Skocz do zawartości
misterioso

Jaki TV 32" do 2tys ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowym uzytkownikiem forum i potrzebuje doradztwa w sprawie zakupu tv 32".Jesli chodzi o moje wymogi to zalezy mi aby tv mial bardzo dobre skalowanie SD poza tym mile widziane WiFi.Milo by bylo gdyby czytal wszystkie formaty video oraz obslugiwal napisy.Tv glownie do ogladania zwyklych kanalow oraz filmow FHD z pena.Hmm myslalem juz o pewnych modelach a mianowicie Panasonic AS600E oraz Sony W705 ale jesli to nie jest dobry wybor to smialo proponujcie cos innego.Ogolnie tv ktore zdarzylem wyszperac w sklepach internetowych to Sony KDL-32W655A,Panasonic TX-32AS600E,LG 32LB650V,Sony KDL-32W705B,Sony KDL-32W706B,Samsung UE32F6510,Samsung UE32H6400.

Co o tym sadzicie?

1. Odległość od ekranu? 1- 2.5metra

2. Jak słońce świeci w pokoju? z boku

3. Jak duży jest pokój: 9mkw
4. Preferowana technologia: LCD LED.
5. Jaki masz obecnie telewizor? stary sharp LCD
6. Jakie programy najczęściej oglądasz?Filmy(pendrive tez),sport i ogolnie wszystko co daje dostawca
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem:rano,popoludniem i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? lampka
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? chyba ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojetnie
11. Preferowana wielkość telewizora? 32'
12. Preferowana marka? Panasonic,Sony,Samsung,Toshiba,Sharp,LG
13. Czego nie lubisz w telewizorach? slabego skalowania SD,powolnosci, słabej czerni, nierównego podświetlenia
14. Jakie urządzenia będą podłączone? pendrive,pc,kiedys dekoder
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 70% telewizja, 40% filmy HD z pendrive
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? rowniez z katow
17. Czy ważne jest wifi? raczej tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? czasami
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak.
22. Ma mieć 3D? obojetnie
23. Ma mieć slot na karty SD ? Nie koniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S? jesli jest to koniecznoscia
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? hdmi,usb,
26. Jaki masz sygnał? obecnie skalowanie SD oraz DVBT
27. Ile programów HD? 4
28. Ma stać czy wisieć? narazie stac kiedys moze wisiec
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak, DVB-C: jesli potrzebne
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Dobra czerń i biel,kontrast,ostrosc,plynnosc,szybkosc oraz bdb skalowanie SD
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 8h
33. Sugerowana cena? Do 2tys

Edytowane przez misterioso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz H6400 ale 40 cali :) cena 1900 zł , nie będzie za duży.

Ten Samsung najlepiej pasuje do twoich preferencji

i ma dobry stosunek cena jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung ma matrycę 100Hz, o ile dobrze pamiętam, z upłynniaczem, LB 650 od LG również, reszta, jak Panas, ma matryce 50Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak to ja wiem o tym tylko mi najbardziej zależy na bdb skalowaniu obrazu w kanałach SD i tu niestety nie wiem który z tych tv się najlepiej do tych potrzeb nadaje. Propo matrycy 100hz w samsungu to chyba sony w705 też ma 100hz lub źle doczytalem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony natywnie 100Hz matryce, z tego co pamiętam, ma w droższych 50 calówkach, a reszta to ponoć 50Hz z upłynniaczami (motionflow) lub ich brak - tutaj jednak poczekaj, może ktoś będzie wiedzieć coś więcej (sam telewizorami Sony ze względu na to, że nie można ich przykręcić do ściany, przez ich system montażu, nie jestem tym zainteresowany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firakage co masz namysli że tv sony nie można na ścianę przykrecic? Myślałem że każdy można zamontować na ścianie czy to samsung, panasonic czy sony. Jest jakiś problem z montarzem tych tv? Kurcze mam nadzieję że ktoś się jeszcze wypowie odnośnie tego skalowania SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych telewizorach Sony jest dziwny montaż ścienny. Mówiłeś o seri W7:

