Skocz do zawartości
negatyw001

[LG BD550] Jakie MKV mu pasują?

Rekomendowane odpowiedzi

Na forach pojawiło się sporo metod "naprawiania" nielubianych przez BD550 niektórych MKV.
Przetestowałem chyba wszystkie i żadna z nich nie zdała egzaminu.

Ściągnąłem kilka RELi tego samego MKV i w końcu jeden z nich zagadał.

Zastanawiam się - co przeszkadza naszemu poczciwemu LG? Co powoduje, że (tak było u mnie) na kilku REL'ach film zatrzymywał się podczas odtwarzania dokładnie w tym samym miejscu? Pomagało jedynie odłączenie zasilania i ponowne jego włączenie.

Czy znacie przepis, jakie REL'e mu pasują i na pewno zagadają?

Parametry MKV, który nie zagadał:

Rozmiar pliku: 9.278 GiB (9962366656 bajtów)
Czas trwania: 01:59:16.651 (7156651 ms)
Ogólne bitrate pliku: 11.1 Mbps
Format: Matroska

Video FPS: 23.976
Video kodek:
Video bitrate: 8 983 Kbps
Video rozdzielczość: 1920x800
Video rozmiar: 7.79 GiB (84%)
Video proporcje obrazu: 2.40:1

Audio format: DTS
Audio format wynik: Digital Theater Systems
Audio bitrate: 1 561 Kbps / 1 510 Kbps
Audio liczba kanałów: 6
Audio sampling rate: 48.0 KHz
Audio resolution: 16 bits
Audio rozmiar: w tym miejscu nie mam nic

Ten zaś zagadał:

Rozmiar pliku: 9.116 GiB (9788707279 bajtów)
Czas trwania: 01:59:16.672 (7156672 ms)
Ogólne bitrate pliku: 10.9 Mbps
Format: Matroska

Video FPS: 23.976
Video kodek:
Video bitrate: 8 983 Kbps
Video rozdzielczość: 1920x800
Video rozmiar: 7.30 GiB (80%)
Video proporcje obrazu: 2.40:1

Audio format: AC-3
Audio format wynik: Audio Coding 3
Audio bitrate: 448 Kbps
Audio liczba kanałów: 6
Audio sampling rate: 48.0 KHz
Audio resolution: 16 bits
Audio rozmiar: 382 MiB (4%)

Pracuję na (rzekomo) ostatnim stabilnym firmware do BD550:
242_LG_BD550_Firmware_System_BD5.242.00_19.10.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego za mało danych, jedyna różnica jaką widać to w jednym pliku dźwięk w formacie DTS a w drugim w AC3 ale to za mało.

Zrób jakieś porządne info bo na przykład Matroska to ogólnie kontener a w środku mogą siedzieć różne rzeczy, jak podasz coś dokładniej to można się nad tym zacząć zastanawiać.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedz proszę zatem, jakim progsem sugerujesz zajrzeć do wnętrza MKV? Jakie dane potrzebujesz?

Edytowane przez negatyw001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś jakis starszy model Bluray'a LG a dziś mam kolejny model (LG BD420) i w każdym przypadku pliki MKV chodziły mi wszystkie "przepuszczone" przez starszą wersję programu mkvmerge. A ta wersja to 5.0.1. Może i w Twoim przypadku być to rozwiązaniem problemu. A tak mówiąc na marginesie jesli chcesz odtwarzacz, który ma służyć do oglądania wszelkiej maści MKV-łów to chyba bardziej wskazany byłby jakiś odtwarzacz multimedialny. Ja polecam takie małe pudełeczko o nazwie mede8er.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne pudełeczka. Z tego co widzę, są modele 600, 800 i 1000. Ale to koszty, czyli temat na zaś...

Ja przepuszczałem tym, ale nic to nie dało:

1999863900_1405493116_thumb.jpg

Wróćmy do meritum wątku. Podaję dokładniejsze info (z programu MediaInfo).

