Skocz do zawartości
dawmac

Toshiba HD-DVD AX1 + Samsung 50Q7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Udało mi się w końcu dostać Toshibe HD DVD AX1. Nowiutka w pudełeczku. Sygnał jest po przez HDMI ustawiony na 1080i ( dużo lepszy obraz niż w przypadku 720p ). Mam aktualnie trzy filmy - King Kong, MI3, Supermen. Co nie co wiecej napisze później bo teraz pędzę dalej cieszyć moje oczyska :unsure: Tak w skrócie: obraz super !!. Porównując do DVD <_< nie można porównywać :unsure: Jak dla mnie to jest przepaść. Obraz jest wyjątkowo szczegółowy, na DVD wydawało mi się że w bajkach jest super obraz ale to co oferuje HD DVD jest dużo lepsze. Jedna wada HD DVD - startuje około 1 minuty ale można to traktowac jako "gre wstępną" przed fajnym widowiskiem. Oj trudno to słowami opisać B)
Teraz z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że opinie że DVD to jeszcze z dwa lata będzie na topie i HD DVD to jeszcze długo nie będzie popularne itd. itp. - TO BZDURY !! Jak się zobaczy obraz z HD DVD to zapomina się o DVD nawet o takim za 6000zł ze super skalerami !!

Przepraszam za wypowiedź że taka bez składni i wogóle ale jestem strasznie zadowolony. Szczerze POLECAM !! mnie kosztowała 1700zł i są to jak do tej pory najlepiej wydane 1700zł w moim życiu :)

A jeszcze jedna wada - żona krzyczy - ale te baby mają pryszcze i widać gdzie im się makijaż kończy :)

pozdr. dawmac

PS. jutro postaram się jakieś zdjęcia wkleić jeśli będzie zainteresowanie i co nie co na spokojnie napisać :)
I jeszcze tak przy okazji :) bawiłem się kablami HDMI i Component z DVD Panasonic S52 = Component - lepszy obraz !! ( bardziej wyraźny, ładniejsze kolory !

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Jakie płyty DVD odtwarza i jak z jakością skalera - może coś porównywałeś ?

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie masz "to porównawcze dvd ze skalerami za 6000 zl" .... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAWMAC - zaniedbujesz swój własny temat ! :)

Mam nadzieję , że euforia już minęła i podzielisz się konkretnymi wrażeniami !

Podstawa - jak rozumię Toshiba nie czyta żadnych płyt PAL , czy
posiadasz płyty NTSC , aby można było porównać jakość przetworników ? Czy urządzenie czyta płyty DVD R +/- ?


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam, że nie miałem czasu odpowiedziec wcześniej ale dużo pracy.

Co do porównywania ze skalerem za 6000zł. Porównanie miało miejsce u osoby od której kupowałem Toshibe. Był puszczony film z Toshiby - film to > MI-3 i z DVD DENON 3930 ( równiez MI-3) Jednak róznica polegała na tym że film z Toshiby był na HD DVD a na Denonie z DVD. Róznica w jakości obrazu jest widoczna bez problemu. Obraz z HD DVD wygląda jak dobra gra komputerowa :( a DVD to DVD. Telewizor to Samsungu 50C7. Nie chce tutaj nic więcej pisac na temat DVD bo niepotrzebnie będzie kłutnia jak w kazdym temacie jeśli się tylko coś złego powie na temat DENONA. Jednak napisze to jeszcze raz > DVD nigdy nie dorówna jakością HD DVD !!

Aktualnie nie mam możliwości sprawdzenia skalera z toshiby :) Nie mam żadnego filmu DVD Region 1. Jednak staram się coś skombinować :) i sam jestem bardzo ciekaw jak to będzie wyglądało.
Nie mam tez filmu HD DVD Region 2 aby sprawdzić czy będzie działał. Wiem na 100% że jest oprogramowanie pozwalające aby Toshiba była multiregion. To wszystko jest do sprawdzenia ale mało czasu bo pracy ogrom przed świętami.

Wedłóg instrukcji ma odtwarzać - HD DVD, DVD video, DVD audio, DVD RAM, DVD RW, DVD R, CD RW, CD R ale to trzeba by było sprawdzić.

