Skocz do zawartości
dawmac

Toshiba HD-DVD AX1 + Samsung 50Q7

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa, spodziewałem się, że kiedyś to się zacznie. Tak jak parę lat temu z componentem( w erze królowania composite i scart) , który też był kiedyś rozwiązaniem profesjonalnym ze świata broadcast a potem trafił pod strzechy do klocków konsumenckich (telewizory, projektory, odtwarzacze, amplitunery). HD-SDI jest aktualnie panującym w przemyśle telewizyjno filmowym sposobem przesyłu obrazu (i dźwięku) w HD. Ciekawe, że dokonano przeskoku omijając łącze SDI (w rozdzielczości SD), które chyba jakoś szeroko nie pojawiło się nigdy w sprzęcie konsumenckim. Co do bezstratności sygnału HD-SDI to można o tym mówić tylko w sytuacji kiedy źródło jest oryginalne-nie poddane żadnej kompresji a jak wiemy czy to HD-DVD czy Blu-Ray stosują kompresję i to przy niektórych kodekach bardzo dużą. Łączę SDI czy jego modyfikacja HD-SDI posiadają możliwość przesyłu sygnałów nieskompresowanych i ich użyteczność pod tym względem w domowych realiach jest iluzoryczna bo kto w domu ma takie źródła jak np. manetowidy Digital Betacam czy HDCAM za kilkadziesiąt tysięcy EUR? Poaz tym po SDI/HD-SDI w przeciwieństwie do HDMI nie pójdzie wiele formatów skompresowanego audio i video a więc samo łącze w przeciwieństwie do HDMI nie jest tak uniwersalne ale w świecie broadcast być nie musi. Nie wiem też jak z dostępnością konsumenckich wyświetlaczy HD (LCD, projektor) wyposażonych w wejścia HD-SDI. Oczywiście są też inne zalety HD-SDI jak np. zdecydowanie mniejsza podatność na straty jakości sygnału wraz z rosnącą długością kabla (w porównaniu np. do DVI czy HDMI) - w studiach telewizyjnych czy postprodukcyjnych są nieraz kilometry takich kabli i wzmacnaicze nie są tam stosowane w proporcjach jeden na każde 10-15m a jednak rzadziej. I tak naprawdę tutaj widzę jakieś rzeczywiste uzasadnienie promowania tych łącz w świecie elektroniki konsumenckiej - np. spore odległości pomiędzy odtwarzaczem HD-DVD/BD a projektorem HD w "domowej sali kinowej". Kolejna zaleta okablowanie SDI/HD-SDI to fakt, że produkcja samych kalbli jest stosunkowo tania w porównaniu z gotowymi HDMI. Oczywiście same wejścia/wyjscia są bardzo drogie. Na razie jak widać jakieś firmy sprzedają takie wyjscia HD-SDI do "własnego montażu" ale kwestią czasu jest kiedy markowi producenci zaczną oferowac swoje high-endowe telewizory i odtwarzacze wyposarzone w takie złącza. Moja personalna opinia na tą chwilę jest taka, że jest to gadżet dla high-endowych freaków, którzy będa mogli się pochwalić, że maja coś więcej. Ale jestem oczywiście zaciekawiony obiektywnym testem wyświetlania mat. HD z BD czy HD-DVD "HDMI vs. HD-SDI".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łącze SDI służy do bezstratnej transmisji cyfrowego sygnału z pominięciem elektroniki w odtwarzaczu i nic do tego nie ma kompresja. Chodzi o to, aby sygnał cyfrowy podany z płyty został przekazany dalej do procesora wideo np. VP50, który dokona jego dalszej obróbki i wyświetli go za pomocą łączą HDMI na odbiorniku TV. Jak wiadomo elektronika w odtwarzaczach jest mało precyzyjna, dlatego stosuje się procesory w celu uzyskania najlepszej możliwej jakości wideo. Oczywiści takich rozwiązań nie stosuje się na szeroką skale ze względu na duże koszty. Urządzenia z wyjściem SDI są bardzo drogie i są stosowane jako opcja lub montowane na życzenie. Nawet szczytowy model firmy DVDO procesor iScanVP50 nie posiada takiego wyjścia (opcja). Tylko nieliczni chcą mieć takie wyjście w swoich odtwarzaczach oraz procesory wideo do obróbki sygnału. W sytuacji, gdy na rynku trwa konkurencja i walka o klienta, stosowania przez firmy elektroniczne takich rozwiązań lub zaawansowanej elektroniki w odtwarzaczach jest dla nich mało opłacalne finansowo a i tak przeciętnemu Kowalskiemu wystarczy to co jest w odtwarzaczu.