Ten plik nie zagadał:

Ogólne UniqueID/String : Pełna ścieżka : Format : Matroska Wersja formatu : Version 4 / Version 2 Rozmiar pliku : 13,3 GB Czas trwania : 2h 17 min. Rodzaj całkowitej przepływności bitów : Zmienna Całkowita przepływność bitów : 13,9 Mb/s Tytuł filmu : Zdekodowana data : UTC 2014-07-07 06:30:15 Aplikacja zapisująca : mkvmerge v7.0.0 ('Where We Going') 64bit built on Jun 9 2014 15:16:27 Biblioteka zapisująca : libebml v1.3.0 + libmatroska v1.4.1
Wideo ID : 1 Format : AVC Format/Informacja : Advanced Video Codec Profil formatu : High@L4.1 Ustawienia formatu, CABAC : Tak Ustawienia formatu, poklatkowy : 4 klatki ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC Czas trwania : 2h 17 min. Nominalna przepływaność : 8.702 Kb/s Szerokość : 1.920 pikseli Wysokość : 1.040 pikseli Proporcje obrazu : 1,85:1 Tryb wyświetlania klatek : Stały Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s ColorSpace : YUV ChromaSubsampling : 4:2:0 BitDepth/String : 8 bitów Rodzaj skanu : Progresywny bity/(piksele*ramki) : 0.182 Tytuł : Biblioteka zapisująca : x264 core 142 r2431 ac76440 Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=4 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=18 / lookahead_threads=3 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=8702 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00 Język : Angielski Default : Tak Forced : Nie
Audio ID : 2 Format : DTS Format/Informacja : Digital Theater Systems Profil formatu : MA / Core Format_Settings_Mode : 16 Ustawienia formatu, bez endiana : Big ID kodeka : A_DTS Czas trwania : 2h 17 min. Rodzaj przepływności : Zmienna Przepływność bitów : Nieznany / 1.509 Kb/s Kanały : 8 kanałów / 6 kanałów Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, Back: L R, LFE / Front: L C R, Side: L R, LFE Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz BitDepth/String : 24 bity Compression_Mode/String : / Lossy Tytuł : Język : Angielski Default : Tak Forced : Nie

A ten zagadał:

Ogólne UniqueID/String : Pełna ścieżka : Format : Matroska Wersja formatu : Version 4 / Version 2 Rozmiar pliku : 9,83 GB Czas trwania : 2h 17 min. Całkowita przepływność bitów : 10,2 Mb/s Zdekodowana data : UTC 2014-07-05 05:46:00 Aplikacja zapisująca : mkvmerge v6.2.0 ('Promised Land') built on Apr 28 2013 12:22:01 Biblioteka zapisująca : libebml v1.3.0 + libmatroska v1.4.0
Wideo ID : 1 Format : AVC Format/Informacja : Advanced Video Codec Profil formatu : High@L4.1 Ustawienia formatu, CABAC : Tak Ustawienia formatu, poklatkowy : 4 klatki ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC Czas trwania : 2h 17 min. Przepływność bitów : 8.702 Kb/s Szerokość : 1.920 pikseli Wysokość : 1.040 pikseli Proporcje obrazu : 1,85:1 Tryb wyświetlania klatek : Stały Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s ColorSpace : YUV ChromaSubsampling : 4:2:0 BitDepth/String : 8 bitów Rodzaj skanu : Progresywny bity/(piksele*ramki) : 0.182 Rozmiar strumienia : 8,18 GB (83%) Biblioteka zapisująca : x264 core 142 r2431 ac76440 Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=4 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=18 / lookahead_threads=3 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=8702 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00 Język : Angielski Default : Tak Forced : Nie
Audio ID : 2 Format : DTS Format/Informacja : Digital Theater Systems Format_Settings_Mode : 16 Ustawienia formatu, bez endiana : Big ID kodeka : A_DTS Czas trwania : 2h 17 min. Rodzaj przepływności : Stała Przepływność bitów : 1.509 Kb/s Kanały : 6 kanałów Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz BitDepth/String : 24 bity Rozmiar strumienia : 1,45 GB (15%) Język : Angielski Default : Tak Forced : Nie

Czy informacje są już pełniejsze?

Edytowane przez negatyw001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pliki poza rozmiarem nie różnią się niczym, ale raczej nie są to te same pliki które podawałeś wcześniej.

Pytanie czy w przypadku tych ostatnich znów jest tak że jeden działa a drugi nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedz, czym najlepiej wyciągnąć potrzebne informacje o tych plikach (i jakie) i zapodam wyniki w wątku. Plików nie pomyliłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego na 100% coś pomyliłeś bo najpierw podałeś dwa pliki o rozmiarze około 9GB z których jeden miał dźwięk w formacie DTS a drugi AC3.

