Skocz do zawartości
ogro

Xoro Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='kazik' post='29320' date='15.12.2006, 15:37 ']
Przepraszam bardzo ale co ty chcesz udowodnić? Co to ma wspólnego z jakością samego TV? Ale nieważne...

[b]pytanie do digitalo - [/b]Jak tam 4242w dotarły już?
[/quote]

dotarły 42" w 14.12 i juz ich praktycznie nie ma, poszły na pniu, kolejna dostawa 21.12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='olatigid' post='29329' date='15.12.2006, 14:15 ']
dotarły 42" w 14.12 i juz ich praktycznie nie ma, poszły na pniu, kolejna dostawa 21.12
[/quote]
A 47-ki? Może jutro się skuszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MarekM' post='29326' date='15.12.2006, 14:05 ']
Udowodnić nic, ale mam nieodparte wrażenie, że Xoro to marka wymyślona przez niemieckiego importera chinskiego sprzętu, z przeznaczeniem na rynek Bałkański, Europy Centralnej i Wschodniej. Umieszczenie na liście Szwajcarii i Wielkiej Brytanii dodaje powagi całemu przedsięwzięciu, ale mnie nie przekonuje.
[/quote]

Ale i niech tak będzie. Niech to będzie sprzęt z Korei Północnej. Jak jakością nie odbiega od "super" marek takich jak sony (które moim zdaniem spoczęło na laurach 20 lat temu i od tamtej pory spija markową piankę a Polacy mają wbite w głowy że to jest najlepsza firma pod słońcem) a nawet je przewyższa i jest duuuużo tańsze więc czemu od razu stawiać ich na straconej pozycji.
Ja nie należę do ludzi którzy za napis Sony czy Panasonic są skłonni dać kupę kasy tylko dlatego żeby przed znajomymi pokazać że ma się super markową plazmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dancop' post='29332' date='15.12.2006, 16:17 ']
A 47-ki? Może jutro się skuszę ;)
[/quote]
47" są, 37" są jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mają USB bo ludzie piszą że ich nie ma,jeśli mają co przez nie mozna odtworzyć.Jak wygląda sprawa z serwisem ? Edytowane przez robert5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MarekM' post='28817' date='13.12.2006, 17:28 ']
Lista adresów godna światowego potentata Trochę dziwi data ostatniej aktualizacji, ale to drobiazg.

O Pewex'ie nie wspominają.

[b]Xoro Global [/b]
7 juni 2005

International
[url="http://www.xoro.de"]http://www.xoro.de[/url] (German)
[url="http://www.xoro.com"]http://www.xoro.com[/url] (English)

/ciach/


[/quote]

Gdzies ktos twierdzil, ze Xoro jest potentatem? Widzisz jakas analogie miedzy iloscia kanalow dystrybucyjnych w Europie a jakoscia TV? To , ze Samsunga masz za kazdym rogiem, nie znaczy ,ze jakosc jest cacy. Wrecz przeciwnie. Cuchnie masówką , i jak sie okazuje, to "spece" od fulli samsungowych buty moga czyscic skosnookim spod znaku xoro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kazik' post='29337' date='15.12.2006, 14:27 ']
Ale i niech tak będzie. Niech to będzie sprzęt z Korei Północnej. Jak jakością nie odbiega od "super" marek takich jak sony (które moim zdaniem spoczęło na laurach 20 lat temu i od tamtej pory spija markową piankę a Polacy mają wbite w głowy że to jest najlepsza firma pod słońcem) a nawet je przewyższa i jest duuuużo tańsze więc czemu od razu stawiać ich na straconej pozycji.
Ja nie należę do ludzi którzy za napis Sony czy Panasonic są skłonni dać kupę kasy tylko dlatego żeby przed znajomymi pokazać że ma się super markową plazmę.
[/quote]
Zgadzam się z Tobą i pewnie nic bym o tym Xoro nie napisał gdyby nie post innej osoby mówiący, że „Xoro to jedna z najlepszych firm lCD, ale nie sprzedaje tv w Polsce”.