Pozdrawiam Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='31058' date='23.12.2006, 16:02 ']
Witam,
Pomyśl sam. Złącza SDI montuje się w celu poprawy jakości odtwarzanego sygnału w tym wypadku odtwarzacz HD, DVD staje się tylko zewnętrznym "transportem", natomiast obróbką "czystego" sygnału zajmuje się wyłącznie…..no właśnie, tu dochodzimy do setna sprawy.

Korzyści które płyną z posiadania SDI to przede wszystkim to, że eliminujemy potrzebę zamiany sygnału z cyfrowego na analogowy i odwrotnie – co znacznie zwiększa jakość obrazu, jako że sygnał cały czas jest sygnałem cyfrowym bez potrzeby jego konwertowania a co za tym idzie bez strat jakości dając najlepszy możliwy obraz do uzyskania. [/quote]


A teraz pomyśl Ty - czy sygnał HDMI poddawany jest jakiejś D/A konwersji w odtwarzaczu,
o ile sobie tego nie zażyczymy ? Wątpliwe te korzyści , przecież HDMI oferuje dokładnie to
samo a nawet więcej ! Marketnigowcy tej firmy chyba nie do końca wiedzą o czym piszą !

Czy mógłbyś precyzyjniej opisać rożnice pomiędzy SDI a HDMI 1.3 w kwesti sygnału video ?

Samo użycie standardu broadcastowego ( o ile nie niesie ze sobą konkretnej poprawy )
jest wg. mnie magią Voo Doo - bardzo kosztowną zresztą ( przeróbka + karta + skaler )

Sednem sprawy ciągle pozostaje jakość samego skalera - nie zaś sposób przesyłu
czystego sygnału z napędu do skalera ! Poza tym nie mogę się doszukać info , że 50
obsługuje HD SDI - w danych odnalazłem tylko info o SD SDI - a to dotyczy tylko DVD
Może nie doczytałem - świąteczne zabieganie - sorrry ! :)

Wyrocznią byłoby przeprowadzenie bezpośredniego starcia :

TOSHIBA HD-XA2 ( 750$) -> HDMI 1.3 -> referencyjny panel !
TOSHIBA HD-XA2 ( 750$) + HD SDi upgrade (~ 1000$ ) -> DVDO z kartą SDI (~4 000$) -> HDMI -> referencyjny panel !

Wersja 1 - 750$
Wersja 2 - 5 750$ - siedem i pół razy więcej ! ! ! :)

Ciekawe czy ew. różnica , o ile będzie , warta jest tej ceny - to w sumie tylko ~ 5000$ ! :)


Świątecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='BoDeX' post='31095' date='23.12.2006, 22:04 ']
A teraz pomyśl Ty - czy sygnał HDMI poddawany jest jakiejś D/A konwersji w odtwarzaczu,
o ile sobie tego nie zażyczymy ? Wątpliwe te korzyści , przecież HDMI oferuje dokładnie to
samo a nawet więcej ! Marketnigowcy tej firmy chyba nie do końca wiedzą o czym piszą !

Czy mógłbyś precyzyjniej opisać rożnice pomiędzy SDI a HDMI 1.3 w kwesti sygnału video ?

Samo użycie standardu broadcastowego ( o ile nie niesie ze sobą konkretnej poprawy )
jest wg. mnie magią Voo Doo - bardzo kosztowną zresztą ( przeróbka + karta + skaler )

Sednem sprawy ciągle pozostaje jakość samego skalera - nie zaś sposób przesyłu
czystego sygnału z napędu do skalera ! Poza tym nie mogę się doszukać info , że 50
obsługuje HD SDI - w danych odnalazłem tylko info o SD SDI - a to dotyczy tylko DVD
Może nie doczytałem - świąteczne zabieganie - sorrry ! :)

Wyrocznią byłoby przeprowadzenie bezpośredniego starcia :

TOSHIBA HD-XA2 ( 750$) -> HDMI 1.3 -> referencyjny panel !
TOSHIBA HD-XA2 ( 750$) + HD SDi upgrade (~ 1000$ ) -> DVDO z kartą SDI (~4 000$) -> HDMI -> referencyjny panel !

