Skocz do zawartości
toja00

TV do salonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jeszcze niedawno zastanawiałem się nad zakupem TV do sypialni. Teraz jednak zmieniłem zdaniem. Do sypialni pójdzie poczciwy 40` Z5500, a ja poszukam czegoś do salonu. Wielkość w przedziale 50 - 55 - 60 cali. Jednak preferowana 55 cali. Co dalej?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 36m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5 - 4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? i na wprost i bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? cała południowa ściana przeszklona, 3 metry na bok od tv, są rolety, ale częściowo przepuszczają światło
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony z5500

Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry obraz!!!
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: HD i SD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? tuner CP i C+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6 - 9
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? film, sport, dokument, informacje
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, 2, 3 razy w tygodniu po 3 godziny
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 40% dzień, 60% wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaby obraz
19. Preferencje co do marki ? nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie zależy mi
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 6 tysięcy, ale wolałbym taniej

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie wiem

Dodam, że tv MUSI mieć obrotową podstawę. Nie będę wchodził w szczegóły, ale jest to warunek konieczny. Lubię bardzo ostry obraz, taki jaki daje moja Z5500. Nie chciałbym kupić niczego gorszego od niej. Albo obraz na takim samym poziomie, albo lepszy. Nic w tv nie może buczeć, szumieć. To mnie wkurza. Z5500 pracuje idealnie cicho. Absolutnie nie zależy mi na gadżetach w tv. Tylko obraz się liczy! Ponieważ będę też oglądał sport w jakości sd musi sobie z tym dawać radę. W pracy mam Panasa G30 42 cale - tutaj ze sportem w sd jest dramat!

Wieczorem/w nocy nie oglądam przy zgaszonych światłach, nie jestem kinomaniakiem. Palą się 1/2 matowe żarówki, mogą się odbijać na ekranie. W dzień promienie słoneczne sporadycznie padają na ekran. Można zasłonić rolety, ale tylko na tych szybach, przez które wpadają promienie słoneczne. Nie zamierzam zaciemniać pokoju dla oglądania tv. Teraz moja zetka radzi sobie z tym b. dobrze - o ile promienie nie padają bezpośrednio na ekran. Oprócz dekoderów C+ i CP będzie podłączona konsola PS3.

Gdyby nie jej rozmiar - 40 cali, nie myślałbym nad nowym tv. Nie zmieniam często tv, ten nowy miałby służyć z 10 lat ( o ile tyle wytrzyma) A może nie kupować, tylko czekać na osławione oled-y w cenie 4 - 6 tysięcy? Tylko ile lat?

Proszę o radę i pomoc w wyborze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmiar 65".

Jak warunkiem koniecznym jest obrotowa podstawa to masz problem.

A może wieszak, który umożliwia częściowy obrót?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bardzo przepraszam, że wyskoczyło aż tyle moich tematów. Gdzieś się pogubiłem z dodawaniem. Proszę Admina o usunięcie dwóch z trzech takich samych moim tematów. Dzięki.

Edytowane przez toja00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieszak obrotowy do dodatkowy duży koszt, kilkaset złotych. Na takim wisi w pracy Panas. Nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrotowa podstawa to duży problem. Nawet nie pamiętam czy model, który Ci właśnie polecę takową posiada ale coś mi się wydaje, że nie. W ogóle nie jest to ostatnio standard. A polecam Ci Sony W905 skoro miałeś już do czynienia z tą marką. To jeden z najlepszych LCD na rynku. Test znajdziesz tutaj: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/wielkie-por-wnania/mega-test-samsung-46f8000-kontra-sony-kdl-46w905-r206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ostatnio przesiadłem się z Soniaka na 55ST60 przestrzegę Cię tylko, że taka przesiadka niestety nie jest bezbolesna... Soniak jest idealnie płynny i w ruchu sprawuje się w zasadzie perfekcyjnie, natomiast Panasonic pod tym względem jest daleko w tyle i szczerze mówiąc mocno zastanawiają mnie te niezwykle entuzjastyczne recenzje tego modelu, bo problem w moim wypadku jest na progu akceptowalności. Do tego dochodzi jeszcze 50hz bug podczas telewizji... Musisz sam zobaczyć i ocenić czy Ci to przeszkadza czy nie. Nie ulega jednak wątpliwości, że po ciemku widać różnicę na korzyść plazmy, no i nie ma vertical bandingu, co przy transmisjach z meczów piłki nożnej ma znaczenie przy takiej wielkości. Ja jednak chyba poszedłbym w stronę W9. Tyle że decyzję musisz podejmować raczej szybko, bo zdaje się, że 55W9 zaraz zniknie z półek, a 55ST60 już jest towarem mocno deficytowym...

Jeszcze co do obrotowej podstawy, to zdaje się, że w tej wielkości chyba nic nie znajdziesz, a sport w SD przy 55'' będzie wyglądał kiepsko na każdym tv i nic na to nie poradzisz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Właśnie myślałem o tym tv, ale dałeś dużo do myślenia. Kopanej raczej nie oglądam, ale ręczną i siatkę tak, więc problem może być poważny. Dodatkowo sportowe Polsaty mam SD. Moja zetka jeszcze daje radę, ale plazma w pracy już absolutnie nie. No cóż, pozostaję w kropce. Wciąż jednak liczę na jakąś podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wieszakiem to najpierw sprawdź czy masz odpowiednią ścianę. A z tą podstawką to nie możesz w razie czego przesunąć TV z podstawką? Nie oglądałeś jeszcze

LG 55LA740S, a TV jest bardzo dobry, ma 800MCI i upscaler, nie będzie problemu z materiałem SD. Przy 800 masz ostry obraz nawet w scenach dynamicznych, przy takiej wielkości TV to ważne. Linia LA ma też dobre inputlagi, także do konsoli TV będzie użyteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 wejścia hdmi, o jedno za mało. Ale z przesuwaniem bez obrotowej podstawy chyba nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooopsss! widzę, że inni testerzy podają 4 wejścia hdmi. zwracam honor. troche o nim poczytałem. nie chce płacic za smart tv. chcę płacić za obraz telewizyjny i z ps3. nic więcej mnie nie interesuje. a może nie ma, póki co, lepszego wyśwetlacza od Z5500? może się wstrzymać z zakupem? tylko jak długo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...