Skocz do zawartości
slawkor

SAMSUNG UE55HU7500 vs Sony KD-55X8505B

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może wie coś więcej o tych modelach? Tzn jaka matryca IPS czy VA ile hercowa itd bo w necie są tylko gołe parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako że w/w modele są na mojej liście powiem Ci co wiem. Samsung HU7500 to 100hz odbiornik 4K kompletny, t.j HDMI2.0, HEVC itd. Reasumując łyka 4K w każdej postaci od Youtube po sygnał z satelity z testami 4K. Matryca w 55" VA Samsunga ale większe niekoniecznie samsunga. Ładny, świetnie wyposażony b.dobre oceny w testach na hdtvtest i avforums oraz na trustedreviews. Szczególnie chwalą jednolitą czerń, równomierne podświetlenie brak ewidentnych bug'ów. Jednakże wśród forumowiczów na avforums wielu ma problem z Lipsync przy podłączonym w zestaw amplitunerze. Do topowego HU8500 który dostał świetne noty np. tu na forum w teście, brakuje mu funkcji cinema black, pure color i kontrast enhacement, kamerki i zakrzywienia ekranu:) Jednakże nadrabia bardziej równomiernym podświetleniem i czernią w/g w/w testów.

Sony to niestety model z matrycą IPS 100hz i szybko wypadł z mojej listy. Mało testów ale ogólnie słabsza czerń, kontrast, clouding, lepsze kąty, ładny:)

Generalnie modele 4K o ile mi wiadomo mają matryce 100hz w przeciwieństwie do niekórych modeli fullhd, np. 55H7000 (200hz), który w/g całkiem fajnej stronki http://www.rtings.com/reviews/tv/lcd-led/samsung/hu8550 świeci identycznie jak ten 4K.

Tyle tylko że pojawił się ten "przeklęty":) philips 8109 i namieszał mi w glowie.

Przeczytaj sobie tu test, pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Na razie jestem w fazie początkowego szukania następcy mojego leciwego tv, aczkolwiek jak na tamte czasy świetnego modelu sonyx3500, który na dzień dzisiejszy jeszcze daje radę w porównaniu z wieloma LEDami. Ale czasy się zmieniają a co za tym idzie rozmiary technologie i przychodzi czas poszukiwań.

Trzeba iść z postępem i zacząć inwestować w 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDTK bardzo fajnie opisał temat:)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne: Sony raczej nie będzie dobrym wyborem w tym przypadku. Patrz na Philipsa 8109 i na tego Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...