Wersja 1 - 750$
Wersja 2 - 5 750$ - siedem i pół razy więcej ! ! ! :)

Ciekawe czy ew. różnica , o ile będzie , warta jest tej ceny - to w sumie tylko ~ 5000$ ! :)
Świątecznie pozdrawiam.
[/quote][/i]

Witam
Czytaj dokładnie co napisałem.
Złączem HDMI (High Definition Multimedia Interface) przesyłamy sygnał cyfrowy „obrobiony” przez układy elektroniczne odtwarzacza na który mamy wpływ (ustawienie rozdzielczości (skaler) i parametry (jasności, ostrość itp.). Natomiast złączem SDI (Digital Video Input), sygnał z pominięciem wszystkich układów elektronicznych w odtwarzaczu. Samą obróbką zajmuje się oddzielne urządzenie np. procesor wideo. Dlatego sygnał złączem SDI nie jest obarczony ułomnościami tych układów. Sygnał podany przez złącze HDMI będzie sygnałem przetworzonym przez elektronikę w odtwarzaczu. Procesor ponownie go po swojemu przetwarza (sygnał jest dwukrotnie „obrobiony”).

Pozdrawiam Andrzej S.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale powiedział to dobitnie BoDeX, że dopiero test mógłby określić czy wyście HD-SDI daje w konsumenckim sprzęcie zauważalną różnicę "in plus" a nawet jeśli daje to czy ogromana różnica w cenie to uzasadnie. A tak na marginesie kto właściwie powiedział że HDMI (przynajmniej w domowych komponentach) nie daje wystarczająco dobrego obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='31123' date='24.12.2006, 00:16 ']
Czytaj dokładnie co napisałem.
Złączem HDMI (High Definition Multimedia Interface) przesyłamy sygnał cyfrowy „obrobiony” przez układy elektroniczne odtwarzacza Procesor ponownie go po swojemu przetwarza (sygnał jest dwukrotnie „obrobiony”) [/quote]


Witam,witam...

Na pocżątek mała uwaga - czytam Ciebie naprawdę "dokładnie" , ale jak widzę, to nie działa w dwie strony:)

Napisałem wyraźnie, że nie jest wymogiem aby odtwarzacz ingerował w strumień na złączu HDMI - to nie
jest " w standardzie " włączone - opcja BYPASS i mamy czysty strumień na wyjściu HDMI .

No a teraz zastanówmy się w czym on jest gorszy niż w SDI - po mojemu , w niczym ! :angry:

Ten markrtingowy bełkot na stronie dystrybutora o wielu konwersjach D/A nie dotyczy naszej
dyskusji - rozmawiamy o czystym cyfrowym strumieniu , w którym nikt nie namieszał ! :angry:

Poza tym VP50 nie posiada HD SDI , tylko SD SDI - więc obróbka obrazu z odtwarzacza HD z
wykorzystaniem tego interfejsu nie jest możliwa , a ew. upgrade to zapewne kolejne tysiące $

Reasumując - oczywiście nie widziałem tego potwora w akcji - tutaj masz wielką przewagę , ale
i Ty nie masz doświadczenia ze skalerem Toshiby HD-XE1 - póki co jest więc remis ! ! ! :)

Jeśli zgodzisz się , to ew. dogrywkę możemy przeprowadzić po premierze Toshiby , to by
dopiero było COŚ ! :)



Wesołych świąt


B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benek07 - thx , dzięki takim osobom jak Ty łatwiej jest burzyć iluzoryczne mury - respect ! :) Ale póki co , poczekajmy na test !

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='BoDeX' post='31178' date='24.12.2006, 14:45 ']Witam,witam...

Na pocżątek mała uwaga - czytam Ciebie naprawdę "dokładnie" , ale jak widzę, to nie działa w dwie strony:)

Napisałem wyraźnie, że nie jest wymogiem aby odtwarzacz ingerował w strumień na złączu HDMI - to nie
jest " w standardzie " włączone - opcja BYPASS i mamy czysty strumień na wyjściu HDMI .

No a teraz zastanówmy się w czym on jest gorszy niż w SDI - po mojemu , w niczym ! :)

Ten markrtingowy bełkot na stronie dystrybutora o wielu konwersjach D/A nie dotyczy naszej
dyskusji - rozmawiamy o czystym cyfrowym strumieniu , w którym nikt nie namieszał ! :P

Poza tym VP50 nie posiada HD SDI , tylko SD SDI - więc obróbka obrazu z odtwarzacza HD z
wykorzystaniem tego interfejsu nie jest możliwa , a ew. upgrade to zapewne kolejne tysiące $

Reasumując - oczywiście nie widziałem tego potwora w akcji - tutaj masz wielką przewagę , ale
i Ty nie masz doświadczenia ze skalerem Toshiby HD-XE1 - póki co jest więc remis ! ! ! :D

Jeśli zgodzisz się , to ew. dogrywkę możemy przeprowadzić po premierze Toshiby , to by
dopiero było COŚ ! :D
Wesołych świąt
B.[/quote][/i]

Witam w Świąteczny poranek.

