Skocz do zawartości
_Gamer_

Wysokiej klasy słuchawki wielokanałowe 5.1 - pomoc w wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o poradę odnośnie zakupu jak najlepszych słuchawek wielokanałowych 5.1 z fizycznymi głośniczkami po każdej stronie. Muszą też mieć aktualne dekodery dźwięku dolby true hd i dts master audio hd i możliwość podłączenia kilku sprzętów na hdmi.

Słuchawki będą wykorzystywane do filmów na BD i gier z pc i konsol ps4, xbox one, wii U. - wszystko podłączone do projektora. Fajnie jakby były bezprzewodowe ale jak będzie dłuższy kabel to też ok. Interesuje mnie jak najlepszej jakości dźwięk, uczucie przestrzenności, dobry bas, żadnych trzasków, przesterowań czy zniekształceń i solidne wykonanie. Wygoda to też ważna sprawa. Słuchawki mają być tylko do kina domowego. Stereo nie wchodzi tutaj w grę. Proszę o doradzenie jakie firmy produkują wysokiej klasy tego typu sprzęt i jakie modele przesłuchać. Cena do 5 tys. Ale jeśli będzie warto to mogę trochę zwiększyć - w granicach rozsądku, cena/jakość.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekopałem google, avforums, recenzje i opinie userów. Wychodzi na to, że właściwie tylko Sony produkuje słuchawki z dźwiękiem przestrzennym i obsługą kodeków HD przez hdmi. Reszta to sprzęt dedykowany do pc, nie kina domowego.

Zatem wybór padł na www.trustedreviews.com/sony-mdr-hw700-review, raczej nie mają konkurencji w tej dziedzinie, przynajmniej nie znalazłem i cena też ok, 1500-2000zł.

Miał ktoś okazję tego słuchać na żywo? ...W ostateczności mogę odesłać do 10 dni jak będzie lipa.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak się będą sprawowały. Wolałbym z tymi słuchawkami oglądać filmy niż na kinie domowym ustawionym na minimum, bo ktoś śpi za ścianą :) Dobrze, że mój pokój zaadaptowałem sobie z nieużywanego pomieszczenia gospodarczego i jest fizycznie odzielony od reszty domu. Głośne seanse filmowe nikomu nie przeszkadzają, ale gdyby nie to, to pewnie sam bym myślał nad alternatywą do kolumn głośnikowych.

Wysłane z mojego Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wolałbym z tymi słuchawkami oglądać filmy niż na kinie domowym ustawionym na minimum, bo ktoś śpi za ścianą"

To dokładnie tak jak ja.

Pełnowymiarowe kino domowe 5.1 odpada w moim przypadku. Czas na korzystanie ze sprzętu mam dopiero wieczorem i nocą, a mieszkam w bloku i nie mógłbym sobie pozwolić na odkręcanie gałki na takim poziomie jak lubię, wiadomo jak jest z basem, przechodzi przez ściany (do sąsiadów) jak przez masło. Adaptacje akustyczne do wytłumienia to droga impreza i też nie daje odpowiedniego efektu w stosunku do kosztów.

Dlatego wolę iść na taki kompromis i komfortowo sobie oglądać obraz 100 cali full HD, leżąc wygodnie na sofie, nawet o drugiej w nocy, ciesząc się dobrym dźwiękiem na tyle na ile to możliwe ze słuchawek niż zastanawiać się czy nie jest za głośno, a cisza nocna. Nie czułbym się komfortowo. A już kiedyś mandat 200zł za zakłócanie ciszy nocnej dostałem w poprzednim mieszkaniu...

No i mam stosunkowo mały salon 20mkw z aneksem kuchennym. Więc nawet 5.1 nie dałbym rady rozstawić zgodnie ze sztuką. Ostatecznie sprzęt mógłby wylądować na dłuższej ścianie i jakieś bipole/dipole nade mną albo monitory na uchwytach skierowane na miejsce odsłuchu. A z basem i tak bym nie poszalał i tak, więc szkoda zachodu. Poza tym to spore koszty, a słuchawki 1500.

