Skocz do zawartości
Gmeru

IFA 2014: Gear S – smartwach z kartą SIM od Samsunga!

Rekomendowane odpowiedzi

IFA nie może obyć się bez dużej ilości nowych gadżetów. Dopiero co pisałem o zegarku od LG a tutaj pojawia się Samsung ze swoją nowością w dodatku z bardzo ważnym udogodnieniem jakim jest możliwość umieszczenia karty SIM w jego wnętrzu! Nowy gadżet nosi nazwę Gear S.

Co zatem oferuje najnowszy sprzęt dla swojego użytkownika?

Nowy Samsung Gear S to inteligentny zegarek z łącznością 3G i innymi funkcjami, które spełniają rosnące potrzeby konsumentów.

Samsung prowadzi tę ekscytującą i dynamicznie rozwijającą się kategorię gadżetów ku ciągłym innowacjom, powiedział JK Shin, dyrektor generalny i szef działu IT & Mobile Communication w firmie Samsung Electronics. Samsung Gear S przedefiniowuje ideę inteligentnych gadżetów i kulturę komunikacji mobilnej. Pozwoli on konsumentom na prowadzenie życia z ciągłą łącznością, w każdym miejscu i czasie.

Zaprojektowany w połączeniu z eleganckim, zakrzywionym wyświetlaczem Super AMOLED i elastyczną opaską, Samsung Gear S wygodnie mieści się na nadgarstku użytkownika. Dzięki łączności 3G Samsung Gear S oferuje nowe możliwości i zapewnia konsumentom swobodę życia w ruchu.

Wiodący w branży, zakrzywiony wyświetlacz Super AMOLED

Samsung Gear S zapewnia większą atrakcyjność i prosty w użyciu interfejs użytkownika, dzięki 2-calowemu, zakrzywionemu wyświetlaczowi Super AMOLED. Pozwala on użytkownikom czytać wiadomości i powiadomienia przy użyciu takich funkcji jak widok rozmowy czy zmniejszona czcionka. Elegancka, zakrzywiona konstrukcja urządzenia Samsung Gear S doskonale dopasowuje się do konturów nadgarstka, a opcje dostosowywania ekranu i wymienne paski pozwalają użytkownikom w jeszcze większym stopniu dostosować go do swoich upodobań i gustu.

Prawdziwa łączność

Samsung Gear S rozszerza możliwości komunikacji dzięki funkcjom połączeń 3G, Bluetooth i WiFi, co pozwala użytkownikom bezproblemowo uzyskiwać powiadomienia z sieci społecznościowych, kalendarzy i aplikacji, nawet kiedy nie mają przy sobie telefonu. Umożliwia to natychmiastowe odpowiadanie na przychodzące wiadomości dzięki wykorzystaniu klawiatury ekranowej lub rozbudowanej funkcji S Voice, dzięki czemu zadania można realizować bezzwłocznie. Co więcej, dzięki Samsung Gear S można wykonywać i odbierać połączenia bezpośrednio z nadgarstka lub przekazywać połączenia na smartfony.

Samsung Gear S pozwala konsumentom kontrolować sposób łączenia się, przełączać między łącznością 3G i Bluetooth oraz automatycznie synchronizować informacje po połączeniu ze smartfonem.

Rozbudowane funkcje i aplikacje

Samsung Gear S zapewnia łatwy dostęp do ważnych informacji dzięki przydatnym widżetom i połączonym ekranom powiadomień. Do jego wszechstronnych funkcji można zaliczyć pieszą nawigację w systemie HERE, 24-godzinną usługę wiadomości i informacji z The Financial Times ‘fastFT’, współpracę z zaawansowaną technologią odczytu firmy Spritz oraz możliwość wyświetlania ważnych powiadomień z sieci społecznościowych i odpowiadania na nie za pośrednictwem serwisu Facebook. Wspólnie funkcje te pozwalają użytkownikom pracować w podróży.

Samsung Gear S jest również doskonałym towarzyszem w dziedzinie zdrowia i fitness, gdyż wyposażono go w liczne rozbudowane czujniki, wbudowany odbiornik GPS oraz funkcje S Health. Co więcej, aplikacje takie jak Nike+ Running pozwalają użytkownikom monitorować swój bieg i motywować się do większego wysiłku bez konieczności noszenia smartfonów.

Wraz z urządzeniem Samsung Gear S zaprezentowano urządzenie Samsung Gear Circle. Po połączeniu ze smartfonem użytkownicy mogą w prosty sposób odbierać połączenia, słuchać muzyki i wydawać polecenia głosowe za pomocą połączenia Bluetooth. Samsung Gear Circle wyposażono w zamek magnetyczny, który zamyka się wokół szyi użytkownika, gdy urządzenie nie jest używane oraz w funkcję wibracji, informującą o nadchodzących połączeniach i powiadomieniach.

