lepszego grania na PS4? TV praktycznie w 90% służy do grania na PS4, pozostałe 10% to telewizja naziemna.

Co konkretnie byłoby lepsze w nowym LCD? Zaznaczam, że plazma cały czas od 7 lat chodzi dobrze, bez żadnej awarii, wypaleń też nie stwierdzam, co najwyżej drobne znikające szybko powidoki.

Zastanawiam się czy poprawa byłaby na tyle duża, żaby uzasadnić wymianę TV.

Nie sądzę by był jakiś postęp w tej materii ;)

tzn. jak mam monitor Asusa z serii ROG Swift, ktorego matryca miga w przedziale (zalezy jak se ustawie) 60-165 mrugniec na sekunde i komputer wyswietlajacy co najmniej tyle samo klatek w grze to tez bede mial tylko 60 odzwiezen ekranu bez wzgledu na to jak i co ustawie?

Tak, ponieważ odświeżanie ekranu musisz ustawić na sztywno na 60Hz w przypadku TV. Może Ci gra wygenerować więcej FPS jeśli wyłączysz synchronizację pionową, ale raczej nic to nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co w takim razie sa te monitory gamingowe Asusa lub Acera i po co ich odswiezanie jest az tak wysokie skoro nie sa w stanie i tak wyswietlic wiecej niz 60 obrazow na sekunde?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...