Skocz do zawartości
adanek

Telewizor Smart TV 40"-42" do 1900 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję telewizora, który zastąpi mi wysłużonego Sharpa, gdyż ma już coraz większe problemy z matrycą. Ogólnie z wyszukanych TV na pierwszy rzut wpadł mi Samsung UE40H6400 i LG 42LB650V. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie co do wyboru i inne propozycje.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4x4 metry

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2 metry

3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osoby

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać

6. Jak słońce świeci w pokoju? Przeważnie z tyłu TV, czasami minimalnie z boku

7. Jaki masz obecnie telewizor? Sharp LC-32WD1E

8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Zależy mi na dostępie do internetu, nie tyle www co aplikacje, np. Youtube, Ipla itd. Na odtwarzaniu filmów i seriali z napisami z pendrive'a, więc dobrze jakby miał możliwość regulowania wielkości czcionki i odtwarzania jak największej ilości formatów. A także na sprawnym łączeniu telefonu z TV.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablówka. Z czasem będzie zmiana na telewizję cyfrową.

10 .Jakie urządzenia? Pendrive, smartphone.

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Minimum 6h.

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Bez różnicy.

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy i seriale fabularne. Sport.

14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak.

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie.

16. Preferencje co do marki? Brak.

17. Preferencje co do wielkości? Minimum 40 cali.

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Zbierający się kurz na obudowie Smile

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Raczej wieczorami.

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1900-2000 zł

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Ma mieć, tylko ciężko mi powiedzieć jaki rodzaj, gdyż aż tak się na tym nie znam.



Mam nadzieję, że ktoś pomoże, bo niestety na innym forum nie można było liczyć na pomoc, tylko same oszołomy, które próbują sprzedać towar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H6400 będzie dobrym wyborem, test masz na forum.

Edytowane przez Slawko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do tej dwójki dorzucił jeszcze Philips 42PFH6309 z ambilightem, przyda się do oglądania wieczorami. Czy telewizor będzie miał za sobą tylko ścianę czy również będzie sięgał okien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że Samsung ma matrycę natywną 100 Hz, a Philips 50 Hz. Czy będzie to jakoś odczuwalne w użytkowaniu TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy Ci spokojnie też na LG 42LB670, a ten ma lepsze parametry, m.in. Micro pixel control, co przekłada się na lepszy kontrast, warto. Poczytaj o tym telewizorze, bo masz na niego budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem, to trochę obawiam się matrycy IPS. Gdyż filmy oglądam głównie w nocy i wieczorami i przeważnie na wprost telewizora, a nawet na forum w wątku o matrycach było, że w takim przypadku to lepiej wypadałaby matryca VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dużej straty nie ma, ale coś za coś. W LG jest fajnie zrobiona platforma smart TV z dobrym sterowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dużej straty nie ma, ale coś za coś. W LG jest fajnie zrobiona platforma smart TV z dobrym sterowaniem.

Lepszą ma Samsung H6400 na VA, a i w sumie Panas AS640 na VA też nie ma najgorszej. IPS w LG da się w nocy we znaki, da. Słaba czerń i kontrast dadzą srebrzenie czernii oraz utratę detali w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padło wiele ciekawych propozycji. Czyli Samsung H6400, Panasonic AS640 ja jeszcze bym tutaj Soniacza umieścił chyba W7 się zmieści kasowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy chodzi o Sony KDL-42W705, ale jeśli tak to przekracza mój budżet, gdyż kosztuje ponad 2000 zł. W podanym budżecie z Sony znalazłem tylko Sony 40W605, a nie wiem czy jest porównywalny do wymienianych wcześnie modeli. Więc będę musiał wybrać coś pomiędzy Samsung UE40H6400, Philips 42PFH6309 a Panasonic 40AS640. Jednak wolę wybrać coś z matrycą VA, gdyż głównie oglądam filmy wieczorem i w nocy.

Edytowane przez adanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybrałbym zatem 40H6400 mimo, że AS640 czy Sony W6 też są dobre. Ten ostatnio jednak nie ma pełnej poprawy płynności co może w twoim przypadku być problemem. Testy H6400 i AS640 masz na forum więc musisz podjąć decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...