Skocz do zawartości
rogal1

Humax HDCI 2000 czy Topfield TF7700-HSCI

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='krog' post='36988' date='29.01.2007, 20:17 ']1. Polskich czcionek w EPG nie ma, ale w niczym to nie przeszkadza, przynajmniej mi,
2. Napisy są, bez problemu, mozna nawet ustawić aby włączały sie automatycznie w kazdym dostpnym filmie, nawet jeśli w czasie oglądania poprzedniego filmu napisy wyłączymy.
3. A tu mnie zaskoczyłeś, bo ani razu nie użyłem tej funkcji ........ ok sprawdziłem na TVP1 - jest bez problemu z polskimi znakami, ale przyznam, że nie wiem komu to wogóle potrzebne ? Telegazeta w obecnych czasach, w dodatku kiedy w każdym TV jest ?

Miałem okazję przez około 40 minut porównywać na dwóch Panasonicach Humaxa i Topfielda. Zarówno HD jak i SD. Obraz bardziej mi się podobał z Humaxa (nasycenie), ale moze to złudzenie, choc to samo twierdzi wiele innych osób nie mających jak ja Humaxa. Ponadto przy ocenie dwóch odbiorników TV SAT jest tyle istotnych rzeczy pobocznych, że nie ma co sie kusic na taką ocenę. Ale powiem dyplomatycznie - osoby mające srebny sprzet skazane sa na Humka, osoby mające czarny sprzęt na Topka. I jest to moim zdaniem bardzo dobre uzupełnienie i rozwiązanie. Tunery absolutnie porównywalne.

Przez miesiac używania Humaxa problemów miałem dosłownie DWA. Jeden to sporadycznie się pojawiający po wyłączeniu tunera z prądu i jego ponownym włączeniu czasami pokaże się napis "kanał kodowany, etc" Wystarczy wyłączyć i włączyć odbiornik pilotem i jest po problemie. Drugi to powszechny niebieski pasek na TVN. Dlatego dziwię się wpisowi uzytkownika "rysiuhelix" który po konkretnym pytaniu zniknał, albo problemów nie miał bo i tunera nie miał.[/quote]

O jakim powszechnym pasku na TVN piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestey w odbiorniku Topfield nie działa przelotka, co jest dużym utrudnieniem dla osób mających 2 tunery.
Wada ta zostanie podobno usunieta dopiero w kwietniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Judash' post='37073' date='30.01.2007, 15:36 ']O jakim powszechnym pasku na TVN piszesz?[/quote]

Z lewej strony obrazu przy vide ustawionym na 4/3 jest na TVN niebieski pasek o szerokosci doslownie milimetra biegnący przez całą wysokość ekranu. Przy rozciągnięciu obrazu pasek znika. Skarżą się też na ten pasek posiadacze innych odborników, m.in. cyfrowego philipka. Skarżą się tez na paski na innych kanałach, ale ja mam tylko na TVN (chyba, ze paski sa na kanaach które nigdy nie ogladałem).

slaw - w Humaxie przeplotka działa bez zarzutu, mam cały czas podłączony do niej drugi tuner Fergusona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='krog' post='36988' date='29.01.2007, 20:17 ']1. Polskich czcionek w EPG nie ma, ale w niczym to nie przeszkadza, przynajmniej mi,
2. Napisy są, bez problemu, mozna nawet ustawić aby włączały sie automatycznie w kazdym dostpnym filmie, nawet jeśli w czasie oglądania poprzedniego filmu napisy wyłączymy.
3. A tu mnie zaskoczyłeś, bo ani razu nie użyłem tej funkcji ........ ok sprawdziłem na TVP1 - jest bez problemu z polskimi znakami, ale przyznam, że nie wiem komu to wogóle potrzebne ? Telegazeta w obecnych czasach, w dodatku kiedy w każdym TV jest ?

Miałem okazję przez około 40 minut porównywać na dwóch Panasonicach Humaxa i Topfielda. Zarówno HD jak i SD. Obraz bardziej mi się podobał z Humaxa (nasycenie), ale moze to złudzenie, choc to samo twierdzi wiele innych osób nie mających jak ja Humaxa. Ponadto przy ocenie dwóch odbiorników TV SAT jest tyle istotnych rzeczy pobocznych, że nie ma co sie kusic na taką ocenę. Ale powiem dyplomatycznie - osoby mające srebny sprzet skazane sa na Humka, osoby mające czarny sprzęt na Topka. I jest to moim zdaniem bardzo dobre uzupełnienie i rozwiązanie. Tunery absolutnie porównywalne.

