Skocz do zawartości
novitzki

tani Smart TV 32-40" do 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, szukam budżetowego tv do pierwszego mieszkania, wymagania oceńcie sami:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15 m2 (w tym aneks 5m2)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~2,5 - 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? różnie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno z porządną roletą
7. Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? smart, 100Hz, FHD, (sterowanie głosem - jest sens?)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? kablówka
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? laptop, dysk przenośny
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? bardzo rzadko
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
17. Preferencje co do wielkości? 32-40, najlepiej 37
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? długie przełączanie kanałów
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? w tej cenie chyba niemożliwe
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1500 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej nie

Czy takie wymagania są możliwe w tej cenie? Oprócz suchych propozycji poprosiłbym jakieś drobne wytłumaczenie. Chciałbym uniknąć kupowania telewizora, który masz wszystkie możliwe funkcje, ale za to bardzo słabo jakościowo. Wolę zrezygnować z jakiegoś gadżetu na rzecz lepszego obrazu, szybszej reakcji itp.

Pozdrawiam

Edytowane przez novitzki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rozważasz dołożenie kilku złotych? Bo przy 1500zł to już schodzimy do niskich serii, po których można się spodziewać różnych makamentów. Gdybyś zainwestował np. 1950zł to miałbyś już w zasięgu Samsunga H6200 w 40", a on ma wszystko czego potrzebujesz, oprócz sterowania głosem, ale uwierz mi, to zbędny gadżet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tego się obawiałem - parę stówek więcej i już można mieć "cudo". No i faktycznie, po przeczytaniu specyfikacji stwierdziłem że ten tv ma wszystko i chce go mieć.Probem w tym, czy faktycznie jestem w stanie wykorzystać te możliwości i czy poczuł bym róznice w porównaniu do jakiegoś niższego modelu. 3D pewnie użył bym kilka razy w roku, żeby wypróbować, pochwalić się bratu, ale nie wiem czy jest sens dokładać. Nie miałem zbyt dużo do czynienia z 3d w telewizorach i wciąż uważam to za mało udany produkt, choć być może technologia się dużo zmieniła.

Zastanawiam się czy dobrym komrpomisem nie był by ten sam model, ale 32". Choć wiadomo, cale kuszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wziąść też pod uwagę LG 39LB5700, masz 39 cale z panelem IPS, bardzo dobrym Smart TV i rozbudowaną komunikacją WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tego się obawiałem - parę stówek więcej i już można mieć "cudo". No i faktycznie, po przeczytaniu specyfikacji stwierdziłem że ten tv ma wszystko i chce go mieć.Probem w tym, czy faktycznie jestem w stanie wykorzystać te możliwości i czy poczuł bym róznice w porównaniu do jakiegoś niższego modelu. 3D pewnie użył bym kilka razy w roku, żeby wypróbować, pochwalić się bratu, ale nie wiem czy jest sens dokładać. Nie miałem zbyt dużo do czynienia z 3d w telewizorach i wciąż uważam to za mało udany produkt, choć być może technologia się dużo zmieniła.

Zastanawiam się czy dobrym komrpomisem nie był by ten sam model, ale 32". Choć wiadomo, cale kuszą.

Jeżeli kupisz dowolny tv i będziesz tylko jego oglądał to pewnie nie będą ci doskwierać jego wady ze względu na brak skali porównawczej, ale czy o to na pewno Ci chodzi? H6200 jest sprawdzony i wart swojej ceny. test pojawił się wczoraj na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, 2 ostatnie pytania zanim się zdecyduję.

Co znaczy końcówka AW w H6200AW i czy kierować się tym przy wyborze? Gdyż taki model znalazłem w sklepie mediamarkt.

Czy ktoś poleca jakiś wiarygodny i tani sklep z tym modelem?

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzyłem listę o 2 modele:

H6200 cena 1950 zł, 4 rdzenia, brak okularów, brak smart pilota

F6320 cena 1800 zł, 2 rdzenie, 2 pary okularów, brak smart pilota

F6400 cena 1900 zł, 2 rdzenie, 2 pary okularów, smart pilot

Wydaje mi się że w takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie F6400, co myślicie? Warto dokładać do procesora w H6200? gogle to kolejne 2 stówy...

Myślę, jeszcze o smarcie który by miał wszystkie zalety powyzszych czyli 4 rdzenie, gogle i smart pilot, ale bez funkcji 3D, zna ktoś taki model?

Edytowane przez novitzki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sądzisz. Cena najlepsza za 6400 a to bardzo dobry telewizor. Będziesz zadowolony! Testowaliśmy, bawiliśmy się > sprawdził się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...