Sporo dobrego o nich czytałem od użytkowników na avforums i paru innych miejscach, także może będzie to przyjemna namiastka dźwięku przestrzennego. Sony siedzi w tym od lat i jako pierwsi i jedynie wprowadzili obsługę hdmi i wszystkie aktualne kodeki dźwięku HD. Technologia Dolby headphones na pc mi się bardzo podobała, więc może i rozwiązanie Sony przypadnie do gustu. Jak nie to odeślę.

Wiem, że to nigdy nie zastapi prawdziwych efektów kinowych ale trzeba iść na kompromis. Dopóki nie dorobię się wolnostojącego domku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za info. Nie miałem wiedzy, że takie rozwiązanie istnieje.

Ja wiedziałem, że istnieją słuchawki tego typu przestrzennego ale z tego co znalazłem w sieci to 99% jest dedykowanych głównie do pc i mają tylko dts po optyku, brak hdmi. Typowo do kina domowego robi tylko Sony aktualnie. To ich drugi model. Pierwszy wypuścili kilka lat wstecz i też był chwalony. Ale najlepiej się przekonać samemu co to warte.

Edytowane przez _Gamer_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprowadzilem je sobie rok temu z japonii ,bo w europie nie były dostępne .

Jak macie jakies pytania to zadawajcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O super, że znalazł się użytkownik tych słuchawek na forum. Sporo o nich przeczytałem od wczoraj ale chętnie posłucham Twojej opinii również.

I mam parę pytań bo prawodpodobnie jutro je kupię.

1. Co masz do nich podłączone - (blu ray/konsole?) i jak oceniasz jakość dźwięku, czy faktycznie dają jakąś namiastkę przestrzenności? Czy słychać różnicę pomiędzy ścieżkami HD 5.1, a 7.1 w filmach/grach?

2. Czy kilkugodzinne słuchanie nie męczy głowy i uszu? Nie gubią zasięgu?

3. Co z jakością wykonania, czy po roku nic się nie zepsuło, nic nie odpada, nie pęka, etc?

4. Czy miałeś z nimi jakieś problemy? Czy bateria faktycznie trzyma 12h?

4. Jesteś z nich zadowolony? Kupiłbyś je ponownie?

5. Czy znasz jakąś alternatywę dla nich?

Opisz swoje wrażenia z ich użytkowania przez rok :)

Tak też czytałem, że początkowo były dostępne tylko w Japonii, a potem weszły do EU ale znacznie drożej. Aktualnie można je wyrwać za 1500-2000. Sądzisz, że warto?

Edytowane przez _Gamer_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam

1.ps4 ,dekoder upc,apple tv,ps3

Sluchawki te sa 9.1 nie 7.1

Drugie plyty bluray 3d maja w wiekszosci sciezkę 7.1

Efekt przestrzennosci daja ale to subiektywne zdanie

Najwazniejsze mają ogromny bas na maksa ustawione podczas wybuchow sluchawki wibrują ale dzwiek oczywiscie jest idealny i o to chodzi w sluchawkach do kina domowego!

2.nie męcza uszu leża idealne bo małzowiny uszne sa w srodku nausznikow .nie gubią zasięgu

3.nic sie nie zepsulo .jakośc wykonania bardzo dobre

4.sluchawki właczaja sie automatycznie jak wezmiesz do reki i odegniesz pałąk. Wyłączają się jak zdejmiesz z glowy. Trzyma

5.tak kupiłbym jeszcze raz.nie ma alternatywy na rynku . Jesli chcesz oglądac wieczorem filmy i nikogo nie obudzic i to jeszcze bezprzewodow zadnych kabli.

Warto warto kupuj i sie nie wachaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda co napisal llukk ja mam Sony MDR-DS7100 od chyba 6 lat i jestem z nich zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukam słuchawek do podobnych celów. W tym temacie jestem jednak świerzy i byłbym wdzięczny za podpowiedź. Jak to wszystko połączyć z amplitunerem aby oba te urżądzenia działały? Drugie moje pytanie, to czy do słuchania muzyki w stereo również przyzwoicie się nadają? Ciekaw jestem czy znacie też słuchawki do 2000 które podłączone bezpośrednio do ampli dadzą efekt przestrzenności, może nie tak pełny ale przynajmniej dobry? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Są przecież instrukcje w necie. Widzę, że są 2 sposoby i to dosyć logiczne. Nadal mam jednak 2 pytania:

1.Jak wygląda używanie amplitunera gdy słuchawki są w trybie spoczynku? Będzie działć czy wszystko musi być na ON ? Dosyć uciążliwe było by dla mnie podchodzenie do TV i wciskanie dodatkowego przycisku jeśli zamierzam odsłuch z kolumn.