Przez miesiac używania Humaxa problemów miałem dosłownie DWA. Jeden to sporadycznie się pojawiający po wyłączeniu tunera z prądu i jego ponownym włączeniu czasami pokaże się napis "kanał kodowany, etc" Wystarczy wyłączyć i włączyć odbiornik pilotem i jest po problemie. Drugi to powszechny niebieski pasek na TVN. Dlatego dziwię się wpisowi uzytkownika "rysiuhelix" który po konkretnym pytaniu zniknał, albo problemów nie miał bo i tunera nie miał.[/quote]

Witam,

Tak się składa, że posiadam HDCI 2000, nBox-a i Topfielda 7700 (TV Sony KDL46X2000). Oglądam C+ (T-Rex 4.1 z predatorem 3.55) poprzez splitter Smart Wi z 4 kartami. Humaxa posiadam od ponad 3 miesięcy, n-Boxa od 2, a Topfielda od 2 dni... Instalacja antenowa, to torroid TC90 z 8 poczwórnymi konwerterami (do 4 tunerów) poprzez 4 8-wejściowe przełączniki DiSEqC S.168 (CENTAURI) oraz 110cm antena offsetowa z zezem i podwójnymi konwerterami (n-Box, Pioneer).
Moje pierwsze wrażenia:

1. TF7700 jest konstrukcją bardziej przemyślaną i nowocześniejszą od HDCI 2000 (bo powstał prawie rok wcześniej...):
- DiSEqC 1.1 (w humax-ie brak, jest tylko 1.0, 1.2 i 1.3);
- pamięć na 5000 programów (humax "tylko" 4000 ale przy 10 satelitach nie jest to rewelacja);
- polskie czcionki w programach pakietu C+ (ile można czekać na poprawę tego przez Humaxa?...);
- jest szybszy w przełączaniu programów;
- upgrade przez OTA (w Humaxie w dalszym ciągu jest to tylko potencjalna możliwość, a dostępna już jest 3 wersja firmware-u w dalszym ciągu tylko przez RS232...);

2. HDCI 2000 posiada również pewne zalety:
- ładniejszy design (ale to jest rzecz gustu...);
- brak przełącznika wyjść sygnału SCART<-> YPbPr (dośyć istotne, gdy chcey podłączyć kilka urządzeń: nagrywarkę DVD, PC i TV bez HDMI);
- niższa nieco cena.

3. Co do [b]jakości obrazu[/b], to oba egzemplarze generują obraz tej samej jakości (sprawdziłem na Canal+ Sport HD - 720p i Astra HD - 1080i, Sony ma dwa wejścia HDMI i mogłem porównywać jednocześnie). Oczywiście za wcześnie na rzetelniejsze porównanie (Topfielda mam 2 dni...). [b]Z fonią [/b]też nie ma problemu (jak dotąd...) lecz wcześniej miałem dośc poważne w Humaxie po HDMI i po SPD/IF. Dopiero ostatnia wersja firmware TEST poprawiła tę sytuację (wcześniej sygnał być mocno zniekształcony po kilkukrotym przełączeniu się pomiędzy różnymi programami nadającymi fonię w różnych standardach). Co do [b]MENU[/b] obu odtwarzaczy, to są one wg mnie porównywalne.

Aktualnie gdybym miał wybrać jeden z nich, to byłby to TF7700 i gdyby tylko jeszcze nTV chciała wypuścić moduł CAM z kartami tylko...

To tyle odnośnie pierwszych wrażeń.