Kiedy przeczytałem, że firma należy do najlepszych, ale nie sprzedaje w Polsce, postanowiłem sprawdzić gdzie sprzedaje i z jakim skutkiem - tak trafiłem na Bałkany, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' post='29338' date='15.12.2006, 16:30 ']
47" są, 37" są jeszcze
[/quote]


Smierdzi reklamą na odległosc, moze sobie załatwiajcie takie sprawy na PM albo wykupcie baner na forum ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]dotarły 42" w 14.12 i juz ich praktycznie nie ma, poszły na pniu, [/quote]


Jeśli tak olatigid,zastanawia mnie fakt że nikt nie podzielił sie wrażeniami z zakupu tych modeli ,przeważnie użytkownicy dzielą się informacją na temat zakupionego sprzętu.Minęło parę dni a żadnej wzmianki nie ma ,nie wspominając że miał być przeprowadzony test w stosunku do innych odbiorników.

[quote]Smierdzi reklamą na odległosc[/quote]

Myślę że tak jest

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='onken' post='30400' date='15.12.2006, 22:19']
...Smierdzi reklamą na odległosc...
[/quote]

[quote name='robert5' post='30400' date='20.12.2006, 09:26 ']
...Myślę że tak jest...
[/quote]

Za to od WAS śmierdzi na odległość straszliwą niecierpliwością.

Jutro jadę potestować ten telewizor mając na względzie jego zakup. Nie mam nic wspólnego ze sprzedawcami, nie mam z tego żadnych korzyści a moja ocena będzie jak najbardziej subiektywna (nie mówcie nic o obiektywizmie bo to jest bzdura - nie ma ocen obiektywnych). Biorę pod pachę trochę sprzętu do przetestowania i zobaczymy. W piątek napiszę o swoich wrażeniach. Chyba że kupię ten telewizor wtedy ciężko mnie będzie zaciągnąć do netu żeby pisać cokolwiek ;)))

Edytowane przez kazik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]a to od WAS śmierdzi na odległość straszliwą niecierpliwością. [/quote]


Chłopie wyluzuj troche ,to forum jest do wyrażania opinni ,a nie do obrażania .Pzretestujesz fajnie i chwała Ci za to.przeczytaj jeszcze raz posta.
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ja kogoś obrażam? Po prostu tak jest. Ludzie dzięki szybkiemu dostępowi do informacji przez internet, telewizję itp stali się stasznie niecierpliwi. "N" wchodziła na rynek to aż wrzało z niecierpliwości i tak samo jest jak wchodzi każdy nowy produkt. Co do wyluzowania to ja właśnie jestem wyluzowany w przeciwieństwie do wieeeeelu osób na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Jutro jadę potestować ten telewizor mając na względzie jego zakup[/quote]


Jak wyszedł teścik?
Z tego co wyczytałem na forum zdecydowałeś się na LE40M71B.
CO z XORO jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witamposwiatecznieiprzednoworocznie,
jest dla zainteresowanych ciekawa wymiana opinii nt. xoro na forum niemieckim:
[url="http://www.hifi-forum.de/viewthread-133-2831.html"]http://www.hifi-forum.de/viewthread-133-2831.html[/url]
Dla niejęzykowych krótko: [i]podkreślana przez uzytkowników bardzo dobra jakość wykonania (poza pilotem), wręcz zaskakująco dobra. Bardzo dobre opinie nt. jakości obrazu z różnych źródeł (niestety zwykle na scarcie). Słaba do dobrej jakość dźwięku (przy ampli - bez znaczenia). Podkreslana jest niska cena sprzętu. Pod koniec fajna opinia człowieka, który w sklepie rozmawiał ze sprzedawcą - tandeta itd. bo jego celem była sprzedaż drogich modeli tanie samo sie sprzeda).
Konkluzja - na 10 oceniających będzie 10 opinii. Jak na razie brak testów porównawczych. Są tam również ludzie, który mieli już lcd i oceniajhą xoro b.pozytywnie.[/i]
Ja jestem również zainteresowany ale zaczekam na inne opinie i testy. Dla nas w Polsce ważny jest serwis.
W mojej ocenie podoba mi się na forum niemieckim życzliwość i dzielenie się opiniami. Niestety u nas pomimo zakupu sprzętu przez kilku forumowiczów brak takich ocen. Myślę również, że koledzy z forum sprzedający sprzęt mogą (pomimo stronniczości - jak im zarzucano) porównać w sklepie sprzęt stojący obok siebie. To forum rozwija również wiedzę, nie każdy musi kupić.
pozdrawiam i życzę w nowym roku każdemu full hd od 1000 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem Xoro 47". Mam N-kę i wzystko działa poprawnie w trybie 1080i z kablem HDMI do TV.