http://www.sony.pl/electronics/telewizory/w700b-series

Popatrz na zdjęcia tyłu obudowy:

http://www.whathifi.com/sony/kdl-42w705b/review

Imho tego nie da się przykręcić na stelaże ścienne. Sony do montażu ściennego używa tej swojej stopki, ale nie ręczę, że to faktycznie działa, stąd pisałem o tym. Standardem jest montaż vesa 20x20 albo 40x40. Sony ma coś swojego. Czy coś do tego jest potrzebne? Nie wiem.

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice w skalowaniu będziesz oglądał pod lupą, a różnice pomiędzy matryca 120Hz z upłynniaczem, a zwykłą "gołą" 60Hz będą ewidentne. Zatem jak koledzy radzą weź H6400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie dzieki wielkie wszystkim za pomoc.Teraz pozostaje mi tylko porownanie w sklepach i ewentualny zakup H6400 ale 32' a nie 40' bo niestety chcbym chcial to nie zmieszcze w moim pokoju tv 40 calowego.Powiem wam ze wszedzie polecaja cos innego,do tej pory polecanymi dla mnie tv byly panas as600 oraz sony w705. Wyboru oczywiscie i tak dokonam dopiero po ogledzinach w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale akurat te wymienione TV są też bardzo ciekawe. Jeden i drugi. Oba testowaliśmy i też je polecaliśmy. Jednak H6400 ma jeszcze tą poprawę płynności co może mieć dla Ciebie znaczenie. Obejrzyj każdy z nich i sam musisz jak napisałeś podjąć decyzję :) Ot rada nie sklepikarza tylko od testerów bo przecież nie jest chyba dziwne, że rady zazwyczaj rozdają sklepy i ludzie sprzedający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom sluszna wypowiedz tylko im glebiej szperam tym dziwniejsze informacje odnajduje np ze Samsung H6400 pomimo iz ma te 400hz to i tak podobno obraz bedzie gorszej jakosci od Panasa as600 czy nawet sony w705.I teraz badz czlowieku madry...Fakt ze na jakosci wyswiatlanego obrazu zalezy mi najbardziej chocbym mial za to zaplacic np gorszym wygladem itp ale gdzie tu taraz odnalezc prawde ehh?Jakby tak ktos kto testowal takie czy nawet podobne modele zaprzeczyl lub potwierdzil ze ten czy ten zdecydowanie lepiej skaluje SD to juz dla mnie wybor bylby o te 90% latwiejszy a tak to im wiecej szukam informacji to mi gorzej mozg pierze ajajaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie dzieki wielkie wszystkim za pomoc.Teraz pozostaje mi tylko porownanie w sklepach i ewentualny zakup H6400 ale 32' a nie 40' bo niestety chcbym chcial to nie zmieszcze w moim pokoju tv 40 calowego.Powiem wam ze wszedzie polecaja cos innego,do tej pory polecanymi dla mnie tv byly panas as600 oraz sony w705. Wyboru oczywiscie i tak dokonam dopiero po ogledzinach w sklepie.

Z modelem 32 cale H6400 ostrożnie. Ktoś z czarnego forum pytał o matrycę w tych modelach i support nie dał rzeczowej odpowiedzi...bałbym się tego, że to nie jest panel VA, a do tego jeszcze 50Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom sluszna wypowiedz tylko im glebiej szperam tym dziwniejsze informacje odnajduje np ze Samsung H6400 pomimo iz ma te 400hz to i tak podobno obraz bedzie gorszej jakosci od Panasa as600 czy nawet sony w705.I teraz badz czlowieku madry...Fakt ze na jakosci wyswiatlanego obrazu zalezy mi najbardziej chocbym mial za to zaplacic np gorszym wygladem itp ale gdzie tu taraz odnalezc prawde ehh?Jakby tak ktos kto testowal takie czy nawet podobne modele zaprzeczyl lub potwierdzil ze ten czy ten zdecydowanie lepiej skaluje SD to juz dla mnie wybor bylby o te 90% latwiejszy a tak to im wiecej szukam informacji to mi gorzej mozg pierze ajajaj

