Skocz do zawartości
pintr

kalibracja tv przez email , nowość (oszustwo www.HDTV.COM.PL aka http://audiovideo.com.pl/)

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego tylko większością jesteśmy w stanie coś zdziałać. Pisać, pisać i jeszcze raz pisać. Czyli EDUKOWAĆ. Do czego zachęcam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeglądałem opinie na temat różnych tv to w pierwszej kolejności trafiłem na tamto forum.

Ogólnie tam dobre wałki lecą, bo dobre TV to takie które aktualnie sklep ma na stanie.

A skoro tak, to czemu nie pójść o krok dalej i nie kalibrować telepatycznie? :ph34r:

edit: dziwię się tylko,że to forum tak długo funkcjonuje. Chyba większość postów nabija sam właściciel, jak aktualnie w sklepie nie ma ruchu.

Jak szukałem tv to też najpierw trafiłem na tamte forum, nawet stworzyłem temat z pytaniem jaki tv wybrać. Dobrze, że w porę znalazłem opinie o tamtym forum na innych stronach i kupiłem Panasonica GT30, bo Pan Kiki już mi prawie Sharpa LE830 sprzedał.

Swoją drogą zdziwiło mnie to, że gość pisze porady prawie non stop. Kiedyś jak sprawdziłem to potrafił doradzać ok północy, potem jakoś 2 lub 3 w nocy i już o 7 kolejne porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są twarde godziny kolegi Kikiego ;DDDDD 3 w nocy z zaskoczenia ;DDDD Ale widać, że ludzie już to ogarniają i nie są tacy łatwowierni jak kiedyś... świadczy o tym chociażby m.in twój post oraz powyższe czy na audiostereo albo na naszym funpage na facebooku. Dobrze. Mam nadzieję, że edukacja będzie rosnąć. Najważniejsze, że zauważyły już to same firmy czyli producenci TV. Jak mówię: w jedności siła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa... Ostatnio aż wysłałem mu pw z pytaniem na czym kalibruje te swoje telewizory. Wiedziałem, że jeśli jest gratis to zapewne pochodzi z internetu. Kto wie, może z naszego forum. Dostałem odpowiedź, że kalibracja przeprowadzona jest na profesjonalnym sprzęcie. Oczywiście nie napisano mi na jakim. Zapewne żadnym.

I jeszcze to radyjko (wtf?)... Śmiech na sali.

Po tej konwersacji moje posty na tamtym forum są niewidoczne... Cichy ban.

Wysłany z Piątek Galaktyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś się nudzi to może przeczytać opinię użytkowników sklepo-forum :) Dzięki takim ludziom ta strona jeszcze funkcjonuje.

Nicki ukryłem bo nie mam zamiaru nikogo ośmieszać. LYCONE = ENOCYL - to mój nick.

HDTV2.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są lamy i tyle. To jest jak sekta. Pokazujesz im czarno na białym jaki telewizor ma obraz a oni idą jak lemingi za wróżbita Ki*im. Kupują Sharpy i inne badziewie co mu się udało kupić nie wiadomo gdzie i za ile... Ale radyjko gratis.

No i te testy... "Ale czerń...", "mega czerń...", "super czerń..." Zdania poparte niczym. Jedyne pomiary to pobór prądu :))

Wszędzie zwraca uwagę na czerń, a później wciska telewizory na IPS...

Szkoda gadać. Z ciemną masą nie wygrasz.

Wysłany z Piątej Galaktyki

Edytowane przez mafia35
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie zwraca uwagę na czerń, a później wciska telewizory na IPS...

Szkoda gadać. Z ciemną masą nie wygrasz.

Najlepsze jest to, że jak się w temacie, dotyczącym konkretnych preferencji, związanych z wyborem odpowiedniego odbiornika, neguje IPSy i podaje ich wadę to leci wiązanka w stylu "ips'y stosowane są w produktach najlepszych marek, profesjonalnym sprzęcie" i następnie podawany często jest link do jakichś materiałów Eizo...no bez żartów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś się nudzi to może przeczytać opinię użytkowników sklepo-forum :) Dzięki takim ludziom ta strona jeszcze funkcjonuje.

Nicki ukryłem bo nie mam zamiaru nikogo ośmieszać. LYCONE = ENOCYL - to mój nick.

