Skocz do zawartości
Jasiek_31

Zakup projektora - prośba o poradę.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Znajomy poprosił mnie o poradę w zakupie projektora do domu.

Projektor będzie w odległości około 4 metrów od ekranu, pokój z jasnymi ścianami i oknem skierowanym na południe.

Projektor ma służyć do oglądania głównie filmów z Blu-Ray i meczy z TV (HD).

Znalazłem coś takiego: Epson EH-TW6100W ale nie do końca jestem pewien tego wyboru.

Jeżeli ktoś z was miałby doświadczenie z tym projektorem i mógłby podzielić się swoją opinią to byłbym wdzięczny.

Prosiłbym również o propozycje ewentualnego zamiennika który w podobnej (bądź niższej cenie) gwarantowałbym lepszą bądź zbliżoną jakość.

Pozdrawiam.

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstrzymaj się trochę

wchodzą nowe technologie lamp - wywalanie 6k zł na przestarzałą technologię nie ma wg mnie sensu

Jak Cię pili - kup Epsona TW5200 - jest w dobrej cenie, ma wszystko, lampa trzyma długo i jest BARDZO TANIA (400zl)

Traktuj to jako rozwiązanie przejściowe a nie docelowe... Z czasem kupisz sobie projektor laserowy/diodowy lub z żarówką nowej generacji do tego w technologii 4K....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mobor.

Ale to nie dla mnie tylko dla znajomego.

Ja wiem że są nowe technologie niby za rogiem, ale są już za tym rogiem od jakiegoś czasu a w sprzedaży ich nie widać.

Pogadam z kumplem, może faktycznie trochę poczeka.

Popatrzę też na tego 5200, ten 6200 ma tę zaletę że można do niego dostarczyć sygnał bezprzewodowo więc odpada prucie ścian, może znasz jakieś podobne niezależne rozwiązanie które można by połączyć z tym 5200?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tw1000 w idealnym stanie

jakby co proszę o pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, poczytam.

Co do 3D to nie jest to "must have" ale na pewno jako dodatkowy bajer się będzie podobało, tym bardziej że TV który ma nie ma 3D.

A coś porównywalnego DLP mógłbyś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz poznać moją opinię to tego projektora w tej cenie bym nie kupił. Zmierzony kontrast on/off ~1000:1 to jak na tę cenę IMO kpina. Oczywiście TW6100 ma dynamiczna przesłonę, ale wierz mi... ze względu na jej głośność pracy najpewniej ją wyłączysz. Główna zaleta tego proja to jego jasność i w pokoju z kiepskimi warunkami i do 3D to jest na plus. Rolety na oknach będą ?

Jeśli kolega nie jest uczulony na efekt tęczy i nie ma ograniczonych możliwości instalacji projektora to DLP jak najbardziej będzie dobrym wyborem. Konkretnego modelu nie polecę bo nie do końca orientuję się w tym przedziale cenowym.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przysona wepsonach to traktor - zgadza się

Ale tak to jest gdy mechanizm opiera się na plastikowych kołach zębatych kiepsko ze sobą spasowanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz poznać moją opinię to tego projektora w tej cenie bym nie kupił. Zmierzony kontrast on/off ~1000:1 to jak na tę cenę IMO kpina. Oczywiście TW6100 ma dynamiczna przesłonę, ale wierz mi... ze względu na jej głośność pracy najpewniej ją wyłączysz. Główna zaleta tego proja to jego jasność i w pokoju z kiepskimi warunkami i do 3D to jest na plus. Rolety na oknach będą ?

Jeśli kolega nie jest uczulony na efekt tęczy i nie ma ograniczonych możliwości instalacji projektora to DLP jak najbardziej będzie dobrym wyborem. Konkretnego modelu nie polecę bo nie do końca orientuję się w tym przedziale cenowym.

Dzięki za info, rzeczywiście hałas może być problemem, szczególnie gdy projektor będzie wisiał nad głowami.

