Skocz do zawartości
EZOGHUL

Telewizor do 7 tysięcy 55" - 60" SONY vs SHARP, a może LG?

Rekomendowane odpowiedzi

WItajcie

Udało mi się w końcu namówić połowicę na nowy TV.

W związku z powyższym proszę Was o pomoc. Im więcej poczytam tym bardziej głupieję.

W związku z tym, że zaczynamy się budować opisałem również obok stanu obecnego, również przyszłe detale dotyczące pomieszczenia.

Chciałbym skorzystać z oferty rtv euro agd - gotówka to na budowe będzie potrzebna.

Będąc w sklepie zwróciłem uwagę na Sharp'a LC-60LE855 z soundbaerem, a także na Sony KDL 60W855 i jezcze jest LG 60LB731V.

Ze względu na wielkość dcelowego pomieszczenia mniej zwracałem uwagę na 55": Panasonic TX-L55WT60E, Philips 55PUS7809, czy też sony 905 lub 955.

Na początku preferencje:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18m2 po przeprowadzce około 34m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m i zmieni się na około 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? głównie 2 ale czasami 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Obecnie na przeciw w przyszłości na zestawie 1+1+3
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Będzie umieszczony na ścianie
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Obecnie od północy docelowo zachodu
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LCD Philips 42PFL5603D/12
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? nagrywanie USB, dobry obraz i dzwięk /w miarę możliwości/, sterowanie z urządzenia z androidem, wifi.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? głównie telewizja internetowa Netii, czasami filmy na dvd i z komputera /czyli słabszej jakości/
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dvd-blueray, czasami komputer poprzez HDMI, yamaha RX-V765
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1-2, a w weekendy 3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy i córka bajki
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? - HBO GO i youtube /b.żadko/
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? w wyjątkowyc sytuacjach tak więc można przyjąć jedne dzień w roku
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55-60 z naciskiem na 60
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolny "interfejs "
19. Preferencje co do marki ? Sony, Sharp, Philips /nie wiem jak patrzeć na LG i Samsung o trochę mi się źle kojarzą/
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Może mieć ale nie musi.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7000złotych

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Będę próbował sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 metry i 55 cali bedzie stanowczo za mały, to dobra przekątna ale na 2 metry z małym haczykiem :) ja bym naciskał na min. 65 cali.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Opolu w Karolince jest zarówno Sony jak i Sharp. Na tym samym źródla Sharp wygląda zdecydowanie lepiej.

Więc jeszcze porównanie do LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za samo wspominanie SHARPA powinien być BAN :P:blink::P

A mi się wydaje, że nabijanie sobie postów nic nie wnoszącymi postami zasługuje na ostrzeżenia, a w przyszłości na bana właśnie.

Zwróciłem się z prośbą o pomoc i tego oczekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie można dostać dużo lepszy telewizor niż wyżej wymienione modele, do tego 5" większy. Jest nim Samsung UE65H6400. Matryca zastosowana w nim osiąga kontrast aż 6000:1 po kalibracji. Nie ma obecnie telewizora LCD, który ma tak wysoki kontrast natywny. Do tego dochodzi reszta zalet opisanych w teście H6400.

W Sharpa nie ma najmniejszego sensu inwestować. Ma on wszystkie wady technologii Quattron, w tym słaby kontrast, słabe odwzorowanie barw: http://hdtvpolska.com/topic/32936-technologia-quattron-i-quattron-pro-co-daje-czwarty-subpiksel-przed-testem-sharp-uq10/

Z wymienionych przez Ciebie ciekawy jest także Sony W855, można go przyjąć jako alternatywę dla Samsunga

LG niestety ma matrycę IPS, a co za tym idzie dosyć słaby kontrast i nie jest najlepszym wyborem do oglądania wieczorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.

Samsung wykracza po za wyznacozny budżet.

Myślałem, że ten Sharp lepszy jest od Sony - tak to wyglądało w sklepie.

Jako alternatywe brałem pod uwagę tego LG, ponieważ najnowszy i tu też klops :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie wolałbym dołożyć te 10%, no ale jak nie to zostań przy W855.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie można dostać dużo lepszy telewizor niż wyżej wymienione modele, do tego 5" większy. Jest nim Samsung UE65H6400. Matryca zastosowana w nim osiąga kontrast aż 6000:1 po kalibracji. Nie ma obecnie telewizora LCD, który ma tak wysoki kontrast natywny. Do tego dochodzi reszta zalet opisanych w teście H6400.

Macieju czyli model większy 65' osiąga wyższy kontrast niż model mniejszy UE55H6400 który osiągnął 4500:1 w Waszej recenzji ? Pozdrawiam :)

Edit:

Znalazłem juz Twój post odnośnie UE65H6400, wszystko jasne :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro kąty nie są ważne to może samsung h6400 w 55 calach albo lepszy h7000 w 55? Jak pokój słabo nasłoneczniony to też zobacz sobie plazme panasonica 55vt60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet w sam raz na h7000 w 55 calach, i jeszcze coś zostanie. Z LG nie jest tak źle z kontrastem, telewizory z serii LB mają full LED i można taniej kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...