HDTV2.jpg

Szczerze? Sam również nie kupiłbym H6400 bo kilkukrotnie do niego podchodziłem...i o ile smart jest faktycznie świetny, o tyle o reszcie można ostro dywagować: banding, clouding, dse. Podziękował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę nie uważam, że kupiłem najlepszy TV na świecie, ale tu nie o to chodziło. Chciałem przedstawić jak zamiast dyskusji podpartej argumentami dostawałem odpowiedzi kompletnie nie na temat bez jakiegokolwiek podparcia. Lepsze są testy w domowych warunkach "na oko" niż wykresy z kalibracji i kilka innych ciekawych smaczków :D

Wysłane z mojego Note 3

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czarnym forum Samsung jest chyba wrogiem numer jeden :D

Cały czas jest informowanie że:

Wszystko inne tylko nie samsung.
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung...ietleniem.html
Samsung to nie jest renomowana firma.
Call Kurtis 7 5 Million Samsung TVs Could Be Defective Feb 28 2012 - YouTube

Ale np. jak ktoś wspomina że mu smart w Philipsie fiksuje

to zapada cisza i post znika :) z Sharpem podobnie.

Co dziwne ostatnimi czasy czarny pijar jaki miał tam Sony zanika.

Jak ktoś jest zielony to statystycznie ma 50% szans że kupi

w dobrej cenie TV Philips plus amplituner Harman Kardon i kolumny JBL ;)

Edytowane przez Slawko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo czarne forum to "forum sklepowe" gdzie najlepsze jest to, co jest aktualnie na półce z dobrą marżą.

Wysłany z Piątej Galaktyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiedzieliście że Hk i JBL to jest najlepsze połączenie muzyczne na świecie.

Średniej klasy Hk jest lepszy niż najwyższy Marantz o wyższości JBL nad wszystkimi innymi markami nie wspomnę.

Skąd wiem bo czytałem na.innym forum

Taki sarkazm oczywiście

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież marantz to budżetowy, dyskontowy producent. Wiadomo ;)

Wysłany z Piątej Galaktyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie... kupiłem TV w sklepie którego nie lubicie.

Konkretnie Panasonic TX48AS640 w cenie była kalibracja. Jeśli chodzi o TV to akurat nikt mnie nie musiał namawiać bo czytałem różne testy i w przedziale do 2500,- nie ma konkurencji jeśli chodzi o jakość obrazu. Funkcje smart, dźwięk, gabaryty oraz pilot nie mają dla mnie żadnego znaczenia.

Kalibracja była wykonana przy użyciu jakichś tam urządzeń które średnio mnie interesują. Ważny jest efekt a nie środki. Ustawienia z kalibracji mam wydrukowane. Jest tam też jakiś wykres bieli, gammy czy coś tam. Nie wiem czy ta kalibracja jest wykonana poprawnie i nikt tego nie stwierdzi tu na forum bo jak wszyscy wiemy każdy może mieć inne ustawienia takiego samego TV.

Obraz jest świetny w porównaniu do tego co znam na innych TV bez regulacji. Mianowicie Samsung LE37C630, Samsung 46D6500, Panasonic 65ST60. Ten ostatni ponoć rewelacyjny A obraz jest totalna lipa w porównaniu do AS640. ST60 bez kalibracji ma wyblakłe kolory a czarny jest szary. Czarne pasy w filmach 2,35 są grafitowe.

Tak więc wydaje mi się że kalibracja jest zrobiona poprawnie bo nawet na sygnale z turbodekodera obraz jest bardzo ładny nie wspominając o 1080p z odpowiedniego źródła.

Nikogo nie chwalę i nie reklamuje i jestem zadowolony z zakupu.

wysłane z Commodore 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz jest świetny w porównaniu do tego co znam na innych TV bez regulacji. Mianowicie Samsung LE37C630, Samsung 46D6500, Panasonic 65ST60. Ten ostatni ponoć rewelacyjny A obraz jest totalna lipa w porównaniu do AS640. ST60 bez kalibracji ma wyblakłe kolory a czarny jest szary. Czarne pasy w filmach 2,35 są grafitowe.

Dwa pierwsze, AS640, deklasuje bez cienia wątpliwości, jednak prezentowanie lepszej czerni niż Panasonic ST60 jest nie tyle wątpliwe co zwyczajnie niemożliwe. Oczywiście jeśli mówimy o porównywaniu ekranów warunkach niskiego oświetlenia otoczenia. Jeśli będziemy porównywać w słoneczny dzień to oczywiste, że plazma będzie wypłowiała i szara, ale w takim warunkach to i zatrą się różnice pomiędzy dwoma pozostałymi telewizorami LCD.

Zakładam, że masz po prostu mocno niepoprawnie skonfigurowaną swoją plazmę. Czy widzisz mrowienie na czerni po podejściu blisko ekranu (np. na 50cm)? Jeśli jesteś miłośnikiem wysokiego kontrastu to powinieneś zainteresować się kalibracją tego Panasonic'a. Powinien on prezentować czerń znacznie lepszą niż AS640 (różnica powinna być dużo większa niż pomiędzy D6500/C630 a AS640).

