Skocz do zawartości
HDTK

Sony 4K KD-55X8505B / KD-65X8505B PASYWNE 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie odnośnie w/w tv. Noszę się z zakupem 4K w 55' i bez tych głośników jak w modelu najwyższym. Jedna rzecz mnie frapuje, mianowicie X8505 który jest już dostępny na zachodzie więc u nas niebawem też będzie posiada motion flow tylko 200hz, w porównaniu z np. 55W829 full HD który to szczyci się aż 800hz. Pytanie, czy tak niski stopień odświeżania dyskwalifikuje go z góry?

Bardzo podoba mi się ten tv, minimalistyczny itd design, bardziej przystępna cena, świetna marka tylko te 200hz.

Wiecie coś więcej o w/w to napiszcie.

Jego konkurentem wydaje się być Samsung 55HU7500 który jest wysoce polecany poniżej 10tys pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tegorocznych oznaczeń motionflow na prawdę nic nie wynika. Może być MF 600Hz i nie mieć funkcji motionflow, a może ją mieć przy tym samym oznaczeniu na kartonie. Najlepiej będzie jeśli udasz się do sklepu i sprawdzisz czy w menu głównym obrazu jest suwak motionflow i różne tryby do wyboru. Jeśli tak to możesz śmiało brać ten TV. Podziel się z nami jak sprawdzisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedź. Jak tylko bedzie dostępny to sprawdze i mam nadzieje ze kupie.

Pozdrawiam

P.S Nie ukrywam że najbardziej pomógłby mi test w/w sprzętu tu na forum:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawił się w sprzedaży nowy telewizor firmy Sony o rozdzielczości 4K. W sumie bardzo udany model i pięknie wykonany ale. No właśnie ale czemu firma Sony zawsze zrobi coś co psuje ich produkt na samym stracie. Czy to jest jakiś sabotaż wściekłego menadżera czy tez zwyczajny brak pomyślunku? Akurat tu chodzi o technologie 3D pasywną. Bo kto kupuje telewizor 4k to liczy na wysoką rozdzielczość a tu masz babo placek i rozdzielczość 3D w technologii pasywnej czyli kompromitacja. Dla mnie to tak jakby świni założyć siodło. Po prostu tam chyba ktoś nie myśli ale za to beczy ,ze ma spadek sprzedaży. Zauważyłem ,że firma faktycznie się stara produkując w tej chwili najpiękniejsze telewizory na rynku ale zawsze wsadzi coś co produkt finalny spartaczy. A to 3D pasywne a to nowy kształt obudowy który ni jak nie da się powiesić na ścianie bo wygląda komicznie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia gustu. W przypadku X85 akurat nie o 3D chodzi (to coś już dawno umarło) ale o to, że to matryca IPS więc jak dla mnie to duży fail. Także płynność nie powala (matryca ma tutaj znaczenie niestety...). No nic akurat na tle tak wielu dobrych modeli w tym roku zawsze znajdzie się taki, który nie może być idealny ; ) X85 i W9 - te tv sony mogłoby spokojnie wymienić na inne modele. Ale jak mówię: mamy znakomite: W6,W7,W8, X9... jest w czym wybierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym 3D pasywne na matrycy 4K jest wyjątkowo udanym rozwiązaniem. Jeśli nie zastosują budżetowego polaryzatora, to możesz uzyskać full hd 3D w pasywie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... pytanie czy to jest to co napisałeś :D Bo jak jest budżetowo to lipa. A już trafiliśmy na coś takiego... Bo jeżeli jest to pasyw ale z Full HD na każde oko tak jak było w Sony X9A to R E W E L A C J A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak moi drodzy ale jeżeli telewizor jest 4k to chciałbym mieć 3D tez w rozdzielczości 4K zwłaszcza gdy nastawiam się na formaty obrazu powyżej 65 cali. Poza tym przeciw argumentowi tak dużego wyboru mam prosty fakt. Większość oferty Sony kończy się w seriach na formacie do 55 cali. Tylko nieliczne serie są w formacie 65 cali i powyżej i to tez uważam za dziwny przykład strzelania sobie w stopę. Poza tym co to znaczy " budżetowego polaryzatora" - może trochę jaśniej?