Z tym super obrazem na Panasie to bez przesady. Sam czytam non stop posty zachwalające tą serię...problem w tym, że to przeważnie pisze jedna strona...a mało kto z użytkowników ma odwagę napisać coś więcej. Ponoć czerń w AS640 jest super, ach, och...mógłbym przekleić coś o tym...Zresztą, pisałem też o tym, jak działa w nich menu (wolne...wręcz przycina) czy o DSE i zaciemnionych rogach (48AS640), gdzie przecież ponoć tego nie ma...(kłania się odpowiedź supportu...idzie boki zrywać).

Jeśli masz do wyboru 40H6400 na matrycy natywnie 100Hz to nie wiem po kiego Ci 50Hz Panas, dodatkowo bez żadnego upłynniacza.

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom sluszna wypowiedz tylko im glebiej szperam tym dziwniejsze informacje odnajduje np ze Samsung H6400 pomimo iz ma te 400hz to i tak podobno obraz bedzie gorszej jakosci od Panasa as600 czy nawet sony w705.I teraz badz czlowieku madry...Fakt ze na jakosci wyswiatlanego obrazu zalezy mi najbardziej chocbym mial za to zaplacic np gorszym wygladem itp ale gdzie tu taraz odnalezc prawde ehh?Jakby tak ktos kto testowal takie czy nawet podobne modele zaprzeczyl lub potwierdzil ze ten czy ten zdecydowanie lepiej skaluje SD to juz dla mnie wybor bylby o te 90% latwiejszy a tak to im wiecej szukam informacji to mi gorzej mozg pierze ajajaj

Skalowanie SD jest na podobnym poziomie, na 32 calach różnicy raczej nie zobaczysz ;)

Samsung lepiej sobie radzi z mediami zapodanymi przez pendrive (więcej formatów odczyta)

Smart TV lepiej działa na Samsungu.

Jeśli zapodasz sygnał SD z analogowej kablówki to na żądny LCD nie będzie obraz dobry.

Jak szperasz na czarnym forum to się nie dziwie że dziwne informacje odnajdujesz :)

Edytowane przez Slawko1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i widzicie wszędzie co innego piszą jedno forum drugiemu zaprzecza tylko teraz gdzie leży prawda? Fakt zaglądałem na czarne forum i tam właśnie bardzo zachwalany jest w szczególności za odbiór SD panas as600e i odnośnie tego co wyżej napisaliście że menu wolne to tam również jest odwrotna opinia w całym teście as600e wypada wyśmienicie jak na budżetowy tv nawet porównywany został do dużo droższych egzemplarzy jakością obrazu. Na czarnym forum polecano mi właśnie te tv as600e,w705,h640. Pisaliście wcześniej że w705 ma rzeczywiste 50hz lecz na innych forach znowu twierdzą że 100hz naciągane do 200hz. Wiem staracie się mi pomoc fajnie doceniam to ale szczerze to już się strasznie pogubilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynne menu Panasa? Oglądaj:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=i7XOvM3Z2kk#t=65

Przśledź, sam zobaczysz. Dla kontrastu to samo ale z Samsunga H6400:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=selgt8nZMFY#t=53

Jeśli ktoś mi mówi, że menu Panasów jest płynne, to albo ma problemy ze wzrokiem...albo nie widział tego, jak inne odbiorniki mają faktycznie płynne sterowanie.

Celowo zamieściłem test z tego samego portalu by nie było, że się czepiam. To, że gdziś indziej ktoś twierdzi, że jest płynne, cóż...