Kalibracja była wykonana przy użyciu jakichś tam urządzeń które średnio mnie interesują. Ważny jest efekt a nie środki. Ustawienia z kalibracji mam wydrukowane. Jest tam też jakiś wykres bieli, gammy czy coś tam. Nie wiem czy ta kalibracja jest wykonana poprawnie i nikt tego nie stwierdzi tu na forum bo jak wszyscy wiemy każdy może mieć inne ustawienia takiego samego TV.

Jak słusznie zauważyłeś liczy się efekt, a nie środki. Problem w tym, że nie jesteś w stanie tego efektu ocenić o ile nie posiadasz monitora studyjnego, który możesz postawić sobie obok i porównać. Samą kalibrację ocenić jednak się da on-line. Wystarczy, że wstawisz raport pokalibracyjny tu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ST60 ma lepszą czerń bo to nie ta liga. Zdaję sobie z tego sprawę tylko przytoczyłem akurat TV które często widzę bo są w rodzinie. Niestety właściciel ST60 jest przekonany że ma najlepszą plazme i super piękny obraz i żeby nie dotykać... Mnie aż oczy pieką od tych szarości. Dziś np. jakaś bajka leciała i po prostu tragedia jeśli chodzi o kolory które akurat w bajkach powinny być soczyste.

Co dokładnie jest w tym raporcie pokalibracyjnym?

wysłane z Commodore 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ST60 ma lepszą czerń bo to nie ta liga. Zdaję sobie z tego sprawę tylko przytoczyłem akurat TV które często widzę bo są w rodzinie. Niestety właściciel ST60 jest przekonany że ma najlepszą plazme i super piękny obraz i żeby nie dotykać... Mnie aż oczy pieką od tych szarości. Dziś np. jakaś bajka leciała i po prostu tragedia jeśli chodzi o kolory które akurat w bajkach powinny być soczyste.

Co dokładnie jest w tym raporcie pokalibracyjnym?

wysłane z Commodore 64

Więc z tym ST60 to nawet nie tyle kwestia braku kalibracji (aczkolwiek można by to pod to podciągnąć) co zepsucia fabrycznych ustawień niewłaściwymi, wykonanymi według własnego zamysłu. Tym bardziej powinno się uświadamiać ludzi jak dużo zależy od ustawień telewizora.

A co jest w raporcie kalibracyjnym to Ty pokaż. Ja wiem tylko co jest w moim, nie wiem przecież co przyszło do Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma o co kruszyć kopii. Odczucia po kalibracji są kwestią bardzo indywidualną. Pisałem już kiedyś - są w necie plansze dzięki którym można ustawić (nie piszę celowo skalibrować) tv pod własne preferencje i cieszyć się samemu, że jest ok. Lepsze to niż na siłę przekonywać siebie że po kalibracji jest super - bo nie zawsze jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czysta biel, możliwie najwyższy kontrast, naturalne barwy itp po kalibracji nie każdemu się podobają?.Chyba jestem z innej planety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mam skanować to co w raporcie? 5 stron ustawień i 5 wykresów. Wystarczy?

wysłane z Commodore 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu pokaż co uważasz żeby mieć jakiś ogląd. Ciekawe to jest. Z czystej ciekawości jak to wygląda w porównaniu do referencji :).

Czyli czysta biel, możliwie najwyższy kontrast, naturalne barwy itp po kalibracji nie każdemu się podobają?.Chyba jestem z innej planety

Mój ojciec tylko dynamiczny ; ) Różni są ludzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zeskanuje w wolnej chwili. Tylko czemu ja pierwszy? Skoro nikt tu się nie chwali.

wysłane z Commodore 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czysta biel, możliwie najwyższy kontrast, naturalne barwy itp po kalibracji nie każdemu się podobają?.Chyba jestem z innej planety

Chyba tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czysta biel, możliwie najwyższy kontrast, naturalne barwy itp po kalibracji nie każdemu się podobają?.Chyba jestem z innej planety

Przecież tutaj chodzi o subiektywne odczucia...i nie jest powiedziane, że kolory po kalibracji każdemu będą pasować, a wielu pewnie poleci na efekt placebo bo o ile będzie to przypominać oryginalny materiał, o tyle większość, która o tym wiedzieć nie będzie, nie zwróci na to uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo wszystko trzeba edukować ludzi. My tutaj skoro już jesteśmy tzn., że coś wiemy. A ile mln użytkowników TV w ogóle tego nie ogarnia? A jak jeszcze Ci takie loco wciska kita to jak tutaj pracować uczciwie? Dlatego warto pisać dużo o trudnych sprawach i uczyć się wspólnie. A co do odczuć to jak mówiłem: mój ojciec przykładowo na plazmę patrzy z politowaniem. I jest masa takich osób. Ale przykładowo jak skalibruj coś robi to jak się nie podoba to człowiek nie płaci. Ale to się z tego co wiem praktycznie nigdy nie zdarzyło. To o czymś świadczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...