Skocz do zawartości
pintr

kalibracja tv przez email , nowość (oszustwo www.HDTV.COM.PL aka http://audiovideo.com.pl/)

Rekomendowane odpowiedzi

Gmeru, ja nie komentowałem faktu wysyłania kalibracji e-mailem...czy nawet poleconym :D (sam tego fakt jest porażający), a komentowałem odbiór obrazu ,nawet z kalibracją, przez przeciętnego Kowalskiego. Ba, co ciekawe - jemu faktycznie taki obraz może się nie spodobać z racji np. przyzwyczajenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, ja nie komentowałem faktu wysyłania kalibracji e-mailem...czy nawet poleconym :D (sam tego fakt jest porażający), a komentowałem odbiór obrazu ,nawet z kalibracją, przez przeciętnego Kowalskiego. Ba, co ciekawe - jemu faktycznie taki obraz może się nie spodobać z racji np. przyzwyczajenia.

Ja sam osobiście jestem zwolennikiem kalibracji i pewnie kiedy kupie sobie konkretniejszy tv to sobie takową zamówię u pana Maćka, ale kto powiedział że przeciętny Kowalski musi oglądać dany film czy program w takim wydaniu jak to sobie twórca wymyślił, skoro jest tyle ustawień to ludzie sami mogą pobawić się w reżysera, ustawiają jak im się podoba, bardziej dynamiczny, może jaśniejszy, albo ciemniejszy, co kto lubi.

Prubowałem nawet wprowadzić w temat kalibracji paru kumpli, i za bardzo nie byli zainteresowani, tak więc nic na siłę.

Edytowane przez kajfux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiemy już, że jeden to lubi inny nie itd. Jak ze wszystkim. Natomiast tutaj w tym topicu chciałbym ciągnąć temat ludzi, którzy gdzieś dostali np. na mejla kalibrację itd. Żeby takie zachowania pokazywać, że to ściema itd. Bo temat kalibracji jest dość ciężki i bardzo łatwo wciskać ludziom kit bo oni tego po prostu nie rozumieją. Tak jak ja np. nie znam się na maszynach do szycia ;p wcisnął by mi każdy wszystko.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat, bo dzisiaj padłem czytając na "innym" forum takie coś.

Creme de la creme naszego "mistrza":

2b2d4926982c82e3med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piteron i Mafia ile odstaliście ostatnio ostrzeżeń na czarnym forum ? :D

Mi łaskawca napisał ze na innym forum to bym już bana wyłapał za pisanie nie na temat :)

Polecam temat: TCL 50s7806 test otwarty telewizora

kupili i zadowoleni a że tam jeden ogląda w trybie PC

innemu maksymalny teatr telewizji nie przeszkadza, czy rwanie obrazu

ważne że znaczek 4K i matryca 120Hz.

Ludzie maile z podziękowaniami piszą

istny cyrk :)

Mogę się założyć że żadne aktualizacje oprogramowania

nie poprawią wad, nadpłynności obrazu i przycinania.

Jednie co mogą zrobić do dodać opcje która wyłączy poprawę płynności obrazu.

Edytowane przez Slawko1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pożegnałem się z tym forum po tym jak hurtowo administrator zaczął kasować moje (i innych)posty dotyczące OLEDów w różnych wątkach...

Nawet w przypływie wkurwu zadzwoniłem do Artura Górskiego o co kaman,że ktoś kasuje mu na forum posty i tematy...usłyszałem,że to bezsensowne dyskusje i że mu się nie chce tego czytać więc skasował kilka stron dyskusji.

W ogóle na czarnych forum OLED jest wrogiem nr 1 chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma o co kruszyć kopii. Odczucia po kalibracji są kwestią bardzo indywidualną. Pisałem już kiedyś - są w necie plansze dzięki którym można ustawić (nie piszę celowo skalibrować) tv pod własne preferencje i cieszyć się samemu, że jest ok. Lepsze to niż na siłę przekonywać siebie że po kalibracji jest super - bo nie zawsze jest.

Osobiście nie znam przypadku, żeby telewizor czy projektor po profesjonalnej kalibracji świecił gorzej niż przed.

