Skocz do zawartości
Darkol4185

Jaki TV 60-70 cali kupić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Nie będę oryginalny, ale poproszę o pomoc/poradę przy zakupie telewizora.

1. Odległość od ekranu? 3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? cały dzień (okna od południa i zachodu), telewizor miałby wisieć na ścianie od wschodu, rolety w oknach południowych, wiec przyciemnienie nie jest problemem
3. Jak duży jest pokój: ok. 35m2
4. Preferowana technologia: bez różnicy
5. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic 42ST60E
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? wszystkie
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: raczej wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bez różnicy
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? -
10. Matryca błyszcząca czy matowa? -
11. Preferowana wielkość telewizora? 65"
12. Preferowana marka? -
13. Czego nie lubisz w telewizorach? -
14. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder nc+, xbox360, od czasu do czasu komputer (jakiś film, gra)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 70% TV, 10% xbox360, PC 20%
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? głównie na wprost
17. Czy ważne jest wifi? nie konieczne
19. Czy chcesz serfować w Internecie z poziomu telewizora? nie jest to najważniejsze
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie jest to niezbędne
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? -
22. Ma mieć 3D? obojętne
23. Ma mieć slot na karty SD? obojętne
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? -
26. Jaki masz sygnał? nc+
28. Ma stać czy wisieć? wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu (?)
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 6h
32. Sugerowana cena? ok 10000 PLN

Bardzo poważnie brałem pod uwagę Panasonic 65ST60, ale niestety już nieosiągalny. Obawiam się, że 65VT60 może mieć zbyt ciemną matrycę, no i ten szum wentylatorów. Sony KDL-65W955 gorszy niż tez już nieosiągalny zeszłoroczny W905, a "klinowy" designe nie do zaakceptowania na ścianie.

Teraz rozważam kilka opcji:

Sharp 70LE747

Philips 60PFL8780 (chyba nie ma wersji 65 calowej?)

Samsung UE65F8000

Samsung UE65H6400

Co możecie polecić. A może inne propozycje?

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

Edytowane przez Darkol4185

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic TX-P65VT60 i lepszego nie kupi o ile jeszcze są na rynku !!!!! <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z plazmy bym nie przechodził na LCD raczej, w twoim przypadku ;) 65 VT faktycznie ciemniejszy, ale dzięki dużej powierzchni wrażenie jasności robi podobne, także nie przejmował bym się tym zbytnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem namawiacie mnie jednak na 65VT60? Tak jak pisałem wyżej mam pewne obawy (głównie dot. jasności i hałasu), pomimo tego, że obecny 42ST60 to mój drugi Panas plazma i z obydwu jestem mega zadowolony.

Maćku, czy mógłbyś ze swojej praktyki określić, które z w/w TV są najbardziej zbliżone jakościowo do VT?

Czy znacie jakieś sklepy, które dostarczyłyby mi do domu 2-3 modele i na miejscu mógłbym zdecydować, który wziąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konkurencyjnym forum KIKI zrobi ci taką usługe.Ponieważ piszesz że przyciemnienie pokoju nie jest problemem to 65VT60 to najlepsze rozwiązanie, ja tylko żałuję po 7 miesiącach oglądania tego wspaniałego telewizora, że nie robili go w rozmiarze 80 cali ;) bo te 65 cali to teraz mały ekran !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten sam dylemat szukam kompromisu między 60 a 70" więc 65" jest w sam raz. Niestety kolega z drugiego forum nie ma plazm :-(. Ja już od kilku tygodni szukam TV. Obecnie mam 6-letnią plazmę panasa 42' i chce kupić TV na następne 5-6 lat, dlatego zachodzę w głowę czy nie zainwestować w 4k, ale odległość od TV to ponad 3 metry :( . Jednak TV 4k o porównywalnych parametrach, za tę samą cenę, będzie w rozmiarze 55" a w fullhd 65".

Też zastanawiałem się nad plazmą, ale panasonic zakończył produkcję i boję się, że za 2-3 lata w razie ewentualnych problemów zostanę bez wsparcia.

65 vt kosztuje w granicach 9tyś, natomiast na Słowacji dostępne są 65st w cenie od 7,7 tyś.

Zastanawiałem się nad fullhd i tutaj myślałem nad sony 65w855 - niestety w Polsce końcówka, w Czechach w Sony Center za 10tyś + 3 lata gwarancji gratis. W tym samym sklepie dostępny jest za nieco wyższą cenę w955B + 3 lata gwarancji gratis i piłka brazuka.

Kolejny kandydat to sharp 70le857, w czechach już za 9,5 tys. i 60uq10 (niby 4k ale nie do końca). Tutaj zastanawiałem się czy inwestować w zeszłoroczny model, ale 70" czy lepiej zakupić tegoroczną 60".

W Czechach dostępny jest TV 4K Philips 58PUS6809 za 47tyś - 50tyś koron tj. ok 7,5 tyś - niestety nie mogę doszukać się żadnych informacji o tym TV.

