Skocz do zawartości
rogal1

Humax HDCI 2000 czy Topfield TF7700-HSCI

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jednak twój model jest niefartowny. Wymień go jak najszybciej bo widzę ze to jednak jakaś padaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz kilka słów po wymianie Humax'a:

Podłączyliśmy nowego i .... to samo. Jakoś nie chcialo nam (instalatorowi i mnie) się wierzyć w drugi równie felerny egzemplarz.
Zmieniliśmy zasilanie (inne gniazdko) - bez zmian, dalej się wiesza
Wypieliśmy SCART'a - bez zmian
W końcu wypięliśmy antenę sat i .... bingo.

Okazuje się że mój talerz ma taki potencjał że uchwyt potrafi 'kopać' kiedy jest wilgotny. Mam nadzieję że jakaś izolacja galwaniczna wpięta w przewod anteny sat pomoże.
BTW - nie spotkaliście się z czymś takim - ja widzialem tylko taki dla anten naziemnych?
Dziękuję za wszystkie posty dodające otuchy i próbujące pomóc.
Jeśli znajdę rozwiązanie to podzielę się w tym wątku - może komuś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli połowa sukcesu ! Teraz przynajmniej wiesz co jest grane. Jeśli chodzi o izolacje to nie mam pojęcia jak to zrobić ale może inni pomogą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wykrakałeś. Przełączałem między componentem i HDMI, przełączałem, porównywałem obraz, aż w końcu mi się powiesił. To znaczy niezupełnie w normalny sposób. Mogłem go wyłączyć, włączyć, wejść do menu, słyszałem dżwięk na wszystkich kanałach, ale ...stracił obraz. Po wyjęciu wtyczki wszystko wróciło do normy. Ale ciekawostka, chodzi teraz jak burza, kanały, nawet HD, przełącza bardzo szybko :rolleyes: . Czyżby potrzebny był mu reset? Zaskakujące. Zresetujcie swoje tunery! Zobaczcie jaki będzie efekt u was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Update odnośnie Humaxa i TF. Zniechęcony moimi walkami w H-2000, wziąłem w "nieodpłatne używanie" (kupiłem z opcją zwrotu) Topfielda 7700.
Podłączyłem i po spojrzeniu na TV stwierdziłem że zostaje, a Humax odpada. To było dwa dni temu.
Krótkie porównanie, najpierw plusy dodatnie Humaxa (w porównaniu do TF):
- nie trzeba wybierać między HDMI a RGB, sygnał na obu wyjściach
- odbiera wszystko (poza Zone Europa - problem nadawcy) z pakietu Cyfrowego Polsatu.
- bardziej funkcjonalny pilot, wygodniejsza obsługa
- lepsze menu
- EPG wyświetla kanaly wg kolejności na liście ulubionych, a nie wg numerów (tak jest w TF - kanały ulubione, tylko kolejność wg numerów, a nie wg listy).

Teraz plusy ujemne H-2000:
- jakość obrazu na wyjściu RGB iCVBS to porażka - mdłe kolory, obraz rozmyty i przesunięty w lewo
- zawiesza się przy przejściu ze stand-by (pogrzebałem na forum, ktoś jeszcze ma taki problem)
- z jakiegoś powodu wylapuje dużo mniej kanałów niż Topfield - nie wiem jak to uaktualnić
- nie da się użyć USB do downloadu/uploadu

Co do TF-7700 - ma dwie poważne wady:
- konieczność wyboru wyjście między SCART (RGB) a HDMI
- ma kłopoty z odbiorem paru kanałów z pakietu Polsatu - wszystkie TVN'y i Boomerang wyrzucają info o braku kanału w pakiecie, o kodowaniu kanału itp.

Podsumowanie: poczekajcie jeszcze z wydatkami - albo na poprawę softu, albo na lepszy sprzęt. Na razie pierwsze koty z płoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='gabor' post='41028' date='06.03.2007, 15:42 ']No i wykrakałeś. Przełączałem między componentem i HDMI, przełączałem, porównywałem obraz, aż w końcu mi się powiesił. To znaczy niezupełnie w normalny sposób. Mogłem go wyłączyć, włączyć, wejść do menu, słyszałem dżwięk na wszystkich kanałach, ale ...stracił obraz. Po wyjęciu wtyczki wszystko wróciło do normy. Ale ciekawostka, chodzi teraz jak burza, kanały, nawet HD, przełącza bardzo szybko ;) . Czyżby potrzebny był mu reset? Zaskakujące. Zresetujcie swoje tunery! Zobaczcie jaki będzie efekt u was.[/quote]