Potem zaś podałeś dwa pliki, oba mają dźwięk DTS a rozmiary to jeden prawie 10GB a drugi ponad 13GB.

O ile w przypadku tego o rozmiarze 10GB różnica może wynikać ze sposobu przeliczania rozmiaru GB i GiB o tyle w przypadku tego większego na pewno to coś innego, no i żaden z nich nie ma ścieżki audio AC3.

Co do pytania o soft to możesz spróbować mediainfo.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tle miałem dziś montaż szafek w kuchni i może coś zamotałem :) MediaInfo właśnie użyłem. Powtarzam zatem raz jeszcze i już bezbłędnie:

Ten film nie zagadał:


Ogólne UniqueID/String : Pełna ścieżka : Format : Matroska Wersja formatu : Version 4 / Version 2 Rozmiar pliku : 13,3 GB Czas trwania : 2h 17 min. Rodzaj całkowitej przepływności bitów : Zmienna Całkowita przepływność bitów : 13,9 Mb/s Tytuł filmu : Zdekodowana data : UTC 2014-07-07 06:30:15 Aplikacja zapisująca : mkvmerge v7.0.0 ('Where We Going') 64bit built on Jun 9 2014 15:16:27 Biblioteka zapisująca : libebml v1.3.0 + libmatroska v1.4.1
Wideo ID : 1 Format : AVC Format/Informacja : Advanced Video Codec Profil formatu : High@L4.1 Ustawienia formatu, CABAC : Tak Ustawienia formatu, poklatkowy : 4 klatki ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC Czas trwania : 2h 17 min. Nominalna przepływaność : 8.702 Kb/s Szerokość : 1.920 pikseli Wysokość : 1.040 pikseli Proporcje obrazu : 1,85:1 Tryb wyświetlania klatek : Stały Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s ColorSpace : YUV ChromaSubsampling : 4:2:0 BitDepth/String : 8 bitów Rodzaj skanu : Progresywny bity/(piksele*ramki) : 0.182 Tytuł : Biblioteka zapisująca : x264 core 142 r2431 ac76440 Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=4 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=18 / lookahead_threads=3 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=8702 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00 Język : Angielski Default : Tak Forced : Nie
Audio ID : 2 Format : DTS Format/Informacja : Digital Theater Systems Profil formatu : MA / Core Format_Settings_Mode : 16 Ustawienia formatu, bez endiana : Big ID kodeka : A_DTS Czas trwania : 2h 17 min. Rodzaj przepływności : Zmienna Przepływność bitów : Nieznany / 1.509 Kb/s Kanały : 8 kanałów / 6 kanałów Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, Back: L R, LFE / Front: L C R, Side: L R, LFE Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz BitDepth/String : 24 bity Compression_Mode/String : / Lossy Tytuł : Język : Angielski Default : Tak Forced : Nie

Ten film zagadał:

Ogólne UniqueID/String : Pełna ścieżka : Format : Matroska Wersja formatu : Version 4 / Version 2 Rozmiar pliku : 9,83 GB Czas trwania : 2h 17 min. Całkowita przepływność bitów : 10,2 Mb/s Zdekodowana data : UTC 2014-07-05 05:46:00 Aplikacja zapisująca : mkvmerge v6.2.0 ('Promised Land') built on Apr 28 2013 12:22:01 Biblioteka zapisująca : libebml v1.3.0 + libmatroska v1.4.0
Wideo ID : 1 Format : AVC Format/Informacja : Advanced Video Codec Profil formatu : High@L4.1 Ustawienia formatu, CABAC : Tak Ustawienia formatu, poklatkowy : 4 klatki ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC Czas trwania : 2h 17 min. Przepływność bitów : 8.702 Kb/s Szerokość : 1.920 pikseli Wysokość : 1.040 pikseli Proporcje obrazu : 1,85:1 Tryb wyświetlania klatek : Stały Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s ColorSpace : YUV ChromaSubsampling : 4:2:0 BitDepth/String : 8 bitów Rodzaj skanu : Progresywny bity/(piksele*ramki) : 0.182 Rozmiar strumienia : 8,18 GB (83%) Biblioteka zapisująca : x264 core 142 r2431 ac76440 Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=4 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=18 / lookahead_threads=3 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=8702 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00 Język : Angielski Default : Tak Forced : Nie
Audio ID : 2 Format : DTS Format/Informacja : Digital Theater Systems Format_Settings_Mode : 16 Ustawienia formatu, bez endiana : Big ID kodeka : A_DTS Czas trwania : 2h 17 min. Rodzaj przepływności : Stała Przepływność bitów : 1.509 Kb/s Kanały : 6 kanałów Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz BitDepth/String : 24 bity Rozmiar strumienia : 1,45 GB (15%) Język : Angielski Default : Tak Forced : Nie
Edytowane przez negatyw001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna różnica poza rozmiarem jaką widzę to ten który Ci nie zagadał ma dźwięk DTS-HD MA a ten który zagrał ma zwykły DTS.

