Skocz do zawartości
XMEN2014

Lan albo wlan

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry Wieczor!
niewiem czy dobrze trafilem ale mam nadzieje ze mi pomozecie,
w jaki sposub strimowac filmy hd do tv kablem lan 100Mbit/s albo przez wlan 5ghz?
i jaki media serwer polecacie ,bo mialem na oku wd mybooklive ale on nie odpala mkv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nikt mi nie pomoze :( zastanawialem sie tylko co jest lepsze lan albo wlan 5ghz do strimowania hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... Kabel to zawsze kabel chociaż zalezy tez jak ciezkie filmy, jak siec zbudowana itd. Z wifi zawsze cos moze nie grac. No i jak wyzej kolega napisal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieć 1Gb/s i wszystko będzie latać. Nawet oparta na tańszych komponentach.

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakośc odpowiedzi zalezy od jakości zadanego pytania.

Moim zdaniem w pytaniu pomieszałeś pojęcia.

Kable sieci LAN ... jasne.

Natomiast dla mnie sieć WLAN 5Ghz to bezprzewodowa sieć publiczna z usługami jakiegoś ISP.

A zapewne chodziło ci w wewnetrzną sieć Wi-Fi rozprowadzaną z routera lub access pointa na czestotliwości 5GHz zamiast 2,4GHz. Mam rację?

Koledzy Ci odpowiedzieli, do prawidłowego i bezproblemowego rozprowadzania materiałów audio/video w ramach sieci LAN wyłacznie siec oparta o kabel.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapewne chodziło ci w wewnetrzną sieć Wi-Fi rozprowadzaną z routera lub access pointa na czestotliwości 5GHz zamiast 2,4GHz. Mam rację?

Tak masz racje napisalem tak bo jestem troche zielony w tych sprawach,ale dzieki za wasze odpowiedzi.

mam jeszcze pytanie czy warto inwestowac w server Buffalo linkstation,wd mybooklive itd,

albo podlaczyc do pc jakis dysk twardy?

na razie mam kilka filmow na pc i uzywam do strimowania twonky serwer wszystko smiga,wiec zastanawiam sie czy inwestowac w serwer typu Buffalo itd

albo lepiej podlaczyc dysk do pc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uppps ... przepraszam, ja też walnąłem baboloa, każdy widzi to co chce widzieć.

Miałem na mysli WAN a nie WLAN :).

Jesli chcesz inwestować w serwery to polecam raczej sprawdzone rozwiązania czyli Synology lub QNAP, ze wskazaniem na pierwsze.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam Synology i każdy materiał idzie po NFS do każdego urządzenia w domu bez najmniejszych problemów. Oczywiście kabelek 5e i karty gigabit.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. mi chodzi o cos prostego ja chce tylko ogladac filmy na moim tv i chodzi mi o dlna no i wlasnie sie zastanawialem nad wd mybooklive ale tam podobno jest stary Twonky serwer i nie chodza mkv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej bym sobie darował takie zabawy (szkoda kasy za którą kupiłbyś sobie masę filmów w sklepie) i pozostał póki co przy dysku jak masz. Ja np. kupiłem sobie kiedyś taką kieszeń zewnętrzną na dyski 3,5 i 2,5 i po prostu jak jakiś film chcę obejrzeć to wkładam dysk. Taka alla hotswap czyli dysk wkładany od góry jak kartridż do konsoli ;) Chociaż już nie pamiętam kiedy z tego korzystałem... chyba ze 2 lata temu bo fajne filmy mam na płycie a tamtych w życiu już pewnie nie odpalę ;p Chomikowanie mam już za sobą. Jak coś chcę to idę do sklepu albo ściągam pudełko z półki. Ale to ostatnio też nie za często...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej bym sobie darował takie zabawy (szkoda kasy za którą kupiłbyś sobie masę filmów w sklepie) i pozostał póki co przy dysku jak masz. Ja np. kupiłem sobie kiedyś taką kieszeń zewnętrzną na dyski 3,5 i 2,5 i po prostu jak jakiś film chcę obejrzeć to wkładam dysk. Taka alla hotswap czyli dysk wkładany od góry jak kartridż do konsoli ;) Chociaż już nie pamiętam kiedy z tego korzystałem... chyba ze 2 lata temu bo fajne filmy mam na płycie a tamtych w życiu już pewnie nie odpalę ;p Chomikowanie mam już za sobą. Jak coś chcę to idę do sklepu albo ściągam pudełko z półki. Ale to ostatnio też nie za często...

Wiesz co masz racje,mialem kiedys bluray i sprzedalem a teraz zaluje na szczescie mialem tylko kilka filmow,chcialem serwer i filmy z netu ale mecze sie juz tak z 3 tygodnie ,juz niemam nerwow do ripow z netu niekture graja a niekture skakaja zrywaja itd,szok i brak czasu na takie zabawy jak wracam z roboty to mi sie juz niechce nic sciagac a co dopiero ogladac,chyba wruce do BD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...