Skocz do zawartości
Gmeru

TEST (trwa): OLED LG 55" 55EC930V Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynam temat nowego OLEDa, którego już nie długo będziemy dla Was testować. Jak wiecie jest to kolejna, druga generacja OLEDów od LG. W tym roku mamy do czynienia zarówno z modelami Full HD jak i Ultra HD. Powyższy model jest już na stronach sklepów RTV o kosztuje nieco powyżej 10 000zł. Czyli cena rewela jak na start nowego modelu OLEDa.

Na naszych przyjacielskich stronach kolega David zrobił test wersji US i niestety ale różne rzeczy wychodzą... póki co gorzej niż w 970/980 co wydaje się dziwne i mam nadzieję, że w produkcie, który dostaniemy będzie wszystko ok (mam jednak wątpliwości ale oby było inaczej). Nie można np. wyłączyć redukcji szumu a kalibracja jest baaaaaaaaaaardzo utrudniona. Dziwne babole.

Za tydzień widzimy się z firmą LG i będzie zdawać relację bo myślę, że 930 się już pobawimy :D

lifelike-color.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wyniki. Dziwne rzeczy wychodzą, miejmy nadzieję że to niedociągnięcia softu.

Sent from my GT-I9300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wyjdzie, że lepiej polować na full HD 980/970 ; ) Eh ciągle coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że idealnego telewizora nigdy nie było i nie będzie, a już na pewno nie od LG ;) Z recenzji HDTV Test wynika, że jedyne zalety tego TV to kosmiczny kontrast i cena, natomiast przetwarzanie video to tradycyjnie dla LG katastrofa i niestety nie odbiega od ich LCD. Nie można nawet ustawić gammy 2.4 więc o czym tu mówić? Podoba mi się stwierdzenie z tej recki, że długość trwania zadowolenia z tego TV jest wprost proporcjonalna do czasu jaki spędzimy ze szczęką na podłodze z powodu czerni i kontrastu :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki Panasonic nie weźmie się za oled-y, dopóty nie będzie rewelacyjnego telewizora na rynku chwilowo pozbawionym HQ obrazu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda. Co do trwałości ekranów to zamiast plazmowych powidoków mamy teraz martwe piksele więc gdzie jest postęp :( Wygląda na to, że mamy też winnego opisywanego w testach zjadania detali w OLED - jest to dwustopniowa redukcja szumów, której nie da się tutaj wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka jest tego przyczyna.

Sent from my GT-I9300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Panas się weźmie za OLEDa to ja nie mam pytań... obyśmy dożyli ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o firmę tę czy inną ale jeśli w tym TV nie da się prawidłowo skalibrować skali szarości, ustawić gammy i wychodzi masa innych baboli przy kalibracji to jak jest możliwe, że ma on w ogóle certyfikację ISF? A może o to właśnie chodzi, żeby się nie dotykać do fabrycznych ustawień, oglądać tak jak sobie producent życzy i nie wnikać w detale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym napisał, że chodzi o firmę bo Panas ma takie opcje, że... łączenie przez Wifi przy kalibracji itd. Ma wszystko. Tylko jeszcze technologia i będzie magia ;) A inżynierowie jacy tam pracują... poznaliśmy ich tydzień temu. Masakra... oni naprawdę czają klimat.

A co do ISFa... jak widać różnie to bywa... pewnie jak z THX ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Panas to wszystko ma bo akurat stoi taki u mnie i widziałem jak te wszystkie opcje działają jak mi go Maciek kalibrował. Ale wciąż wierzę, że inne firmy też potrafią albo mogłyby potrafić jakby im się chciało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dziwię, że np. takie Sony nie jest tak mocne jak Panasonic w tych sprawach. Stawia na jakość i bardzo to podkreśla a jednak jest przepaść w podejściu co widać w menu, opcjach itp. Reszta się tak nie wychyla ale np. Samsung nie ma tych bajerów a jednak jakością daje mocno radę. Z LG w sumie od dawna jest dziwnie. Bardzo trudna kalibracja, IPSy same itd... chyba osoby co tam siedzą w Korei nie do końca są z naszej planety ; )

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Panas razem z patentami przejął też wielu inżynierów zatrudnionych wcześniej w Pioneerze. Spotkaliście Panowie takich gości z pioneerowym backgroundem? No i ciekaw jestem jak było kiedyś z opcjami kalibracji w Kuro, też tak na bogato jak teraz w Panasie czy bardziej LG-style? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuro mam na ścianie i do dzisiaj ciężko mi nie raz się ogarnąć. Tam jest taki mały hardcore ; ) Pewnie 90% użytkowników nie wie w ogóle co tam się dzieje... To co jest teraz w Panasonicu to tak jakby ładna skórka na to co było w Kuro.