Pozdrawiam

KMN Edytowane przez KMN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='KMN' post='37103' date='30.01.2007, 15:39 ']Witam,

Tak się składa, że posiadam HDCI 2000, nBox-a i Topfielda 7700 (TV Sony KDL46X2000). Oglądam C+ (T-Rex 4.1 z predatorem 3.55) poprzez splitter Smart Wi z 4 kartami. Humaxa posiadam od ponad 3 miesięcy, n-Boxa od 2, a Topfielda od 2 dni... Instalacja antenowa, to torroid TC90 z 8 poczwórnymi konwerterami (do 4 tunerów) poprzez 4 8-wejściowe przełączniki DiSEqC S.168 (CENTAURI) oraz 110cm antena offsetowa z zezem i podwójnymi konwerterami (n-Box, Pioneer).
Moje pierwsze wrażenia:

1. TF7700 jest konstrukcją bardziej przemyślaną i nowocześniejszą od HDCI 2000 (bo powstał prawie rok wcześniej...):
- DiSEqC 1.1 (w humax-ie brak, jest tylko 1.0, 1.2 i 1.3);
- pamięć na 5000 programów (humax "tylko" 4000 ale przy 10 satelitach nie jest to rewelacja);
- polskie czcionki w programach pakietu C+ (ile można czekać na poprawę tego przez Humaxa?...);
- jest szybszy w przełączaniu programów;
- upgrade przez OTA (w Humaxie w dalszym ciągu jest to tylko potencjalna możliwość, a dostępna już jest 3 wersja firmware-u w dalszym ciągu tylko przez RS232...);

2. HDCI 2000 posiada również pewne zalety:
- ładniejszy design (ale to jest rzecz gustu...);
- brak przełącznika wyjść sygnału SCART<-> YPbPr (dośyć istotne, gdy chcey podłączyć kilka urządzeń: nagrywarkę DVD, PC i TV bez HDMI);
- niższa nieco cena.

3. Co do [b]jakości obrazu[/b], to oba egzemplarze generują obraz tej samej jakości (sprawdziłem na Canal+ Sport HD - 720p i Astra HD - 1080i, Sony ma dwa wejścia HDMI i mogłem porównywać jednocześnie). Oczywiście za wcześnie na rzetelniejsze porównanie (Topfielda mam 2 dni...). [b]Z fonią [/b]też nie ma problemu (jak dotąd...) lecz wcześniej miałem dośc poważne w Humaxie po HDMI i po SPD/IF. Dopiero ostatnia wersja firmware TEST poprawiła tę sytuację (wcześniej sygnał być mocno zniekształcony po kilkukrotym przełączeniu się pomiędzy różnymi programami nadającymi fonię w różnych standardach). Co do [b]MENU[/b] obu odtwarzaczy, to są one wg mnie porównywalne.

Aktualnie gdybym miał wybrać jeden z nich, to byłby to TF7700 i gdyby tylko jeszcze nTV chciała wypuścić moduł CAM z kartami tylko...

To tyle odnośnie pierwszych wrażeń.

Pozdrawiam

KMN[/quote]

Do czego potrzebny Diseq 1.1?.A te 4000 kanalow to faktycznie katastrofa!.A to ze Topfield czesto sie wiesza to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najnowszy firmware do tunera Topfield TF7700-HSCI datowany na 15.01.2007 jest do pobrania tu:

[url="http://www.bombeeck.nl/download/481.zip"]http://www.bombeeck.nl/download/481.zip[/url]

Po wgraniu wersja sprzętu = 1.3.3 a wersja softu = 7.00.29.

Tuner działa wyraźnie szybciej, m.in. przełączanie kanałów i poruszanie się po menu. Poprawiono też literówki w polskim tłumaczeniu. Na pewno jest cała masa innych zmian o których na razie nie wiadomo...
Polecam upgrade. Najlepiej wgrywać z PenDrive'a USB.

Od pewnego czasu dostępny jest też edytor listy kanałów dla tego tunera. Program nazywa się Vega v2.32 i można go pobrać tu:

[url="http://www.bombeeck.nl/download/480.zip"]http://www.bombeeck.nl/download/480.zip[/url] Edytowane przez DarekS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DarekS' post='37306' date='31.01.2007, 20:54 ']Najnowszy firmware do tunera Topfield TF7700-HSCI datowany na 15.01.2007 jest do pobrania tu:

[url="http://www.bombeeck.nl/download/481.zip"]http://www.bombeeck.nl/download/481.zip[/url]

Po wgraniu wersja sprzętu = 1.3.3 a wersja softu = 7.00.29.

Tuner działa wyraźnie szybciej, m.in. przełączanie kanałów i poruszanie się po menu. Poprawiono też literówki w polskim tłumaczeniu. Na pewno jest cała masa innych zmian o których na razie nie wiadomo...
Polecam upgrade. Najlepiej wgrywać z PenDrive'a USB.