Nadal mi się papa strasznie cieszy jak oglądam filmik :) Pomimo tego, że tak jakoś sceptycznie podchodziłem do HD DVD bo niby jak to może być lepiej niż DVD ? Jednak to trudno opisać. Zabawa super. Najlepsze porównanie jakie udało mi się wymyśleć to obraz HD DVD to tak jak gra komputerowa w wysokiej rozdzielczości :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]Aktualnie nie mam możliwości sprawdzenia skalera z toshiby :( Nie mam żadnego filmu DVD Region 1. Jednak staram się coś skombinować :) i sam jestem bardzo ciekaw jak to będzie wyglądało.
Nie mam tez filmu HD DVD Region 2 aby sprawdzić czy będzie działał. Wiem na 100% że jest oprogramowanie pozwalające aby Toshiba była multiregion. To wszystko jest do sprawdzenia ale mało czasu bo pracy ogrom przed świętami. [/quote]



To po co Ci ten sprzęt ??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawmac gratulacje :( Nie musisz nikomu udowadniać, że HD jest lepsze od scalera nawet za 100000000$ :) To jest jasne jak słońce. Natomiast podziel się jakimiś fotkami itd jak będziesz miał chwilę. No i to co powyżej. Jakieś porównania itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='DUDEK' post='28997' date='14.12.2006, 09:11 ']
To po co Ci ten sprzęt ??? :)
[/quote]

Do odwarzania filmów HD DVD Region 1 i inne ( [url="http://dvd-video.search.ebay.co.uk/hd-dvd_DVD-Film-TV_W0QQcatrefZC12QQfromZR8QQfsooZ2QQfsopZ3QQsacatZ11232QQsbrsrtZl"] ( na ebay bardzo dużo tytułów )[/url] + co miesiąc kilka / kilkanaście nowych tytułów.

Do odtwarzania filmów DVD Region 1.

Jak dla mnie rewelacja :(

A do filmów DVD mam S52 :)

pozdr. dawmac

Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakiej rozdzielczości robić zdjęcia z TV ( ja robiłem 1600x1200 ) , z jakiej odległości ( ja robiłem z 0,6metra ) ? Zdjęcia wyglądają nieciekawie pomomo że aparat w miare ( Olympus camedia C4000 ) . Próbowałem na kilka sposóbów ale wychodzą brzydko - nie mają nic współnego z widzianym obrazem :)

[url="http://img224.imageshack.us/my.php?image=kinnp4.jpg"][img]http://img224.imageshack.us/img224/9859/kinnp4.th.jpg[/img][/url]
pozdr. dawmac

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem SUPERMENA DVD region 1 i jutro mam mieć wysłaną płyte do mnie. Na 99% powinna dojść do soboty i będzie moża sprawdzić HD DVD superman vs DVD superman. Będzie to bezpośrednie porównanie materiału HD DVD z materiałem DVD.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjeciami jest rzeczywiscie problem, zrobilem zdjecie LCD ktory ma 3840 x 2160 i 56 cali. Efekt ? Znajomi mysleli, ze sfotografowalem obraz (bo byl prezentowany na LCD).
Ale czekam niecierpliwie na porownanie DVD kontra HD DVD, chociaz wynik chyba jest przesadzony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dawmac' post='29155' date='14.12.2006, 18:49 ']
kupiłem SUPERMENA DVD region 1 i jutro mam mieć wysłaną płyte do mnie. Na 99% powinna dojść do soboty i będzie moża sprawdzić HD DVD superman vs DVD superman. Będzie to bezpośrednie porównanie materiału HD DVD z materiałem DVD.

pozdr. dawmac
[/quote]


Witam.

I jak wypadło porównanie ?


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='Gmeru' post='29006' date='14.12.2006, 08:56 ']
dawmac gratulacje :) Nie musisz nikomu udowadniać, że HD jest lepsze od scalera nawet za 100000000$ :blink: To jest jasne jak słońce. Natomiast podziel się jakimiś fotkami itd jak będziesz miał chwilę. No i to co powyżej. Jakieś porównania itd.
[/quote][/i]

Witam!
Nie potrzeba skalera za 100000000$ aby dorównać HD. Wystarczy za 2.999$ iScanVP50 firmy DVDO z kartą ABT102D a jeszcze lepiej z kartą SDI. Zobacz a później porozmawiamy na ten temat.