Na konkurencyjnym forum polecają philipsa 60pfl8708 z poczwórnym ambilightem, jednak w każdym większym sklepie odradzali mi philipsy... a to o problemy z menu, to zwieszanie się itd. Za to sprzedawcy polecali samsungi, więc mój typ za rozsądną cenę to 65H6400 lub za mniej rozsądną 65F8000, bądź 4k 55uh8000, jednak rozmiar za mały.

I tak siedzę i się głowię co wybrać i za jaką kwotę :-). Na razie czekam na zakończenie mundialu i ewentualne spadki cen.

Edytowane przez theSpeech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić 4k w 65" do oglądania z ponad 3 metrów ma malutki sens, natomiast kupić sharp uq10/le857 mając do wyboru tx-p65st60 w Czechach to jak wybrać conchitę wurst zamiast miss universe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor to zabawka do oglądania wideo nie inwestycja na trzy pokolenia ;) po co to tak głęboko rozkminiać? Za kilka lat i tak nie będzie nic wart jakiego byś nie kupił, a jeśli pytasz czy warto to powiem Ci, że wszyscy recenzenci sprzętu i filmowcy, których znam mają albo kuro, albo VT 60, albo st60 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem st na słowacji, ale nie moglem ustalić dostępności. Mam proformę, Jutro pewnie bedą dzwonić, albo małżonka zadzwoni celem ustalenia czy jest z pudełka. Jak nie wypali to trzeba szukać innego tv 65 cali :-(

Nadal dostępny jest vt, ale jakoś strasznie szczypie mnie cena. Chciałbym w 10k dokupić jeszcze soundbar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziel się tajemną wiedzą, gdzie na Słowacji można kupić ST? To są jakieś leżaki magazynowe czy poserwisowe? Daj znać, czy udało Ci się sfinalizować zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heureka sk zoradit lub Heureka cz i seradit. Ale na słowacji 3 sklepy mają dostępność z czego jeden za drogi, drugi już nie ma a z 3 nie mam jeszcze informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat:

1. Odległość od ekranu? 3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? cały dzień (okna od południa i zachodu)
3. Jak duży jest pokój: ok. 45m2
4. Preferowana technologia: bez różnicy
5. Jaki masz obecnie telewizor? Sony 46W5500
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? wszystkie
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: różnie
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bez różnicy
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? raczej matowa
11. Preferowana wielkość telewizora? 65"
12. Preferowana marka? -
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Pikselozy
14. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder nc+, ps3, NAS
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80% TV, 20% xbox360,
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? wprost lub odchylenie 15stopni
17. Czy ważne jest wifi? tak (Obługa DLNA)
19. Czy chcesz serfować w Internecie z poziomu telewizora? nie jest to najważniejsze ale może być
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie jest to niezbędne
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Może
22. Ma mieć 3D? obojętne
23. Ma mieć slot na karty SD? obojętne
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI
26. Jaki masz sygnał? nc+
28. Ma stać czy wisieć? wisieć lub stać (niesprecyzowane - nowe pomieszczenie)
29. Rozdzielczość: Full HD/UHD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu (?)
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 6h
32. Sugerowana cena? do 10000 PLN

Moi kandydaci: Sony 60W855B, Samsung 65H6400, Sharp LC-60UQ10. Może coś innego zaproponujecie? Będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwa to swietne TV. Wybierz w ich obrębie. Sharp UQ10 to padaka. Nie wiem jak mógł w ogóle znaleźć się na tej liście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o nowym Panasonic-u As800?. Też jest w 60 calach tylko rochę drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pierwsze dwa to swietne TV. Wybierz w ich obrębie. Sharp UQ10 to padaka. Nie wiem jak mógł w ogóle znaleźć się na tej liście ;)

Moze mam zbyt małe wymagania? Mi obraz z tego sharpa całkiem sie podoba. Czytałem twoje opinie na temat tego tv. W zachodnich testach tez piszą, ze czerń jest szara i niby żółtego jest za dużo. Pisałeś, ze trudno go skalibrowac, chociaż na greckim hdtv jest test z kalibracji tego tv i nie jest tak źle. Mnie kolory sie podobają, dobrze skaluje sygnał SD (dla mnie to ważne, bo nie oglądam tylko filmów z br, ale także z tv gdzie sygnał jest różny).

Niestety w mm podczas oglądania z usb mi sie zawiesił. Funkcje smart tez takie sobie...chociaż dla mnie chyba wystarczające. Wcześniej tego nie miałem.

Maciej a miałeś styczność z 65h6400? Nie wersja 55". Sprawdzał ktos matryce, czy jest taka sama jak w 55" (oprócz rozmiaru)? Dużych chmurek sie spodziewać?

Pod testem 55h6400 ludzie piszą, ze słabo szkaluje SD, co dopiero w 65". Tego sie najbardziej obawiam. Chetnie bym go zobaczył w domowych warunkach. Czy ktos z posiadaczy 65h6400 mieszka w Trojmiescie?

Sony - ten kształt mnie naprawdę irytuje. Obraz ok. Poza tym nie czyta wszystkich plików i te 3d. Jak już jest to niech działa tak jak powinno.

