Skocz do zawartości
ogro

Xoro Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś mi powie po co uzywac zwykłego DSub skoro lepszym wyborem jest chocby DVI...

Co cyfrowy sygnał to cyfrowy... :P

Edytowane przez onken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='onken' post='39153' date='16.02.2007, 10:26 ']Ktoś mi powie po co uzywac zwykłego DSub skoro lepszym wyborem jest chocby DVI...

Co cyfrowy sygnał to cyfrowy... :P[/quote]

Onken, zgadzam sie z toba ze DVI lepsze od D-SUB, ale ....

- sprzedawane przez Ciebie (i nie tylko) XORO (rowniez w moim posiadaniu) nie maja wejscia DVI,

- jak wspomniales w jednym z poprzednich postow na D-SUB przyjmuja najwyzej 1366-768 (wlasciwie trudno mi znalezc odpowiedz dlaczego nie ma wyzszych rozdzielczosci akceptowanych przez telewizorn na D-SUB) - tu sugestja do producenta zeby w przyszlej wersji softu wprowadzil wyzsze rozdzielczosci na D-SUB

- sygnal z komputera albo ze SNAZIO na wejsciu HDMI telewizora jest przeskalowany (to podobno cecha wszystkich paneli). Nie wplywa to na jakosc ogladania dla obrazow dynamicznych czyli dla filmow - tu jakosc jest powalajaca (w sensie pozytywnym), ale przy ogladaniu zdjec albo uzywaniu panelu jako monitora komputerowego jest to co nieco denerwujace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gucio1234

Jak nie mają jak mają :P

XORO posiada wejscie DVI

Oczywiscie nie bezposrednie wejscie DVI ale jest ono w złączu HDMI

Wystarczy uzyc przejsciowki DVI-HDMI i mamy obraz na TV wykrywany jako DVI oczywiscie takze w 1920x1080p

Edytowane przez onken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='onken' post='39179' date='16.02.2007, 13:44 ']gucio1234

Jak nie mają jak mają :P

Oczywiscie nie bezposrednie wejscie DVI ale jest ono w złączu HDMI

Wystarczy uzyc przejsciowki DVI-HDMI i mamy obraz na TV wykrywany jako DVI oczywiscie takze w 1920x1080p[/quote]


Jak dotad nie udalo mi sie uzyskac obrazu z kompa 1920x1080 bez przeskalowania na LCD , czyli tak zeby pixel w sygnale odpowiadal pixelowi na ekranie. Sygnal podawany jest ze SNAZIO przez kabelek DVI->HDMI. Bezposrednio z kompa podlaczalem tylko D-SUB. Przyznam sie ze nie poswiecilem zbyt wiele czasu jak dotad na podlaczanie komputera do LCD - planuje te zaleglosci nadrobic - ale ciagle brak czasu na eksperymenty.

Mam prosbe o oswiecenie nieco w temacie przeskalowania obrazu na panelach LCD. Czy mozna ogladac plansze testowa 1920x1080 w pelnej rozdzialce matrycy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze ze mam parametry sygnalu ustawione na 1080p 60 Hz. Probowalem innych ale to dawalo najlepsze reultaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiscie probuje wymusic na producencie aby zrobili poprawke w sofcie ( tak jak zrobili to w Samsungu ) i zeby 1920x1080 było bez przeskalowania

Czekam na odpowiedź od nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli macie problem z porownaniem sprzetow to sluze pomoca. Mam komputerek niezle przygotowany pod HD. Mozna podlaczyc dwa modele pod wyjscia DVI i zobaczymy ktory lepszy w czerni i bieli. Odpalam plansze testowa w HD i po zawodach.
Ostatnio tak zrobilem z Sony vs Mirai. Roznica - jeden ton w kierunku czarniejszej czerni na korzysc Sony. Smutne ale prawdziwe. Sceny dynamiczne tez mozna porownac perfekcyjnie.
Mysle, ze Xoro jest wart swoich pieniedzy po tym co widze z Mirai-em, ale bez testow to tylko moje zdanie :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='braavoo' post='39189' date='16.02.2007, 15:06 ']Jesli macie problem z porownaniem sprzetow to sluze pomoca.[/quote]


Cenna inicjatywa .

Jeśli masz taką możliwośc , to spróbuj porównać dwa modele :

[b]XORO 4742 i SAMSUNG 46F71[/b]

- włączone TV bez sygnału ( jasnośc i równomierność podświetlenia)
- czarna plansza , plansza z odcieniami szarości
- ciemny film z " czarnymi" paskami - początkowe sceny Star Wars pozwalają na obiektywne oceny .