Co do inżynierów to tak, to są ludzie, którzy nas bardzo zaskoczyli. W żadnej firmie nie spotkaliśmy takich wkręconych. Pan w środku wymyślił tą apkę gdzie można sprawdzać np. jaki mamy rodzaj sygnału itd. Ten maniak miał to cały czas w kieszeni i co chwilę wyjmował. Był w szoku, że w Polsce są tacy maniacy jak my. Dlatego zrobiliśmy z nimi na wyłączność 50 minutowy wywiad, który właśnie dla Was szykujemy : ) Musieli w końcu zobaczyć, że w Polsce też są prosi ;p Sorry za offtop ale jest i pamiątkowe zdjęcie :)

10700252_10152512654372017_8809809345485

Info za naszym funpage: Jesteśmy właśnie po spotkaniu Panasonic Polska z głównymi inżynierami oraz specjalistami od TV z Japonii oraz Europy. Na dniach przeczytacie obszerną recenzję flagowego modelu LCD AX900 oraz wyczerpujący wywiad ze wspomnianymi osobami. Oczywiście wypytaliśmy Panów o bardzo skomplikowane rzeczy ale dzięki temu AX900 nie skrywa już przed nami żadnych tajemnic. Do przeczytania!

Na zdjęciu od prawej Gmeru (Piotr Gmerek), Maciej Koper, Toshihiro Takagi (Senior Coordinator), Toshiya Mizuno (Chief Picture Quality Engineer) oraz Gabor Szenger (Technical Product Manager).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem czekamy na wywiad. Może przy okazji urządzicie Panowie jakiś mały shoot-out między inżynierami Panasa i LG, byłoby ciekawie ;) Koniecznie w tych czepkach ze Słowacji, byłby odlot :D

Edytowane przez Milos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest test w stylu miesięcznika Hi-Fi i Muzyka = zero pojęcia i cytowanie informacji z materiałów reklamowych. Zobacz tylko ile miejsca poświęcili na obraz a ile na design itp. pierdoły. Pomijam nawet, że to tylko tłumaczenie z francuskiego tekstu na jakiejś jeszcze innej stronie. Faktycznie jedynym minusem, który ten gościu wychwycił jest motion blur. Nie ma porównania z poważnym testowaniem ciężkiego kalibru.

Edytowane przez Milos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież gościu zrobił pełną kalibrację.

to że nie ma kompletu wykresów to pewnie dlatego że i tak 99% ludzi ich nie rozumie.

i większość chce czytać o tzw. "pierdołach"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zrobił, nie wiem też jakiego sprzętu użył bo tego nie napisał. Widzę tyle ile napisał i przypomina to bardziej reklamówkę na zamowienie niż poważny test. Nie ma porównania z HDTV Test, wystarczy przeczytać jeden i drugi tekst i wszystko będzie jasne. HDTV Test testuje naprawdę wnikliwie i można powiedzieć, że czepia się wszystkiego ale o to przecież nam chodzi.

Edytowane przez Milos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra: mam go w domu : ) Zaczynamy testy! Dwa oledy na chacie ; ) do czego to doszło hehe.

UAlcTu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ale jak wiemy David nie był super zadowolony z hdtvtest. Zobaczymy jaki my mamy egzemplarz : ) Najlepsze są tego typu fotki ; )

CRO_Electronics_OLED_Star_Wars_10-14.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest miazga, ale ciekawe też mogą być fotki z dwoma OLED-ami obok siebie ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby to zrobić będę musiał się nieźle poświęcić ; ) Ale chyba to musi się wydarzyć :) Jednak one są takie same pod względem czerni jak zrobisz fotkę. Jeden i drugi czarny. Ale wiesz: już wiemy, że czerń będzie wychodzić bosko. Ale ta równomierność i te dziwne kolory na białym... to jest ciekawe. No i ponoć w 930 jest na stałe odpalona jakaś redukcja szumów : / jeszcze nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu. Lecimy z testem. 980 vs 930 w jednym miejscu:

zIEi5q.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...