ja swoje uwagi piszę z pozycji zwykłego konsumenta który chodzi już od roku po sklepach i szuka sobie nowego telewizora właśnie tej firmy. No i chodzę tak rok bo za każdym razem czegoś brak. Główny powód to oferta kończąca się właśnie przeważnie na formacie 55 cali. Gdy zobaczyłem ostatnio format 65 cali to rączki opadły jak zobaczyłem to rombolidalne pudło które ni jak nie nadaje się do wieszania na ścianie. Ktoś powie kwestia gustu owszem może i tak ale trzeba by zwrócić uwagę ,że płaskie telewizory wymyślono właśnie po to aby można było wieszać je na ścianach by pomimo dużych formatów nie zajmowały w mieszkaniach dużo miejsca. Owszem są konsumenci którzy lubią stawiać telewizor na środku salonu i obchodzić jak dzieło sztuki z każdej strony. Argument ,że robienie takiego kosmicznego pudła to kompromis na rzecz poprawy dźwięku tez nie uważam za trafiony bo przy inwestycji rzędu kilkunastu tysięcy to zwykle każdy dysponuje już dobrymi zewnętrznymi zestawami nagłośnienia. W sumie ktoś powie czemu się tak strzepie ? Z protego faktu jak oglądać coś w wysokiej naprawdę jakości to tylko w formatach od 65 cali reszta to tylko napawanie się czymś czego faktycznie się nie doświadcza. Wcześniej przezywałem perwersyjne przygody z produktami firmy Samsung ale ostatnio gdy po wywaleniu grubej kasy na ich telewizorek zostałem z ręką w nocniku bo wysiadł diametralnie zaraz po zakończeniu gwarancji natychmiast zacząłem się porządnie prowadzić i usiłuję wrócić do firmy Sony. Ale co z tego jak ona mnie nie chce. hahahaha pozdrawiam

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak 3D w 4K. Max jaki możesz uzyskać to właśnie Full HD na każde oko. A dzięki 4K może się to wydarzyć w technologii pasywnej, która jest najbliższa tej bez okularów... ze względu na ultra lekkie okulary bez zasilania. Budżetowy polaryzator = przeczytaj akapit o 3D tutaj: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/sony/test-sony-x9-telewizor-4k-ultra-hd-kd-55x9005-r913

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może sprawdzić jak faktycznie pracuje to 3D przy odtwarzaniu filmu BD czy mamy faktycznie pełne full hd po 1080p na jedno oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, jest to akurat bardzo interesujące w tym momencie bo jakby było 1920-1080 a nie 1920-540 to by było coś w pasywie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może sprawdzić jak faktycznie pracuje to 3D przy odtwarzaniu filmu BD czy mamy faktycznie pełne full hd po 1080p na jedno oko.

narysuj sobie obrazek o rozmiarze 1920x1080 z przeplatającymi się biało niebieskimi liniami i zobacz czy widzisz je przez okulary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no może bez takich eksperymentów . Bo nie mam takich zdolności manualnych aby to rysować ani takich okularów. A pytanie brzmi co wyświetli faktycznie ten telewizor korzystając z funkcji 3D i odtwarzając film a pełnym hd czyli 1080p.

Edytowane przez sterbid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz zdolności manualnych to narysowałem za ciebie :) Odpal ten obrazek na telewizorze, wybierz 3D lewa-prawa i powiedz co widzisz w okularach przez jedno oko.

Masz Full HD 3D jeśli widzisz linie: niebieska, czarna, biała, czarna, niebieska, czarna, biała itp.

NIE masz Full HD 3D jeśli widzisz linie: biała, czarna, biała, czarna LUB czarna, niebieska, czarna, niebieska

http://imageshack.com/a/img911/4735/j55M3g.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pięknie narysowane... (pewnie od linijki) ale tak serio to na pasywnym 3d wiadomo, że każdy zauważy tylko dwa kolory linii i nie trzeba tu być wielce mądrym wiedząc tylko jedną rzecz... na prosty rozum; pasywne 3d pokazuje w jednej linii poziomej obraz (z sygnału dosyłanego), w dolnej linii nie ma nic więc jest czarna. To wszystko na przemian obraz-czerń-obraz-czerń-obraz-czerń itd.. No ale nadal sam nie wiem... bo to tutaj jest zagadką i nie da się samemu domyślić czy przy rozdzielczości 4k w 3d zobaczymy - no właśnie... jaką rozdzielczość na oko :ph34r: ? (Zawsze byłem słaby w tego typu eksperymentach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy się widziałem jak działa 3D pasywne w telewizorach full hd i tam wyraźnie było widać na ekranie poziome linie wskazujące na spadek rozdzielczości. Ciekaw jestem czy w telewizorze tym z pasywnym 3D przy 4k też to zobaczę. I to mnie bardzo interesuje. Poszedłbym do sklepu i poprosił aby to pokazano ale mieszkam na technologicznym za[beeep]iu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pięknie narysowane... (pewnie od linijki) ale tak serio to na pasywnym 3d wiadomo, że każdy zauważy tylko dwa kolory linii i nie trzeba tu być wielce mądrym wiedząc tylko jedną rzecz...

