Skocz do zawartości
Piotrek P

Jaki uchwyt wybrać do TV 65 cali?

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że nie udało mi się znaleźć żadnego tematu poświęconego uchwytom do TV, postanowiłem taki założyć ;)

Chodzi mi mianowicie o uchwyt do 65-calowego TV (konkretnie UE65JS8500, waga bez podstawy wg producenta to 29 kg). Z tego co udało mi się zorientować, to zakrzywienie TV nie ma wpływu na wybór uchwytu (TV jest zgodny z VESA 400x400) - czy dobrze myślę?

Zależy mi na tym, żeby uchwyt miał regulowaną odległość TV od ściany (abym mógł sobie TV przybliżyć) oraz możliwość regulacji w poziomie lewo-prawo - reszta nie ma dla mnie znaczenia. No i oczywiście chciałbym, aby uchwyt był solidny, żeby mi TV nie spadł :P Dużo pozytywnych komentarzy znalazłem o uchwytach firmy Maclean, więc poszukałem chwilę i znalazłem 3 takie modele:

1) MC-569: http://uchwytylcd.com.pl/uchwyty-do-rtv-lcd-led/uchwyt-do-tv-30-63-maclean-mc-569-45kg-3550

2) MC-642: http://uchwytylcd.com.pl/uchwyty-lcd/uchwyt-do-tv-37-70-maclean-mc-642-40kg-23646766

3) MC-602: http://uchwytylcd.com.pl/uchwyty-tv-plaskie/uchwyt-do-tv-32-70-maclean-mc-602-max-vesa-600x400-3430

I teraz mam kilka pytań - jak rozumiem podawany calaż TV jest orientacyjny, a tak naprawdę najważniejsza jest waga TV?

Ponadto zastanawia mnie dlaczego tak drogi jest pierwszy z wyżej wymienionych modeli? Czy to mocowanie do ściany które zastosowano w tym przypadku jest jakieś solidniejsze niż w przypadku pozostałych (możliwości ma niemalże identyczne co pozostałe, jedynie kąt nachylenia może być minimalnie większy)?

Być może moje pytania są dziwne, ale nie kupowałem nigdy wcześniej żadnego uchwytu i nie chciałbym wtopić, tylko kupić bezpieczny i funkcjonalny produkt. A może warto rozważyć coś jeszcze innego - inne firmy, inne modele?

Z góry ogromne dzięki za pomoc :)

Edytowane przez Piotrek P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym szczególnie wdzięczny gdyby wypowiedziały się osoby, które maja powieszone swoje duże TV na ścianach - na co najlepiej zwrócić uwagę, jakie powinno być mocowanie do ściany. A może ktoś miał różne uchwyty i z jednych był bardziej zadowolony a z innych mniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc może moja historia... w dużym skrócie - ostatnio urwanie głowy w robocie, więc rzadziej zaglądam, a i teraz padam już na pysk ;)

od razu zaznaczę, że moja wypowiedź jest zdaniem użytkownika-laika, a nie fizyka jądrowego. W swoim domu przerabiam dwa wieszaki i służą bez zająknięcia do tej pory. Nie wiem, czy jakaś konkretna marka ma tutaj znaczenie, ale ja w zasadzie kierowałem się głównie jednym parametrem - maksymalna waga TV, rozmiar TV moim zdaniem nie ma tu żadnego znaczenia (oczywiście należy sprawdzić przed zakupem jakość wykonania, jak i sam materiał z którego został wykonany).

W moim przypadku są to wieszaki "sztywne", bez możliwości regulacji poziomej - tylko regulacja pionowa, a na jednym z nich wisi stara plazma w rozmiarze 42" i wadze prawie 40kg, więc nie przerażaj się swoim Samsungiem chodzącym w wadze "piórkowej". Umocowanie wieszaka i TV jest na tyle solidne, że odnoszę wrażenie, iż mógłbym jeszcze spokojnie na tym TV usiąść, a wieszak i tak by to wytrzymał (max obciążenie w jego przypadku było koło 100kg). Na drugim "sztywnym" wisi dużo lżejsze 60" i też ma się dobrze ;) ale... teraz łyżka dźiegciu... piszesz, że chciałbyś wieszak regulowany również w poziomie (przybliżyć, obrócić lewo-prawo) i tu chyba - może nie tyle producent, co jakość wykonania nie jest już bez znaczenia: materiał z jakiego jest wykonany, sposób i jakość łączenia regulowanych ramion itp.

też raz skusiłem się na taki zakup, wieszak nie należał do mega markowych, ale też nie był najtańszy. Niestety po umocowaniu go do ściany, przy próbie powieszenia na nim wspomnianej wcześniej plazmy z wagi ciężkiej, nie dało się tego niestety zrobić. TV swoją wagą ciągnął cały wieszak w kierunku podłogi - zarówno same ramiona, ich łączenia, jak i "blacha" mocowana do ściany sprawiały wrażenie, jakby miały zamiar poddać się wadze, jak podgrzewany plastik. TV w pionie przemieścił się ładnych naście/dziesiąt cm w dół, a obraz pochylił się w kierunku podłogi - dodam tylko, że nie miałem odwagi całkowicie wypuścić go z rąk. Po tym co zobaczyłem, darowałem sobie temat, a wieszak oddałem z powrotem do sklepu, wymieniając na sprawdzone "sztywne" rozwiązanie (wieszak ten teoretycznie również miał mieć udźwig do 100kg).