2. O tym pisałem już wcześniej. Co ze ścieżką stereo? Wystarczy przełączyć na Voice/stereo i muzykę odtwarza porawnie?

Myślę też, że nie będzie problemu jeśli mój ampli nie ma ARC. Używam wyjcia optycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. 2 tygodnie temu kupiłem wspomniany zestaw od Sony 9.1. Nie mam dużego poruwnania więc moje opinie potraktujcie absolutnie subiektywnie.

Wrażenie przestrzenności jest ale naturalnie sporo zależy od jakości ścieżki którą oddtwarzamy. Można je trochę podbić 2 systemami PR i DTS Matrix. Niestety nie ma co się łudzić i nawet przeciętny zestaw kina domowego 5.1 który posiadam daje o wiele lepsze efekty i nie chodzi mi tu wyłącznie o poczucie tonów niskich. Dla mnie w szczególności mało wyeksponowany jest kanał centralny. Jest możliwość zwiększenia jego poziomu o kilka decybeli ale nadal poczucie centralnego kierunku dialogów mało się zmienia.

Słuchawki nie są zbyt głośne ale myślę że, to kompromis aby zaoszczedzić akumulatorki. Jest jednak jeden przycik Compression który powoduje znaczący wzrost decybeli ale podobno spadkiem jakości dźwięku. Piszę podobno, bo na moje amatorskie ucho nie jest to wyczuwalne.

Do słuchania muzyki nadają się przyzwoicie ale oczywiście w tej cenie znajdziecie duużo lepsze. W każdym razie nie jest źle.

Jeszcze tylko zdanie o połączeniu. To jest spory plus, że do bezprzewodowych mogę podłączeć do 3 źródeł jednocześnie. Trochę trzeba przewodów poprzepinać ale wszystko jest bardzo logiczne. Dekoder na spoczynku przesyła sygnał HDMI jednak jeżeli chcemy użyć innego urządzenia np z PS4 na BD to konieczne jest wstanie z fotela i ręczna zmiana wejścia HDMI. Nawet jeżeli nie używamy słuchawek! W słuchawkach jest przycisk input który nam na to pozwoli ale nie zawsze mam je pod ręką. Dotyczy zalecanego podłączenia wszystkich HDMI do dekodera i jedno wyjście w ampiltuner.

No i tyle. Dla mnie dużą zaletą jest jednak brak przewodu gdyż do TV muszę mieć ok 4m kabel a to żadkość. Nie chciałem się bawić w przedłużki czy zmiany przewodu bo to nie jest tania sprawa. Fajnie też jest wstać do lodówki po piwo i nie odrywać się od tego co akurat słucham :) Dodam jeszcze, że są bardzo wygodne i nawet kilka godzin nie męczy. Musimy tylko kontrolować stan naładowania gdyż system nas niczym nie ostrzega tylko 3 piknięcia i cisza. Ladujemy zwykłom ładowarką do telefonu.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troszkę mnie dziwi ze tony niskie nie daja ci satysfakcji. Ja mam odmienna opinie a uzywam dwa lata. Tak samo głośność .nie wiem do czego mialeś je podłaczone . Ja zauwazylem ta slabośc tylko przy podłaczeniu do ps4 .nawet poprzedniczka czyli ps3 daje lepsze rezultaty.

A co stanu naladowania - gdy zapala sie czerwona lampka na sluchawkach to oznacza ,ze niedlugo sie wyczerpia ,a dokladny stan naladowania pokazuje gdy wlaczymy menu ekranowe na tv . Co do zmiany wejsc przecien na sluchawkach masz przycisk zmieniajacy urzadzenie przesylajace dzwiek do sluchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tonami niskimi trochę źle mnie chyba zrozumiałeś. Chodziło mi o przewagę kina domowego w każdym aspekcie a nie głownie w odczuciu basów. Nie ma słuchawek które dadzą Ci poczuć tony niskie pzez całe ciało :). Szkoda tylko, że opcja ich regulaci jest jedynie możliwa w trybach film, gra które do słuchania muzyki się nie nadają.

