Skocz do zawartości
xyz2

Kupować czy czekać na coś nowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie przypuszczałem że jest też forum do porad od kupna telewizorów - a jednak.

Planuję kupić tv - z tym że całkowicie jestem do tyłu z tymi wszystkimi nowinkami.

Ostatni tv to jakiś sony sprzed 5 lat - w którym jedyne co dobrze pamiętam to długie przełączanie programów.

Co obecnie jest polecane? Czytałem trochę o samsungu UE46F6770, UE46F6500 - w zasadzie to różne opinie

w porównywarkach i sklepach - natomiast nadal jest kompletny mętlik w głowie.

Z jednej strony dużo osób poleca UE46F6500 a z drugiej w jednym ze sklepów ponad setka komentarzy na rzecz tego drugiego.

Ogólnie to celuję w 42 do 48 cali - stąd też wybrane modele 46 calowe. Ale z drugiej strony są to modele z zeszłego roku - być

może jest coś nowszego, lepszego. Kwota jaką planuje przeznaczyć to max 3K. To i tak dużo przy założeniu że producenci

dają tylko 2 lata gwarancji. Bo jednak już od takiego sprzętuu powinno się oczekiwać długiej i bezproblemowej pracy.

No i kolejna rzecz - wybrane modele są już cięzko dostępne - czy to znaczy że już są stare. Na co ewentualnie mógłbym jeszcze zwrócić uwagę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, czy zależy ci na bajerach czy na dobrej jakości obrazu.

Przy 3K od samsunga nie dostaniesz dobrej jakości obrazu, szukaj czegoś ze stajni Panasonica albo Sony.

3K to też trochę za mało aby kupić nowy wyższy model, z Panasonica możesz szukać zeszłorocznego ET60 a Sony W655/656. Z tegorocznych modeli polecam całkiem dobry AS520E, miałem okazje go testować i zaskoczył mnie jakoscia obrazu w tej cenie.

Rozważyłbym tez plazmę, tutaj jedynym słusznym wyborem będzie ST60 Panasonica, jakość obrazu rewelacyjna i bezkonkurencyjna jeśli chodzi o LCD w tej cenie, niestety może być problem z dostępnością tego TV.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podstawowe pytanie, czy zależy ci na bajerach czy na dobrej jakości obrazu.

Przy 3K od samsunga nie dostaniesz dobrej jakości obrazu, szukaj czegoś ze stajni Panasonica albo Sony.

Kolega raczy żartować, prawda?

A co takiego można dostać od Sony do 3k? Szczyt marzeń to W705B, który nie posiada upłynniacza, Panasy w tej cenie w zasadzie tylko na matrycach IPS bez porządnego strefowego wygaszania (jak np. ET60), co oznacza b. słaby kontrast, więc gdzie ta jakość obrazu? W tej samej cenie od Samsunga można dostać już model 48 H6400, który posiada pełnoprawny upłynniacz, ponadprzeciętny kontrast, niezłe odwzorowanie barw fabrycznie i referencyjne po kalibracji + całą resztę bajerów.

Jeśli szukasz 42 - 48" do 3000zł to polecałbym tylko Samsunga.

Edytowane przez Maciej Koper
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na aż takiej super jakości za cenę 10K lub więcej - moje max to 3K. Nie jestem aż takim maniakiem kinowym :-).

Chciałbym aby była możlliwosć oglądania filmów po podłączeniu pendriva, oglądanie przez LAN, do tego myślę że w chwili obecnej

oglądanie przez internet to już chyba podstawa.

Zależy mi aby działał przez kilka ładnych lat - dlatego też patrzę i na gwarancję.

Do jutra są gwarancje 4-letnie w jednym ze sklepów internetowych - z tym że mają tylko kilka modeli.

A nie wiem co z resztą - trzeba mieć jakiś kod aktywacyjny do tego

https://gwarancja2.samsung.pl/promotv4.php

Co do plazmy - jeśli ona nie jest popularna to ja również nie kupował bym jej na siłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może wybiegam w przyszłość - ale czy jest taka funkcja gdzie można nagrywać filmy na hdd jednocześnie z kilku kanałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na aż takiej super jakości za cenę 10K lub więcej - moje max to 3K. Nie jestem aż takim maniakiem kinowym :-).

Chciałbym aby była możlliwosć oglądania filmów po podłączeniu pendriva, oglądanie przez LAN, do tego myślę że w chwili obecnej

oglądanie przez internet to już chyba podstawa.

Generalnie czy wydasz 3k, czy 10k to dostaniesz podobną jakość obrazu, nie licząc ewentualnej rozdzielczości 4k. Jak chcesz mieć dopieszczony obraz to zainwestuj jeszcze w profesjonalną kalibrację. Plazma jest dla wybranych, jeśli przechodzisz z LCD to możesz przy LCD pozostać ;) Z pendrive praktycznie każdy telewizor odtwarza teraz bezproblemowo, ale jeśli chodzi o LAN i Internet to Samsung radzi sobie z tym równie dobrze, co już nie jest takie pospolite. Czy można nagrywać dwa kanały na raz niestety nie wiem, ale nie bardzo wyobrażam sobie nawet sytuacje w której było by to potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już sam nie wiem co tu brać.

Czytałem test UE55H6400 - i przypadł do gustu.

Rozumiem że UE48H6400 to jest to samo co wyżej tylko mniejsza matryca.

OK i mam UE48H6400 z 4-letnią gwarancją za 2699zł

lub z 2-letnią gwarancją

UE46F6770 za 2999zł

UE46F6500 za 2790zł

różnica 300zł to praktycznie żadna różnica jeśli mamy zamiar używać tv przez kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 6400 bo to TV naszpikowany wszystkim co się da przy zachowaniu bardzo dobrego obrazu. Serię F zostaw już w spokoju ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że jest jeszcze taki nowy model Panasa AS640 na matrycy VA wraz z upłynniaczem, w renomowanych portalach dostał rekomendację, no ale nigdzie go nie mogę obadać bo żaden sklep w pobliżu mnie nie ma jeszcze tego telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak się zdecydowałem na UE48H6400 z 4-letnią gwarancją.

Ale mam pewne obawy - żeby taką gwarancję otrzymać należy kupić tv w określonym przedziale czasowym -

Kup promocyjny telewizor w okresie 30 czerwca 2014 do 6 lipca 2014

Jeśli dziś złoże zamówienie to ono będzie dopiero w poniedziałek realizowane - a to już 7 lipca będzie.

No i co wtedy? Będzie ta 4-letnia gwarancja czy nie będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyć zawsze możesz... jak bym zrobił telefon w PN i się dowiedział. Odebrać nie musisz...

Przypominam że jest jeszcze taki nowy model Panasa AS640 na matrycy VA wraz z upłynniaczem, w renomowanych portalach dostał rekomendację, no ale nigdzie go nie mogę obadać bo żaden sklep w pobliżu mnie nie ma jeszcze tego telewizora.

Niestety ale póki co nie ma go w PL ani do testów... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale na pomocję z gwarancją się nie załapię - dziś potwierdzone info w neo24.

Była to już druga tego typu promocja więc może za tydzień będzie trzecia.

Trzeba poczekać i może coś się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co czekają na okazje - promocja wydłużona o 1 tydzień :)

Zamówienie złożone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...