A z DLP co byś polecił i jaki to byłby zakres cenowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej śledzę zakres pięciocyfrowy :)

Z tańszych to wiem, że Mitsubishi rządziło, ale jakiś czas temu zwinęli się z rynku projektorów. Najpopularniejsze teraz są Benq, ale czy słusznie - tego nie wiem. Recenzje mają dobre w każdym razie w stosunku do ich ceny.

Ale nikt raczej nie poda ci konkretnego modelu bez większej ilości informacji:

- wielkość ekranu.

- wysokość pokoju, uchwyt sufitowy czy półka.

- zaciemnienie pokoju za dnia: będą jakieś rolety?

- proj będzie wykorzystywany do gier ? Innymi słowy czy ważnym parametrem będzie input lag.

- ma być funkcja interpolacji klatek czy niekoniecznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

- wielkość ekranu. - celujemy w około 100 cali co po części wynika z maksymalnej odległości w jakiej może być umiejscowiony projektor od ekranu

- wysokość pokoju, uchwyt sufitowy czy półka. - pokój około 3 metry wysokości, montaż może być taki i taki chociaż ja skłaniałbym się do mocowania sufitowego

- zaciemnienie pokoju za dnia: będą jakieś rolety? - pokój nie ma rolet zewnętrznych, ma rolety rzymskie materiałowe ale też jasne więc pełnego zaciemnienia nie będzie

- proj będzie wykorzystywany do gier ? Innymi słowy czy ważnym parametrem będzie input lag. - nie będzie używany do grania, głównie mecze z TV i filmy z Blu

- ma być funkcja interpolacji klatek czy niekoniecznie ? - a tu już zależy jak by się sprawowała ale nie jest na liście "must have"

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Więc potrzebujesz w miarę jasnego projektora, a kontrast wiadomo - nawet jakby kolega kupił JVC to czerni nie będzie przy tych warunkach :)

Biorąc pod uwagę powyższe Epson TW-6100 nie jest takim złym pomysłem, ale możesz zaoszczędzić trochę kasy, a przy tym otrzymać projektor dający nieco lepszą jakość obrazu.

Poczytaj np. o BenQ W1300, W1400, W1500 (to są bardzo podobne projektory, W1400 ma m.in. dodatkowo interpolację klatek, a W1500 w stosunku do W1400 - wireless hdmi), Optoma HD25-LV. Z góry zaznaczam, że nie są to ciche projektory, podobnie zresztą jak TW-6100.

Przejrzyj też kalkulator projekcji bo decydując się na powyższe modele musiałbyś wprowadzić małe poprawki do planu wielkości ekranu lub odległości projektora od ekranu.

W wyższy zakres cenowy bym się nie pchał, wyraźny przeskok jakościowy zaczyna się tak od 8-9 tys, którego królem jeśli się nie mylę jest obecnie Sony VPL-HW40ES, ale w planowanych warunkach pomieszczeniowych nie wykorzystasz jego możliwości.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super.

Wielkie dzięki za wszystkie wskazówki bardzo mi pomogły.

Teraz kumpel będzie musiał się z tym przespać i zobaczymy jaką decyzję podejmie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam takowego i jestem bardzo zadowolony. Mi dynamiczna przesłona nie przeszkadza, ale to subiektywna ocena. Po pierwszym odpaleniu byłem w szoku, a przekątna obrazu spowodowała taki efekt. Jak testowałem DLP to bardziej obraz mi się podobał tzn. właśnie kontrast, kolory ale tęcza spowodowała odruchy wymiotne, a szkoda. Na pierwszy projektor jeżeli nikt nie miał dotychczas sposobności używania takiego sprzętu to moim skromnym zdaniem każdy projektor 3000zł+ będzie szokiem dla większości i tyle w temacie choć jak to bywa po czasie każdy chce więcej:) i teraz wiem czego szukać w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...