Skocz do zawartości
darer

Problem z efektem jitter na android z kodi, dongle chip rk3288

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z efektem jitter. Mam w ustawieniach kodi zaznaczona synchronizację i dostosuj częstotliwość na "zawsze" i obraz z kodi/spmc nie jest płynny w 100%. Po zaznaczeniu tych opcji w xbmcbuntu na PC obraz z mniej wydajna grafika jest w 100 % płynny. Czy ktoś ma ten sam problem? Tvdongle podłączony jest do LG 47' przez hdmi1 dongle jest na chipie rk3288 który podobno ciągnie nawet 4k a u mnie SD jest szarpane a bez tych zaznaczonych opcji w ustawieniach kodi obraz jest jeszcze gorszy więc coś jednak one dają ale nie jest idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dongle do starego sharpa i obraz jest płynny . Czyli to wina mojego lg który jest jakoś niekompatybilny z tym chipem. W ustawieniach androida w hdmi mode jest dużo opcji odświeżania i rozdzielczości ale żadna nie daje płynnego w 100% obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem Kodi na przystawkach i na Nvidi Shild ( to jest mocna specyfikacja ) i nigdy [beeep]y nie ukrywało, stary Popcorn c200 jakością zmiażdżył w/w rozwiązania, nie wiem z czego to wynika ale na razie nie znalazłem androidowej alternatywy choć i PC też rady nie daje.

Wysłane z mojego SHIELD Tablet przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dongle do starego sharpa i obraz jest płynny . Czyli to wina mojego lg który jest jakoś niekompatybilny z tym chipem. W ustawieniach androida w hdmi mode jest dużo opcji odświeżania i rozdzielczości ale żadna nie daje płynnego w 100% obrazu.

A jaki konkretnie plik próbujesz odtworzyć i co otrzymuje telewizor (jaki format sygnału)? To drugie sprawdzić można wciskając info na pilocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki konkretnie plik próbujesz odtworzyć i co otrzymuje telewizor (jaki format sygnału)? To drugie sprawdzić można wciskając info na pilocie.

Pliki mkv lub mp4 głównie filmy z Genesis lub icefilm. Sygnał na tv jest 1080p 60hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pliki mkv lub mp4 głównie filmy z Genesis lub icefilm. Sygnał na tv jest 1080p 60hz

No to nie ma prawa iść dobrze. Film (24p) musi wyjść jako 24Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KODI/XBMC przyjmuje dyspozycję synchronizacji materiału video z odświeżaniem matrycy ale tego nie robi.

Nie jest w stanie odebrać informacji od matrycy.

Zbadaj fps materiału i wymuś na KODI krotność fps.

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotności nie wymusisz, bo z tego co wiem to wg normy EIA/CEA-861 nie ma takiego formatu i nic go nie rozpozna. Możesz ewentualnie dać 24psF, ale to wyjdzie przeplot, co nie ma sensu. Musi być 24p -> 24Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja w ustawieniach androida 1080p 24hz i 23hz . Ale o Dziwo żadna opcja nie daje płynnego Obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co otrzymuje telewizor przy takim ustawieniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080p 24hz

Obraz jest taki skaczacy szczególnie na szybko poruszających się scenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i taki powinien być, bo przecież 24 klatkowe filmy nie są płynne z natury, przynajmniej Twój odtwarzacz teraz nie powoduje dodatkowego szarpania :) Włącz sobie funkcję TruMotion w telewizorze (jeśli posiadasz) to spowoduje interpolację klatek obrazu i płynniejszy ruch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości, 24Hz używamy dla filmów 24.000 fps, 23Hz dla 23.976 fps. 99% filmów na BD ma 23.976 fps.

Ustawienie odświeżania 24Hz dla filmu 23.976 fps oznacza powtarzanie klatki co ~40 sekund, jeśli w tym momencie akurat odbywa się ruch to widoczna jest przycinka obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam włączone trumotion ale to nie wiele daje. A zmiana odświeżania też czy to 60hz czy 24hz to i tak są przycinki. Na htpc z Ubuntu (xbmcbuntu) nie trzeba nic zmieniać wystarczyło zaznaczyć 2 opcje w kodi i obraz jest 100% płynny w 1080p 60hz. A z tym androidem jest jakoś nie tak. Próbowałem różne wersje kodi xbmc i spmc i jest lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chciałem sprostowanie że w ustawieniach androida display-> hdmi mode mam 25 i 24 Hz ale nie mam możliwości wyboru 23hz. Czyli mój tv nie obsługuje 23hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...