Skocz do zawartości
rwrhwtfok

Telewizor 65"(+) do 8-9 tyś.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Miałem brać Samsunga F6400 65" za niecałe 6000zł w bankrutującym Avansie, gdy już się na niego namyśliłem ktoś go kupił. Szukam telewizora do 8-9 tysięcy o przekątnej najlepiej 65" (60"+), będę na nim grał na PS4, oglądał filmy BluRay oraz TV (mecze, filmy etc). Sofa będzie oddalona około 4-5m od telewizora, na wprost. Zależałoby mi na jakimś ficzerze typu 4K albo OLED. Preferuję firmy Panasonic, Sharp, Toshiba, Sony. Samsunga i LG też mogę wybrać, ale jednak wolałbym "japończyka". Z góry dzięki za pomoc. Nie zależy mi na 3D, ani na Smart TV.

1. odległość od ekranu? 4-5m

2. jak słońce świeci w pokoju? ???
3. Jak duży jest pokój: 35m2
4. Preferowana technologia: OLED,LCD
5. jaki masz obecnie telewizor? Sony Bravia KDL-55EX500
6. jakie programy najczęściej oglądasz? blu ray, gry, TV, mecze
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudnie, wieczór
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bez
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? w zasadzie to nie wiem :)
10. matryca błyszcząca czy matowa? obojętnie
11. preferowana wielkość telewizora? <60"
12. preferowana marka? Sony, Toshiba, Panasonic, Sharp, ew. LG i Samsung
13. czego nie lubisz w telewizorach? smużenie, i klatkowanie w dynamicznych scenach
14. jakie urządzenia będą podłączone? PS4, Blu Ray, dekoder, X360, PC
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50% TV, 30% PS4, 10%BD, 10%X360
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost
17. czy ważne jest wifi ? nie
18. czy będziesz korzystać z widgetów? nie
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? rzadko
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? nie wymagam
22. ma mieć 3D? nie wymagam
23. ma mieć slot na karty SD ? nie wymagam
24. ma mieć tuner DVB-S? nie wymagam
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI - amplituner i dekoder (X360, PS4, PC, i BD do amplitunera)
26. ile programów HD? 20-30
27. ma stać czy wisieć? wiśieć
28. Rozdzielczość: Full HD/Ultra HD 4K
29. Dvb-t: tak
30. Na czym najbardziej Ci zależy: interpolacja (przyspieszanie obrazu), dobra kalibracja, czerń, mały input lag, jakość obrazu 4K/OLED
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 3-5h
32. Sugerowana cena ? 8-9 tyś

Edytowane przez rwrhwtfok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odległość 5m do 4k przy wydaniu do 9000zł na telewizor 65" - można sobie to 4k odpuścić ;) Lepiej Wybrać lepszy full hd, gdzie przy 4k praktycznie nie zauważysz większej różnicy z takiej odległości na ekranie ok. 65 cali. Rozumiem, z tego co widzę, że 'rajcują' Cię nowe technologie typu ultra hd czy właściwie oled. Fajnie jest słyszeć o czymś takim, bo to nowe i lepsze - jasne. Powiem Ci natomiast prawdę, że to wszystko będzie się jeszcze rozwijać przez kilka dobrych lat. Nie ma sensu inwestować w to teraz, gdyż telewizory oled albo 4k to właściwie jeszcze prototypy. Ja osobiście odradzam inwestowanie w tego typu próbne model, które są jeszcze całkowicie niedopracowane i wypadają średnio do tego co powinny finalnie pokazywać. Do full hd przy korzystaniu również z konsoli najlepszy będzie samsung ue60h7000, ewentualnie większy 65"h6400. Jest on dostępny w cenie ok. 9500zł. Telewizory z 4k w 60" niestety nie występują, więc takiego nawet nie dostaniesz. A w cenie do 10000zł 4k z matrycą wielkości 60" też nie dostaniemy. O oledzie do 10000zł również można zapomnieć. To rzeczywiście jest fajne - ja wiem, bo w końcu nowe no ale jednak nie do końca takie fajne jak to teraz wygląda... Może za kilka lat o czymś takim będzie można sobie pomyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z żywotnością OLEDów? Właściwie to myślałem o 65", napisałem minimum 60", żeby jakaś zmianę odczuć. Ile trzeba by wyłożyć na przyzwoity TV 4K i OLED 65" (tzn nie TV 4K OLED)

PS. Zamierzyłem i od sofy do kanapy mam 4m :)

PS2. W zasadzie to upatrzyłem sobie za cel TV Sony 65X855B, bo to takie jakby 4K i w 3/4 OLED (Triluminos) on tanieje, czy od premiery trzyma wartość? Więcej jak 10k za niego nie mogę dać. Myślałem też nad Samsungiem UE65HU7500, ale to Samsung i inwestując taką kasę w TV wolę mieć japończyka.