Od pewnego czasu dostępny jest też edytor listy kanałów dla tego tunera. Program nazywa się Vega v2.32 i można go pobrać tu:

[url="http://www.bombeeck.nl/download/480.zip"]http://www.bombeeck.nl/download/480.zip[/url][/quote]

Przeciez ten tuner byl taki idealny..to po co te poprawki?.....o jakies literowki....a niby wszystko bylo dopracowane.I szybciej bedzie dzialal...hmm.podobno byl szybszy od Humaxa.Cala masa zmian...tylko po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Judash' post='37308' date='31.01.2007, 22:16 ']Przeciez ten tuner byl taki idealny..to po co te poprawki?.....o jakies literowki....a niby wszystko bylo dopracowane.I szybciej bedzie dzialal...hmm.podobno byl szybszy od Humaxa.Cala masa zmian...tylko po co?[/quote]

Po co ta ironia i złosliwośc Judash ???? Ja już zmieniłem soft na nowszy i musze powiedziec , że rzeczywiscie szybciej przełącza kanały. JESZCZE SZYBCIEJ !!! Literówki w tłumaczeniu - było kilka ale poprawili ( ale w epg nie ma polskich ą,ę, ł - tu minus . Pozostaje do wyboru albo szybsze działanie albo polskie czcionki w epg ). Widzisz takie wypowiedzi jak twoja prowadza potem do jakiejś dziwnej wojny pomiędzy właścicielami Humaxa lub Topfielda. Może to wynik degustacji z powodu braku od dawna zapowiadanego softu do Humaxa ????? Topfiled nie krzyczy , że będzie nowy soft tylko spokojnie go sobie wprowadza a humax od dwóch miesięcy zapewnia o nowym sofcie tylko do tej pory go jakoś nie ma. A Przełączanie kanałów działa szybciej niz do tej pory i teraz to jest już błyskawica ( obsługa softu również śmiga az miło ). Daj Boże użytkownikom Humaxów takiego podejscia do klienta i nowego softu bo przecież to wielka firma , która w Polsce ma wielu wielbicieli no i robi dobry sprzęt. PEACE.

P.S.I nie wiesza się często. Ja mam Topfielda od dwóch miesięcy i zawiesił się może ze 2 razy . Chyba , że to dużo..... Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='daniel76' post='37320' date='31.01.2007, 23:12 ']Po co ta ironia i złosliwośc Judash ???? Ja już zmieniłem soft na nowszy i musze powiedziec , że rzeczywiscie szybciej przełącza kanały. JESZCZE SZYBCIEJ !!! Literówki w tłumaczeniu - było kilka ale poprawili ( ale w epg nie ma polskich ą,ę, ł - tu minus . Pozostaje do wyboru albo szybsze działanie albo polskie czcionki w epg ). Widzisz takie wypowiedzi jak twoja prowadza potem do jakiejś dziwnej wojny pomiędzy właścicielami Humaxa lub Topfielda. Może to wynik degustacji z powodu braku od dawna zapowiadanego softu do Humaxa ????? Topfiled nie krzyczy , że będzie nowy soft tylko spokojnie go sobie wprowadza a humax od dwóch miesięcy zapewnia o nowym sofcie tylko do tej pory go jakoś nie ma. A Przełączanie kanałów działa szybciej niz do tej pory i teraz to jest już błyskawica ( obsługa softu również śmiga az miło ). Daj Boże użytkownikom Humaxów takiego podejscia do klienta i nowego softu bo przecież to wielka firma , która w Polsce ma wielu wielbicieli no i robi dobry sprzęt. PEACE.