Reszta wygląda w zasadzie tak samo, kodek wideo ten sam, profil ten sam.

Pewnie nie masz obsługi DTS-HD MA w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka wersji tego samego filmu, zatrzymało mi się dokładnie w tym samym miejscu. Po paru minutach projekcji. Co do sekundy. To też mnie zastanawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odtwarzacz Blu-Ray LG BD 560. I jak mu dam plik MKV gdzie pierwsza ścieżka Audio to PCM lub DOLBY True HD lub DTS-HD MA lub FLAC, to wtedy mogę zapomnieć o odtwarzaniu plików MKV bo pojawia się na ekranie informacja "Nieobsługiwany format Audio". Żeby taki plik MKV ruszył na moim odtwarzaczu Blu-Ray LG to pierwsza ścieżka Audio musi być w stratnym DOLBY Digital lub DTS, a druga ścieżka Audio może być w dowolnym formacie. Nauczyłem się też tego żeby do kontenera ładować ścieżkę Audio w formacie DOLBY Digital, tak na wszelki wypadek, a to dlatego żeby w ogóle był dźwięk. No odkryłem też takie coś ? Miałem od kolegi plik MKV gdzie pierwsza ścieżka Audio to była DTS-HD MA, a druga była w DOLBY Digital. Po uruchomieniu tego pliku pojawiła się informacja "Nieobsługiwany format Audio". Lekarstwem na to okazał się program TS Muxer bo zmienił kontener MKV na M2TS i wtedy plik video ruszył bo pominął ścieżkę Audio DTS-HD MA i odtwarzacz Blu-Ray LG od razu przeszedł do ścieżki Audio DOLBY Digital i z informacją "Nieobsługiwany format Audio" się pożegnałem. Ciekawe też jest to gdy mamy plik video M2TS z kodekiem obrazu VC-1 i dźwiękiem np. DOLBY Digital, wtedy taki plik video nie działa bo kodek video VC-1 nie działa z twardego dysku poprzez USB ? Ale ten sam plik video działa, ale tylko wtedy jak nagra się go na płytę w formacie Blu-Ray. Ciekawe ? No i takie były moje przygody z odtwarzaczem Blu-Ray LG BD 560. I też raz wyczytałem że dla odtwarzacza Blu-Ray, lepsze są pliki video w formacie M2TS bo ponoć lepiej działają od tych które są zapisane w MKV.

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka wersji tego samego filmu, zatrzymało mi się dokładnie w tym samym miejscu. Po paru minutach projekcji. Co do sekundy. To też mnie zastanawia.

Może jakaś odmiana Cinavii bo ona tak działa na odtwarzaczach że odtwarzacz zatrzymuje się po kilku - kilkunastu minutach z informacją że materiał jest kopią.

Sam tego nie widziałem bo mój odtwarzacz ma Cinavię wyłączoną, zresztą w MKV to tylko kilka seriali oglądam a tam Cinavii jak na razie nie ma.

Jeszcze jedno pytanie, czy te filmy nie działają w ogóle czy właśnie zatrzymują się po jakimś czasie, jeżeli to drugie to tym bardziej wskazywałoby na obecność Cinavii.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ 2up

Pełna profeska. Będę testował :-)

@ up

Rzekomo moja wersja firmware jest wolna od Cinavia. A to (z tego co jarzę) ma znaczenie.

Parę wersji filmu, zatrzymało się po kilkunastu min, ale bez komunikatu o kopii.

Czy istnieje test, którym mogę w 100% sprawdzić, czy mój LG reaguje na Cinavia? Nigdzie nie znalazłem takiego info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ up

Rzekomo moja wersja firmware jest wolna od Cinavia. A to (z tego co jarzę) ma znaczenie.