Nie masz racji, co do modułu SDI. Tak jak napisałem, łączę SD przesyła sygnał w takiej postaci, w jakiej otrzymuje z napędu odtwarzacza, natomiast HDMI sygnał „obrobiony” przez układy elektroniczne odtwarzacza.

Nie ma takiego jak HD SDI, jest tylko SDI. Tym łączem jest przesyłany sygnał bez względu na to czy jest to SD (480, 576) i high definition (720 i 1080). Jest to sygnał taki, jaki jest zarejestrowany na płycie. Może w odtwarzaczach HD stosuje się pewną modyfikację tego wyjścia i jest oznazceniem handlowym.
Czy to tak ciężko zrozumieć!!!.

Różnica pomiędzy tymi łączami jest taka, że przez SDI można przesyłać sygnał z napędu, a przez HDMI nie i o to właśnie chodzi. SDI wykorzystuje się tam gdzie dalsza obróbka sygnału odbywa się przez inne urządzenie np. procesor sygnału.

Łącza SDI stosuje się w urządzeniach profesjonalnych i nie jest wykorzystywane w sprzęcie powszechnego użytku. Jest po prostu za drogie i dodatkowo trzeba mieć urządzenie do obróbki tego sygnału. Dlatego w urządzeniach powszechnego użytk stosuje się zestawy kompaktowe wraz z całą elektroniką, która z zasady jest ułomna ze względu na jakość i cenę. Jak zapewne wiesz urządzenia z „dobrą elektronika” kosztują krocie. Mało jest osób, które pozwolą sobie na zakup takiego urządzenia.
W procesorze VP50 stosuje się wejście PrecisionSDI Video Input Card które skaluje i obrabia obraz będący cały czas cyfrowym przesłanym z wyjścia SDI odtwarzacza, konwertując go do każdej rozdzielczości z zakresu od 480p do 1080p, pozwalając na oglądanie z wszystkich źródeł obrazu (w tym odtwarzaczy HD) przy optymalnej rozdzielczości wyjściowej.

Oczywiści nie maiłem możliwości sprawdzenia w działaniu skalera z Toshiby HD-XE1 lub innego odtwarzacza, HD ale wiem, co potrafi VP50.

Wczoraj oglądałem w dwóch wersjach (SD i HD) ten sam film „Tańczący z Wilkami”. HD z komputera a SD (dwupłytowa wersja gazetowa!!!!!) z odtwarzacza podłączonego do procesora VP50. Nie wiem czy uwierzysz, ale różnice były minimalne, wręcz niezauważalne. Nasycenie kolorów, ostrość konturów i przejść pomiedzy nimi jak i szczegóły pierwszego planu były identyczne a i do drugo plan nie miałem większych zastrzeżeń. (Nie byłem pijany).
Test przeprowadziłem przełączają z jednego źródła na drugie i porównując oba sygnały. Wiem, ze jest to mało prawdopodobne, ale jest to prawda.

W przyszłym roku zamierzam zamontować moduły SDI do procesora VP50 i do odtwarzacza. Moduł do mojego odtwarzacz kosztuje około 450 $.

Miłego wypoczynku w Święta i lektury.
Pozdrawiam Andrzej S.

PS.
Nie twierdzę i nigdy nie twierdziłem, że obraz z DVD podłączony do procesora wideo jest lepszy od obrazu z Toshiby HD-XE1 lub innego odtwarzacz HD.
Jeżeli masz kłopoty ze zrozumieniem tego tematu to poproś Gustawa (przedstawiciela firmy Perfekt System, dystrybutora urządzeń DVDO na Polskę), może on w bardziej przystępny sposób wyjaśni Ci to zagadnienie.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak generalnie to przesyłanie nieskompresowanego i niezakodowanego sygnału SD czy HD poprzez łącza SDI/HD-SDI jest licencjonowane lcencjonowane dla sprzętu profesjonalnego - producenci umówili się, że nie będą takich modułów wejść/wyjść montować w konsumenckim sprzęcie a/v. Jest to w dużej mierze powodowane obawami o bezprawne kopiowanie. SDI/HD-SDI w przeciwieństwie np. do HDMI nie posiada żadnych zabezpieczeń. Takie moduły HD-SDI o jakich mowa w tym wątku nie są oficjalnie licencjonowane i prawdopodobnie chipy w tych modułach są tak modyfikowane aby nie mogły być używane do profesjonalnych zastosowań - w jakiś sposób ingerują w sygnał aby producentowi takiego modułu nie można zarzucić, że sprzedaje go bez odpowiedniej licencji. Prawda jest pewnie więc taka, że na papierze jest to HD-SDI ale jakoś tam zmodyfikowane - nie w pełni odpowiadające profesjonalnej specyfikacji.