Pozdro

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piteron i Mafia ile odstaliście ostatnio ostrzeżeń na czarnym forum ? :D

Mi łaskawca napisał ze na innym forum to bym już bana wyłapał za pisanie nie na temat :)

Polecam temat: TCL 50s7806 test otwarty telewizora

kupili i zadowoleni a że tam jeden ogląda w trybie PC

innemu maksymalny teatr telewizji nie przeszkadza, czy rwanie obrazu

ważne że znaczek 4K i matryca 120Hz.

Ludzie maile z podziękowaniami piszą

istny cyrk :)

Mogę się założyć że żadne aktualizacje oprogramowania

nie poprawią wad, nadpłynności obrazu i przycinania.

Jednie co mogą zrobić do dodać opcje która wyłączy poprawę płynności obrazu.

Ooo Stary... Szkoda gadać. Warnów dostałem kilka. A ile postów mi poginęło... Dlatego często gęsto robię zrzuty ekranu tak jak ostatnio aby mieć "haka na prostaka" ;)

Wracając do ostrzeżeń - daleko nie muszę szukać 351f684269aa04e78f47a14c1c3e3ad5.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do ostrzeżeń - daleko nie muszę szukać

Już się przewijało coś takiego przez portal. To jest copy-paste ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tam pisac, niech umrze smiercia naturalna.

Lepiej czasem dac sobie na luz :)

PS. A czemu kiki nie lubi na swoim forum OLED, LG mu nie dostarcza na handel czy inne sa powody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś na LG czy Samsungu miał marżę np. 10% a na TCLu 25% to co byś promował? Ostatni pozytywny w teście Samsung to chyba F8000. Później nastała era lipy czyli Toshiba (która rok później zaprzestała produkcji - przypadek?) i chińszczyzna Philipsa, TCLa. A i jeszcze marketowy Sharp.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, tego to jeszcze nie było. Żeby kalibrować przez maila. Niezły pomysł ktoś miał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wpłacisz mi na konto 150 PLN, to Ci skalibruję telepatycznie. Zaręczam, że lepiej jak przez e-milka. :P:D;)

Jak ktoś ma ochotę, niech rozszyfruje mój nick. :P :P ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wpłacisz mi na konto 150 PLN, to Ci skalibruję telepatycznie. Zaręczam, że lepiej jak przez e-milka. :P:D;)

Jak ktoś ma ochotę, niech rozszyfruje mój nick. :P :P ;)

Może nie lepiej ale na pewno z jednakowym skutkiem.

A kto to jest A. R.?

Edytowane przez maciek1707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiki "kalibruje" tylko na odległość,czy także na miejscu ? ;)

Edytowane przez Bingooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie kalibruje sam tylko zaprzyjaźniona firma. Nie dowiesz się prawdy. Wiem jedno na pewno, że kalibracja jest na Spyder 3. Czyli można sobie w d.pę ją wsadzić.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie lepiej ale na pewno z jednakowym skutkiem.

A kto to jest A. R.?

Ar2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ar2

Poddaję się. Jedynie co mi przychodzi na myśl to R2-D2 i scena na pustyni. Na termometrze 33°C a najbliższy zimny browar odjechał do jutra wieczór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wpłacisz mi na konto 150 PLN, to Ci skalibruję telepatycznie. Zaręczam, że lepiej jak przez e-milka. :P:D;)

Jak ktoś ma ochotę, niech rozszyfruje mój nick. :P :P ;)

Ale trochę wpadłeś w sidła kikiego :P:D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wpadłem, kupiłem Philipsa ( którego chciałem) sporo taniej i bez "kalibracji". :P:D;)

Tak na żywo to Kiki jest w porządku. :)


Poddaję się. Jedynie co mi przychodzi na myśl to R2-D2 i scena na pustyni. Na termometrze 33°C a najbliższy zimny browar odjechał do jutra wieczór.

Ar2 to administrator tamtego forum. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wpadłem, kupiłem Philipsa ( którego chciałem) sporo taniej i bez "kalibracji". :P:D;)

Wiem,wiem,śmieję się :P:D;)

Domyślam się,że na jelenie,to raczej polujesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No razem i na leszcze/y, przeca wiesz, brejdakos. :D;)

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...