Wiesz, że nie zwróciłem uwagi jak zapala się czerwona led? Po prostu jej nie widzę mając słuchawki na uszach :). Muszę zrobić test na ile wówczas prądu wystarczy.

Słuchawki mam podłączone do PS3 (najlepsza platforma do prostych plików video), PS4, BD i TV według zalecanego sposobu. Mam przycisk na słuchawkac ale gdy ich nie używam i dekoder działa baypass do apli to skąd ma wiedzieć które źródło jest docelowym? Prubowałem ze sterowaniem HDMI ale nie chce sam zmieniać wejść chyba, że coś źle poustawiałem (mode2). To jednak nie jest duży problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Posiadam TV od Samsunga (j6200). Uwielbiam oglądać filmy i seriale więc zależy mi na dobrym dźwięku.

Z powodu godzin pracy (często do godzin późno popołudniowych bądź wieczornych), filmy oglądam przede wszystkim nocą. Jako, że nie chcę przeszkadzać domownikom myślę, że najlepszym wyborem dla mnie będą słuchawki i z tego powodu przywiodło mnie właśnie do tego wątku.

Zainteresowały mnie wspomniane słuchawki SONY MDR-HW700, ale jak wiadomo kosztują niemało, co w żadnym wypadku ich nie wyklucza. Mam kilka pytań:

1. Czy do słuchawek (w/w i nie tylko) które chciałbym używać głównie do seansów filmowych konieczny (czyt. do wykorzystania ich potencjału) jest amplituner?

2. Czy jest jakaś alternatywa dla HW700? Słuchawki z długim kablem również wchodzą w grę? A może jeśli by zrezygnować z komfortu jaki dają słuchawki bezprzewodowe, to w niższej bądź w tej samej cenie można uzyskać lepszą jakość dźwięku?

3. Czy możecie polecić również coś tańszego (około 1000 zł)?

4. Jaki Amplituner polecacie dla słuchawek (taki który w przyszłości z powodzeniem obsłuży również maksymalnie średniej jakości kino domowe)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowolny ampli Yamaha z Silent Cinema "zrobi" z każdych normalnych słuchawek przestrzenne. Testowałem to u siebie I efekt jest rewelacyjny.

Sent from my ZX Spectrum 48k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam słuchawki Logitech H600. Dobra jakość, unikatowy wygląd. Mimo tego, że są dość spore, nadrabiają jakością dźwięku.

Edytowane przez Melaretta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2016 o 18:35, grzechu179 napisał:

 

1. Czy do słuchawek (w/w i nie tylko) które chciałbym używać głównie do seansów filmowych konieczny (czyt. do wykorzystania ich potencjału) jest amplituner? - NIE

2. Czy jest jakaś alternatywa dla HW700? Słuchawki z długim kablem również wchodzą w grę? A może jeśli by zrezygnować z komfortu jaki dają słuchawki bezprzewodowe, to w niższej bądź w tej samej cenie można uzyskać lepszą jakość dźwięku? - NIE

3. Czy możecie polecić również coś tańszego (około 1000 zł)? - NIE

4. Jaki Amplituner polecacie dla słuchawek (taki który w przyszłości z powodzeniem obsłuży również maksymalnie średniej jakości kino domowe)? - patrz 1.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość grania na PS4/xb1 i używania czatu? Nie mają mikrofonu, to wiem, ale jest jakiś inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od lat używam do muzyki w 5.1 aero5.1, bardzo pożyteczne, gdy się nie da na głośno słuchać w pomieszczeniu, za wzmacniacz kanału sub służy mi mikser Behringer UB802, tylko jeden kanał oczywiście, miksery te mają wyjście na słuchawki, słuchawki dają dobrze odczytać, odsłuchać przestrzeń, którą zaplanował realizator nagrania; można się zdziwić, gdyż nie zawsze koncert na blureju jest lepszy przestrzennie, niż na dvd, pobieżnie szukałem słuchawek profi 5.1, ale nie znajduję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...