Skocz do zawartości
kobolko

TX-P55ST60 soft upgrade 3.733

Rekomendowane odpowiedzi

nic nie zniknęło - dalej jest i wg mnie jest dokładnie jak było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zniknąć to chyba do końca nie zniknął, ale wydaje się, że wyświetlanie w tej kwestii uległo poprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja go juz nie widze

to wyłącz IFC lub wyprowadzanie sygnału w 60hz - u mnie niestety poprawka nic nie dała - zresztą byłoby to dziwne - po ponad 1 roku gdy tv nie jest już produkowany poprawiliby jego główną wadę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wyłącz IFC lub wyprowadzanie sygnału w 60hz - u mnie niestety poprawka nic nie dała - zresztą byłoby to dziwne - po ponad 1 roku gdy tv nie jest już produkowany poprawiliby jego główną wadę?

Może właśnie dlatego, że nie będzie już w produkcji kolejnych plazm Panasa, na które można by się "przesiąść" i liczyć na poprawę wyświetlania obrazu. A w takim przypadku przywiązanie do marki/ dobra opinia pozostaje na przyszłość. Nie wiem, w którą stronę Panasonic w tej chwili pójdzie z TV, czy w stronę LED i 4K, czy pomimo oficjalnego wycofania się z konsorcjum - w stronę OLED w przyszłości. Ci, co zasmakowali w obrazie z plazmy nie będą chcieli przesiąść się na LED. Więc może chodzi o "podtrzymanie" tych klientów, którzy posiadają panele plazmowe i czekają na jakiegoś godnego następcę.

Choć bardziej podejrzewam przypadkowy efekt zmian w ostatniej aktualizacji, niż celowe działania. Niemniej jednak, ponieważ jestem domorosłym "audio-wideofilem" przywiązującym dużą wagę do detali, w mojej ocenie poprawa wyświetlania obrazu nastąpiła. Nie jest to oczywiście "całkowite poprawienie jego głównej wady", ale w wielu scenach, w których ten problem raził, w tej chwili efekt jest do przełknięcia, więc coś/cokolwiek musiało się tam zmienić.

Oglądam materiał z BD w wersji 1080p 24Hz - tak dla jasności, z ustawionym "Smooth Cinema" na off. Tv z nc+ z ustawionym IFC na min. Kalibracja robiona przez Marcina.

Edytowane przez kobolko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że po aktualizacji plazma bardziej migocze i słabiej odświeża się EPG...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro napisali "Improve lip sync issue" to nic więcej nie spodziewałbym się że zmieniali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba by im to 13 wersji softu nie zajęło? Obstawiam, że tak sobie nie przeskoczyli z 3.720 na 3.733..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek udało mi się poczuć na własnej skórze, że po aktualizacji? temperatura tyłu tv znacznie wzrosła :o Czy jest to możliwe? Możecie sprawdzić u siebie? Nawet w upał blacha z tyłu (lewy i prawy górny róg) nigdy przedtem tak się nie nagrzewała... Przy 3d to już w ogóle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a wydawało się, że to tylko poprawa synchronizacji mowy z obrazem.. Dochodzę do wniosku, że chyba każdy widzi to, co chce widzieć, lub nagle w świadomości, że oprogramowanie się zmieniło dostrzega rzeczy, których wcześniej nie widział. Bo chyba nie ma żadnych danych potwierdzających jakiekolwiek zmiany poza tymi podanymi oficjalnie na stronie Panasonica, pomimo, że każdy dostrzega jakąś "zmianę" - co ciekawe, każdy inną. (?...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu dzwoniłem do "panasonic polska" i miła pani na infolinii poinformowała mnie, że ostatni aktualizacja softu miła - jak napisał kolega wyżej - synchronizację dzwięku. Zatem chyba kilka osób (w tym chyba i ja :P) uległa zbiorowemu złudzeniu ;).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...