Podsumowując: przy sztywnym wieszaku moim zdaniem wystarczy z odpowiednim zapasem zachować parametr udźwigu i oczywiście nie kupować najtańszych za kilkanaście złotych, a powinno być okej, natomiast jeżeli masz zamiar "tańczyć" z TV po salonie w różnych kierunkach i kupić wieszak regulowany w różnych płaszczyznach, to tutaj już chyba należy kupić sprawdzone, być może markowe, ale przede wszystkim sprawdzone i polecane przez użytkowników wieszaki i jednak nie szczędzić na to za bardzo grosza (oczywiście w granicach rozsądku). Nie wyobrażam sobie sytuacji, że któregoś dnia wracam do domu z roboty i zastaje na podłodze leżącego nie tylko psa :D

ps. do Twoich wklejonych propozycji w żaden sposób się nie odniosę, gdyż strony się nie otwierają, aczkolwiek Maclean gdzieś obił mi się o uszy, jako jeden z tych właśnie polecanych i zbierających dobre opinie

Edytowane przez Markcox
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informacje - na pewno się przydadzą ;) Jeden z użytkowników forum zwrócił mi uwagę w prywatnej konwersacji, że powinienem raczej rozglądać się za wieszakami na dwóch ramionach (są bardziej stabilne), a nie na jednym.

Będąc ostatnio w Saturnie przy okazji spojrzałem też na te wieszaki do TV i zauważyłem, że niektóre ruchome strasznie skrzypią w trakcie regulacji i nie sprawiają wrażenia solidnych. Tym bardziej byłbym wdzięczny gdyby użytkownicy takich cudów byliby w stanie polecić jakieś konkretne solidne modele :)

Natomiast odnośnie linków to nie wiem co się stało, bo mi cały czas działają. Może ten sklep miał akurat jakiś problem i jego stronka nie działała przez chwilę?

Polecono mi również na przykład taki wieszak na dwóch ramionach:

Fiber Novelty NB-P6: http://www.uchwytylcd.eu/p1494,nb-p6-wysokiej-jakosci-obrotowy-uchwyt-dla-monitorow-i-telewizorow-lcd-led-40-70.html

Właściwie spełnia moje wymagania, więc może coś takiego? Jestem w stanie wydać nawet więcej jeśli trzeba - chciałbym tylko mieć gwarancję że kupuję coś porządnego i stabilnego, a jednocześnie funkcjonalnego.

Będę wdzięczny za wszelkie dodatkowe sugestie :)

Edytowane przez Piotrek P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie na 2 ramionach. Ja mam wieszak jednoramienny i wisi na nim 40cali. Ledwo, ledwo. Ramie faktycznie sie wygina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma taki na dwóch i wisi tam 65" Też się lekko ugina po latach. Grunt to mega dobrze przykręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam, że przeze mnie wspomniany wieszak regulowany również posiadał dwa ramiona, a efekt był taki, jak opisałem. Fakt, że nie kosztował on może 500-600 PLNów (i to był może właśnie błąd), ale jego jakość wykonania wołała o pomstę do nieba. Już pierwszy jego element, który mocowany jest do ściany był zrobiony z takiej tandety, że na upartego można było go powyginać w dłoniach - taka sytuacja ;) mój błąd, że nie sprawdziłem tego od razu w sklepie, ale przerabiając już wcześniej dwa wieszaki, z których byłem mega zadowolony, nie podejrzewałem nawet takiej lipy.

Ja w każdym razie z regulowanego wieszaka się wyleczyłem i jak życie pokazało, nawet nie wykorzystałbym jego "funkcjonalności"

Edytowane przez Markcox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

awarie wieszaków jesli od poczatku nie rzuca sie w oczy, ze to totalny shit - dotycza zzwyczaj ich mocowania w scianie i puszczania kołków :)

zamocuj cos w miekkim betonie komorkowym i to zle wyschnietym (bez uzycia kotwy chemicznej ktora utwardzi pustak na mniej wiecej 5 cm wokol kołka/kotwy) i masz duze prawdopodobienstwo, ze kolek sam wyjdzie wczesniej czy pozniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki wieszak, na którym wisi Plazma 65".

Nie pamietam producenta. Ma dwa ramiona pomiędzy częścią mocowaną do ściany a częścią mocowaną do TV. Ramiona chodzą super, nic nie skrzypi, mozna dowolnie regulować obrót TV lewo prawo oraz odległość od ściany.

Wieszak ma jedną wadę.

Do TV przymocowane są jak zwykle dwa pionowe uchwyty, które wiesza się na takiej płaskiej ale wytłoczonej blasze. I ona niestety tak jakby sie lekko wygięła po powieszeniu telewizora. TV wisi juz ze trzy lata więc wieszak "działa" ale moje inzynierskie i konstrukcyjne poczucie jakości wykonania buntowało się przeciw temu. Moim zdaniem producent zastosował zbyt cienką blachę. Powinna mieć ze 2 mm a ma zapewne z 1,5 mm.