Samsung Gear S i Gear Circle będą stopniowo udostępniane na globalnych rynkach za pośrednictwem kanałów sprzedaży firmy Samsung, witryn e-commerce i operatorów począwszy od października

FwqNyV.jpg

D5ed7I.jpg

I2OjcO.jpg

Kliknij tutaj aby zobaczyć całą treść artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwajcarzy "przewracają się w grobie" jak się takie coś nazywa ... zegarkiem :D:P:lol: .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sam raz na wakacje, Nie trzeba w szortach cegly nosic. Zeby jeszcze do slonej wody wskoczyc sie z tym dalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja swoją ceglę nosze na przegubie lewej dłoni. Tak jak sie to zazwyczaj robi będąc praworęcznym człowiekiem :).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o .cegle", miałem na myśli smartphonie. Staram sie raczej zegarka na wakacjach, nie nosic przy silnym słońcu, ale po 2-3 dniach, jak juz człowiek poważnie zbrazowieje, już to specjalnego znaczenia nie ma. A tak byłby i zegarek i telefon (z glympsem gps-em , dostępem do www oraz innymi pozytecznymi na wakacjach bajerami) Ja jestem "ZA", telefon na wakacjach potrzebny mi wyłącznie do kontaktowania sie z rodzinna i w sytuacjach awaryjnych, wiec mało wygodna forma nie przeszkadza. Byleby te 12 godzin wytrzymał a to już chyba będzie trudne do spełnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary

dla mnie wakacje z www, gps i "innymi pożytecznymi bajerami".... to żadne wakacje :)

dlatego do ciepłych krajów w tym roku pojechałem uzbrojony tylko w zwykły telefon gsm (żaden smartfone), zegarek oraz kamerę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... oraz kamerę.

Na taśmę celuloidową 8 mm oczywiście?

:)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary

dla mnie wakacje z www, gps i "innymi pożytecznymi bajerami".... to żadne wakacje :)

dlatego do ciepłych krajów w tym roku pojechałem uzbrojony tylko w zwykły telefon gsm (żaden smartfone), zegarek oraz kamerę.

Jasne że do leżakowania, na plaży, czy w przydomowym basenie, bajery niepotrzebne. Ja jednak miałem na mysli konkretne scenariusze i doświadczenia wakacyjne i nie zamierzam rezygnować z dobrodziejstw dzisiejszych technologii, zwlaszcza map, wirtualnych przewodnikow czy bazy informacji, jak choćby gdzie zamówić taksówkę, czy jedzenie pozna nocą.

Do stałe odwiedzanych miejsc, ktore znamy jak wlasna kieszen, sam zabieram najmniejszy telefonik, jaki mam, a i on bywa zbędny, kiedy podróżujemy z malzonka we dwojke. Jednak jak dochodzi dziatwa albo dziadkowie, trudno pogodzić konflikt interesów 2 płci i 3 pokolen, osobników o innych zainteresowaniach i tempie zwiedzania. Wtedy lepiej rozdzielić się i poruszać sie w podgrupach. I tu technologia pozwala szybko i bezproblemowo odnaleźć się, w miejscach nieznanych, nawet na najbardziej zatłoczonych fiestach.

Zresztą okazało się, że nowy smartwatch Samsunga wygląda na nadgarstku IMHO paskudnie, a poza tym, ma Tizena, wiec kupę przydatnych aplikacji odpada. Dla mnie koniec tematu. Funkcjonalnalnosci, ktorej oczekuje, pewnie nie zobaczymy przez kolejne 2-3 generacje. Moze wczesniej za to pokaze sie cos stylowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek to jest zegarek. Ma pokazywać czas. Ew. datę.

To taki klasyk. Swojego rodzaju bizuteria.

Często oprócz czasu pokazuje status właściciela lub jego mniemanie o sobie.

Dla przypomnienia kiedyś były modne zegarki z kalkulatorem. Umarły. Na szczęście.

Oby te badziewia podzieliły ich los.

Nawet zegarki kwarcowe to faux pas. Tylko mechaniczne.

A te wynalazki to przejśiowa moda innej branzoletki na ręku. Zegarek to zegarek.

Czego wszystkim życzę.

:angry:

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę moich wrażeń:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę sprawiłbym sobie osobiście ale tkwię ciągle w ajfonie ; ) Ale to się pewnie zmieni w tym roku więc jak znalazł będzie. Na wyjeździe widziałem sporo osób z tym i oprócz tego, że powerpacki ; ) ciągle były w ruchu to dawał radę. Nawet rozmawiali przez to haha (fajny widok) : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...