Skocz do zawartości
Domelo20

LG 55LA860v - opinia o telewizorze, po roku użytkowania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Pomyślałem, że podzielę się swoją opinią o tym telewizorze, po dokładnie roku od zakupu :)

Generalnie podczas wyboru nowego telewizora, mieliśmy ogromny mętlik w głowach, ponieważ było wiele modeli w naszym zasięgu, jednak niektóre odpadły głównie ze względu na pobór prądu - niestety były to Panasonic p55st60 i p50gt60 - ostateczna decyzja była podejmowana między właśnie GT, a LG z tematu wątku, ale niestety nie udało się przekonać taty... Braliśmy też pod uwagę samsunga f8000 i sony w905, ale niestety w naszym budżecie mieściły się tylko wersje poniżej 50", więc również odpadły. Ostatecznie wybór padł na 55LA860v, na który akurat była w MM świetna cena i na dodatek był z tabletem gratis.

Po roku użytkowania mogę powiedzieć, że był to dobry wybór. Telewizor ma bardzo zadowalający dźwięk, który zupełnie wystarcza do codziennego oglądania, a oczywiście podczas dobrych filmów akcji, włącza się kino, bo jednak TV nie zagra nam z efektami 5.1 ;) Jeśli chodzi o jakość obrazu, to jesteśmy bardzo zadowoleni - odwzorowanie barw i ruchu, z których ustawieniami długo walczyłem, są takie, jakie nam odpowiadają, i właściwie wszystko było by idealne, gdyby nie czerń... No ale to IPS... Trzeba oglądać z oświetleniem, lub za dnia - a właśnie głównie w takich warunkach telewizor u nas gra ;) Z telewizorem przez rok nie było żadnych problemów, jedynie raz była kiepska aktualizacja oprogramowania, która w ciągu kilku dni została naprawiona przez producenta. Uważam, że był to dobry zakup, ponieważ nawet po roku nadal się nie znudził, i nadal potrafi pozytywnie zaskoczyć - generalnie po prostu przyjemnie ogląda się na nim filmy ;)

Od czasu gdy kupiliśmy telewizor, jestem praktycznie na bieżąco, jeśli chodzi o nowe modele i czasem myślę nad tym, co wisiało by w salonie na ścianie, gdybyśmy dzisiaj mieli kupić telewizor - myślę, że byłby to Panasonic 55as640, Sony kdl 60w605b, lub któraś wersja samsunga z serii 6. Patrząc na to co można było kupić w poprzednim roku i aktualnie, jestem zły na to, że w tym roku w klasie telewizorów ze średniej półki jest mnóstwo telewizorów na matrycy VA w rozmiarach, które by nas zadowalały i w znacznie niższych cenach niż zakupiony przez nas lg. W zeszłym roku były głównie ipsy (panasonic et60 i sony w805a), które nie bardzo nam pasowały i cukierkowe samsungi. W tym roku na pewno wybór nie padł by na LG.

Ale się rozpisałem :)

Pozdrawiam!

wysłane z Tablet Z

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, mega dzięki za opinię. Są bardzo potrzebne właśnie od użytkowników!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc poprzedniego posta, zastanawiałem się nad jedną rzeczą - czy w LG jest możliwość sprawdzenia ile godzin w sumie grał telewizor?

wysłane z Tablet Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jak wygląda 3D na tym telewizorze? Podobno w UHD pasywne 3d wygląda rewelacyjnie, nie widać liń itp. Czy rzeczywiście jest tak dobrze przy materiałach FHD?

No i drugie pytanie czy próbowałeś opcji dual play?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy full hd niestety szału nie ma, bo pasywne 3d nie pokazuje pełnego full hd. A o UHD nie powiem nic, bo to telewizor full hd. Z okularów dual play nie korzystałem jeszcze.

napisane XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam najmocniej, pokręciłem z modelem 55UB850V nad którym się zastanawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam najmocniej, pokręciłem z modelem 55UB850V nad którym się zastanawiam

Tak myślałem, że zakradła się jakaś pomyłka :)

napisane XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...