Pozdrawiam Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przedświątecznej gorączce nie wszystkim dane jest czytać ze zrozumieniem :blink:

Gmeru napisał , że obraz z DVD puszczony poprzez skaler nie dorównuje obrazowi z płyty HD - tak to zrozumiałem i chyba zgodnie z
myślą autora ( można zapytać autora "co miał na myśli") :)

Jakości ze źródła HD już chyba nie chcesz poprawiać skalerem ? :)
O ile dobrze pamiętam , to nie obsługują 1080p na wejściu ! :)

Pzdr.

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='BoDeX' post='30939' date='22.12.2006, 20:19 ']
W przedświątecznej gorączce nie wszystkim dane jest czytać ze zrozumieniem :lol:

Gmeru napisał , że obraz z DVD puszczony poprzez skaler nie dorównuje obrazowi z płyty HD - tak to zrozumiałem i chyba zgodnie z
myślą autora ( można zapytać autora "co miał na myśli") ;)

Jakości ze źródła HD już chyba nie chcesz poprawiać skalerem ? :P
O ile dobrze pamiętam , to nie obsługują 1080p na wejściu ! :D

Pzdr.
[/quote][/i]

Witam,
Potrafię czytać ze zrozumieniem i przedświąteczna gorączka mnie w tym nie przeszkadza. To chyba Ty nie zrozumiałeś mojego tekstu a HD to nie tylko rozdzielczość. Faktycznie skalerem nie poprawimy rozdzielczości ale procesorem wideo idealnie dopasujemy ją i nie tylko do posiadanego TV. Przypomnę, ze procesory wideo to nie tylko skalowanie obrazu jak to ma miejsce w odtwarzaczach wideo.

iScan VP50, cyt. ze strony firmy Perfekt System
„Jest procesorem obrazu klasy High-End. iScan VP50 to w istocie specjalizowany komputer, który pełni rolę procesora sygnałów wideo wysokiej rozdzielczości oraz koncentratora połączeń audio/wideo. Głównym zadaniem iScan VP50 jest zaawansowane skalowanie i dopasowywanie sygnałów pochodzących z różnych źródeł (komputer, odtwarzacz DVD, HD-DVD, Blu-ray, konsole itp.) „
VP50 wyróżnia dodatkowo profesjonalny układ VRS (Video Reference Series) Precision Deinterlacing™, pełna kompatybilność z urządzeniami typu PC, HD-DVD, Blu-ray Disc, oraz PS3 pozwalająca na przetwarzanie obrazu w rozdzielczości 1080p, możliwość uaktualnienia wszystkich algorytmów za pomocą aktualizacji programowych, oraz progresywny system wykrywania przerw w odbieranym sygnale „

Pozdrawiam Andrzej S.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='30952' date='22.12.2006, 21:21 ']
Faktycznie skalerem nie poprawimy rozdzielczości ale procesorem wideo idealnie dopasujemy ją i nie tylko do posiadanego TV. Przypomnę, ze procesory wideo to nie tylko skalowanie obrazu jak to ma miejsce w odtwarzaczach wideo.[/quote]



Wszystko ładnie pięknie , tylko zastanówmy się przez chwilę ( bo wątpię aby w/w firma zdecydowała się na test ) , czego możemy spodziewać się po przyłączeniu do niego modelu HD - np. Toshiby HD-XA2 z wyjściem 1080p ? Czy różnica będzie w ogóle widoczna dla zwykłego śmiertelnika ? Pamiętajmy jeszcze
o kosztach ! Zakup V50 wraz z kartą to 13 000 pln. ! :lol: O ile w przypadku innych niż 1080p sygnałów mogę
się zgodzić na cudowną moc tej maszyny , to szczerze powątpiewam w efekt widocznej poprawy pracując z sygnałem 1080p ! Nie mam możliwości aby to "naocznie" ocenić , pozostaje mi tylko gdybanie , ale myślę , że o wysokim stopniu prawdopodobieństwa . Tylko dwa tory , jeden "Z" drugi "BEZ" i tylko taki test jest
w stanie mnie przekonać . Jeśli w/w firma jest w stanie to zorganizować , to będą dla mnie "The Best" ;)

Ale wracając do meritum nieporozumienia - sygnał z klasycznego DVD nie ma szans nawet w duecie
z takim potworem , na to aby finalnym efektem przeskoczyć HD DVD - to jest wręcz pewne ! :P
O tym była mowa w poście Gmeru ...