Parę wersji filmu, zatrzymało się po kilkunastu min, ale bez komunikatu o kopii.

Czy istnieje test, którym mogę w 100% sprawdzić, czy mój LG reaguje na Cinavia? Nigdzie nie znalazłem takiego info.

Żaden odtwarzacz wyprodukowany w ciągu ostatnich dwóch lat nie jest wolny od Cinavii a te starsze również mogły się jej nabawić na drodze aktualizacji firmware.

Co do testu to nie znam takiego, jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to wziąć materiał który na pewno ma w sobie Cinavię i przetestować jak z nim zachowa się Twój odtwarzacz.

Według informacji z różnych źródeł sama Cinavia jest zapisywana w bezstratnej ścieżce audio więc zapewne pozbycie się tej ścieżki rozwiązuje ten problem, ale ja nigdy tego nie testowałem.

Myślę że prościej będzie gdy kupisz sobie jakiś odtwarzacz multimedialny, po pierwsze na pewno będzie miał większą funkcjonalność niż sprzęt który teraz posiadasz a po drugie raczej na pewno nie będzie miał Cinavii na pokładzie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To siano trzeba niestety mieć. Póki co staram się rozwiązać temat bazując na tym, co mam...

Mój LG to już dość stary model, a pracuję (o czym wspomniałem) na firmware z 2011, które jest rzekomo wolne od Cinavia.

Ideę testu rozumiem i tak chciałem zrobić. Pytanie - skąd pozyskać MKV z Cinavia w zestawie na 100%?

P.S. Testował ktoś soft DVD Ranger? Podobno radzi sobie z Cinavia.

Edytowane przez negatyw001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według informacji z różnych źródeł sama Cinavia jest zapisywana w bezstratnej ścieżce audio więc zapewne pozbycie się tej ścieżki rozwiązuje ten problem, ale ja nigdy tego nie testowałem.

To akurat jest prawda. Dlatego warto mieć w kontenerze ścieżkę Audio w stratnym DOLBY Digital żeby w ogóle był dźwięk. A jeżeli zależy nam na jakości to warto też mieć w kontenerze stratną ścieżkę Audio w formacie DTS.

Mój LG to już dość stary model, a pracuję (o czym wspomniałem) na firmware z 2011, które jest rzekomo wolne od Cinavia.

Jeżeli od czasu zakupu odtwarzacza, nie podłączałeś go do internetu i nie aktualizowałeś oprogramowania w odtwarzaczu to twój odtwarzacz jest wolny od Cinavi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest poza netem. A jeśli na próbę wgrałem z pena nowy firmware, a potem dokonalem downgrade do wersji z 2011?

Edytowane przez negatyw001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się domyślam w pliku nadal ścieżka dźwiękowa HD jest,próbowałeś ją usunąć całkowicie albo wydobyć z niej tylko Core i sprawdzić co się wtedy wydarzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest. Przekonwertowałem film do m2ts przy przy pomocy tsmuxer'a. I filmy chodzą - z zaptakowaniem tego w czerwonej ramce, jak i bez:

5857207800_1406460215_thumb.jpg

Sęk w tym, że LG nie widział napisów w srt, siedzących w katalogu z filmem.

Chciałem je zatem wmiksować do m2ts (też tsmuxer'em). I nadal ich w filmie nie ma. Nie ogarniam tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Chodzący m2ts zamieniam w MKV progsem mkvmerge i napisy z nim działają. Troszkę kombinacji, ale działa.

Jeśli istnieje szybsza metoda - będę wdzięczny za sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest. Przekonwertowałem film do m2ts przy przy pomocy tsmuxer'a. I filmy chodzą - z zaptakowaniem tego w czerwonej ramce, jak i bez:

5857207800_1406460215_thumb.jpg

Sęk w tym, że LG nie widział napisów w srt, siedzących w katalogu z filmem.

Chciałem je zatem wmiksować do m2ts (też tsmuxer'em). I nadal ich w filmie nie ma. Nie ogarniam tego...

A czy napisy do filmu miały taką samą nazwę jak plik z filmem ?

P.S. Chodzący m2ts zamieniam w MKV progsem mkvmerge i napisy z nim działają. Troszkę kombinacji, ale działa.

Jeśli istnieje szybsza metoda - będę wdzięczny za sugestie :)

Szybszej metody nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...