Pozytywy:
Niska cena 8500PLN w stosunku do parametrów.
Niezła jakość obrazu dla programów HD z N-ki i z DVD.
Niezła jakość wykonania obudowy (całość z metalu).

Negatywy:
Kiepski poziom czerni (porównywalny na moje oko do TV LCD Toshiba).
Dla niektórych programów widoczne "skoki" przy dynamicznych scenach. Nie jestem jednak pewien czy to wina TV czy źródła sygnału.
Pojawianie się kolorowych plam dla obrazu SD o niskiej jakości.
Fatalna jakość nalepek Logo Xoro i opisu gniazd.
Made i China.

Ogólnie moja subiektywna opinia:
Wydaje się, że jakość Xoro plasuje go w środku stawki dla 1080p 47". Jeśli jednak zestawimy parametry i cenę, to nie wydaje się zasadne wydawanie dodatkowych 4 000 za logo zaczynające się na literę S...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wina "n" i niewyrabiający sie procesor przy dynamicznych scenach :)

Widziałem cos podobnego na Sharpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='stepienmariusz' post='36230' date='24.01.2007, 18:05 ']Kupiłem Xoro 47". Mam N-kę i wzystko działa poprawnie w trybie 1080i z kablem HDMI do TV.

Pozytywy:
Niska cena 8500PLN w stosunku do parametrów.
Niezła jakość obrazu dla programów HD z N-ki i z DVD.
Niezła jakość wykonania obudowy (całość z metalu).

Negatywy:
Kiepski poziom czerni (porównywalny na moje oko do TV LCD Toshiba).
Dla niektórych programów widoczne "skoki" przy dynamicznych scenach. Nie jestem jednak pewien czy to wina TV czy źródła sygnału.
Pojawianie się kolorowych plam dla obrazu SD o niskiej jakości.
Fatalna jakość nalepek Logo Xoro i opisu gniazd.
Made i China.

Ogólnie moja subiektywna opinia:
Wydaje się, że jakość Xoro plasuje go w środku stawki dla 1080p 47". Jeśli jednak zestawimy parametry i cenę, to nie wydaje się zasadne wydawanie dodatkowych 4 000 za logo zaczynające się na literę S...[/quote]

poziom czerni ma bardzo dobry w stosunku do konkurencyjnych paneli o podobnych rozmiarach a znacznie droższych, sprawdzone tablicami
Skoki obrazu, tzw kolejkowanie jest spowodowane zbyt wolnym działaniem nboxa, który nie nadąża nad sygnałem, do tego dochodzi zgniecenie pasma przez N na transporderze, gdzie przypada na jeden kanał SD, nie mówić o HD zbyt mało bitów, ..i mamy taki wynik
słaby sygnał SD powoduje błędy w skalowaniu go do pełnej matrycy, mino to jego jakość i przetwarzanie jest zecydowanie lepsze niż w sharpie XD1, też sprawdzone rzetelnie
opis gniazd to tylko naklejka, a potwierdzę niską jakośc logo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[color="#000080"]-----------------------------------------------------------------
[b]Gmeru napisał:[/b]
[i]".... Tak czerń w AMOI jest słaba (jedyny większy minus tego TV). Podobnie jak XORO, którego widziałem parę dni temu. Taki szary 37" że makabra...."[/i]
-----------------------------------------------------------------[/color]

