Skocz do zawartości
rbk23

Epson EH-TW5100 plus ekran Adeo Plano ramowy ?, pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuję remont pokoju kinowego i zamierzam kupić projektor EPSON EH-TW5100 plus ekran ramowy Adeo Plano 217x129 (16:9) materiał Helios Grey i rama pokryta aksamitem. Pokój będzie w miarę dobrze zaciemniony , nie należy do bardzo jasnych. Do tego uchwyt ścienny UCH0101 . Projektor będzie podłączony do upsa.

Zastanawiałem się też nad projektorem TW5200 ale ten oczywiście który wybrałem jest tańszy, czy może lepiej dołożyć parę zł i wybrać 5200 ?

Jest to mój pierwszy projektor , który ma służyć do oglądania tv oglądanie filmów bluray PS4 i granie PS4 .

Bardzo bym chciał liczyć na poradę czy to dobra konfiguracja i czy sprzęt który planuję kupić będzie mi dobrze służył ?

Jeszcze mam pytanie jakiego kabla hdmi użyć takiego 10 metrowego aby dobrze sprawował się z projektorem ? Im droższy tym lepszy ? jakieś propozycje ?

Czy materiał Helios Grey będzie dla mnie odpowiedni ? czy może Reference Grey lub ewentualnie Vision White ?

Z góry bardzo dziękuję za jakąś pomoc, za jakiś czas planuję zakupy i bardzo bym potrzebował fachowej opinii :)

Jeszcze raz z góry dzięki! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pokój ma ciemne ściany to lepszym materiałem będzie reference white lub grey (w zależności od mocy świetlnej projektora i rozmiaru ekranu). W Twoim przypadku mógłby być to grey. Projektor wybrałbym BenQ W1400 zamiast tego epsona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

materiał Helios Grey i rama pokryta aksamitem

ma służyć do oglądania tv oglądanie filmów bluray PS4 i granie PS4 .

do takiego zastosowania tylko

BENQ W1070

OPTOMA GT1080

Edytowane przez lexusgs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek z tym Benq to jest problem bo ja potrzebuję czegoś tańszego do maks 2300zł . Odnośnie ekranu polecano mi do tego epsona Reference White. Lexusgs z tym benq W1070 boje się efektu tęczy , widziałem kilka razy i było ok, ale momentami odczuwałem jak by takie migotanie ekranu ciężko to opisać, dlatego z tego powodu i z powodu strachu przed tęczą wybrałem markę Epson. Mam nadzieję że z tym Epsonem lipy nie będzie...

Dodam , że aktualnie w pokoju kinowym używam Panasonica ST60e , ale tv idzie do drugiego pokoju a w kinowym zamontuję ten projektor i ekran ramowy.

Dziękuję że odpisaliście :) pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Benq W1070 i adeo ramowy velvet Helios Grey. Jestem bardzo zadowolony, pomieszczenie nie jest przystosowane stricte pod kino, ściany są jasne i ogląda mi się ok, co do efektu tęczy nic takiego nie widzę, a parę osób widziało projektor i nikt nic nie powiedział. Jest to mój 1 projektor, więc nie musisz się tym sugerować, ale ja polecam takie rozwiązanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Mnie BenQ tłucze strasznie EPSONa ale każdy widzi to zapewne inaczej , poleciłem BenQ ponieważ widziałem kilka różnych projectorów w akcji i ten wszystkie strasznie stłukł ...

nie mam mowy o żadnych tęczach czy innych zjawiskach nadprzyrodzonych :D:D

Edytowane przez lexusgs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostrzegam przewage DLP nad 3xLCD,.. ale czy nie przyszlo Ci do glowy, ze ten film to sciema?

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że ten filmik to lekka ściema i propaganda na korzyść BenQ :)

Epson EH-TW5100 już do mnie jedzie hmmm ciekaw jestem czy się sprawdzi dobrze jako mój pierwszy projektor. Jutro będę testował, ale jeszcze bez ekranu, testy ''na sucho'' :)

Kupiłem za cenę 2000zł Mam nadzieję, że będzie wart tej kwoty.


Panowie jeszcze jedna sprawa. Z tym kablem HDMI ? potrzebuję 10metrów i na Allegro widzę sporo firm spooooro reklam itp itd nie wiem czym się sugerować ? Prolink będzie ok ? bo widzę, że sporo osób go brało. Czy ten kabel jest w miarę przyszłościowy ? Odpalę na nim kiedyś uhd ? Możecie jakoś pomóc doradzić ? Z góry wielkie dzięki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie swoją rację że to ściema i niech tak zostanie , Ja widziałem BenQ w akcji wielokrotnie i wiem o czy piszę w dodatku mogę powiedzieć że te filmiki z tuby nie oddają wcale tego co się widzi w realu

życzę aby epson spełnił twoje oczekiwania choć dziwię się że nie posłuchałeś dobrej rady M.K. o którą zresztą tu poprosiłeś ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wdzięczny za to co Maciek napisał i patrzyłem tego BenQ , lecz organicza mnie budżet... BenQ W1400 jest droższy. Aktualnie mogę sobie pozwolić na wydatek 2000zł

Temat BenQ możliwe, że wróci kiedyś :) zobaczę jak ten Epson wypadnie... Co do rad Maćka to jeśli chodzi o ekran, to będę brał Reference White. Dzięki. Jeszcze tylko z tym kablem panowie jak by ktoś zarzucił jakąś marką ? Na co patrzeć i w jaki kabel 10metrowy HDMI się zaopatrzyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywa że projektor potrafi kaprysić na 10 m kablu, niestety nie używam takich za tysiaka tylko coś w stylu kolegi EICidX więc nie wiem czy taki drogi kabel jest w stanie rozwiązać problem ze zbyt słabym poziomem sygnału. Wina często leży po obu stronach źródło ma zbyt słaby sygnał a odbiornik jest zbyt wrażliwy na jego marne parametry i mamy problem. W zupełnie innej konfiguracji sprzętowej ten sam kabel HDMI sprawuje się znakomicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie projektor już posiadam :) testy ''na sucho'' rewelacja. Cieszę się jak małe dziecko ;) kabel też już zamówiłem