Panas as800... No nie wiem, raczej cenowo 750.

Gdyby nie warunki oświetlenia i dostępność to chyba zapolowałbym na 65vt60 sąsiad ma i jest miód.

Jest sens czekać na sony x85? 65" i tak bedzie poza budżetem.

Z ostatniej chwili. Zmierzyłem odległość i jest 3-4m, więc 60" będzie za mały i w związku z tym pozostaje 65H6400.

Czy dla tunera DVB-S/S2 warto brać 65H6470?

Edytowane przez chemicus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, ze trudno go skalibrowac, chociaż na greckim hdtv jest test z kalibracji tego tv i nie jest tak źle. Mnie kolory sie podobają, dobrze skaluje sygnał SD (dla mnie to ważne, bo nie oglądam tylko filmów z br, ale także z tv gdzie sygnał jest różny).

Niestety w mm podczas oglądania z usb mi sie zawiesił. Funkcje smart tez takie sobie...chociaż dla mnie chyba wystarczające. Wcześniej tego nie miałem.

Maciej a miałeś styczność z 65h6400? Nie wersja 55". Sprawdzał ktos matryce, czy jest taka sama jak w 55" (oprócz rozmiaru)? Dużych chmurek sie spodziewać?

Pod testem 55h6400 ludzie piszą, ze słabo szkaluje SD, co dopiero w 65". Tego sie najbardziej obawiam.

Nie, że trudno go skalibrować, tylko nie da się uzyskać na nim nawet ułamka wiernego obrazu. Skalowanie sygnału jest akurat lepsze w Samsungu, ale to są b. małe różnice. Jeśli cokolwiek takiego widziałeś to zwyczajne różnice w ustawieniach lub w doprowadzonych sygnałach do telewizorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzisiaj kupiłem 40H6470 dla mojej córki. Obadam co i jak, a potem zdecyduje się na większy rozmiar do salonu.

Edytowane przez chemicus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To daj znać jak Ci się podoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie daj znać, bo jak w pon. nie kupię 65vt to chyba wezmę 65h6470, bo 65f8000 też na wyczerpaniu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wczoraj rozpakowałem na chwile nowy 40H6470 by sprawdzić, czy działa i nie ma bad pixeli. Tv różni się od h6400 tunerem dvb-s. Sprawdziłem jak śmiga streaming z internetu (miód), odpaliłem pliki z usb, trochę pobawiłem się ustawieniami obrazu i tu do końca nie jestem przekonany. Wiem, że to była mała chwilka by go dobrze ustawić (ustawień jest dużo), ale obok stał mój stary soniacz LCD, ktory miał zdecydowanie lepszy obraz. Niestety tv idzie do nowego domu i tam będę się nim bawił.

Wciąż pozostaje kwestia dużego tv. Dzisiaj w euro widziałem ostatni, wystawowy Panas 65vt60 za ok 9500pln. Niestety nie sprawdziłem ile godzin ma przepracowane. Poza tym w moim jasnym pomieszczeniu chyba nie za bardzo by sie sprawdził. Nie lubię siedzieć przy zasłoniętych roletach. W mm widziałem także sony 55x850 cena ok 10k. Normalna obudowa, nie wedge, obraz na demo cudny. Niestety 65 cali bedzie pewnie po 14-15k pln.

Znów w mm oglądałem tez 65h6400.... Pewnie musze go jeszcze kilka razy zobaczyć :).

Edytowane przez chemicus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

ja również wreszcie sie zdecydowałem na 65'' od Samsunga. Zastanawiam sie tylko, ktory z poniżzych modeli wybrać:

HU7500 płaski ale 4K czy H8000 curved ale bez 4K. Odleglość jakieś 4 m, zależy mi przede wszystkim na jakości obrazu ( siedzę głównie na wprost), 4K nie jest zbyt istotne bo mało treści. Ceny obu modeli zbliżone. Jest jescze dużo drozszy Hu8500, ale czy warto?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony 65X8505 wyciągniesz za około 12.000 w sieci EURO. Pogadaj z kierownikiem hali...

W krzywusa osobiście bym nie wchodził, pójdź do sklepu i popatrz pod kątem na ten ekran.

Jeżeli się zdecydujesz mimo wszystko to niech Ci go sprawdzą przy Tobie, w sklepie... ciekawe historie z krzywusami od "S" się dzieją... widziałem już na wystawach z powypalanymi pasami, a i znajomi którzy pracują w sieci też swoje opowiedzieli..

Ten H8000 według mojej opinii jest wykonany dość tandetnie, ale podkreślam to tylko moja opinia...

Jeśli już samsung to bierz tego HU7500. W testach na jakimś forum UK napisali, że sprawia lepsze wrażenie od 8500 właśnie ze względu na to, że jest płaski... no ale to Twój wybór :)

Pomyśl jeszcze nad nowymi Philipsami... seria 8 i 9 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinie. Niestety philips seria 8 jest tylko w 55'' a seria 9 65'' kosztuje majątek. Sony X85 odpada bo jest dużo gorszy od wyższej wersji - panel IPS itp

Zostaje jedynie samsung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...