Skocz do zawartości
Aelirenn

Opóźnienie obrazu na projektorze (JVC RS49) w stosunku do audio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Rozkręcam powoli swoje kino domowe i oczywiście napotykam na kolejne problemy :)

Jednym z nich, którego sama nie jestem w stanie rozwiązać jest opóźnienie obrazu generowanego przez projektor w stosunku do ścieżki audio.

Audio rozjeżdża się coraz bardziej wraz z czasem oglądania filmu. Opóźnienie rzędu kilkuset milisekund.

Czy ktoś z was się z czymś takim spotkał?

Projektor JVC RS49 połączony za pomocą HDMI z laptopem z napędem BD, do laptopa podłączone głośniki 2.1.

Ten sam problem występuje przy podłączeniu projektora po HDMI do amplitunera Yamaha RX-V663 z głośnikami 5.1 i podłączonym lapkiem.

Tuner ma możliwość opóźnienia audio, ale występująca wielkość jest zmienna. Nie wiem, czy to normalne i jest jakiś sposób synchronizacji projektora z tunerem, czy to jakaś usterka w mojej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy przy oglądaniu na samym laptopie masz podobny efekt.

Jeżeli tak to po pierwsze spróbuj odtworzyć to samo za pomocą innego oprogramowania, jeżeli na innym sofcie będzie podobny efekt to znaczy że sprzęt za słaby.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakimś forum US jest właśnie opisany problem z tym opóźnieniem . Niestety jestem ze średniowiecza i nie mam pojęcia jak wkleić Tobie tutaj ten link .

Ale widzę , że jesteś bystra babka :) i wygoglujesz ten temat . Z tego , co zrozumiałem z translejtera :) , to jest problem z softem na wejściu HDMI .

I strasznie narzekają na wsparcie ze strony serwisu JVC i tą niby 3 letnią gwarancję i wyselekcjonowane komponenty .

Może masz możliwość zwrotu , w końcu towar wadliwy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy przy oglądaniu na samym laptopie masz podobny efekt.

Jeżeli tak to po pierwsze spróbuj odtworzyć to samo za pomocą innego oprogramowania, jeżeli na innym sofcie będzie podobny efekt to znaczy że sprzęt za słaby.

Pozdrawiam.

Sprawdź czy przy oglądaniu na samym laptopie masz podobny efekt.

Jeżeli tak to po pierwsze spróbuj odtworzyć to samo za pomocą innego oprogramowania, jeżeli na innym sofcie będzie podobny efekt to znaczy że sprzęt za słaby.

Pozdrawiam.

Na samym laptopie opóźnienia nie ma, dlatego zakładam, że to inne komponenty - może projektor sobie buforuje, ale bardziej prawdopodobne, że może być jakiś image processing (ale jaki? e-shift wyłączone, nic w menu nie znalazłam)

Na jakimś forum US jest właśnie opisany problem z tym opóźnieniem . Niestety jestem ze średniowiecza i nie mam pojęcia jak wkleić Tobie tutaj ten link .

Ale widzę , że jesteś bystra babka :) i wygoglujesz ten temat . Z tego , co zrozumiałem z translejtera :) , to jest problem z softem na wejściu HDMI .

I strasznie narzekają na wsparcie ze strony serwisu JVC i tą niby 3 letnią gwarancję i wyselekcjonowane komponenty .

Może masz możliwość zwrotu , w końcu towar wadliwy .

Zanim wzięłam się za zawracanie głowy forumowiczom szukałam w guglach i nic wartościowego nie znalazłam.

Wygląda na to, że istnieje coś, co się nazywa input lag i właśnie się dowiedziałam o jego istnieniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na tym się nie znam , ale input lag jest przy grach pc i konsolach .

Piszą o problemach HDMI i zalecają zmianę firmware version r 1211.6.

W sumie to zastanawiam się , czy brać pod uwagę tę 500 . Coś za dużo problemów z tym JVC :(

Wpisz w wyszkiwarkę JVC DLA- RS4910 problem HDMI forum , napewno znajdziesz więcej informacji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmware jest 1211.6. Wyczytałam, że opóźnienia są normalne w projektorach, niektóre mają mniejsze (np. Sony), niektóre większe. Choć rzeczywiście pisze się o nich w kontekście gier.

Okazało się, że Yamaha, którą pożyczyłam, ma opcję "Lip sync", po ustawieniu na ON, auto przyjmuje wartość 128ms (nie mam pojęcia jak to się zmierzyło). Jutro przetestuję, czy to się sprawdza (i z ciekawości, czy ta wartość się zmienia przy włączeniu e-shift i CMD). Jeśli tak, trzeba będzie kupić amplituner z tą funkcją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ustawieniu Auto Lip Sync dźwięk i obraz mają pełną synchronizację. Włączenie e-shift i CMD nic nie zmieniło, ani w wyświetlanym obrazie, ani w wartości Lip synca na Yamasze.

Chyba zadzwonię do sprzedawcy i dowiem się, czy takie opóźnienie jest normalne.

No i zaczynam się rozglądać za amplitunerem, ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć opcji edit, więc dopiszę nowy post.

Input lag rzędu 128ms jest normalny w tym projektorze wg sprzedawcy.

Dobrze, że ampl koryguje do 240 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wideo lag nie ma wiekszego znaczenia, a jak sie spotkamy na kalibracji to mozemy go zmierzyc i ustawic lip sync z dokladnoscia do jednej dziesiatej milisekundy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wideo lag nie ma wiekszego znaczenia, a jak sie spotkamy na kalibracji to mozemy go zmierzyc i ustawic lip sync z dokladnoscia do jednej dziesiatej milisekundy ;)

A czy to się nie zmienia z czasem? Np. ze względu na starzenie się komponentów?

Auto Lip Sync w Yamasze (muszę poszperać po forach audio, jak można skracać nazwę tej firmy :) ) sprawuje się bardzo dobrze, ale bardzo chętnie się dowiem ile wynosi lag na podstawie innego pomiaru.

Do projektora mam 12m HDMI Chroma 6 ze wzmacniaczem sygnału, ale to nie powinno mieć znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o JVC - na pewno jesteś zadowolony z jakości obrazu tego projektora :) z czym wybierając go porównywałeś? jaki masz ekran - bo przymierzam sie do kupna - pozdrawiam Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię troszkę temat bo chciałbym zapytać czy udało się rozwiązać problem z synchronizacją w inny sposób niż ustawianie opóźnień w ampie ? Czy problem ten dotyczy wszystkich rs49 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...