A był to najlepszy i najdroższy wieszak, który wg. producenta miłą chyba wytrzymać do 120 kg i 75". Jestem gotów się założyć, że na takim TV ten wieszak by się złożył.

Moja rada: kup wieszak solidny, będziesz spał spokojnie.

Może wieczorem cykne fotki.

Pozdro


Na bazie moich doświadczeń żadnego z tych uchwytów bym nie kupił.

Pozdro


Tych też nie. Tylko dwa ramiona.

Pamietęjcie, że TV na takich ramionach będzie działać jak dźwignia.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszukiwarka uchwytów:

http://www.euro.com.pl/uchwyty-do-telewizorow1.bhtml?link=ban-250x100

mam takie dwie sztuki:

http://www.euro.com.pl/uchwyty-do-telewizorow/multibrackets-mb036-m-vesa-super-slim-tilt-turn.bhtml

na jednym plazma panasa 42" (wcześniej 50" też panas), na drugim samsung 55"; nic się nie wygina, raczej tv się wygnie,z czystym sumieniem mogę polecić

Edytowane przez balbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy autor wątku pyta o powieszenie 42 albo 55" ?

Moja plazma 65" waży 63 kg.

Jak myślisz, czy wystarczy jak kupisz wieszak z napisem, że wytrzymuje obciżenie 63 kg?

Jak Ci plazma spadnie będziesz pozywał Chińczyka, który na wieszaku powiesił znak CE czyli China Exoport?

A jak taka plazma, pal licho kasę, spadnie na Twoje dziecko? Albo nie daj Boże Twoich znajomych.

Kolega dobra rada.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że te uwagi powyżej są pod moim adresem.

Waga tv autora tematu to 29 kg; tyle samo waży panas 42". U mnie wisi na ścianie coś koło roku, nic się nie dzieje i nie ma prawa stać. Z pewnością wytrzyma większe obciążenie (50 panasa ważyła więcej) - producent podaje do 40 kg. Uchwyt jest zbudowany z solidnej blachy, jest możliwość regulacji w pionie i w poziomie. Z pewnością da się na nim powiesić 65"; nie wiem czy się kierował producent, dając ograniczenie do 55", może tym, by kupić większy model? Za bagatela ponad 900 zł lub 1000 zł- ma w swojej ofercie takie model, podałem link do wyszukiwarki - ja w tym przypadku nie widzę takiej potrzeby...

Rzecz jasna to tylko moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekkie te ścierwa ;).

Brałbym uchwyt z dwoma podporami na min. 60 kg obciążenia.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa zakupu trochę przeciągnęła się w czasie (jak to mówią: "rozwiązania tymczasowe szybko stają się docelowymi"), ale temat wrócił, bo zamierzam się wyposażyć w trochę więcej sprzętu i TV musi zwolnić miejsce z szafki. Zastanawiam się nad takim uchwytem:

http://www.multibrackets.com/9697.shtml

Piszą, że ma wytrzymałość aż do 65 kg, więc jest spory zapas. Jedyne co mnie zastanawia, to fakt, że na stronie producenta widnieje jeszcze informacja, że dodatkowo potrzebny jest zestaw M Arc/ Curved Spacerkit: http://www.multibrackets.com/1398.shtml.

Problem w tym, że nigdzie go w Polsce nie ma, a tak naprawdę składa się on z 4 śrub i dystansów - czy myślicie że da radę coś takiego skombinować samemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, QrKo napisał:

http://www.euro.com.pl/uchwyty-do-telewizorow/techlink-twm601.bhtml

A co powiecie o takim? Chciałbym spać spokojnie wiedząc, że wisi na nim 65 calowy TV.

Droooooooogo Panie ;) Kupiłem "wieszak" ten http://allegro.pl/obrotowy-mocny-uchwyt-do-telewizora-32-65-hit-i6258477490.html  .

Powiem tak, kawał solidnego, porządnego "żelastwa" i nie miałem najmniejszych obaw przy wieszaniu TV. Odległość od ściany nie jest duża, a konstrukcja umożliwia wszelkie instalacje kabli bez ściągania TV z wieszaka. Jakość/cena REWELACJA, za podobny w sieciówce trzeba zapłacić ok.300zł w promocji:lol:. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ a ja zapytam, jaka jest najmniejsza możliwa odległość tv od ścieny na tym uchwycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa szukam wieszak na 65cai ale bez żadnych regulowanych ramion. Z doświadczenia wiem że tani sprzęt wygina się we wszystkie strony ja potrzebuję wieszak aby tv jak najmniej dostawał od sciany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej przed zakupem wyjać z pudełka i pomacać przed zakupem.

Wieszałem teraz OLEDa i wykorzystałem po modyfikacji stary wieszak. Teraz oszczędzają na kilogramach. Im cieńszy tym się łatwiej wygnie. Jeśli to pomoże to waga może być wskazówką gdy nie ma jak pomacać. Nalezy wybrać jak najcięższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...