Skocz do zawartości
sony35

Panasonic 48AS640 czy lepiej 47AS650.

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem Panasonica 48AS640 na matrycy VA lub 47AS650.na IPS
I powiem szczerze nie wiem na który się zdecydować.? :mellow:
3D bez znaczenia

Który polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka

Ale dalej nie wiem króry lepiej kupić? Panasonic 48AS640 czy 47AS650.

Matryce VA: co chodzi o tą matrycę w 48AS640 to jest od Samsunga?
Panasonic - serie niższe niż AS640 (włącznie),

Edytowane przez sony35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego nie wiesz? Przecież masz napisane wady i zalety danej matrycy :) Teraz się skup i pomyśl co ty oglądasz i pomyśl, która lepiej się sprawdzi. Nie ważne czy jest Samsunga czy inna. Skup się na IPS vs VA. To są dwa kompletnie inne telewizory. Poczytaj dokładnie tego linka oraz test AS640 na forum (tam masz wszystko o matrycy itd.). Wszystko masz na tacy :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedną rzecz: AS640 nie ma funkcji nagrywania na usb/pendrive/hdd, AS650 ma, ale...w związku z zupełnie innymi typami matryc, wybór należy do autora (od siebie dodam, że sam wolę AS640 dzięki VA). Dodatkowo AS640 z racji matrycy VA...na "dzień dobry" nie pozwoli oglądać materiałów 3D bo nie ma okularów 3D w zestawie - sam jestem ciekaw, które do niego w ogóle pasują.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

As650 chyba też nie ma nagrywania.

Sent from my GT-I9300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli pominiemy kwestię 3D ;) to który polecacie?

Panasonic 48AS640 czy 47AS650.

Edytowane przez sony35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AS650 ma nagrywanie :) Ja bym brał AS640! IPS jest fajny ale tylko w określonych warunkach czyli rzadko ;p VA jest uniwersalne. Chyba, że masz bzika na punkcie kątów to może wkurzać. Ale wieczorem przy filmach będziesz miał przynajmniej przyzwoity kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, z tego co pamiętam to w 650 jest matryca LG? Ich telewizory miały kontrast 750:1, gdy VA na panelach Samsunga jakoś 4000:1...chyba nawet nie ma oczym dywagować. Przy okazji, skoro jesteśmy przy kątach - ktoś na forum "konkurencji" wpisał, że temat kątów w VA jest przereklamowany, a ja, zgadzam się z tym. Imho w ogóle nie warto o tym wspominać, a to jest jedynie element marketingowy sprzętu na IPSach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne czy LG czy nie. IPS to jest ważne. I wiemy już doskonale w czym jest dobry IPS a w czym VA. Niestety IPS ma taki kontrast jak napisałeś: MAŁY. A kąty potrafią być problemem szczególnie jak masz np. 75" ; ) Jak siedzisz na środku i patrzysz na bok ekranu to już masz kąty :) Ale jak mówię: zdecydowanie preferuję osobiście VA ze względu na kontrast... Chyba, że mamy taki złoty środek jak w Panasonicu AX900: IPS i wygaszanie ale ta cena... coś za coś. Wtedy TYLKO IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie ;) ,w 48AS640 jest matryca VA -Samsunga?

Tak na marginesie, z tego co pamiętam to w 650 jest matryca LG? Ich telewizory miały kontrast 750:1, gdy VA na panelach Samsunga jakoś 4000:1...chyba nawet nie ma oczym dywagować. ...

Edytowane przez sony35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test przeczytałem i dowiedziałem się ,że AS640 wyposażone są w matryce VA produkowane przez koncern Chi-Mei/Innolux.

czyli jakiej są produkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś :) - chińskiej koncern ChiMei/Innolux. Ale wiem czemu tak dopytujesz bo spodziewasz się odpowiedzi typu Samsung, LG itd. To nie jedyni producenci matryc na rynku.

http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Display_technology_companies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie ;) ,w 48AS640 jest matryca VA -Samsunga?

Nie napisałem, że AS640 ma matrycę Samsunga, a podałem przykład matryc IPS LG i ich kontrastu, względem VA Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem AS640 ze względu na lepszą jakość obrazu czerni kontrastu wieczorem. Filmy dobrej jakości 1080P oglądam wieczorem jak pewnie większość ludzi. Dla oglądania jakby nie było marnej jakości TV z sat w dzień też wystarcza. Owszem kolor blaknie pod kątem ale kto ogląda TV z boku???

wysłane z Commodore 64

Dodam jeszcze że koniecznie trzeba kalibrować. Jaki by to nie był TV trzeba to dopieścić :-)

Ja kupowałem u jednego ze znanych sprzedawców z kalibracją w cenie. Jest to mój pierwszy TV z kalibracją i będę każdego namawiał. Śmieszą mnie wypowiedzi że można sobie samemu ustawić... tak chyba jasność... balansy bieli czy też gammy są nie do ogarnięcia.

Edytowane przez elmer80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę gdzie dokładnie kupiłeś z kalibracją w cenie i na czym to polegało? Czy dostałeś jakiś raport kalibracji itd.? Opiszę to proszę gdyż toczymy tutaj taki wątek: http://hdtvpolska.com/topic/34156-kalibracja-tv-przez-email-nowosc-oszustwo-wwwhdtvcompl-aka-httpaudiovideocompl/

Gratki zakupu : ) :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam rozpiskę z kalibracji gdybym sam zaczął kombinować mogę do tego wrócić. Telewizor był zakupiony w pewnym dobrze znanym sklepie i skalibrowany przed wysyłką.

Przeczytam wątek który podałeś w linku i się wypowiem.

wysłane z Commodore 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze znane sklepy to mediamarkt, euro rtv agd itd. Kupowałeś na Olsztynie czyli hdtv.com.pl / http://audiovideo.com.pl/ ? Bo jak wiemy tam jest "tzw. kalibracja" dlatego tak bardzo jest to ciekawe : ) Chodzi o to czy masz podane tylko ustawienia z menu (co każdy może zrobić) czy pełen raport kalibracyjny z wykresami itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym mówisz dlatego napisałem że opiszę swój przypadek jak zapoznam się z materiałami :-)

wysłane z Commodore 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Panasonic wkłąda tam badziewne IPS od LG ? Już nie stać ich by samemu produkować porządnego matowego IPS.

Co do problemu kolegi bierz IPS.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Panasonic wkłąda tam badziewne IPS od LG ? Już nie stać ich by samemu produkować porządnego matowego IPS.

Co do problemu kolegi bierz IPS.

W jakim sensie matowego IPS? W AS650 powłoka matrycy jest satynowa. To najczęściej jeszcze lepsze rozwiązanie niż pełen mat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o matowe IPS-alpha jak w Panasonicu DT30, nie wiem czemu nie stosują tych matryc, tylko jakieś LG ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W nawiązaniu do tego tematu chce się poradzić czy warto dopłacić tysia i kupic TX48AX630 4K UHD? Będzie lepszy obraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz będzie lepszy jak wyślesz do niego sygnał 4K. A tak to bardzo podobne ekrany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...