Edytowane przez rwrhwtfok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Zamierzyłem i od sofy do kanapy mam 4m :)

PS2. W zasadzie to upatrzyłem sobie za cel TV Sony 65X855B, bo to takie jakby 4K i w 3/4 OLED (Triluminos)

X855B to jest 4K, nie jakby 4K ;) Triluminos natomiast to 0% OLED, nie 3/4. Ta technologia nie ma żadnego związku z walorami obrazu jakie dają wyświetlacze organiczne.

Moim zdaniem optymalnym dla Ciebie wyborem jest 75" H6400, wiem, wychodzi trochę poza budżet, ale przy 4m właśnie ten ma najlepszą korelację jakości do pożądanego rozmiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten telewizor ma matryce ips... jak wszystkie modele lg na ten rok (bodajże). To jest właściwie pewne utrudnienie do oglądania telewizora w ciemnych pomieszczeniach. Kontrast jest również mocno ograniczony i waha się on nawet ok. 700-900... Gdzie przeciętny telewizor z matrycą va posiada kontrast na poziomie ok.3000. Jeden z niewielu zalet matryc ips to dobre odwzorowanie obrazu pod kątem. Chociaż z drugiej strony patrząc telewizor ma full leda i do tego sterowanie podświetleniem co daje na pewno lepszy efekt niż edge led czyli krawędziówka. Do tego nie wiadomo też jaki ten lg ma lag. Ja natomiast bym wybrał h7000 ewentualnie 6400 w calażu odpowiednim dla Ciebie. Uchwyt specjalnie jest dostosowany wq. standardu VESA. Różnie to wygląda w każdym telewizorze więc nie każdy wieszak będzie pasował na każdy telewizor :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.saturn.pl/telewizor-lg-65la965v,id-907146

a co myślisz o tym? 75" wydaje mi się za duże, muszę sprawdzić, czy mój uchwyt sobie poradzi z takim kolosem (waga) i jak tam budżet, bo to 3000zł więcej niż planuję :)

Stary, Ty nie zastanawiaj sie nad uchwytem! Ty bierz ten 75" lub wiekszy... Kupisz 65" i bedziesz potem zalowal, ze nie brales 75"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A przy 75" FullHD to nie za mało? To wychodzi jakieś 30ppi... Z resztą 12000zł, to musiałbym się wstrzymać do następnej wypłaty, bo nie chcę być o chlebie i wodzie :) Co myślicie o tym, by wstrzymać się do świąt, poczekać na promocje "bez VATu" i kupić Sony 65X855B, albo 65F9000?

Edytowane przez rwrhwtfok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymanie się do świąt będzie dobrym pomysłem. Ale nie wiem czy f9000 będzie oferował lepszy obraz od h7000... Musisz to przemyśleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybiorę się jutro do jakiegoś dużego Media Marktu czy Saturna gdzie będą mieć wszystkie (lub większość) z wymienionych tutaj telewizorów i przyjrzę się każdemu z bliska (w tym wypadku z daleka :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już telewizor, zdecydowałem się na Panasonica TX-P65VT60E za 7200zł. Co sądzicie o zakupie? Kupiłem w Avansie, to chyba najlepsza plazma Panasonica, który robił najlepsze plazmy, więc kupiłem go bez konsultacji z Wami. Zdecydowałem, że 75" to za dużo. Dobry wybór?

Edytowane przez rwrhwtfok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry, ale to nie jest najlepsza plazma. Najlepszym modelem był ZT60, najlepsza plazma jaka zbudowano.

Sent from my GT-I9300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, oglądałem TVN i po włączeniu białego tła widzę tak jakby odciśnięte logo TVNu, to normalne i zniknie po jakimś czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre stacje w ten sposób oznaczają teren ;) . Musisz przywyknąć ,na jakiś czas utrwali Ci się a to logo,a to pasek info ,potem zniknie ,a potem znów się pojawi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już telewizor, zdecydowałem się na Panasonica TX-P65VT60E za 7200zł. Co sądzicie o zakupie? Kupiłem w Avansie, to chyba najlepsza plazma Panasonica, który robił najlepsze plazmy, więc kupiłem go bez konsultacji z Wami. Zdecydowałem, że 75" to za dużo. Dobry wybór?

Telewizor był nowy czy z wystawy? W jakim mieście kupiłeś?

Wysłane z mojego Galaxy Tab S 8.4 LTE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,a jaka jest szansa, że to zostanie na stałe? Niemal zerowe?

Na stałe nie zostanie, ale może być tak, że zniknie na przykład dopiero po miesiącu od zaprzestania oglądania tej stacji, jeśli do tej pory intensywnie z niej korzystałeś. Ogólnie proponuje się nie przejmować drobiazgami. Ile razy dziennie oglądasz białą planszę od razu po oglądaniu TVN? :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak w pełni świadomie kupić plazmę... Jak będziesz codziennie oglądał TVN po kilka godzin, to po kilku tygodniach będziesz miał już to logo na stałe. Powidoki i ewentualne wypalenia to największa niedogodność plazmy niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...