Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Philips PUS 7600 48" Android TV Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie jeszcze micro dimming - ja korzystam z tej opcji w wersji Pro, czyli tej nienajlepszej i to jest ta funkcja, której bym nie wyłączył. Kontrast jest o wiele lepszy przy załączonym micro dimming. 7600 należy do górnej półki, dla mnie obraz w tym modelu czy u poprzedników był bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytałem opinie PUS7600 - rozkazał. Podczas gdy on przychodził do mnie, znalazłem ciekawy obraz na jednym z forów:
http://store.donanimhaber.com/88/87/...1DFB1A7DEF.jpg

W warunkach wyjście HDMI jest wybór 4: 2: 2 lub 4: 4: 4/4: 4: 2, a 1 więcej opcji. Mam te opcje nie są bardzo zainteresowani, ale piszesz, że funkktsii danych nie działa, choć może to być ktoś, że to ważne. Więcej czasu doradztwo Ten telewizor REVISE nalewki i znaleźć ustawienia pozycji wyjścia HDMI. Przepraszam za mój "polska"))

Edytowane przez manner2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytałem opinie PUS7600 - rozkazał. Podczas gdy on przychodził do mnie, znalazłem ciekawy obraz na jednym z forów:

http://store.donanimhaber.com/88/87/...1DFB1A7DEF.jpg

W warunkach wyjście HDMI jest wybór 4: 2: 2 lub 4: 4: 4/4: 4: 2, a 1 więcej opcji. Mam te opcje nie są bardzo zainteresowani, ale piszesz, że funkktsii danych nie działa, choć może to być ktoś, że to ważne. Więcej czasu doradztwo Ten telewizor REVISE nalewki i znaleźć ustawienia pozycji wyjścia HDMI. Przepraszam za mój "polska"))

Niestety ustawienie 4:4:4 wcale nie sprawiło, że drobne kolorowe czcionki były idealnie czytelne. Chrominancja nadal była zdegradowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byście mieli w najbliższym czasie kupować tv 65" to co lepsze 65PUS7600 czy KD-65X8505C ? a może coś jeszcze innego mam dylemat ?

Edytowane przez s@jmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PUS7600 jak wolisz dobrą czerń. Soniak za to ma trochę lepsze odwzorowanie barw, ruchu i Android działał na nim lepiej, ale to może być kwestia przejściowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nadal nie wiem ;( kusi mnie też 75" ale to tylko FHD bo na UHD mnie już nie stać. Na dzisiaj nastawiając się w 90% na tv sat i w 10% na mkv warto już wchodzić w UHD czy lepiej większy ale FHD ? np taki KDL-75W855C

Edytowane przez s@jmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od odległości od TV. Warto skorzystać z kalkulatora odległości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od odległości od TV. Warto skorzystać z kalkulatora odległości :)

z kalkulatora wychodzi że zarówno w UHD i FHD minimum powinienem mieć 67"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie przetestować wydajność sieci (wifi i ethernet) w PUS7600? U mnie pobieranie plików z udziałów sieciowych (przy pomocy ES File Explorera) lub odtwarzanie filmów z dużym bitratem z dysków sieciowych lub przez DLNA jest na poziomie 1MB/s. Powoduje to szarpanie obrazu i np. Grawitacji w FullHD nie da się oglądać.

Ciekaw jestem, czy jest to wina mojego egzemplarza, czy może ten model tak ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten TV nie odbiera tego 4K ktore juz nadchodzi ? Bo podswietlenie diod jest raczej nie zmienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną jeszcze nie. Podobno do końca roku ma odbierać, więc jak już nadejdzie, to powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze wykorzystanie regulacji obrazu: ISF lub film?Przegląd mówi, dobry film, ale pomysł ISF lepsze?

A po Polsku?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną jeszcze nie. Podobno do końca roku ma odbierać, więc jak już nadejdzie, to powinien.

Ale jak to ma odbierac? Przeciez matrycy nikt nie wymieni? Chyba, ze ja czegos nie rozumiem. Update soft'u ma dac ta mozliwosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testu:

PUS7600 przyjmuje i wyświetla treść Ultra HD poprzez złącze HDMI, USB. Póki co nie robi tego z tunerów wbudowanych (TV satelitarna, oraz naziemna). Nie obsługuje także 10 bitowego koloru, który pozwala (będzie pozwalał) uzyskać płynniejsze przejścia tonalne. Sygnał tego typu jest akceptowany przez wyświetlacz, jednak zostaje zdegradowany do standardowej 8 bitowej postaci, przy której okazjonalnie widać odcięcia na przejściach barw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz, ty mi mowisz o tunerach a ja mowie o palecie gdzie jest jasno napisane, ze nie wyswietla 10bitow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak by to sie mialo zmienic? Skoro teraz tylko przyjmuje probke, a otwiera i tak w 8bit.

Edytowane przez lisciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ograniczenie to wina softu który przycina do 8 bitów czy matryca nie jest w stanie obsłużyć 10 bitów? Jeśli soft to pół biedy, jeśli to drugie to cała bieda :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ograniczenie to wina softu który przycina do 8 bitów czy matryca nie jest w stanie obsłużyć 10 bitów? Jeśli soft to pół biedy, jeśli to drugie to cała bieda :-)

Sądzę, że wiedzą to tylko Ci, którzy nikomu nic nie powiedzą, a rezultat jest taki sam dla użytkownika ;) Tak czy inaczej, matryce prawdziwie 10 bitowe są bytem niezwykle rzadkim. Przeważnie spotyka się panel 8 bitowy z modułem FRC, który "migając" kolorem tworzy dodatkowe odcienie. To się da zaimplementować praktycznie w każdej matrycy, więc sądzę, że i w PUS7600, no chyba, że ich panel to 6 bit + FRC i symuluje tylko tą 8 - bitowość ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymał 55PUS7600. Jeśli chcesz - zadawać pytania.

Witam.

Miałeś okazję odpalić jakieś gry z konsoli na tym tv? Czy rzeczywiście input lag tak bardzo przeszkadza w FPS ?

Pozdrawiam

MG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...