GENERALNIE CHODZI O CZERŃ - to ona ( głównie) jest przyczyną dyskomfortu .
Wyświetlanie na pełnym ekranie jasnych scen , lub ciemnych w połączeniu z kontrastową bielą , tylko
oszukuje nasz wzrok , tak jak ambilight philipsa - dynamiczny kontrast to jedna wielka ściema , choć
potrafi skutecznie "oszukać" obserwatora :)

Z góry ( w imieniu kilku osób ) dziękuję


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='onken' post='39182' date='16.02.2007, 14:03 ']Osobiscie probuje wymusic na producencie aby zrobili poprawke w sofcie ( tak jak zrobili to w Samsungu ) i zeby 1920x1080 było bez przeskalowania

Czekam na odpowiedź od nich[/quote]


Tak - to by było dobre .

1080p na każdym wejściu i bez overscanu :)

Poza tym mogliby wreszcie udostępnić kody serwisowe , bez nich pro kalibracja jest niemożliwa .
Możesz także zapytać , co za [beeep] umieścił gniazdo słuchawkowe (odłączające głośniki ) na tylnej ściance ? :)
Poza tym mogliby uaktywnić funkcję PaT ( obraz i telegazeta [czcionka] na połówkach ekranu ) skalowalne .

Pewnie życzeń byłoby więcej , ale zadajmy sobie pytanie - kto będzie się przejmował jakimś listem z POLSKI ? :)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobie jutro nowy temat coś w stylu" co byś zmienił w XORO

No i pozniej przetłumaczymy listę zyczen i wyslemy do producenta

Moze coś z tym zrobi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widocznie nawet nie warto o LCD tej firmy pisać ... , giną w morzu przeciętniaków ...
A tyle było gadki jakie to dobre panele , a tu nagle jak szybko zrobiło się głośno o panelach Xoro , tak i szybko ucichło. Edytowane przez jakotako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo nie ma się nad czym rozwdzić: kto ma, ten używa, a kto nie ma, ten dalej doświadcza telewizji HD za pomocą forum dyskusyjnego.

Generalnie jest tak (poza nielicznymi wyjątkami), że jak ktoś już kupi panel HD, to przestaje się tym nadmiernie ekscytować.
Poza tym rok temu Xoro był jednym z pierwszych paneli HD na rynku, w dodatku za bardzo rozsądną cenę. Teraz sprzętu HD na rynku jest w pip, więc nikt się tak nie podnieca każdym kolejnym modelem.

Sam mam Xoro 47", używam codziennie i generalnie jestem zadowolony. Wkurza mnie wprawdzie, że sprzęt, za który w marcu płaciłem 8,5 tys, teraz można miec za 7 tys, ale z drugiej strony, gdybym wtedy kupił XD1 za 11 tys., to teraz widząc go z 6,5 tys. pewnie byłbym jeszcze mniej szczęśliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło przeczytać zadowolonego użytkownika Xoro , więc jednak z tym panelem chyba nie jest az tak źle ...
Mozna nawet wysunąć stwierdzenie ze Xoro jest lepsze od Sharp , skoro w tym samym czasie cena Xoro spadła 1,5 tyś. a XD1 o 4,5 tyś.
Więc Xoro traci 3 razy mnie na wartości od Sharpa XD1

Jest tego tez druga strona medalu kto teraz kupi Xoro za 7 tyś , skoro mozna kupić XD1 za 6,5 tyś zł. ?
No chyba ze faktycznie Xoro bije na głowe Sharpa ... ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, to zależy, do czego używasz telewizora.
Jeżeli do podnoszenia swojego statusu społecznego, to zdecydowanie polecam Sharpa... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety LCD XORO FulHD to przeszłosc

Nie bedzie juz ich na rynku europejskim a szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skąd ta informacja?

Na ostatniej IFAie MAS pokazał kilka nowości, w tym nowe panele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='verde' post='60826' date='21.09.2007, 15:11 ']No wiesz, to zależy, do czego używasz telewizora.
Jeżeli do podnoszenia swojego statusu społecznego, to zdecydowanie polecam Sharpa... :)[/quote]


Ja akurat nie uważam ze telewizor moze podnieść status społeczny , skoro Ty tak uwazasz to zal mi Cię ...
A wybrałbym Sharpa przede wszystkim z następujacych powodów:

1. Według mnie nie jest gorszy od Xoro , a pewnie i lepszy ...
2. Jest na tą chwile tańszy
3. Znacznie pewniejszy serwis gwarancyjny , a przede wszystkim pogwarancyjny.
4. Znana i sprawdzona marka na rynku.

A teraz Ty wymień argumenty które przemawiają według Ciebie na tą chwile za kupnem Xoro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jakotako' post='61696' date='30.09.2007, 09:42 ']A wybrałbym Sharpa przede wszystkim z następujacych powodów:

1. Według mnie nie jest gorszy od Xoro , a pewnie i lepszy ...[/quote]

No i to jest pierwszorzędny argument. Lecę po Sharp'a - czekałem na te słowa.

;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...