Skocz do zawartości
kamil018

Telewizor 42-47 cali za około 2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Oto ankieta:
1. Odległość od ekranu? 2.5 - 2.8 metrów, zależnie od tego jak duży ekran bo będzie stał pod "skosem" od poddasza.
2. Jak słońce świeci w pokoju? okno balkonowe jest od strony północnej na tej samej ścianie co TV odsunięte od niego o 2,5 metra na lewo, ale mam w nim rolety typu dzień/noc.
3. Jak duży jest pokój: 3.2 x 3.2 metrów
4. Preferowana technologia: LCD LED.
5. Jaki masz obecnie telewizor? Brak, monitor w komputerze Dell U2312HM
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, programy popularnonaukowe, przyrodnicze.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Po południu i wieczorem.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Przy zaświeconym świetle.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Raczej ostry.
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Wiem, że lepszy obraz jest na błyszczącej, ale matowa jest lepsza przy słonecznym pokoju. Pomóżcie zdecydować, która się lepiej spełni na podstawie usytuowania pokoju jak i telewizora
11. Preferowana wielkość telewizora? 42-47 cali
12. Preferowana marka? Philips ze względu na Ambilight (jeśli warto w to inwestować) lub Panasonic(telewizor rodziców, z którego są bardzo zadowoleni)
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Pikseli, słabej czerni, nierównego podświetlenia.
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Na pewno: Komputer przez HDMI, zestaw głośników/kina domowego; Możliwe: Dekoder NC+, konsola PS4.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 40% telewizja, 60% komputer.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Na wprost.
17. Czy ważne jest wifi? Nie, telewizor będzie podłączony po ethernecie.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie.
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Generalnie nie, od czasu do czasu Youtube.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Raczej nie.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak.
22. Ma mieć 3D? Nie zależy mi na tym.
23. Ma mieć slot na karty SD ? Nie zależy mi na tym.
24. Ma mieć tuner DVB-S? Nie zależy mi na tym.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Praktycznie tylko HDMI oraz głośniki
26. Jaki masz sygnał? Na razie brak, może się pojawi dekoder NC+ a do tej pory komputer + telewizja naziemna
27. Ile programów HD? ok 53
28. Ma stać czy wisieć? Raczej stać
29. Rozdzielczość: Full HD.
30. Dvb-t: tak, DVB-C: Nie zależy mi na tym.
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Dobra czerń i kontrast, przyzwoity czas reakcji do gier.
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-5.
33. Sugerowana cena? Okolice 2 -2,5 tysięcy ale jakby było coś bliżej 3 tysięcy i naprawdę warte uwagi to też może być.

Edytowane przez kamil018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj test: Samsung H6400 oraz Panasonica AS640.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet 50" powinieneś zmieścić w budżecie jak go trochę rozszerzysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i zobaczyłem wzmianki o modelu 650 Panasonica, o nim też poczytałem, i moglibyście tak w skrócie napisać za i przeciw w obu telewizorach? jeden ma matryce VA drugi IPS ten pierwszy będzie się lepiej spisywał w sensach nocnych natomiast ten drugi w dzień. dobrze rozumiem?

I czy różnice w odzwierciedleniu kolorów pomiędzy Panasonikiem i Samsungiem są duże i czy "bug" 50 Hz został już naprawiony przez soft, czy to wada sprzętowa jest?

Edytowane przez kamil018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i zobaczyłem wzmianki o modelu 650 Panasonica, o nim też poczytałem, i moglibyście tak w skrócie napisać za i przeciw w obu telewizorach? jeden ma matryce VA drugi IPS ten pierwszy będzie się lepiej spisywał w sensach nocnych natomiast ten drugi w dzień. dobrze rozumiem?

I czy różnice w odzwierciedleniu kolorów pomiędzy Panasonikiem i Samsungiem są duże i czy "bug" 50 Hz został już naprawiony przez soft, czy to wada sprzętowa jest?

Dokładnie tak ;) dodatkowo AS650 będzie miał mniej ostry obraz przy szybkich ruchach kamery np. na sporcie.

Odwzorowanie kolorów fabrycznie może być lepsze tu, a może być lepsze tam. Po kalibracji AS640 jest nie do odróżnienia od H6400 pod tym względem.

Bug 50hz dotyczył tylko i wyłącznie plazm Panasonica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale matryca VA w dużym oświetleniu będzie się spisywała tak samo jak IPS? :)

więc wybór prawdopodobnie padnie na Panasonica 640, lub na Samsunga H6400 są jakieś różnice, które mogłyby zadecydować ewidentnie za wyborem jednego z nich?

Pomijając kwestie 3D jak i Smart TV, czyli obraz w ruchu, input lag bądź ogólna jakość wykonania, mało kto pisze że są jakieś cienie bądź wady na matrycy Panasonica natomiast co do tych Samsungów są tematy rzeki ludzi, którzy ciągle wymieniają telewizory, żeby trafić na sztukę bez wad. To prawda, czy akurat tak mi się trafiło, że tylko takie wypowiedzi odszukałem, bądź Panasoniki są zbyt krótko na rynku jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dużym oświetleniu istotne jest by ekran osiągał wysoką jasność. Masz podany taki parametr w każdym naszym teście ;) Co do równomierności podświetlenia to na Samsunga więcej narzekają, bo jest po prostu więcej nabywców na te modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na Samsunga H6400 w MM mieli dobrą cenę na niego a jest pozbawiony wad Panasonica 640 oraz zawsze w ciągu 14 dni mogę go oddać jeśli się mi nie spodoba, ale odpowiada mi w 100% :)

Panasonic był dobrym wyborem gdy kosztował 2500 zł a Samsung 2800 w dzisiejszej sytuacji cenowej gdy oba telewizory kosztują praktycznie tyle samo nie opłaca się brać Panasonica i czekać na update firmware albo cokolwiek co to poprawi :P

Ps.

zna ktoś kogoś kto mógłby mi go skalibrować w okolicach Lublina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...