Mam do was pytanie, bo wpadłem na taki pomysł aby zaoszczędzić troszkę $ podczas remontu. Planowałem kamień dekoracyjny na ścianie i na to powiesić ekran Adeo Plano. Pojawił taki pomysł w głowie aby zrezygnować z ekranu i kamienia i pomalować ścianę jakąś dobrą farbą i wtedy rzut obrazu z projektora bym miał jeszcze większy. Czy są może jakieś specjalne farby ? I co sądzicie o tym pomyśle ? :) Czy to ma sens ? jakaś dobra farba na ścianę i rezygnacja z ekranu który w pewnym stopniu będzie mnie ograniczał ? Rzucałem obraz na biały sufit i prezentował się bardzo fajnie, stąd takie pytanie. Z góry dziękuję za odpowiedź! :)

Ściana pomalowana odpowiednią farbą Vs Ekran ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musiał byś mieć zrobioną idealnie płaską ścianę, na czym jak na czym ale na ścianie najbardziej będzie widać krzywe.
Ramowy ekran możesz samo sobie zrobić, tylko znaleźć dobry materiał.

Osobiście wybrał bym ekran.
Chociaż doświadczenia dużego nie mam, bo sam mam swój ekran za 270 zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kabel 10 metrowy za 35 zł i tez działa bardzo fajnie :) I też przesyła 1080@60Hz

http://allegro.pl/show_item.php?item=5245677528

No i płaski więc bardziej wygodny jak dla mnie.

Nie pisz takich rzeczy bo potem ktoś przeczyta i stwierdzi, że tani kabel będzie OK.

A wszystko zależy także od transmitera i receivera czyli tego, co jest wbudowane w nadajnik czyli np. amplituner albo blu-ray i w odbiornik np. telewizor czy projektor.

Prosta zasada ... im tańsze klocki tym trzeba niestety zastosować lepszy czyli droższy kabel.

A pierwsza zasada to ... sprąwdzić, szczególnie przed zakryciem kabla w ścianach, tunelach czy suficie.

To moja rada, każdy zrobi jak zechce.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że nie, gdzieś kiedyś czytałem w jakimś teście, że kabel powyżej 7 metrów to może być loteria jak nie ma się żadnego wzmacniacza etc.
Te moje 10 metrów ładnie działa i jestem zadowolony. Ale rada w 100% słuszna, aby porządnie sprawdzić przewodu, zanim się je gdzieś wsadzi, bo potem spory problem.
U mnie działa ok, obraz nadaje karta graficzna Radeon R9 390 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelek HDMI już posiadam, dokładnie taki jak podał montas :) dzięki montas! :)

Działa i jest ok PS4 śmiga NC+ też , amplituner Yamaha nie ma z nim problemów.

Z tą ścianą to troszkę poczytałem na temat tych farb i chyba pozostanę przy Adeo Plano Reference White (16:9) rama z aksamitu, tylko rozmiar biorę jednak większy 237x141 :)

Teraz jeszcze muszę znaleźć odtwarzacz multimedialny podłączany do amplitunera (po HDMI) tak do 700zł bo do czegoś będę musiał dysk usb podłączać

Może ktoś ma jakąś szybką propozycje? jakiś najlepszy sprawdzony odtwarzacz multimedialny taki do 700zł który odczyta napisy i mkv i będzie przesyłał dts hd true hd najnowsze kodeki dźwięku? Taki który podłączę i bezstresowo na nim będę sobie śmigał po podłączeniu dysku przez usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz podłączać zewnętrzne nośniki, a nie interesuje Cię montaż dysku w środku urządzenia to możesz śmiało wybrać MED600x3D ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za propozycje :) Oczywiście rozważam zakup tego sprzętu. ;)

Wezmę ten model podany przez Maćka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie już wszystko mniej więcej mam przygotowane, jeszcze pozostaje mi zadać jedno pytanie. :) Może macie namiary na dobry sklep lub kogoś kto zrobi fajne stojaki pod kolumny frontowe(niższe) i tylne(wyższe) ? I drugie pytanie. Czy jest jakieś fajne źródło gdzie można by kupić tanim kosztem fajny stolik audio hi-fi ? wysokość maksymalnie 40cm i szerokość 100cm :) Bo jak zobaczyłem ceny tych stolików audio na necie to mi oczy wyszły z orbit :D , a nie chcę mieć stolika droższego od projektora czy ekranu ;)

Pod ekranem Adeo Plano trzeba przecież swój cały dobytek na czymś trzymać :) i gdzieś postawić wszystko, no i oczywiście centralny też musi na tym stać :)

Możecie coś ciekawego polecić ? Z góry dzięki wielkie!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Walek77 będę brał ten odtwarzacz oczywiście :)

Po obadaniu tematu stolików audio panowie, dochodzę do wniosku, że zrobię sobie sam platformy z granitu na osobne sprzęty, plus na kolumny frontowe , centralny i sw. Tylko będę musiał stożki z podkładkami sobie dokupić, bo granit już ogarnąłem. Mam nadzieję że jakoś to wszystko będzie w miarę wyglądać i nic się nie będzie bujać oraz, że jakość dźwięku będzie w miarę ok. :)

Tak zobaczyłem teraz ceny tych konkretnych stożków i do tanich one nie należą :/ no nieźle nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...