Luzik gabor ;) Jeszcze pewnie nie raz się tak stanie :) Jak pisałem nie słyszałem o takim tunerze , który się nigdy nikomu nie zawiesił:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Zolty' post='41297' date='09.03.2007, 10:02 ']Update odnośnie Humaxa i TF. Zniechęcony moimi walkami w H-2000, wziąłem w "nieodpłatne używanie" (kupiłem z opcją zwrotu) Topfielda 7700.
Podłączyłem i po spojrzeniu na TV stwierdziłem że zostaje, a Humax odpada. To było dwa dni temu.
Krótkie porównanie, najpierw plusy dodatnie Humaxa (w porównaniu do TF):
- nie trzeba wybierać między HDMI a RGB, sygnał na obu wyjściach
- odbiera wszystko (poza Zone Europa - problem nadawcy) z pakietu Cyfrowego Polsatu.
- bardziej funkcjonalny pilot, wygodniejsza obsługa
- lepsze menu
- EPG wyświetla kanaly wg kolejności na liście ulubionych, a nie wg numerów (tak jest w TF - kanały ulubione, tylko kolejność wg numerów, a nie wg listy).

Teraz plusy ujemne H-2000:
- jakość obrazu na wyjściu RGB iCVBS to porażka - mdłe kolory, obraz rozmyty i przesunięty w lewo
- zawiesza się przy przejściu ze stand-by (pogrzebałem na forum, ktoś jeszcze ma taki problem)
- z jakiegoś powodu wylapuje dużo mniej kanałów niż Topfield - nie wiem jak to uaktualnić
- nie da się użyć USB do downloadu/uploadu

Co do TF-7700 - ma dwie poważne wady:
- konieczność wyboru wyjście między SCART (RGB) a HDMI
- ma kłopoty z odbiorem paru kanałów z pakietu Polsatu - wszystkie TVN'y i Boomerang wyrzucają info o braku kanału w pakiecie, o kodowaniu kanału itp.

Podsumowanie: poczekajcie jeszcze z wydatkami - albo na poprawę softu, albo na lepszy sprzęt. Na razie pierwsze koty z płoty.[/quote]

Zolty czy masz dwa moduły w Topfieldzie ? Jeśli jest C+ i Polsat to C+ musi być na górze a Polsat na dole. Jeśli tylko Polsat to na górze. Z tego co się orientuję tak powinny być moduły włożone do tunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeinstalowalem kanały i jest lepiej - tzn. jest dobrze. Zaraz zajrzę gdzie wsadzilem tego CP moduła. Cyfry nie mam. Dzięki za porady.
BTW TF zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam maly klopot z Humax HDCI 2000, mam orginalna karte Premiere na PremiereHD ale niewiem najakim CI Module to zadziała ? Edytowane przez BitTornado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do użytkowników Topfielda.
Posiadam ten odbiornik od 2 dni wraz z modułem Cyfry , połączonypo HDMI z Sharpem XD1. Obraz zdecydowanie lepszy niż na Echostarze 616. Ale mam kilka problemów. Wieszanie odbiornika przy kanałach HD na Astrze(pomaga wyłączenie odbiornika)Przegładajśc forum stwierdziłem że przyczyną może być moduł Cyfry. Czy zmieniając moduł na inny (jaki polecacie ) pozbędę się tej wady jednoczenie będę mógł korzystać z kanału Hd Cyfry?
Napisy na Canal+ są czarne na białym tle - czy to można jakoś zmienić?
Gdzie mogę znaleźć program do edycji listy kanałów z instrukcją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli rozumiem,ze jesli podlacze nowego Fergusona HD z tym modulem odbiore canal+ HD nawet po 1 lipca.Dodatkowo zamierzam to zgrac ze starym ferdkiem 7018 przez jakis bezprzewodowy splitter.Mam nadzieje,ze mi to wszystko razem zagra jak trzeba w obu pomiesczeniach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Fergusonie jest problem jak do tej pory nie rozwiązny. Mianowicie Ferguson ma wbudowany moduł , tak więc teoretycznie nie trzeba kupować modułu Cyfry. Ale to tylko teoretycznie gdyż aby odbierac CanalHD trzeba podpisać z Cyfrą aneks , a to jest możliwe jeśli kupisz moduł Cyfry lub ich dekoder ( lub dzierżawa dekodera).
W sprawie Topfielda:
1. Przy ustawieniu rozdzielczości na Auto w czasie odbioru sygnału 720P obraz się tnie. Trzeba wtedy ustawić na stałe 720P i obraz super.
2. Jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu na TP. Nawet kanały o legendarnie słabym sygnale jak TVP1 i TVP2 wygladają przyzwoicie.

