Skocz do zawartości
Ziku71

TV 55'' do salonu

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3-5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? zazwyczaj na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisi
6. Jak słońce świeci w pokoju ? mało słońca w pokoju
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony kdl 46ex1 - wywalilem stacje uzywam jako monitor podpiety pod ampli
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K ? czy to już konieczne ?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K + HD

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Amplituner denon x2000 a do niego PS4, satka, PC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy full hd, z satki tylko sport + naukowe
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak 40%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie podczas dynamicznych obrazów
19. Preferencje co do marki ? -
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? obojetnie raczej nie używam 3D ale może warto sprawdzić ?
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? możliwe

Zasnatawiałem się nad 55ax630

Edytowane przez Ziku71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Full HD starczy na 5 lat jeszcze ?

W sumie z Sonego obecnie jestem zadowolony wiec zainteresował mnie ten 55W805B do tego tańszy niż zakładałem

a panasonic as650/as750 ?

Edytowane przez Ziku71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Full HD starczy na 5 lat jeszcze ?

W sumie z Sonego obecnie jestem zadowolony wiec zainteresował mnie ten 55W805B do tego tańszy niż zakładałem

a panasonic as650/as750 ?

55W805B to dobry wybór, ma niski Imput lag, wiec do grania na PS4 będzie dobry

do sportu i filmów równie dobry jest.

Na forum jest test http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/sony/test-3d-lcd-led-sony-sony-kdl-50w805b-sony-k-r769

Edytowane przez Slawko1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W805b, będzie świetny do konsoli, bo ma niskiego laga, i świetne odwzorowanie ruchu, więc na smużenie nie powinieneś narzekać ;)

napisane XP

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ostatecznie zastanawiam się nad poleconym przez was w805b a 55h6700 samsungiem ? Który lepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłbym Soniacza, bo do twoich zastosowań (PS4, PC) moim zdaniem sprawdzi się lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacic do w829 ?

czy się różni w828 od w829?

Edytowane przez Ziku71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacic do w829 ?

czy się różni w828 od w829?

Bodajże kolorem, ale nie mam pewności. Jeśli możesz wziąć w805b, to nawet proponował bym ten model, bo różnicy w porównaniu do w829 nie zobaczysz, a w805b jest tańszy ;)

napisane XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w828 ? Widziałem w mediaexpert

Różni się od w829 tylko kolorem jak dobrze pamiętam - różnice w parametrach Masz tylko między w805, w815 i 828/829. Na papierze ostatnie wersje mają najwyższe parametry, a w praktyce różnicy nie zobaczysz.

napisane XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zamówiłem 805b. Czy jest zgodny z vesa? Bo widziałem ze tam jakieś metalowe przedłużki do śrub są potrzebne. One są w komplecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zamówiłem 805b. Czy jest zgodny z vesa? Bo widziałem ze tam jakieś metalowe przedłużki do śrub są potrzebne. One są w komplecie ?

Jak przyjdzie to zmierzysz sobie tylko rozstaw śrub i dobierzesz jakiś wieszak. Jak kupowałem do swojej plazmy (maclean brackets) to była cała masa śrub i tulej dystansujących do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć pomiędzy motionflow 400 a 800 z 829 niespecjalnie różnice widać to prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma istotnej różnicy wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niedługo mam jechać po 55w805b jednakże dowiedziałem się że mają na miejscu też model 60w605B za niewielką dopłatą (600zł) - zmieściłbym się w budżecie.

Doczytałem ze ten tv ma tez matryce VA, Xreality Pro i motionflow xr 400. - czy matryca jest podobna do 805w ? Ile ma Hz i jaki input lag - nie mogę tego nidzie doczytać ? Wiem że nie ma 3D ale to jest mi kompletnie zbędne. Czy warto więc dopłacić do 60'' i czy odległość 3.5m nie bedzie zbyt mała na tak duży, jak dla mnie, ekran ?

Edytowane przez Ziku71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niedługo mam jechać po 55w805b jednakże dowiedziałem się że mają na miejscu też model 60w605B za niewielką dopłatą (600zł) - zmieściłbym się w budżecie.

Doczytałem ze ten tv ma tez matryce VA, Xreality Pro i motionflow xr 400. - czy matryca jest podobna do 805w ? Ile ma Hz i jaki input lag - nie mogę tego nidzie doczytać ? Wiem że nie ma 3D ale to jest mi kompletnie zbędne. Czy warto więc dopłacić do 60'' i czy odległość 3.5m nie bedzie zbyt mała na tak duży, jak dla mnie, ekran ?

Ma 120hz, czyli tyle samo co w805. Ja osobiście bym dopłacił - tym bardziej, że jak piszesz nie potrzebujesz 3d, a większa przekątna ekranu, przy twojej odległości od niego, będzie zdecydowanie na plus.

napisane XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj 60" W6 bo jak wyżej jest usprawniony względem mniejszych modeli W6. To mega wielki ekran i zrobi duże wrażenie na każdym a najważniejsze, że na Tobie ; ) Ja bym brał!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem postawiłem obydwa obok siebie i zdecydowałem się na 55W805b ze względu na dużo lepszą jakość wykonania. W stosunku do mojego poprzedniego 46'' robi i tak ogromne wrażenie. Dzieki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...