[b]Gmeru:[/b] czyli rozumiem, że widziałeś ten TV i jesteś w stanie w miarę na świeżo porównać go z F71. Jestem bardzo ciekaw Twojej opinii. Nie tylko w kwestii czerni (chociaż również), ale ogólnie jakości obrazu. Trudno o bardziej obiektywny osąd niż Twój, tym bardziej, że swego czasu obiecałeś kilka słów w tym temacie. Dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='verde' post='38264' date='08.02.2007, 12:42 '][color="#000080"]-----------------------------------------------------------------
[b]Gmeru napisał:[/b]
[i]".... Tak czerń w AMOI jest słaba (jedyny większy minus tego TV). Podobnie jak XORO, którego widziałem parę dni temu. Taki szary 37" że makabra...."[/i]
-----------------------------------------------------------------[/color]

[b]Gmeru:[/b] czyli rozumiem, że widziałeś ten TV i jesteś w stanie w miarę na świeżo porównać go z F71. Jestem bardzo ciekaw Twojej opinii. Nie tylko w kwestii czerni (chociaż również), ale ogólnie jakości obrazu. Trudno o bardziej obiektywny osąd niż Twój, tym bardziej, że swego czasu obiecałeś kilka słów w tym temacie. Dzięki z góry.[/quote]

Problem jest taki, że był u kolegów w Piasecznie postawiony akurat 37" bo przyjechałem z zaskoczenia. Przejazdem byłem więc nic nie miałem ze sobą. (jakieś dema itd). Czasu też nie było podłączać na miejscu HDDVD itd więc ocene mogę wydać tylko na przykładzie Premiere HD i kanału filmowego oraz Discovery HD.

Napisałem akurat 37" gdyż podobno 37" ma gorszy panel (hmm..) niż większe modele. Akurat jak na złość leciał film gdzie były sceny nocą i to co było widać to raczej było baaaaaardzo jasne. Więc czerń to tutaj jest naprawdę słaba zresztą powyższe opinie tych co kupili tylko to potwierdzają. Ale jak już padło na Discovery HD to było bardzo ładnie. Jak na typowym LCD. Piękne HD:) Ale tutaj raczej chodzi o poprawę elementów, w których LCD jest zawsze słaby czyli głównie czerni. Tutaj kuleje na całej lini.

Fajne jest to, że jest cały metalowy. Design bardzo ładny oprócz jednego: LOGO to porażka. Większego się nie dało? ;p afiszować nie ma się czym więc logo mogli zmniejszyć.

Ale jako całokształt to cena/ jakość jest dobra+. Średnia klasa. Głównie ta czerń. Taka jest moja opinia po bardzo krótkim obcowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru

Moim skromnym zdaniem najbardziej sie liczy czerń brana pod uwagę miedzy kontrastowymi obrazami

Czyli np biały-czarny

Wtedy czarny jest naprawde czarny

Co do scen nocnych, hmm, na panelach w ktorych czerń jest czarniejsza to występuje znowu problem z odcieniami szarości...
Wszystko sie zlewa w jedną "czerń"

Więc reasumując ja osobiscie wybrałbym ciut gorszy czarny ( co i tak jest pojęciem względnym bo ja uwazam ze czerń XORO jest na wysokim poziomie poruwnujac do wielu innych paneli ) niz w ciemnych scenach niz jdną wielką czarną plamę :)

Edytowane przez onken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='38272' date='08.02.2007, 13:14 ']Taka jest moja opinia po bardzo krótkim obcowaniu.[/quote]

Dobrze ze dodales "po BARDZO krotkim obcowaniu"
Zreszta , pamietam, ze po pierwszym Twoim "krotkim obcowaniu" z tym samsungiem ktorego teraz gloryfikujesz na niemalze 8 cud swiata :) wydales jeszcze gorsza opinie niz teraz o Xoro... i co...