andsie1, nie do końca rozumiem o co tutaj Ci chodziło;
[b][i]Nie ma takiego jak HD SDI, jest tylko SDI. Tym łączem jest przesyłany sygnał bez względu na to czy jest to SD (480, 576) i high definition (720 i 1080). Jest to sygnał taki, jaki jest zarejestrowany na płycie. Może w odtwarzaczach HD stosuje się pewną modyfikację tego wyjścia i jest oznazceniem handlowym.
Czy to tak ciężko zrozumieć!!!.

Różnica pomiędzy tymi łączami jest taka, że przez SDI można przesyłać sygnał z napędu, a przez HDMI nie i o to właśnie chodzi. SDI wykorzystuje się tam gdzie dalsza obróbka sygnału odbywa się przez inne urządzenie np. procesor sygnału. [/i]
[/b]
Na płycie DVD czy BD lub HDDVD nie ma sygnału SD czy HD zapisanego w czystej formie a jedynie znajdują się tam dane w plikach (np. MPEG-2 czy VC1) i czegoś takiego nie przesyła się kablem HD-SDI a nawet jeśli to akurat w tym względzie tego typu łącze nie daje żadnego benefitu. W rzeczywistości najpierw zawartość pliku musi zostać zdekodowana i przetworzona do odpowiedniego sygnału video a potem dopiero przesałana np. componentem, HDMI czy HD-SDI dalej do wyświetlacza lub kolejnego procesora. Tak więc nigdy nie ma tak aby coś z płyty DVD czy HDDVD było nietknięte przez bebechy odtwarzacza. Ja widzę ten marketingowy chwyt z HD-SDI wyłącznie w katergorii potencjalnego bonusu, że być może sygnał przesłany po HD-SDI (czy to do wyświetlacza czy do procesora) jest lepszy od tego przesłanego po HDMI. Jeśli tak to pytanie jest następujące; czy jest na tyle lepszy aby spora cena modułu uzasadniała jego zakup. Sam jestem ciekawy jak taki test wypadłby. Edytowane przez benek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Spróbuj podłączyć odtwarzacz z wyjściem SDI do TV, to co będziesz miał?. NIC, a po HDMI – OBRAZ.

Pozdrawiam Andrzej S..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='28708' date='13.12.2006, 09:00 ']to proste - żadnego :P[/quote]

np. Denon 3930 za 5,5 kPLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='31684' date='28.12.2006, 14:41 ']Spróbuj podłączyć odtwarzacz z wyjściem SDI do TV, to co będziesz miał?. NIC, a po HDMI – OBRAZ.[/quote]

Witam.

Panowie , zbytnio odbiegamy od głównego wątku dyskusji - a takie propozycje są lekko niepoważne :) , choć są na rynku monitory , projektory , które
z takim zadaniem sobie poradzą bez problemu . Ale nie w tym rzecz ! Ważniejszą rzeczą jest zrozumienie , co z takim sygnałem się dzieje i
czy aż tak jest on degradowany poprzez transformację do standardu HDMI ? Taki właśnie był cel dyskusji , oprócz JAKOŚCI SKALERA TOSHIBY ! :)

Ale jak widać , producent fabrycznie wyposażył to urządzenie (skaler) w wejścia i wyjścia HDMI , więc nie odstraszyło go to ! A może jedynym "ZA"
była implementacja SDI pod kątem dużych odległości ? Poza tym nie wyobrażam sobie transmisji HD SDI z HD DVD lub Bluray`a bez HDCP - przecież
to grozi milionowymi procesami ! To , że są gniazda SDI w HD DVD Toshiby ( po upgrade ) , to sygnał leci po nim tylko z płyt DVD , płyty HD idą po
HDMI ! ( info z US forum - tam także walczą z tym tematem)

