Skocz do zawartości
angie144

Pomocy!Jaki telewizor do sportu i flmów??

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 35m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? tylko do 14
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 55" IPS
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? wi-fi, 3d
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?NC+
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok 7
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? piłka nożna, filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? PS4 20%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55-65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? pionowe smugi przy transmisjach meczów
19. Preferencje co do marki ? Sony, Panasonic, Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? wolał bym pasywne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7000-8000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?TAK

Moje typy to:

Panasonic 55" AX630 lub AX800

Samsung 55HU7500

Samsung UE55H7000

Sony 60W855B

czy na tv z obsługą 4K obraz z ps4 będzie lepszy niż z full HD??

dzieki i pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV masz także poczekałbym na nowe modele 2015 na wiosnę.

Natomiast jesli chodzi o 4K z PS4 to niby dlaczego miałoby to lepiej wyglądać niz FullHD, bedzie wręcz przeciwnie obraz bedzie upscalowany do natywnej rozdzielczości matrycy także będzie gorszy.

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, niby mam , ale nie jestem w stanie znieść tego obrazu podczas meczów piłki nożnej. W tej chwili jestem stanie sprzedać swój tv za rozsądne pieniądze, na wiosnę jak wyjdą nowe modele to wszystko poleci na łeb:), a te nowe pewnie będą w kosmicznych cenach, więc mój target jeśli chodzi o modele się nie zmieni.

Tak więc z tych wymieniony, na który byście postawili??

Edytowane przez angie144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Ten model też był brany pod uwagę, ale podobno z nim jak z pudełkiem czekoladek, nigdy nie wiadomo na co się trafi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@angie 144

Dokladnie tak samo jest w przypadku modeli,ktore wymieniles,nigdy nie wiesz na co trafisz-to cecha technologii lcd/led.Wszystko wyjdzie w "praniu"Dodatkowo w Twoich przykładach dochodzi całkowity bezsens zakupu ekranow 4K z powodu odleglosci do ekranu,zadnej roznicy nie zobaczysz miedzy Twoimi typami a np.65h6400 full hd poza ta w portwelu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli znajdziesz w założonym budżecie 58ax800 to bierz...jak zobaczysz 4k w wydaniu tego TV to nie bedziesz chciał wracać do FHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zobaczyl roznice miedzy ekranem full hd a uhd z Jego odleglosci 3m,to musiałby mieć co najmniej 70 calowy ekran,to raz.Druga sprawa,to zanim wyda kase na AX 800 to powinien sobie poczytać na forum o tych "flagowcach"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten cały clouding jest i tak nie widoczny podczas normalnego użytkowania. Ja zamierzam brać 75h6400 z netu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli znajdziesz w założonym budżecie 58ax800 to bierz...jak zobaczysz 4k w wydaniu tego TV to nie bedziesz chciał wracać do FHD

Pchanie obecnie prawie 9K za LCD hmm czy ja wiem, za to mozna kupić już OLED'a FHD który jakością zmiata każde LCD czy to 4K czy 8K :)

Zresztą tak jak wcześniej napisano do zobaczenia różnic na plus miedzy FHD a 4K musi byc odpowiednia przekątna/odległość.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PeterMac

Wiadomo,ze oled pozamiata lcd/leda,tylko za 9K to sobie możesz kupic 55 cali oleda, a za koncowke jak zostanie, to dokupic lornetke albo lupe do oglądania z 3m.

Alternatywa jest oczywiście 65 cali za ok.35K albo 77 cali za 80K

Gosc ma spora odleglosc od ekranu i w tym problem,a już wogole bezsensu, oczywiście dla mnie, byłoby przesiadanie się z 55 cali na 55 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten cały clouding jest i tak nie widoczny podczas normalnego użytkowania. Ja zamierzam brać 75h6400 z netu

"Bo to jest baaardzo dobra koncepcja"!

"Ona jest bardzo dobra ta koncepcja"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PeterMac

Wiadomo,ze oled pozamiata lcd/leda,tylko za 9K to sobie możesz kupic 55 cali oleda, a za koncowke jak zostanie, to dokupic lornetke albo lupe do oglądania z 3m.

Alternatywa jest oczywiście 65 cali za ok.35K albo 77 cali za 80K

Gosc ma spora odleglosc od ekranu i w tym problem,a już wogole bezsensu, oczywiście dla mnie, byłoby przesiadanie się z 55 cali na 55 cali.

Moja opinia odniosła się w porównaniu do Panasonica 58AX800 który jest tylko o 3 cale większy od 55 calowego OLED'a, tym bardziej 4K na 58 calach z 3m to mega zły pomysł.

LED to tez LCD :P

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądam Manchester-Barcelona na 75h6400.

Tryb filmowy, wyłączone wszelkie polepszacze (również motion czy jak mu tam).

