Skocz do zawartości
darekrocznik71

Marantz 7009 czy warto aktualizować do Auro 3 D

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie obecnie taka aktualizacja kosztuje 149 euro, moje pytanie czy już ktoś to robił i jak wrażenia dźwiękowe ? Ja do swojej 7009 mam podłaczoną kobinację 9.1:
1. przednie
2. przednie górne
3. centralny
4. sub.
5. surrandy boczne
6. surrandy tylne

Głośniki firmy Usher

Boczne i tylne ze względu na pomieszczenie mam na bocznych ścianach, tylne powyżej 10 cm nad poziomem bocznych, boczne ponad poziomem uszu, ale nie ma problemu jak przesunę kanapę do przodu i będą z tyłu, mam na uchwytach BT, które mozna różnie regulować, salon ma 37 m kwadratowych.
Czy w takiej konfiguracji jest sens inwestować w aktualizację Auro 3 D, która uważam nie jest tania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz czy warto zakupić upgrade do ampli za 1/10 jego ceny, mając nagłośnienie które tego nie obsłuży i przy braku materiałów na rynku które to wykorzystają?!!! Brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz czy warto zakupić upgrade do ampli za 1/10 jego ceny, mając nagłośnienie które tego nie obsłuży i przy braku materiałów na rynku które to wykorzystają?!!! Brawo

Nic dodać, nic ująć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa na pewno warta rozważenia, skoro masz fronty górne. Ja korzystam z podobnej funkcji w moim ampli Yamaha i efekt jest bardzo fajny mimo, że to tylko symulacja. Przypuszczam zatem, że dedykowany dekoder jak Auro 3D zrobi jeszcze lepszy efekt.

Sent from my ZX Spectrum 48k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. Nie widzę na rynku przesłanek do ekstra inwestowania w auro 3d czy jego odpowiednik atmos

Daj głośniej jeszcze lepszy efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. Nie widzę na rynku przesłanek do ekstra inwestowania w auro 3d czy jego odpowiednik atmos

Daj głośniej jeszcze lepszy efekt.

I tu się nie zgodzę.

Osobiście uważam że Dolby Atmos czy DTS:X mają jak najbardziej sens, tym bardziej że Atmos już na rynku jest, DTS:X może pracować na konfiguracji głośników zarówno do Atmos jak i do Auro, Auro natomiast na dzień dzisiejszy nie ma wsparcia od strony filmowców no i ma najbardziej skomplikowaną konfigurację głośników 5.4.1 + Voice of God.

PS.

A Twojego stwierdzenia "Daj głośniej jeszcze lepszy efekt" pomimo szczerych chęci naprawdę nie rozumiem. Niestety nie tędy droga i głośniej niestety nie znaczy lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę nie ma się co ładować w Auro 3D bo przyszłość tego formatu dźwięku jest niepewna ? Ponieważ wytwórnie filmowe stoją murem za DOLBY Atmos. No i nie wiadomo czy te formaty dźwiękowe będą popularne ? Moim zdaniem na razie trzeba czekać i zobaczymy co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...