Skocz do zawartości
modoc

TV do 3000 bez 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję telewizora do 3000 tys. Bez 3D. odległość 1.8 m. Będzie stać. Czytałem tu sporo jednak niestety nie mam o tym zielonego pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś może więcej? Na czym najbardziej zależy Ci na telewizorze? Na płynności obrazu ruchomego, dobrych kolorach i tu; świetnej czerni, fajnym obrazie oglądanym przy pewnych kątach? Z jakich źródeł telewizor ma korzystać i jak nasłoneczniony jest sam pokój i przede wszystkim - jak duży ma być? Najlepiej właściwie by było gdybyś odpowiedział na 22 pytania (znajdziesz je przy wejściu w kategorię "co kupić i gdzie?" (nad wątkami)) a wspólnie uda nam się wybrać telewizor dla Ciebie.

Edytowane przez maciek876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popełniasz pewien zasadczniy błąd. Telewizory z 3D są bardziej warte polecenia bowiem mają, przeważnie, szybsze matryce. Większość telewizorów 3D ma matryce 100Hz. Telewizory bez 3D, mogą być na matrycach 50Hz.

BTW - nie napisałeś nic o rozmiarze ekranu.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizory z 3D są bardziej warte polecenia bowiem mają, przeważnie, szybsze matryce...

Dzisiaj trudno znaleźć 'dobry' telewizor nie posiadający 3d. Pewnie nie każdy najwidoczniej wie ale 3d to tylko i wyłącznie pewien dodatek który dzisiaj niestety bądź stety i tak nie jest używany przez większość posiadaczy nowych telewizorów z powodu najczęściej słabego dostępu do treści 3d, dyskomfortu podczas oglądania czy słabej jakości samego trójwymiaru itd. Niektórym nie chce się nawet zakładać okularów do oglądania. Natomiast producenci telewizorów pakują tak zwane przez nich "3D" bo to już dzisiaj jest standard na miarę HD lecz szkoda że nie do wykorzystania :( .

Warto też zauważyć że akurat jest już coś takiego jak tv 3D z 50hz ;) np. lg la6130, który nie ma systemu interpolacji klatek (w tym przypadku trumotion) więc to nie jest już żaden odnośnik, że "jak 3d to na pewno będzie miał lepsze odwzorowanie ruchu".

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat dla mnie jest to zbędny bajer z którego nie mam zamiaru korzystać. Czy to prawda, że 3D w telewizorze wpływa na wyświetlany obraz 2D pod względem utraty jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nam kolega @modoc zdradzi chociaż jak duży ma być ten telewizor do tych 3 tysięcy złotych bo jednak cale robią ogromną różnicę w cenie samego telewizora Przykład: możemy wybrać telewizor "A" za 2800zł, który ma 42" i jest jednak lepszy od telewizora "B" za 3500zł a ma 50" - jednak i tak wszystko zależy od tego czego od tego telewizora oczekujesz? Większego ekranu czy lepszej specyfikacji która zazwyczaj przekłada się na wyświetlany obraz i dźwięk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8m to można wydedukować ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie :) Ktoś może chcieć mieć telewizor mniejszy ale lepszy a ktoś może sobie pozwolić na dodatkowe cale kosztem obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat dla mnie jest to zbędny bajer z którego nie mam zamiaru korzystać. Czy to prawda, że 3D w telewizorze wpływa na wyświetlany obraz 2D pod względem utraty jakości.

Prawda, ponieważ w TV 2D upłynniacz nie działa z sygnałem 50Hz, a przynajmniej nie znam TV w którym jest inaczej. Weź po prostu H6400, albo W8 od 50" w górę i będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 6400 wydaje się optymalne. Ja nie mam syndromu wielkości. 40-48 w tym przedziale zupełnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie jest wasze zdanie co do jakości obrazu w hu6900. Mialem okazję obejrzeć dziś 50 cali i obraz w porównaniu do 6400 sporo lepszy. Poza tym mógłbym go mieć za 3.4k. No i co ważne bez 3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie jest wasze zdanie co do jakości obrazu w hu6900. Mialem okazję obejrzeć dziś 50 cali i obraz w porównaniu do 6400 sporo lepszy. Poza tym mógłbym go mieć za 3.4k. No i co ważne bez 3d

Test wisi na forum w zakładce testy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne - również bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć obojętne
6. Jak słońce świeci w pokoju do południa
7. Jaki masz obecnie telewizor Sony crt 24
8. Co chcemy aby telewizor posiadał super obraz 2D
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) jaki się da UPC napewno
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora PS4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor 3-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą błysk
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej Seriale w FHD
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora TAK
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? niewiele ale tak
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień wieczorami
17. Preferencje co do wielkości 40-50
18. Co Cię denerwuje w telewizorach skaczący obraz i smużenie
19. Preferencje co do marki samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne 3D mnie nie interesuje
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup 3000 tys to standard. ale jak będzie trzeba to i 6000 wydam

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu - z czasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...