Jest bardzo dobrze. W szczególności nie ma żadnych "pionowych pasów". Szczerze polecam:)

Moja KONCEPCJA w prawie cloudingu jest zbliżona do KONCEPCJI kolegi (?) Saszunia.

Jak się chce bardzo, to można clouding zobaczyć ale TYLKO w konkretnych i szczególnych scenach typu napisy końcowe na czarnym tle lub plansza przed reklamami.

Przy "normalnym" oglądaniu jest po prostu niewidoczny. Nawet jak wiesz, że jest i w jakim miejscu ekranu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą tak jak wcześniej napisano do zobaczenia różnic na plus miedzy FHD a 4K musi byc odpowiednia przekątna/odległość.

plus trzeba zapewnić materiał video 4K żeby zobaczyć różnicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli angie144 nie zmienia co roku TV trudno kupić argumenty przeciwników 4k i ax800...owszem zawsze warto zainwestować w większą matrycę czy OLED...ale budżet 7-8k jest graniczną....zawsze dystans miedzy ekranem a widownią można skrócić...ale kiedy netflix za rok uruchomi u nas swoją usługę..."ciężko" będzie na FHD oglądać 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kanape od tv ma 3 metry, i specjalnie na upscalowane 4k będzie siadał na taborecie metr przed tv.

Moja propozycja to 65h6400 + soundbar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zamiast mi coś się rozjaśnić to jeszcze bardziej mi namieszaliście ;)

Fakt jest taki ze ten TV ma służyć ładnych parę lat. Aktualnie jak oglądam na tej 55 jakiś materiał, to widzę wszystkie niedociągnięcia, wiec na prawdę dziwi mnie to, że nie wdział bym różnicy na tym 58ax800. W rozmiar 75 nie będę się ładował bo to znaczyło by ze połowę mebli musiał bym wymienić,a nie o to tu teraz chodzi.

Który będzie najlepszy do moich potrzeb? Jeśli chodzi o względy estetyczne to najbardziej podoba mi się Sony 60W855B i własnie ten AX800.

60 cali to max jaki mogę zmieścić. Czy sa jakieś specjalne uwarunkowania aby zdecydować się własnie na ten konkrety model z tych 2 oprócz 4K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalismy Ci powyżej co się nadaje do Twojej odleglosci od ekranu,wszystko zresztą według Twoich preferencji 55-65 cali.Co tu jest namieszane?

1.Jesli chcesz pozostać przy 55 calach, to ja bym kupil oleda Lg full hd,ktory pozamiata wszystkie ekrany,o które pytasz-Przeczytaj test,ktory jest na forum.

2. Jeśli wejdzie Ci 65 cali,to bezapelacyjnie 65h400-Przeczytaj testy,ktore sa na forum 55h6400/65h6400.

3.Powtorze raz jeszcze,do Twoich warunków wyświetlacz 4K nie ma zadnego sensu,nie zobaczysz zadnej roznicy miedzy full hd a uhd,chyba,ze dokupisz sobie fotel na kolkach i podczas seansu będziesz sobie podjezdzal na odleglosc 1.25m od ekranu żeby zobaczyć roznice,tylko jeszcze musisz mieć jakiś material 4K,ktorego jak na lekarstwo albo wcale.

4.Przeczytaj watek na forum o AX 800/AX 900 czy Philipsie nowej serii 9,to Ci się w glowce rozjasni w co chcesz się wpakować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Angie

Widzisz niedociągnięcia z 3m na 55 calach bo masz słaby sygnał, słabej jakości filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz w bajki sprzedawcòw, że tv 4k upscaluje obraz (ponizej 4k) i będzie to wyglądało lepiej niż na tv FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się skupił nie na 4K ale na innych aspektach TV. W tej chwili i tak nie ma to większego znaczenia. A nowe TV 4K będą bardziej gotowe na to 4K niż teraz ; ) Brałbym wielki rozmiar i porządne Full HD. A jak jest kasa to oczywiście 4K ale w pierwszej kolejności postawiłbym na wielkość i jakość obrazu...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 4K nie jest priorytetem, po prosty wybrałem modele które w miarę pozytywnie są oceniane i przystępne dla mnie cenowo. Nie bagatelny wpływ ma też lag ze względu na grę na PS4. Jeśli miałbym wybierać z Full HD to dla mnie zostaje Sony 60W855B oraz Samsung UE60F7000SL gdyż model 65h6400 po prostu nie podoba mi się jego dizajn :P, a inne modele tej wielkości, to już raczej nie ten próg cenowy. chociaż jak czytałem pewne forum to już prawie miałem brać Sharpa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lepiej go nie bierz bo wiesz jaki jest... mówiąc delikatnie "lekko odstaje".

Ja chyba brałbym Sony W6 w 60" gdyż jest to wersja prawie W8. Jedyny z serii W6, który ma inne, lepsze parametry (płynność).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...