Ze świątecznym pozdrowieniem.

B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='BoDeX' post='30971' date='22.12.2006, 22:09 ']
Wszystko ładnie pięknie , tylko zastanówmy się przez chwilę ( bo wątpię aby w/w firma zdecydowała się na test ) , czego możemy spodziewać się po przyłączeniu do niego modelu HD - np. Toshiby HD-XA2 z wyjściem 1080p ? Czy różnica będzie w ogóle widoczna dla zwykłego śmiertelnika ? Pamiętajmy jeszcze
o kosztach ! Zakup V50 wraz z kartą to 13 000 pln. ! :lol: O ile w przypadku innych niż 1080p sygnałów mogę
się zgodzić na cudowną moc tej maszyny , to szczerze powątpiewam w efekt widocznej poprawy pracując z sygnałem 1080p ! Nie mam możliwości aby to "naocznie" ocenić , pozostaje mi tylko gdybanie , ale myślę , że o wysokim stopniu prawdopodobieństwa . Tylko dwa tory , jeden "Z" drugi "BEZ" i tylko taki test jest
w stanie mnie przekonać . Jeśli w/w firma jest w stanie to zorganizować , to będą dla mnie "The Best" ;)

Ale wracając do meritum nieporozumienia - sygnał z klasycznego DVD nie ma szans nawet w duecie
z takim potworem , na to aby finalnym efektem przeskoczyć HD DVD - to jest wręcz pewne ! :P
O tym była mowa w poście Gmeru ...
Ze świątecznym pozdrowieniem.

B.
[/quote][/i]
Witam!
Dziękuję za życzenia i Tobie Życzę Wszystkiego Najlepszego i iScan VP50. Jak już go będziesz miał to sam naocznie przekonasz sie o jego możliwościach.
W przeciwieństwie do Ciebie i Gmeru mam ten procesor i wiem co potrafi.

Pozdrawiam, Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja ten procesor widziałem kilka razy u paru osób z forum (na różnych DVD, nboxie ). No dajcie spokój. Jak może upscal być taki jak nośnik HDDVD? Przecież to chyba nie podlega żadnej dyskusji....poza tym ma on sens na TV 720p gdyż na 1080(i)p wogóle mija się to z celem. Opinia pmcompa. Janunio wogóle mówił, że to lipa ale luz każdy ma swoje zdanie. Ja wolę materiał HD i tyle. Ale oczywiście jakbym miał już HDDVD, Blu-ray itd to bym sobie coś takiego pewno sprawił. Ale styka mi to co daje Toshiba z nośnikaDVD, którgo i tak nie oglądam. Ale mówię: jakbym miał zielonych po szyje to bym kupił :lol:

Ale zgodzę się z tym co napisał andsie1: on go ma i dokładnie go poznał! To nie jest sprzęt na dzień czy dwa. Andrzej na pewno wycisnal z niego wszystko. My jak się bawilismy to nie bylismy zszokowani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='30977' date='22.12.2006, 22:42 ']
W przeciwieństwie do Ciebie i Gmeru mam ten procesor i wiem co potrafi.[/quote]

Dziękuję i VV :lol: ( vice versa - dla niewtajemniczonych )


Fajnie,fajnie ,fajnie - to fakt , ja go nie posiadam , ale dopóty nie poczuję takiej chęci , dopóki ktoś
taki jak Ty , nie przeprowadzi organoleptycznego testu i nie udowodni , że ten potwór potrafi
cokolwiek "ulepszyć" na sygnale 1080p pochodzącym z odtwarzacza HD DVD lub Bluray !

Fajnie , że wiemy kto GO posiada - w momencie pojawienia się na rynku Toshiby HD-XE1 zapewne
przypomnę się i poproszę o współudział w teście "Z" i "Bez" - mam nadzieję , że nie odmówisz ! ;)
Spokojnie postaramy się o wyciągnięcie "jedynych słusznych" wniosków ! :P Co Ty na to ?

