Skocz do zawartości
total_psotal

47 cala w granicach 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Robię przymiarkę do kupna TV i im więcej szukam, im więcej czytam, tym mniej wiem i bardziej się gubię :( dlatego zwracam się z prośbą do was.

1. Odległość od ekranu? 2 - 3.5 metra, zależnie od tego czy oglądane z fotela czy z kanapy.
2. Jak słońce świeci w pokoju? okna od strony północnej, na ten czas prawie nie świeci
3. Jak duży jest pokój: 3 x 4 m.
4. Preferowana technologia: brak preferncji.
5. Jaki masz obecnie telewizor? samsung P2470HD (ale to bardziej monitor z tunerem tv)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Głównie filmy streamowne po lanie (dysk sieciowy), sport jak grają nasi, może jakieś gry samochodowo sportowe.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Nie licząc weekendów to południu i wieczorem.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Różnie to bywa, ale raczej zgaszone.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Hmmm wyraźny, ale dalej nie rozumiem.
10. Matryca błyszcząca czy matowa? wolałbym mat, ale zdaję się na was
11. Preferowana wielkość telewizora? 47 cali
12. Preferowana marka? LG Philips Panasonic (w takich się rozglądałem)
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Nierównego podświetlenia, długiego czasu reakcji na komendy z pilota, kiedy piksel goni piksel ;) .
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Bankowo komputer, amplituner ONKYO nr525
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? Zdecydowanie pod kompa - 80% tv wstępnie 20%, ale z czasem może się to zmienić.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Mogą występować kąty.
17. Czy ważne jest wifi? Wskazane, choć prawdopodbnie podciągne LAN.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie.
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Generalnie nie, od czasu do czasu Youtube.

20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Niewykluczone.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak.
22. Ma mieć 3D? Chętnie pasywne.
23. Ma mieć slot na karty SD ? Nie zależy mi na tym.
24. Ma mieć tuner DVB-S? Nie zależy mi na tym.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? hdmi komp, hdmi amplituner, po sieci streaming (docelowo dociągne kabel)
26. Jaki masz sygnał? osiedlowa tv kablowa + to co z kompa i sieci LAN

27. Ile programów HD? nie wiem, ale są
28. Ma stać czy wisieć? teraz stać, w przyszłości wisieć
29. Rozdzielczość: przynajmniej FHD.
30. Dvb-t: tak, DVB-C: Nie wiem co to.
31. Na czym najbardziej Ci zależy: równomiernie nasycony i podświetlony obraz.
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: Czasami 6, czasami 2.
33. Sugerowana cena? Okolice 2500 ale jakby było coś bliżej 3 tysięcy i naprawdę warte uwagi to będę się zastanawiał.

Wydaje mi się że streaming będzie na ampli, a dopiero z ampli TV dostanie obraz, fajnie jednak by było żeby dało się streamować bezpośrednio do TV. Co do pokoju w którym się znajduje i oświetlenia TV promieniami słonecznymi, to jest to sytuacja na teraz, możliwe że w ciągu kilku miesięcy wszystko się zmieni (przeprowadzka) i wtedy może się zdażyć sytuacja, że TV dostanie światłem słonecznym, ludzie będą go oglądać z kąta, a lanu nie da się doprowadzić i będzie musiał streamować po wifi.
Początkowo myślałem o LG 47LB650V później zacząłem się zastanawiać nad wyższymi modelami, ale nie mogłem się połąpać czym się różnią, po dzisiejszych bojach chodzi mi po głowie: Panasonic TX-47AS650E ewentualnie Panasonic TX-48AS640E, tego Philips 47PFH6309 gdzieś ktoś bardzo polecał (teściowa ma 47pfl5008h, i bardzo dobre mam odczucia co do niego, ambilight też fajna sprawa), czytałem też wiele dobrego o Samsung UE48H6400 ale aktywne 3d to raczej odpada.

Pomóżcie mi się tutaj połapać, zdecydować, ewentualnie doradźcie coś innego :) (wszelkie za i przeciw mile widziane). A może coś niewiele droższego a z 4k da się wybrać? (ampli ma 4k passthrough)

Edytowane przez total_psotal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzałbym Philipsa, nie tylko ze względu na ambilight, ale również ze względu na jakość głośników. Dźwięk jest zauważalnie wyraźniejszy niż w pozostałych modelach telewizorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór ciężki... Pytanie na czym Ci bardziej zależy - czy na głębokiej czerni podczas oglądania po ciemku, ale słabszych kątach widzenia, czy na lepszych kątach i pasywnym 3d, ale dużo słabszej czerni (a właściwie szarości) na matrycy IPS. Jeśli nie korzystał byś często z 3d, to moim zdaniem lepiej byłoby wziąć coś ze znacznie lepszą czernią - tutaj najlepszym wyborem byłby Panasonic as640, lub Samsung h6400. Jeśli jednak bardzo zależy Ci na pasywnym 3d, to weź as650, ale w nim będziesz się musiał pogodzić z kiepską czernią.

napisane XP

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...