P.S.I nie wiesza się często. Ja mam Topfielda od dwóch miesięcy i zawiesił się może ze 2 razy . Chyba , że to dużo.....[/quote]

Troche ironii wskazane w tym momecie, poniewaz czytajac opinie posiadaczy Topfiela, to byl on poprostu najlepszy, bo mial Polskie znaki, byl szybki i wogole nic nie trzeba w nim robic.A tu nagle okazuje sie, ze: zawiesza sie mniej lub wiecej, nie ma Polskich znakow w EPG, jakies literowki i jest wolny.Wiec poco bylo tak zachwalac skoro tez ma niedopracowany soft?.Jesli zas chodzi o soft Humaxa a raczej jego brak, to mnie to nie irytuje, bo brak Polskich znakow w EPG mi nie przeszkadza, ale gdyby tuner mi sie zawieszal, to by mnie wyprowadzilo z rownowagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Judash nikt nie twierdził , że najlepszy. Jakbyś potrafił czytać ze zrozumieniem to byś wiedział że Topfield przy normalnycm sofcie jest szybki , przynajmiej tak jak Humax jeśli nie szybszy. Literówki w sofcie - poproś kogoś żeby CI zrobił screeny i zobaczysz w jakich miejscach i jak wiele ich było. Wtedy bedziesz się mógł wypowiadac w takim tonie jak teraz. Topfield z softem sprzedawany teraz jest równorzędnym tunerem z Humaxem o czym pisało tutaj wiele osób posiadających te tunery. Niektórzy mają obydwa i obiektywnie oceniali - poszukaj a znajdziesz. Wgranie nowego softu to nie chęc zmiany czegoś złego tylko ciekawość - wiesz jak to jest ? Ano tak , że kazdy chce zobaczyc co daje nowy soft. Otóż ja ten soft zmieniłem i teraz wiem. Tuner jest jeszcze szybszy , kanały przełącza błyskawicznie ( JESZCZE SZYBCIEJ co nie znaczy , ze wcześniej to robił powoli ) Menu działa szybciej - co nie znaczy ze wcześniej działało jak żółw. Nowy soft ma jednak wadę - nie ma w EPG polskich czcionek - i ja potrafię to napisać - jak widzisz oceniam obiektywnie. Napisy nadal działają poprawnie , są polskie czcionki , inne rzeczy również działają poprawnie. Ogólne zmiany to poprawienie szybkości działania i strata polskich czcionek w EPG. Ja zostaję przy tym sofcie bo zależy mi bardziej na szybkości niż na czcionkach w EPG. Inni podejmą decyzję sami. CO do Ciebie - nie wiem skąd twoje podejście do tematu - piszesz : gdyby tuner się zawieszał ....ble ble ble - chyba napisałem Ci ze przez 2 miesiące użytkowania dzień w dzień zwiesił mi się 2 ( słownie : dwa ) razy. Czy to wiele? Humaxy się pewnie nie wieszają. Nie chcę dakej z Tobą dyskutować bo zaczyna się debata nad wyższością Świąt Bozego Narodzenia nad Wielkanocnymi. Mnie to nie interesuje i to nie jest zabawa dla mnie. Ja zostanę przy Topfieldzie a Ty przy Humaxie i żebyśmy mieli jak najlepsze softy co tydzień i żebyśmy byli z nich zadowoleni. Dla mnie EOT :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedys mialem humaxa 5400, moge wiec powiedziec o pewnej generalnej zasadzie. Kupujac humaxa , to jaki jest w momencie zakupu musi klientowi odpowiadac na 100%, bo ewentualne zmiany w firmware poprawia tylko ewidentne bledy. Za to serwis maja ok. Nawiazalem nawet kontakt z jakims Tajwanczykiem (chyba) z sewisu, probujac przekonac ich do jakis ewidentnie potrzebnych zmian w firmware. Mimo, ze zmiana bylaby na lepsze i nie wymagalaby wielkiej pracy aby ja wprowadzic, gosc z humaxa wyjasnil , ze tego nie zrobia bo do tej pory bylo inaczej i nawet przyznaje mi racje ze nie jest dobrze, ale klienci sie do tego przyzwyczaili , wiec zadnych zmian juz byc nie moze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Również stoję przed wyborem jednego z tych dwóch tunerów. Na dziś bardziej zachęca mnie Humax szczególnie zapowiedzią wypuszczenia zewnętrznego twardego dysku do swojego modelu.
Czy ktoś może coś dodać w tym temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Mam pytanie do użytkujacych obydwa typy tunerów. Jaka jest
różnica temperatury pracy tych tunerów? Z doświadczenia
z Humaxem (miałem CRCI 5500) wiem że tunery tego
producenta to niezłe grzejniki.

Pozdrawiam
Rover

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ocena TF 7700HSCI przez TELE-SATELITA ( j. pol.)