Cena lekko odstrasza , ale co mi tam - jutro kumulacja więc "zielonych po szyję " :D
To nie jest z mojej strony przekomarzanie , nie odbierz tak tego - ot po prostu czasami
Voo-Doo na mnie nie działa - może zadziała tym razem , czego Tobie , sobie i wielu innym
fanom "elektronicznej wariacji" z całego serca solennie życzę ! :)


Pozdrawiam - zdrowie ważna rzecz ! B)


B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='Gmeru' post='30984' date='22.12.2006, 23:25 ']
Ale ja ten procesor widziałem kilka razy u paru osób z forum (na różnych DVD, nboxie ). No dajcie spokój. Jak może upscal być taki jak nośnik HDDVD? Przecież to chyba nie podlega żadnej dyskusji....poza tym ma on sens na TV 720p gdyż na 1080(i)p wogóle mija się to z celem. Opinia pmcompa. Janunio wogóle mówił, że to lipa ale luz każdy ma swoje zdanie. Ja wolę materiał HD i tyle. Ale oczywiście jakbym miał już HDDVD, Blu-ray itd to bym sobie coś takiego pewno sprawił. Ale styka mi to co daje Toshiba z nośnikaDVD, którgo i tak nie oglądam. Ale mówię: jakbym miał zielonych po szyje to bym kupił :rolleyes:

Ale zgodzę się z tym co napisał andsie1: on go ma i dokładnie go poznał! To nie jest sprzęt na dzień czy dwa. Andrzej na pewno wycisnal z niego wszystko. My jak się bawilismy to nie bylismy zszokowani.
[/quote][/i]

Witam,
Dzisiaj dla mnie dzień zakupów , bieganie po sklepach za prezentami i do tego muszę odprowadzić córkę do pociągu , tak, że mało czasu, ale odpiszę.

Cieszę się, że zabrałeś głos w dyskusji.
Tak jak napisałeś miąłeś do czynienia z procesorem DVDO przez krótki okres czasu i nie poznałeś jego możliwości dokładnie. Prawdopodobnie VP30 a nie z VP50, a to różnica. VP30 jest bez karty VRS Precision Deinterlacing ABT102D oraz profesjonalnego układu VRS (Video Reference Series) Precision Deinterlacing. Mając tę kartę i ten układ dopiero możemy stwierdzić o jego pełnych możliwościach. VP50 posiada oba te układy. To, że VP50 współpracuje z odtwarzaczami HD i jest w stanie poprawic sygnał to nie bajka. Proszę poszukać i poczytać na zagranicznych forach o jego możliwościach. Nie wiem czy wiesz, że w odtwarzaczach HD dodatkowo stosuje się moduły SDI do bezstratnej transmisji sygnału.

Sorry, ze tak krótko ale zaraz muszę wyjść.

Na zakończenie Wszystkim ŻYCZE WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO SPOKOJUNYCH , WESOŁTYCH ŚWIAT I DUŻO POD CHOINKE ZABAWEK HD I OCZYWIŚCIE VP 50

Pozdrawiam
Andrzej S.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Interesuje mnie Toshiba HDDVD a mianowocie, czytalem juz kilka postuw i wyczytalem ze toshiba nie upscaluje zwyklych filmuw dvd przez component w 720p 1080i, ale naprzyklad czy jest cos takiego jak progressive scan dvd w 576p albo 480p, no i jeszcze co mnie interesuje to poco jest ten Ethernet (10/100BASE) czy jest to naprawde potrzebne no a jesli tak to co z osobami kture niemaja internetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='31017' date='23.12.2006, 08:30 ']
Nie wiem czy wiesz, że w odtwarzaczach HD dodatkowo stosuje się moduły SDI do bezstratnej transmisji sygnału. [/quote]

Witam.

