Skocz do zawartości
psiriders

SkalibrujTV.pl vs system-ready.pl - czyli jak się nie dać oszukać...

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jestem właśnie po kalibracji u p.Marcina z Skalibruj TV mojego SHARPa LC-80LE657E i szczerze powiem, efekt jest niesamowity. To szczególnie cieszy po zakupie 80" TV, który na standardzie wyglądał imho dramatycznie. Oczywiście w sklepie na trybie sklepowym nic specjalnie nie zobaczymy (każdy wie jaka to masakra) a opinii o tym modelu też dużo nie ma. Już myślałem, że wyrzuciłem kilkanaście tysięcy PLN w błoto. Teraz jest oka.

Ponieważ jestem z Trójmiasta i na przyjad SkalibrujTV.pl musiałem trochę poczekać... skusiłem się na skorzystanie z lokalnej oferty kalibracji dzwoniąc do system-ready.... i to był błąd. Niestety wcześniej nie widziałem blogu z opisem 'czego nie używać do kalibracji'....

Przyjechał człowiek, wyciągnał Spidera 3 i zaczął ustawiać. Trochę mnie zaniepokoił, gdy mówiąc 'ten TV ma 10punktową kalibrację więc chyba nie będzie problemu' odpowiedział 'tak tak tak'... Następnie godzinę machał podstawowymi ustawieniami brightness, gama i kolorami nie dotykając wogóle 10p. Kalibrację podsumował: 'Uuuu... chyba walnięta matryca... i tak super ustawiłem, lepiej się nie da'

Może warto zrobić program usterka w TVN z taką usługą kalibracji..

Koniec końców efekt jest super. Polecam korzystanie ze sprawdzonych usługodawców nawet jeżeli trzeba poczekać lub więcej zapłacić.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Pana Macieja ;DDDD (hehe) No jak wszedłem na tą stronę to w sumie wszystko jasne ; ) "10 punktowa kalibracja". ; ) A Sharp nie jest prostym TV oj nie jest więc nie dziwię się, że była skucha. Ważne, że udało się naprostować wszystko co trzeba. Maciek jak zawsze daje radę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Pana Macieja ;DDDD (hehe) No jak wszedłem na tą stronę to w sumie wszystko jasne ; ) "10 punktowa kalibracja". ; ) A Sharp nie jest prostym TV oj nie jest więc nie dziwię się, że była skucha. Ważne, że udało się naprostować wszystko co trzeba. Maciek jak zawsze daje radę...

Tia... Oczywiście Macieja ;) sorry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że KIKI ci go nie kalibrował :D bo dopiero by go rozkalibrował !!! :lol:

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...