Skocz do zawartości
VAMET

LE40M87BD - podobna jakość, ale większa przekątna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 12m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? 50 cm przesunięcie względem krawędzi obudowy TV przy 2,5m
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Nie ma znaczenia
6. Jak słońce świeci w pokoju? Nie ma znaczenia - rolety opuszczam
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung LE40M87BD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? To co mój obecny plus RJ45, niski input lag, większą przekątną
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD)? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? PC, PS4, PS3, dekoder UPC z nagrywarką - wszystko przez Onkyo TX-NR525 po HDMI
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Matową, ale pomieszczenie nie jest nasłonecznione
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? tylko HD
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 60%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 20.00-02.00
17. Preferencje co do wielkości? =>50", bo przy 40" męczy mi się wzrok przy grach z napisami i muszę siadać z 1,5m od TV
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wolna reakcja w menu, brak wybrania bezpośrednio "Bez overscanu" tylko kolejno przyciskając (16:9, powiększenie, 4:3, itd., Bez overscanu) ;)
19. Preferencje co do marki? Znam tylko Samsunga
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Jeżeli cena nie będzie przez to mocno zawyżona, to tak
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000,00-3000,00 zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Nie

Szukam TV, który będzie lepszy od mojego Samsunga LE40M87BD, to chyba nie będzie trudne, ale mieszczący się do 3000 zł i z przekątną minimum 50", ponieważ 40" męczy mnie przy graniu w 1080p. Po prostu zbyt małe napisy i szczególiki w grach przy odległości z 2,5m. A nie chce mi się codziennie przemeblowywać pokoju, żeby zmniejszyć odległość oczu od TV na 1,5m. Startość, a okularów nie założę :P Za dnia dzieciaki oglądają bajki nie w HD, a od 20.00 albo oglądam TV HD (10%) albo gram na PC/PS4 (60%) albo oglądam filmy BD (30%). Nie wiem, jaki Input Lag ma mój obecny TV, ale tak jak jest obecnie jest w porządku i mnie to wystarcza do grania. Szczerze mówiąc, po prostu potrzebuję podobnej jakości tylko z większym ekranem i będę zadowolony.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Dziękuję za odpowiedź. Wszystko się zgadza i pasuje, tylko cena jak dla mnie za wysoka, ale pewnie jak za taki TV, to cena przyzwoita. Najtaniej 3299 zł w Agito i Komputroniku. Jakieś inne propozycje do 3000,00 zł?

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55H6400 do 3 tys raczej nierealne.

ja bym wybrał Panasonic 50AS500/520/600

sam zresztą zrezygnowałem z zakupu tego Samsunga 55 na rzecz jednego z tych Panasoniców :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAMET tobie nie muszę tłumaczyć gdzie są testy na stronie więc będzie tak: koledzy nieźle kombinują i to dobra droga moim zdaniem. Może Panasonic AS600? Tani, duży i dobry do grania i filmów. Trochę gorzej z płynnością bo nie ma upłynniacza ale to głównie przy sporcie może być jakiś problem. Na filmach będzie klasyczny judder. A jak ma być upłynniacz to AS640 ale jak z ceną? Oba są na matrycy VA bo IPSa bym nie polecał na noce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam uprzejmie

Mam jeszcze takie pytanie, żeby już nie zakładać odrębnego tematu. Czy TV HD Ready mają nominalną rozdzielczość 1280x720, a maksymalną 1366x768? Czy też 1366x768 nominalną, ale można również ustawić 1280x720, lecz będzie przeskalowane? Pytam pod kątem podłączenia notebooka? Jaką rozdzielczość powinienem ustawić na notebooku, by HD Ready nie skalował?

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Budżet został uszczuplony i mam pytanie odnośnie 50" z serii UE50H5000, niestety nigdzie nie widziałem testów H5000. Czy mocno odstaje od UE50H6400? Nie zależy mi na funkcjach Smart i dostępie do netu. Czy w tym modelu występuje zauważalny clouding, bo z tego, co czytałem w 6400 nie występuje. Czy ktoś orientuje się, jaki posiada input lag?

Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

PS. Dlaczego budżetowa seria H5000 nie doczekała się testów? ;)

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...