Skocz do zawartości
Koowall

TV 3d 46-50 cali do PS4 do 3500-3700 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

potrzebuję porady, bo mam taki młyn w głowie że hoho :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, czasami z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać i obowiązkowo musi mieć nóżkę obrotową
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z boku TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 42 LH4000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Input Lag w miarę niski aby komfortowo się grało na PS4 w fpsy po sieci, 4x HDMI, obrotową nóżkę bo TV będzie stał na szafce 40cm głębokiej ustawionej przy ścianie i musi być przekręcony (z braku nóżki odpadł mój faworyt Sony KDL50-829b), odświeżanie na poziomie min 100Mhz, wyjście optyczne
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4, Blu Ray, dekoder cyfrowy UPC, laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? około 5h, w weekendy dłużej
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, przyrodnicze, dokumentalne, filmy i konerty na Blu Ray
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Jeżeli będzie taka możliwość to tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 2h w tygodniu, w weekend około 5-6h dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 46-48, max 50 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Brak czerni, bleeding, input lag, smużenie, wyprane kolory
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3D aktywne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500-3700 PLN

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Czemu nie :)

Dzięki bardzo za wszelkie rady i porady :)

Edytowane przez Koowall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faworyta masz i właśnie na nim bym się skupił. Jest to idealny telewizor pod konsolę. Wiem, że krótko ale... po co kombinować? ; ) Ewentualnie możesz poczytać jeszcze nasze testy: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/ Jak coś to pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko brak opcji przekręcenia go jest dla mnie problemem, bo szafki mam pod ścianą, a wypoczynek w rogu pokoju...
Hmm może coś jednak zaproponujecie z nóżką?

PS. A jaka jest różnica między modelem 815b i 829b ? W sklepie dla idiotów i pokrewnym nie mają 829b i nigdy nie mieli...

Edytowane przez Koowall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem edytować kolejny raz postu powyżej...jeszcze jedno pytanko : jak TV powiesić na ścianie ale nie za pomocą tego co Sony dołącza ale za pomocą jakiegoś wieszaka VESA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko brak opcji przekręcenia go jest dla mnie problemem, bo szafki mam pod ścianą, a wypoczynek w rogu pokoju...

Hmm może coś jednak zaproponujecie z nóżką?

PS. A jaka jest różnica między modelem 815b i 829b ? W sklepie dla idiotów i pokrewnym nie mają 829b i nigdy nie mieli...

W tym roku żaden producent nie wypuścił na rynek telewizora z obrotową podstawą, bo unia zakazała, twierdząc, że takie podstawy są mało stabilne...

napisane XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a odpowiedź na pozostałe pytania ? :D

O różnice w modelach, o VESA i jeszcze o długość srebrnego standa ? :)

Dodatkowo jeszcze wyczytałem, że 3D w modelu 829b jest kiepskie i okrojone, a na nim mi bardzo zależy...

Już sam nie wiem co w tym momencie... Jak TV będzie miał 3d w FHD i input lag taki żebym bez problemu mógł grać? :)

Edytowane przez Koowall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś w wyborze ?

Chciałbym mieć jednak alternatywę jakąś, bo 3d w tym Sony to kicha z tego co piszą w recenzjach...

Dobre aktywne 3d i input lag na poziomie nie utrudniającym rozgrywki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung H6400 ma około 40msec. Nie ma dramatu. To tak na styk przed problemem. Panasonic AS640 też spoko. Nawet Ci trochę kaski pewnie zostanie. Testy wiesz gdzie są to możesz przeczytać: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten Panasonic do grania to najgorszy :/ Ale mam młyn...rozdarty jestem między KDL-50w815b, a UE48H6700...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak Ci zależy na 3D? Oj rzadko się z tego korzysta... ale H6700 test jest git. :) Pomyśl o tym 3D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie doszedłem do wniosku, że z tego się korzysta raz kiedyś (olśniło mnie w drodze z pracy). Także jak tylko wytrzeźwieje po Nowym Roku to zakupię 815b albo 829b w zależności co znajdę taniej we Wrocławiu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak zrobił. A jak nie masz porównania z innymi TV z tym 3D to pewnie jeszcze się okaże, że będzie i tak ok. A PS4 to nie jest za bardzo 3D ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No porównania nie mam żadnego do innych TV :) A na PS4 to gram może z 5h tygodniowo max :) Bardziej oglądam filmy na BR i TV cyfrową :) Więc dlatego się zastanawiałem co kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Nowy Rok - nowe dylematy ;) Tymbardziej, że na 6700 jest promocja teraz i kosztuje 2999 PLN, a 815b podrożało do 3699 , sam nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno 55h6700, dzięki poradom znalezionym na forum. Zastosowanie: nc+ - zwłaszcza sport, filmy wieczorami, ps4 i 3d, funkcje Smart i współpraca z Note3 i lapkiem - do wszystkiego nadaje się znakomicie, nawet bez kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mi poradził - garaż sobie na pena materiały hd, 3d i sport i w sklepie puść je sobie na Sony i Samsungu. Zajmie Ci to paręnaście minut, sprzedawca nie będzie marudzić, a Ty będziesz po chwili wiedział, który tv mają z magazynu wyciągnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...