Skocz do zawartości
Ice3

PS4 + projektor, a dźwięk

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

mam problem z podłączeniem sprzętu. Mam projektor i PlayStation 4. Podłączone są one przez przewód hdmi, z obrazem nie ma problemu. Chciałbym jednak podłączyć konsolę do mojego wzmacniacza, zwykły stary Harman Kardon HK6550. Nie ma on jednak ani wejścia optycznego ani hdmi więc mam problem z połączeniem tego w całość.

Jak mogę rozwiązać ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wejście coaxial w amplitunerze? Jeśli tak to możesz zastosować konwerter toslink -> coaxial.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy miał podobny problem i znalazł na rynku konwerter Toslink > cinche...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że chodzi o coś takiego: http://allegro.pl/konwerter-optyczny-toslink-coaxial-na-2x-cinch-rca-i5376532628.html

Czy wiesz może jaki konwerter kupił i jak przy jego zastosowaniu wygląda jakość dźwięku?

Niestety nie wiem jaki konwerter kupił ani jak mu się sprawdza bo nie widzieliśmy się jakiś czas, zapytam jak na niego wpadnę.

Jedyne co wiem to że kupił go w jakimś sklepiku we Wrocławiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że chodzi o coś takiego: http://allegro.pl/konwerter-optyczny-toslink-coaxial-na-2x-cinch-rca-i5376532628.html

Czy wiesz może jaki konwerter kupił i jak przy jego zastosowaniu wygląda jakość dźwięku?

Taki konwerter pozwoli Ci uzyskać dźwięk ale przeciętnej jakości i tylko dwu kanałowy (stereo). Jeśli chcesz mieć wielokanałowy (5.1) to potrzebujesz Toslink -> Coaxial i musisz mieć wejście coaxial w amplitunerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz i tak mam dwu kanałowy, stereo, także z tym nie ma problemu. Bardziej mi szkoda jakości, jeśli byłaby duża strata to kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Polecam FiiO D03 TAISHAN. Możesz zamiast do zasilacza podpiąć je bezpośrednio pod USB w PS4. Mam tak i jakość dźwięku jest dobra jak za tak małe pieniądze.


Edytowane przez Rudeford

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam FiiO D03 TAISHAN. Możesz zamiast do zasilacza podpiąć je bezpośrednio pod USB w PS4. Mam tak i jakość dźwięku jest dobra jak za tak małe pieniądze.

Dzięki za informację.

W międzyczasie znalazłem coś takiego: http://www.logitech.com/pl-pl/product/bluetooth-audio-adapter

Myślicie, że działałoby z PS4? Konsola na pewno przesyła dźwięk do pada, więc myślę, że powinno się dać. A dodatkowy plus takiego urządzenia to to, że mógłbym podłączać też laptopa i inne urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Raczej powinno to zadziałać, ale strata jakości będzie duża bo dźwięk jest przesyłany bezprzewodowo, a do tego będzie ci się niewygodnie grać z majtającym kablem podłączonym do pada. To co potrzebujesz to konwerter cyfrowo analogowy, FiiO D03 jest powszechnie polecany za niską cenę i dobrą jakość dźwięku.

Edytowane przez razor1914

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinno to zadziałać, ale strata jakości będzie duża bo dźwięk jest przesyłany bezprzewodowo, a do tego będzie ci się niewygodnie grać z majtającym kablem podłączonym do pada. To co potrzebujesz to konwerter cyfrowo analogowy, FiiO D03 jest powszechnie polecany za niską cenę i dobrą jakość dźwięku.

Jak kabelkiem do pada? Przecież po to ten adapter żeby konsola łączyła się z nim i przesyłała dźwięk do wzmacniacza. Opinie są pozytywne na temat jakości dźwięku, tylko pytanie czy konsola obsłuży takie urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, spojrzałem pobieżnie i palnąłem gafę. W takim razie takie połączenie nie będzie działać, sygnał Bluetooth w PS4 jest zabezpieczony i tylko licencjonowane produkty mogą z niego korzystać (http://community.us.playstation.com/t5/PlayStation-General/Would-Like-to-Use-Bluetooth-with-PS4/td-p/43426402).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Wielka szkoda, że tak jest, bardzo by to ułatwiło sprawę. W takim razie będę chyba musiał skorzystać z konwertera.

W każdym razie dziękuję bardzo wszystkim za udzieloną pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...