[url="http://www.tele-satellite.com/TELE-satellite-0703/pol/topfield.pdf"]http://www.tele-satellite.com/TELE-satelli...ol/topfield.pdf[/url]

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dorzucę się do tematu jako świeży użytkownik Humax'a.
Z wad:
- wieszał mi się wielokrotnie - problem z przechodzeniem w stand-by i ze stand-by na ON. Jak się okazało to wina przelotki która nie chodziła z polsatowskim Echostarem 616. Po odłączeniu drugiego tunera jest lepiej, ale nadal zdarza mu się "zamrozić"
- kanały przerzuca wolno w porównaniu do starego Echostara. O ile przejście między kanałami SD jest na akceptowalnym poziomie (choć i tak wolniejsze niż na Echostarze) to przejście SD-HD to wieczność, przy czym często kończy się wyświetleniem czarnego ekranu. Pomaga czasem przeskok na inny kanal HD i powrót.
- na razie gra podłączony pod CRT, ale nawet na takim TV widać marną jakość kanałów SD na wyjściu Euro - lewa strona obrazu "nie mieści się w kadrze" - loga (np. Zdrowie i Uroda) są częściowo obcięte. Obraz lekko rozmazany i wyraźnie cyfrowy (skośne linie schodkowane, problemy przy szybkim ruchu itp).
Tu Echostar bije go na głowę - chętnie zobaczyłbym jak oba chodzą na TV LCD.
- Zapisalem nową nazwę dla listy Ulubionych, która zmieniła się w jakiegoś "krzaka" po ponownym podłączeniu
- Grzeje jak kaloryfer (Echostar ma tak samo)

Z zalet:
- sensowne EPG z rezerwacją itd
- w miarę sensowne Menu

Podsumowując:
Dużego wyboru na rynku nie ma, jeśli chodzi o tunery pod Polsat Cyfrowy, skazany byłem na TF lub Humaxa i chyba się pospieszyłem.
Jutro być może uda mi się potestować TF 7700 - zobaczymy jak wypadnie w porównaniu do Humaxa i starego Echostara 616 za 200 PLN. :(

To tyle po dwoch dniach używania Humaxa 2000.

Edytowane przez Zolty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bawilem się obydwoma tunerami, a nawet trzema.
Humax 2000, Topfield 7700, Pace 810

Kolejnosc wg mojej oceny:
1. Topfield (szybkie przełączanie kanałów, wspaniale współpracuje z modułami Aston, Polsat, Cyfra, super EPG, bez problemów na złączu HDMI-HDMI)
2. Humax (dziwnie działa z dwoma modułami jednocześnie Cyfra, Polsat, wolne przełączanie kanałów)
3. Pace (nie przystosowany na rynek polski, za mało gniazd CI, najnowsze oprogramowanie w j.polskim :-), dobrze działa z modułami)