Ale przy 4K te linie urosną do dwóch pikseli każda i nie jest jasne jak będzie.

Sony X9 w 55" na przykład nie pokazuje full hd, bo ma budżetowy polarazator i wyświetla biała, czarna, biała, czarna LUB czarna, niebieska, czarna, niebieska, czyli wycina po dwie sąsiadujące linie

Sony X9 w 65" pokazuje full hd, wyświetla niebieska, czarna, biała, czarna, niebieska, czarna, biała, więc wycina co drugą linie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy się widziałem jak działa 3D pasywne w telewizorach full hd i tam wyraźnie było widać na ekranie poziome linie wskazujące na spadek rozdzielczości. Ciekaw jestem czy w telewizorze tym z pasywnym 3D przy 4k też to zobaczę. I to mnie bardzo interesuje. Poszedłbym do sklepu i poprosił aby to pokazano ale mieszkam na technologicznym za[beeep]iu .

Da się poznać, że to pasyw. Ale mimo wszystko: widzisz Full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Pytanie do Gmeru :)

Prosiłbym o pomoc i opinie na temat tego modelu ponieważ trudno coś o nim znaleźć w sieci.

Jestem świadomy tego, że jest wiele innych/lepszych tv ale uparłem się na markę Sony i 4k(nie chcę zadnych samsungów ani lg) i chciałem kupić tv na najbliższe 4-5 lat (później w miarę rozwinięcia technologi oled jako 2 TV) więc cały czas zastanawiam się czy warto zainwestować w 4k czy może wziąść (zaoszczędzając trochę kasy) w829/(VA)wiem, że jest to jeden z lepszych modeli, albo w9(też IPS) bo mają teraz dobre ceny na te modele w Sony Center

Zastanawiam się mocno nad kupnem tego modelu- sonyx8505, ( 49/55 cali róznica jednak w cenie 49-5400 ,55-7500 ), trochę jednak szkoda mi kasy żeby dołożyć do wersji 55 cali, ale jest to do zrobienia jako maks budżet :(

1.Odległość od tv ok 1.8m

2.Tv będzie stał na szafce -oglądany będzie raczej na wprost nie pod kątami

3.Przeznaczenie - oglądanie głównie filmów blu ray - i czasem jakies kanały hd - i konsola podpięta obowiązkowo w przyszłości

4.do 3d i funkcji społecznościowych nie przywiązuję wagi

5.Pomieszczenie średnio nasłonecznione/naświetlone

Wiem,że model x8505 jest na IPSie, i pytanie czy jakość czerni jest w tym tv rzeczywiście aż tak niska i zauważalna czy to 4k jakoś podrasowywuję czerń i kontrast że te róznice nie są aż tak super widoczne - i tak noszę okulary więc jestem ślepy na takie super hiper szczegółowe różnice w detalach :P

Pozdro i liczę,że dzięki waszym odpowiedzią uda mi się rozwiązać problem z wyborem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, też liczę na opinię...model 65 cali jest w Krakowie za ..poniżej 11k..może coś o TV tylko powyżej 65 cali, /niezły post steriba z 10 VIII, zgadzam się z nim całkowicie..przydało by się coś od 65 ..w cenach do 12.000. może samsung 75 z 6400 / też za 10.999/ a może czekać bo za pół +/- roku..ale jak się ma ponad 70 wiosenek :( to mało tego czasu zostało ..wrr kurcze :(..jakiś ranking tv powyżej 65..opierający sie na aktualnych dostępnych modelach , i bez ukrytych podtekstów..:(

Pzdr w 2015 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj kupiłm 55x8505 :) Długo się zastanawiałem i w końcu kupiłem. Generalnie telewizor jak w opisach:) Czyli bardzo fajny. Co mnie uderzyło to że przy ustawieniu obrazu na "płynny" dzwięk jest szybciej niż obraz :( i to tak z 500ms. Dzwięk mam podłączony z dekodera nc+ i kompa do zewnętrznego audio. W praktyce taka konfiguracja wyklucza uzycie opcji "płynny". Nie wiem jak z innym upłynniaczami bo nie zdążyłem sprawdzić. Zastanawiam się czy można puścić audio ze żeódła na TV i z TV dopiero na zestaw audio:) Czy wtedy zsynchronizuje się dzwięk?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...