Sygnał na SDI nie jest pobierany jako tzw. RAW , tylko po dekoderze MPEG,a tutaj już ciężko znaleźć BADZIEWNY - to nie są trudne obliczenia , a poziom
tego elementu toru już dawno osiągnął perfekcję . Następnie sygnał trafia do nadajnika SDI - złącze - dekoder SDI - układy obróbki materiału video.
Tutaj pewnie będzie można szukać słabych punktów , ale przy tak zaawansowanej elektronice , to może być już pomijalne .
A czy można podejrzewać , że inżynierowie Toshiby nie potrafią zaimplemetować poprawnie tych założeń w jednym urządzeniu ?
HDMI jest komercyjną wersją SDI ( + HDCP) i uważam , że w wersji [b]1.3[/b] w zastosowaniu domowym spełni z nawiązką swoje zadanie !

Ale owszem , to są tylko gdybania - DYSKUSJA zeszła nieco na poboczne tory i dopóki nie pojawi się model HD-XE1 , to powracanie do tematu
wyższości ( z założenia ) pewnej grupy sprzętu , mija się z celem ! Czasami teoria nie idzie w parze z praktykom , i oby tak tym razem ! :lol:

Materiał na HD zapisany jest 1080 p - odpada problem skalowania i usuwania przeplotu - wystarczy sprytny dekoder .
W przypadku DVD pojawiają się już te problemy , ale mam nadzieję , że 2 generacja sprzętu z przedrostkiem X poradzi sobie z tym b. dobrze !


[b]TAK JAK WIELU NA TYM WĄTKU , JESTEM BARDZO ZAINTERESOWANY BEZPOŚREDNIM STARCIEM HD-XE1 ZE SPRZĘTEM TYPU DVDO , I O ILE
BYŁABY TAKA OKAZJA , TO GWARANTUJĘ SOLIDNĄ I RZETELNĄ RELACJĘ Z TAKIEGO SPOTKANIA .[/b]


Pzdr.


PS. Poniżej ciekawe linki do stron traktujących o skalerach i SDI , tanio nie jest - uprzedzam ! :lol:


[url="http://www.areadvd.de/hardware/2006/cinemateq_pop_1.shtml"]http://www.areadvd.de/hardware/2006/cinemateq_pop_1.shtml[/url]

[url="http://store.pixelmagicsystems.com/"]http://store.pixelmagicsystems.com/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote][b]TAK JAK WIELU NA TYM WĄTKU , JESTEM BARDZO ZAINTERESOWANY BEZPOŚREDNIM STARCIEM HD-XE1 ZE SPRZĘTEM
TYPU DVDO , I O ILE BYŁABY TAKA OKAZJA , TO GWARANTUJĘ SOLIDNĄ I RZETELNĄ RELACJĘ Z TAKIEGO SPOTKANIA .[/b][/quote]


Witam

Zgodnie z obietnicą powracam do tematu .
Relacja z pojedynku Toshiby z napędem SDI + super skaler Crystalio II znajdziecie tutaj :
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=4104"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=4104[/url]


Pozdrawiam


PS. Andsie 1 - zapozanj się z poniższym linkiem - może zauważysz, że jednak jest różnica pomiędzy SDI (480i)
a HD-SDI (1080i - póki co ) . Dozbrojenie odtwarzacza HD DVD w takie złącze to bagatela 1040 $
[url="http://www.jvbdigital.com/jvb.asp?cur=2&level=sdi&page=title&title=377"]http://www.jvbdigital.com/jvb.asp?cur=2&am...e&title=377[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wypowiedź dotyczyła VP50 i tam została przeniesiona
Pozdrawiam Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi tu nasmieciliście w temacie :huh: Chwile mnie nie było i już jakaś techniczna jazda :) Mam Constantine na DVD region 2, Constantine na DVD region 1 i Constantine HD DVD. DVD to Panasonic S52, HD DVD to tochiba A1. TV to samsung Q7 50 cali. Co do jakosci obrazu - z płyty HD DVD naj naj obraz o niebo lepszy niż DVD. jesli idzie o skaler tochiby to film wygląda na niej lepiej niż z panasonica ale bez jakiś wyjątkowych rewelacji. Tak naprawde to nie można DVD porównywać do HD DVD :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='35592' date='19.01.2007, 23:29 ']Tak naprawde to nie można DVD porównywać do HD DVD :huh:[/quote]

Amen.



Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...