Pozdrawiam

braavoo

Ja też przeszedłem na połączenia Component. Nie ma żadnych problemów z wizją, a różnica w jakości prawie niezauważalna przy nadawanych bit-rate :-). Złączem HDMI-DVI mam tylko połączony PC do mojego LCD. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" wieszał mi się wielokrotnie - problem z przechodzeniem w stand-by i ze stand-by na ON. Jak się okazało to wina przelotki która nie chodziła z polsatowskim Echostarem 616. Po odłączeniu drugiego tunera jest lepiej, ale nadal zdarza mu się "zamrozić " - Mam Humaxa z modułem Cyfry + od grudnia, po przelotce podlączony Ferguson 7018 do którego znowu po przelotce jedno z gniazd N-box recordera / do drugiego gniazda sygnał idzie z przelotki Thomsona/. Nic mi się nie wiesza ani nie zamraża. Jedynie wchodzenie na kanały HD mogło by być nieco szybsze, to fakt - w N-ce odbywa się to szybciej. Ale normalne kanały przełączają się zupełnie szybko /proszę zwrócić uwagę, że mam inne tunery do porównań/. Zapewne musisz wymienić egzemplarz. Do TV LCD Humaxa oraz N-kę mam podłączone przez HDMI /za pośrednictwem przełącznika Belkin, bo jest jeszcze trzeci, czyli odtwarzacz DVD z HDMI/, oprócz tego poprzez Amplituner Denon również jest to spięte z telewizorem componentem. Tak na wszelki wypadek <_< . I nie zrozumiem dlaczego wielu forumowiczów twierdzi, że po componencie lepiej. Jakie lepiej? Czy to ma być pocieszenie dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą łączyć przez HDMI? <_< " Ja mam Topfielda od dwóch miesięcy i zawiesił się może ze 2 razy . Chyba , że to dużo....." Tak, to dużo, o dwa razy za dużo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gabor nic tylko pogratulować. Z opinii innych użytkowników wynika ,że tak samo humax jak i topfield czasami potrafią się zawiesić. Topfielda mam już 3 miesiące i nadal liczba zwiechów to 2. Miało to miejsce podczas szybkiego "biegania" po menu - nie podczas oglądania tv. Każdy tuner ma to do siebie , ze się czasami zawiesi i chyba nie ma takiego na świecie , którego to nie dotyczy. Miałem już kilka i każdy się czasami wieszał. Poczekaj spokojnie ...Ciebie też to spotka. A co do componentu - lepiej po componencie wyglądają kanały SD - natomiast HD zapewne przez HDMI - nie wiem , nie sprawdzałem bo uzywam tylko Compnent. Jak kanałów HD będzie w ofercie w Polsce z piętnaście to pewnie wtedy sie przerzucę tylko na HDMI natomiast teraz niestety wiekszość ogladanych kanałów to jednak SD a te wygladają u wszystkich czy większości ( z tego co mozna wyczytać na tym forum i innych ) przez Component.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
>gabor: Dzięki za słowa otuchy - może to rzeczywiście kwestia egzemplarza. Przyjrzałem się dzisiaj trochę bliżej sprawie 'obciętego' obrazu SD. Wygląda to na przesunięcie w lewo - na niektórych kanałach (Kino PL) widać wręcz czarny pasek po prawej stronie (2-3 cm na 21" kineskopie). Rozmycie - wrażenie nieostrości bardzo wyrażne. Jutro będę miał okazję porównać obraz z TF 7700, ciekawe czy będzie dużo lepiej na SD?
Szczerze mówiąc - a raczej pisząc - nie spodziewałem się że tuner HD, z było nie było wyższej półki polegnie z taniutkim Echostarem pod względem obrazu.
C.D.N. jutro - po testach TF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A co do componentu - lepiej po componencie wyglądają kanały SD - natomiast HD zapewne przez HDMI - nie wiem , nie sprawdzałem bo uzywam tylko Compnent". Napisałem, że mam równocześnie podłączone po HDMI i po componencie, więc ja nie spekuluję, ja widzę, w każdej chwili zmieniam jednym przyciskiem wejście w telewizorze i mogę porównać.
"Miałem już kilka i każdy się czasami wieszał. Poczekaj spokojnie ...Ciebie też to spotka" - być może, ale od czasu wejścia Wizji ZAWSZE mam jakiś tuner i jak narazie to tylko Ferguson po wgraniu niefirmowego oprogramowania mi się zaczął wieszać, wróciłem do firmowego i spokój. Więc nie każdy musi się wieszać. Piszesz tak jak niektórzy o swoich telewizorach /czy innym sprzętem/, z którymi mają ogromne problemy od początku i zamiast od razu je wymieniać, to słuchają rad nie wiadomo kogo na forach /być może serwisantów lub dystrybutorów wadliwych modeli czy partii produkcyjnych :lol: /, że tak ma być, bo to urok jakiekoś modelu. Guzk prawda, jeżeli coś nie działa prawidłowo, to znaczy że to bubel, który należy wymieniać do oporu, aż się trafi na dobrze działający model, albo zmienić firmę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gabor to poczytaj posty innych odnośnie kanałów SD i ich jakości na LCD - Component VS HDMI. Większość osób twierdzi , ze jednak po componencie jest lepszy obraz. Może to rzeczywiście subiektywne zdania ale takie może być i twoje. Tak jak już pisałem - i Humaxy i Topfieldy się czasami zawieszą i nie ma to nic wspólnego z wadliwymi partiami itp. Taki urok - dokładnie tak jak napisałeś. Jak Ci się komp zawiesi i masz niebieski ekran ( znany praktycznie wszystkim , którzy takowe używają ) to od razu wymieniasz na nowy ? Jak dla mnie to za radykalnie podchodzisz do tematu. Po użytkowaniu Topfileda 3 miesiące - 2 zwiechy przy bardzo szybkim przełączaniu funkcji w menu i to ma być powód to wymiany tunera lub biegania po serwisach ? Czy to też jest wadliwa partia ? To chyba wszystkie Humaxy i Topfieldy jakie mają userzy tego forum i innych mają tunery z wadliwej partii. Praktycznie każdy zgłaszał , ze coś mu się zawiesiło , musiał wyłączyć tuner lub nawet wyciągnąć wtyczkę z gniazdka.
P.S.
gabor porównujesz na LCD jakość po Compnencie i HDMI , która dotyczy kanałów SD czy HD bo tego dokładnie nie napisałeś. Jesli HD to mogę się zgodzić że HDMI jest lepsze ale jeśli SD to jednak uwierzę większości , która twierdzi że SD po componencie wygląda ładniej.