I tutaj powoli zaczyna się Voo Doo :rolleyes:
Żaden , jak dotąd , odtwarzacz HD ( HD DVD , Bluray ) nie posiada fabrycznie takiego wyjścia.
Widziałem takiego Denona DVD z wyprowadzonym dodatkowym sygnałem za chyba 2000 $ (cena modyfikacji ) Nie bardzo wiem w czym ten sygnał miałby być lepszy - nie jest to zbyt popularny temat na forach , aby go dogłębnie poznać. Może udałoby się Tobie w poświąteczny czas skreślić tutaj kilka słów o wyższości takiej metody transmisji , jej zaletach i myśli przewodniej ! :angry: Samo użycie słowa "bezstratnej"
powinno wywołać zaniepokojenie użytkowników zwykłych urządzeń - i tak to u mnie zadziałało ! :lol:

Wesołych.



Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='BoDeX' post='31037' date='23.12.2006, 12:07 ']
Witam.

I tutaj powoli zaczyna się Voo Doo :)
Żaden , jak dotąd , odtwarzacz HD ( HD DVD , Bluray ) nie posiada fabrycznie takiego wyjścia.
Widziałem takiego Denona DVD z wyprowadzonym dodatkowym sygnałem za chyba 2000 $ (cena modyfikacji ) Nie bardzo wiem w czym ten sygnał miałby być lepszy - nie jest to zbyt popularny temat na forach , aby go dogłębnie poznać. Może udałoby się Tobie w poświąteczny czas skreślić tutaj kilka słów o wyższości takiej metody transmisji , jej zaletach i myśli przewodniej ! :) Samo użycie słowa "bezstratnej"
powinno wywołać zaniepokojenie użytkowników zwykłych urządzeń - i tak to u mnie zadziałało ! :)

Wesołych.
Pzdr.
[/quote][/i]

Witam,
Pomyśl sam. Przecież HD to taki sam plik wideo jak inne tylko m.in. ma wyższą rozdzielczości i większą objętości i podlega obróbce. Jak sobie wyobrażasz sam napęd HD bez elektroniki?. Co wtedy zobaczysz? Nic. Czym lepsza elektronika tym lepszy obraz i tu elektronika ma dużo do zrobienia. I tu wracamy do punku wyjścia. Tam gdzie jest zastosowana elektronika, bezwzględnie na to jakie to jest urządzenie, to jego jakości zależy od jakości elektroniki. Złącza SDI montuje się w celu poprawy jakości odtwarzanego sygnału w tym wypadku odtwarzacz HD, DVD staje się tylko zewnętrznym "transportem", natomiast obróbką "czystego" sygnału zajmuje się wyłącznie…..no właśnie, tu dochodzimy do setna sprawy.

[url="http://www.jvbdigital.com/jvb.asp?cur=2&level=sdi&page=browse&searchtype=brand4&searchstring=RCA"]http://www.jvbdigital.com/jvb.asp?cur=2&am...earchstring=RCA[/url]

[url="http://www.jvbdigital.com/jvb.asp?cur=2&level=sdi&page=browse&searchtype=brand4&searchstring=Toshiba"]http://www.jvbdigital.com/jvb.asp?cur=2&am...hstring=Toshiba[/url]

PrecisionSDI™ Digital Video Input

Opis ze strony firmy Perfekt System

”Po co czekać na Blu-ray? Firmy DVDO i JVB Digital współpracując ze sobą stworzyły produkt który już dzisiaj pozwoli cieszyć się jakością HD na zwykłym odtwarzaczu DVD. Standard SDI (Serial Digital Interface) jest używany przez profesjonalne studia nadawcze i centra produkcji (SMPTE259M standard interface). Korzyści które płyną z posiadania SDI to przede wszystkim to, że eliminujemy potrzebę zamiany sygnału z cyfrowego na analogowy i odwrotnie – co znacznie zwiększa jakość obrazu, jako że sygnał cały czas jest sygnałem cyfrowym bez potrzeby jego konwertowania a co za tym idzie bez strat jakości dając najlepszy możliwy obraz do uzyskania.

PrecisionSDI™ Video Input Card skaluje i obrabia obraz będący cały czas cyfrowym, konwertując go do każdej rozdzielczości z zakresu od 480p do 1080p, pozwalając na oglądanie z wszystkich źródeł obrazu przy optymalnej rozdzielczości wyjściowej.”

Pozdrawiam
Andrzej S.

PS. Temat do przemyślenia na Święta.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...