Skocz do zawartości
kajzer

Wyleczony z Sharpa, TV 60-65, 8 tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przychodzę tutaj z konkurencyjnego forum pewnie dobrze wiecie, którego gdzie polecano mi za wszelką cene Sharpa 60UQ10.

Wczoraj gdy na nowo powrócił temat TV (zakończenie remontu) postanowiłem ostatni raz przeczytać jakąś recenzje apropo tego TV dla własnego spokoju i już go zamówić, i tutaj natknąłem się na testy i ogólne opinie o pewnym panie jak i jego metodzie "polecania" i stwierdziłem, że nie ma mowy aby ten TV tak łatwo się u mnie znalazł, nie twierdze, że to zły TV ale na pewno nie tak perfekcyjny jak jest napisane w jednym teście.

Otóż tutaj mała ankieta:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor 60m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4,2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisiec
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z każdej strony okna więc czesto atakowany słońcem będzie
7.Jaki masz obecnie telewizor ? SONY SONY KLD 46x3500
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? NC+
10.Jakie urządzenia ? soundbar, dekoder, odtwarzacz blurej
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport,informacje
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
17.Preferencje co do wielkości ? 60 cali
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 8 tyś

Ogólnie jestem otwarty na różne marki może prócz Philipsa z ambilajtem oraz Sony (którego obecnie mam i się pare razy zepsuł i od 4 lat nie mam FUll HD...)

Zdaje sobie sprawe, że w tej cenie o dobrym 4k moge zapomnieć szczególnie w rozmiarze 60-65cali więc celuje raczej w turbo porządny Full HD, który da taki obraz, że przy odległości 4,5m nie ebdzie roznicy czy to 4k czy full hd.

Edytowane przez kajzer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna na taki salon(mogę tylko o takim pomarzyć :( ) to się kupuje 90 cali :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salon duży lecz mega pusty w sensie mało przestrzennych ścian a dużo okien i jedyna duża ściana gdzie wisi TV jest zbyt mała na TV powyżej 70 cali.

I mierząc centymetrem 70 cali nawet troche za duże więc stąd kompromis pomiędzy 60-70 to 65 chociaż dobrą 60 i tak nie pogardze.

Chciał bym coś więcej poczytać o tym samsungu lecz mało testów-recencji ogólnie o nim, i nie wiem czy to kwestia zdjęć ale wydaje się grubasem troche? A zależy mi jednak, żeby TV był zgrabny

Edytowane przez kajzer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym coś więcej poczytać o tym samsungu lecz mało testów-recencji ogólnie o nim, i nie wiem czy to kwestia zdjęć ale wydaje się grubasem troche? A zależy mi jednak, żeby TV był zgrabny

Na forum masz pełny test serii H6400 wraz z oddzielnym uzupełnieniem dla 65" w komentarzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość ciekawy TV muszę powiedzieć a w tej cenie do 8tyś co jeszcze jest wartego polecenia?

60 jak i 65 cali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 60" jest Sony W855, ale z 65" nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm może głupie pytanie i nie adekwatne do tego co napisałem powyżej lecz jak wypada Sharp 60UQ10 przy tym Samsungu 65H6400?

Jeszcze chyba mocno siedzi mi w głowie ten test sharpa stąd te pytanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test Sharpa UQ10 jest na naszym forum w dziale testy. Nawet nie trzeba szukać, bo zakładka testy jest przecież na górnej belce: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/sharp/test-sharp-lc-60uq10e-quattron-2014-prawie-j-r981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te dobre wyniki z testu Samsunga UE45H6400 przekładają sie na ten sam model lecz o 15 cali wiekszy? (UE65H6400).

Czy sporo większy rozmiar w tym przypadku jednak ma znaczenie np na niekorzyść.

Ogólnie tak węszę od jakiegoś czasu ale ciężko znaleźć coś do 8tyś w 60-65 calach co dobrze wyświetla obraz a zarazem ładnie się prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te dobre wyniki z testu Samsunga UE45H6400 przekładają sie na ten sam model lecz o 15 cali wiekszy? (UE65H6400).

Czy sporo większy rozmiar w tym przypadku jednak ma znaczenie np na niekorzyść.

Ogólnie tak węszę od jakiegoś czasu ale ciężko znaleźć coś do 8tyś w 60-65 calach co dobrze wyświetla obraz a zarazem ładnie się prezentuje.

Ja stałem przed wyborem TV ostatnio między sony 60w855 a samsung 65h6400,wybrałem samsunga.Uwierz mi że wielkość naprawdę robi wrażenie,do jakości nie mam zastrzeżeń (piłki nożnej nie oglądam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...