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czarnym forum polecano mi właśnie te tv as600e,w705,h640. Pisaliście wcześniej że w705 ma rzeczywiste 50hz lecz na innych forach znowu twierdzą że 100hz naciągane do 200hz. Wiem staracie się mi pomoc fajnie doceniam to ale szczerze to już się strasznie pogubilem.

Prawda jest taka, że nawet jeśli Sony W705 ma natywną matrycę 120Hz, to i tak wyświetlać będzie max 60Hz, bo więcej nie podasz mu przez HDMI, a nie posiada on kluczowej funkcji motionflow, która pozwala zrobić użytek z matrycy o wyższym odświeżaniu. Jeśli zatem ktoś podaje Ci takie niepełne informacje o produkcie to albo sam się nie zna, albo ma nieczyste intencje. My nie każemy Ci przyjmować niczego na wiarę. Idź samemu do sklepu i sprawdź czy w W7 znajdziesz funkcję Motionflow w menu obrazu. Jej tam mie ma i dlatego nie jest on konkurencją dla H6400, podobnie jak AS600. Jak szukasz alternatyw dla tego Samsunga to dopiero AS640 i W805B takowymi są.

Jeśli chodzi o kwestie związane ze skalowaniem to jest najczęstszy chwyt marketingowy, bo skalowania nie da się sprawdzić w prosty sposób, więc można na ten temat pisać bajki. Problem w tym, że gdy zestawimy ze sobą dwa telewizory i nakarmimy je takim samym sygnałem, to różnice wynikające z algorytmów skalowania są bliskie zeru. Dużo więcej wnosi odpowiednia konfiguracja funkcji obróbki sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra chlopaki dzieki wielkie za wszystkie podpowiedzi i objesnienia,wniosek jaki wysuwam to po pierwsze w705 jest nieoplacalny wzgledem samsunga h6400 tym bardziej ze ma 60hz a nie 120hz a po drugie wyboru dokonam juz po ogladzinach w sklepie.To jedyne sensowne podejscie bo z samych dyskusji i tak wyboru ostatecznego nie dokonam prawda.Porownam w sklepie H6400,w705 i as600 i wybiore taki ktory najbardziej bedzie mi odpowiadal pod kazdym wzgledem.Jeszcze raz dzieki all...

Temat mozna zamknac.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam AS600 32". Zawiesiłem go w sypialni. Obraz jest OK. Faktycznie media player mnie zaskoczył. W przeciwieństwie do Samsungowego, wyświetla pliki jak leci. Nie udało mi się znależć opcji sortowania. W Samsungu moglem przeglądać HDD po katalogach. Tutaj tego nie ma.

Do tego mam problem z matrycą. Różnie ludzie piszą, ale mnie to dziwi. Wygląda to tak, że matryca nie jest przyczepiona do ramki. Jak naciskam panel w miejscu gdzie styka się z ramką to dość znacznie sie on ugina (2-3mm szpara między matryca a ramką). Nie wiem czy to normalne.

W Samsungu za to, nie podobało mi sie jego menu i wyskakujące zewsząd ikony (przyzwyczajony do GUI Panasonica). No i wielka, swiecąca jaskrawo dioda pod TV (mialem UE32H4510)

Edytowane przez pool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pool dzieki za wypowiedz,co do twoich problemow z uginajaca sie matryca to ja bym to kurcze od reki wymienil w sklepie na inny model bo to raczej nie jest normalne nie sadzisz?A no i mam male pytanko...Czy dlabys rade wrzucic pare screenow z tv z analogowych kanalow SD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę osób potwierdza, że "ten model tak ma". Dziwne wrażenie, ale jeśli gra dobrze, to mi to nie przeszkadza. Niestety nie wrzuce kanałów analogowych. Mogę zrobić zdjecia SD ale z DVB-T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pool jeśli masz możliwość to wrzuc zdjęcia z SD DVB-T nie wiem czy mi to w czymś pomoże przy wyborze ale zobaczymy. Pozdro

Edytowane przez misterioso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...