Pozdrawiam
Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz, co mówi większość czy mniejszość, poprostu sprawdż sam. To przecież oczywiste, że piszę o subiektywnych odczuciach, i o to chodzi, to ja mam wierzyć,że tak jak oglądam, jest najlepiej. Co do zwisów tunerów, to nie bierz tego do siebie, chodziło mi o ciągłe wieszanie się Humaxa Zoltego, żeby nie myślał, że to norma w tym tunerze. I o POWTARZAJĄCE się problemy innych forumowiczów, którym niektórzy próbują wmówić, że z takimi czy innymi wadami należy się godzić. A uwaga o twoich dwóch zwiechach to był żart. Z komputerami to raczej chyba nieco kiepskie porównanie, bo to co tam ściagamy i instalujemy i jak to wpłynie na pracę systemu, to chyba nikt nigdy nie wie dopóki nie sprawdzi.A przy okazji, nie chciałbym aby moje wypowiedzi na temat Humaxa były traktowane jako twierdzenie, że jest on lepszy od Topfielda. Absolutnie, ten mam i o nim piszę, tamtego nie znam, wię się nie wypowiadam, a że jest czarny, więc go skreślilem :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obejrzałem sobie dzisiaj Topfielda (bez dużej możliwości zabawy nim) i przy okazji 'poklikałem" innym egzemplarzem Humaxa. O dziwo Humax zmieniał kanały trochę szybciej niż TF, oba podpięte do dużych LCD więc nie miałem jak sprawdzić jakości SD po RGB. Mój dzisiaj wędruje do serwisu/wymiany - zobaczymy co da się zrobić. Nie mam zamiaru odpuścić - albo będzie chodził tak jak powinien (bez TTTM - Ten Typ Tak Ma)
Daleki jestem od przyłączania się do Wojenki TF vs. H-2000, ale moje krótkie dośiadczenia z H-2000 nie nastawiają optymistycznie do tej firmy. Tf nie wybrałem z jednego powodu - przełącznika wyjść: albo SCART albo HDMI/Component. Po pdłączeniu do LCD pozostałby mi tylko CVBS na nagrywarkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zolty podpowiem , że Topfield ma automatyczne wykrywanie rozdzielczości w jakiej nadaje dany program i tak właśnie rzuca obraz na LCD. Kiedy rozdziałkę mamy ustawioną na AUTO to przełączanie kanałów pomiędzy tymi samymi rozdzielczościami działa ok natomiast około 1-2 sekund dłużej potrwa przełączenie z SD na HD. Natomiast tą samą rozdziałkę można ustawić ręcznie na sztywno ( np. dla SD 576i ) i wtedy przełączanie kanałów działa szybciej. Powoduje to jednak , ze po przełączeniu na kanał HD musimy zmienić ręcznie na pilocie rozdziałkę na 1080i. Spróbuj tak ustawić tą funkcję żeby CI pasowała jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>daniel 76: Czytałem o tym automatycznym przełączaniu i pobawiłem się "ręcznie" również. Nie chcę być opatrznie zrozumiany - w porównaniu do egzemplarza Humaxa którego jeszcze mam w domu oba tunery w Profani'e zmienialy kanały dużo szybciej. Mam nadzieję z moim da się coś zrobić (poza wyrzuceniem :lol: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...