Skocz do zawartości
nosu

Tęczowe odbicia światła LG 50LB671V

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem wczoraj telewizor jak w tytule, rozpakowałem podłączyłem, zasiadłem na kanapie i zdębiałem. Na powierzchni ekranu (nie ważne czy telewizor włączony czy nie) widać tęczowe refleksy od źródeł światła. Rozumiem że powierchnia jest lustrzana i odbijają się w niej światła, ale dlaczego pojawiają się i to tak wyraźnie takie tęczowe refleksy? Czy to wada tego modelu i albo trzeba z tym żyć albo zwrócić telewizor, czy jest to wada mojego egzemplarza i powinienem go oddać na gwarancję? Załączam zdjęcie (wyszło trochę ciemniej niż było w pomieszczeniu ale pokazuje o co mi chodzi). Proszę o radę.
image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają tak a nie inaczej ponieważ matryca LCD składa się z kilku warstw polaryzacyjnych, oraz filtrów RGB. Jest to normalne zjawisko jeśli świecisz bezpośrednio w ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Kurcze tylko, że te tęcze są z lamp w aneksie kuchennym ponad 4 metry od ekranu . Miałem wcześniej 37" Samsunga i wychodzi na to, że nie obejmował tych bo był mniejszy... W takim razie zostaje przywyknąć lub zmienić na model bardziej matowy. Poszukam po forum, ewentualnie mile widziane propozycje. Przed zakupem zastanawiałem się także nad Sony kdl-50w705b i stwierdziłem że IPS będzie dla mnie lepszy niż VA. Czy ten Sony odbijałby podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po czym wnioskujesz ze IPS będzie lepszym wyborem oglądasz pod większym kątem ? ten Sony jest na VA, na nim nie będziesz miał tego typu refleksów gdyż matryca jest półmatowa satynowa.

Dla pewności weź najlepiej ze sobą latarkę i sprawdź w sklepie :)

Dla przykładu inny LG z tego typu zapewne powłoką

http://www.rtings.com/reviews/tv/lcd-led/lg/lb6300

Zobacz co piszą:

This LG TV reflects a lot of light. You can also see a rainbow around the lamp :)

A tutaj Sony W800B - powłoka będzie ta sama co w W705B

http://www.rtings.com/reviews/tv/lcd-led/sony/w800b

The Sony W800B has a very low amount of reflection for a semi-gloss screen. It is slightly better than the Samsung H6350 and a lot better than LG LED TVs like the LB6300.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym wnioskujesz ze IPS będzie lepszym wyborem oglądasz pod większym kątem ?

Dzięki Peter za odpowiedź i linki. Zdarza się, że oglądamy TV siedząc przy stole który jest ustawiony jakieś 30 stopni od osi ekranu. Ale te odbicia chyba bardziej mnie bolą niż spadek kontrastu. Szczególnie, że częściej oglądamy filmy / gramy na konsolach z tego miejsca z którego robiłem zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...