Bo wpasc na 10 minut do Digitalo w zupelnie innej sprawie i zerknac przelotnie na Xoro to nie mozna uwazac tego za test czerni , bieli , czy czegokolwiek innego, zreszta sam chlopie wiesz ile trzeba spedzic na TV (test samsunga) zeby cokolwiek mozna bylo o nim rzetelnie napisac :)

Ja jeszcze raz podkreslam Xoro ma bardzo dobra czern , a to co go najbarziej wyroznia to przetwarzanie m.in. czerwieni (skora ma naprawde naturalny wyglad , czy to via HDMI , czy Component!) . Ale przede wszystkim to kontrast bieli - tu "kuchenne" demo JVC (wielu pewnie znane) naprawde powala!

[quote]Tak czerń w AMOI jest słaba (jedyny większy minus tego TV). Podobnie jak XORO, którego widziałem parę dni temu. Taki szary 37" że makabra...[/quote]

cyt z Audio-Video 2/2006 " >>AMOI LC37AF1E<< wprowadzony na polski rynek już ponad rok temu (...) dysponuje najlepszym czasem reakcji oraz najlepszą czernią wsród testowanych telewizorów" .
A ponoc to "chinszczyzna zawsze miala slaba czern" ...a tu przeciez wygrala z nie-chinskimi Thomsonem , Philip'em i Sharp'em :)

--
Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.

Czy Xoro 3742w przyjmuje rozdzielczość 1920x1080 przez VGA?
Pytam, bo rozglądam się za telewizorem Full HD i chcę do niego podłączyć Xboxa360 przez kabel VGA (ustawiając w menu konsoli rozdzielczość 1920x1080). Zdaje się, że w którymś poście przeczytałem, że Xoro przyjmuje przez VGA maksymalnie 1366x768 i nie wiem na ile jest to prawdziwa informacja.

Na marginesie, znacie może inny telewizor Full HD 37" ,który przyjmowałby rozdz. 1920x1080 przez VGA (może Sharp XD1E ?) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='snooppm' post='39098' date='15.02.2007, 20:17 ']Witam wszystkich.

Czy Xoro 3742w przyjmuje rozdzielczość 1920x1080 przez VGA?
Pytam, bo rozglądam się za telewizorem Full HD i chcę do niego podłączyć Xboxa360 przez kabel VGA (ustawiając w menu konsoli rozdzielczość 1920x1080). Zdaje się, że w którymś poście przeczytałem, że Xoro przyjmuje przez VGA maksymalnie 1366x768 i nie wiem na ile jest to prawdziwa informacja.[/quote]

Polecam uwazniejsze czytanie postow w dziale Xoro - podawalem , ze 1366x768 to max jesli chodzi o VGA w Xoro , dotyczy to wszystkich modeli : 37", 42", 47"

[quote]Na marginesie, znacie może inny telewizor Full HD 37" ,który przyjmowałby rozdz. 1920x1080 przez VGA (może Sharp XD1E ?) ?[/quote]

Rowniez jak wyzej - info o takich TV mozna bylo znalezc na forum :D Sharp moze pomarzyc o 1080p przez VGA albo przez component (rgb+ poprawia niby czerwien , a nie rozdzielczosc ) :)
Obydwa FullHD Amoi: Advent 37" LC37AF1E oraz 42" Elite LC42T1E przyjmują 1920x1080 przez VGA oraz 1080p przez Component

Edytowane przez Zerwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś mi się nie chce wierzyć, że Amoi Advent LC37AF1E oraz Elite LC42T1E to jedyne telewizory Full HD przyjmujące 1920x1080 przez VGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='snooppm' post='39120' date='15.02.2007, 22:55 ']Coś mi się nie chce wierzyć, że Amoi Advent LC37AF1E oraz Elite LC42T1E to jedyne telewizory Full HD przyjmujące 1920x1080 przez VGA.[/quote]

i slusznie, samsungi seri f tez przyjmuja 1080p po wszystkich wejsciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...