Czy ktoś mi pomoże w sprawie pytań z mojego poprzedniego postu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@rudolfina

Niem. forum TF:

[url="http://www.topfield-europe.com/forum/forumdisplay.php?f=79"]http://www.topfield-europe.com/forum/forumdisplay.php?f=79[/url]


Softy, listy, narzędzia:
na dole strony:

[url="http://www.marcush.de/hdtv-receiver/"]http://www.marcush.de/hdtv-receiver/[/url]

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='daniel76' post='31769' date='29.12.2006, 00:21 ']... Jesli ma ktoś jakieś pytania odnośnie działania i funkcjonalnosci Topfielda to bardzo chętnie podzielę się moimi uwagami. Pozdrawiam[/quote]

Witam,


mam pytanie, jaki % poziomu sygnału i jaki % jakości masz na TF7700 przy odbiorze satelity Aster na różnych częstotliwościach ? Możesz podać ze 2-3 przykłady ?

Pytam, ponieważ ja zauważyłem, że na niskiej częstotliwości (przykładowo 10818 MHz) mam poziom 55% i jakość 70%, natomiast przy wysokiej częstotliwości (12721 MHz) katastrofalnie niski, bo odpowiednio poziom 12% (!!!) i jakość 46%.
W sumie to pechowo, bo akurat na wysokich częstotliwościach są 3 niem., niekodowane programy HD ...
Przy tak niskim poziomie sygnału często tracę obraz i dźwięk, a przy włączonym programie Anixe HD moj topfield potrafi się nawet SAMOCZYNNIE zresetować ...

Będę wdzięczny za odpowiedź, żebym wiedział, ile sygnału można +/- wycisnąć z talerza
Pozdrawiam Edytowane przez Andy_kr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='rudolfina' post='44099' date='07.04.2007, 09:54 ']Do użytkowników Topfielda.
Posiadam ten odbiornik od 2 dni wraz z modułem Cyfry , połączonypo HDMI z Sharpem XD1. Obraz zdecydowanie lepszy niż na Echostarze 616. Ale mam kilka problemów. Wieszanie odbiornika przy kanałach HD na Astrze(pomaga wyłączenie odbiornika)Przegładajśc forum stwierdziłem że przyczyną może być moduł Cyfry. Czy zmieniając moduł na inny (jaki polecacie ) pozbędę się tej wady jednoczenie będę mógł korzystać z kanału Hd Cyfry?
Napisy na Canal+ są czarne na białym tle - czy to można jakoś zmienić?
Gdzie mogę znaleźć program do edycji listy kanałów z instrukcją?[/quote]

Jeśli po wysunięciu modułu kanały FTA HD nie wieszają odbiornika to przyczyną jest zapewne moduł C+. Jest to produkt, który ma służyć do C+ i tyle, to tak jakbyś
posiadała tuner C+ i oczekiwała usług spoza oferty C+. Dlatego twórców tego moduły problem ten nie mógł przejmować. Co do tego jaki moduł polecić moge zasugerować T-REX Cam. Z tego co wiem(poszukaj szczególow na stronach satkurier.pl) działa w nim karta C+ HD na pewno do 30.06.07r. Należy pamiętać, że jeśli skaczemy po róznych systemach kodowania sprzęt ma prawo czasami się zawiesić. Przyczyny mogą być programowe, sprzetowe np. dwa uniwersalne moduły w odbiorniku do tego jakaś karta i pętla gotowa...
Acha nie jestem użytkownikiem Toppa. Dopiero przymierzam się do kupna jakiegoś SAT HD. Sorki Edytowane przez skarp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanko, a jestem totalnym noobem. Mam tuner Cyfry Pioneer 1330 problem w tym ze sie psuje, ale to nieistotne. Pytanie moje brzmi, czy bede potrzebował modułu do odbioru kanałów Cyfry ?
Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. DO każdego niezależnego tunera HD potrzeba moduł - oryginalny C+HD lub Aston 2.18. Jedynym wyjątkiem jest tutaj Ferguson , który ma wejscie uniwersalne i w nim sama karta działa i przepuszcza uprawnienia. Co do decyzji , który tuner kupić to już musisz ją podjąc sam - wystarczy poszperać po forach - jest wieeeeele opisów tunerów HD. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...