Skocz do zawartości
Marcin.

TV do posiadanego kina domowego 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich forumowiczów mam nadzieje, ze pomożecie mi wybrać najlepszy tv, który w tej cenie bedzie dobrym wyborem i będzie pasował do mojego kina, które posiadam Samsung HT-D5550/EN - kino nie było moim wyborem lecz wygraną i nie mam pojęcia czy jest faktycznie dobre. Pozdrawiam

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor - 15m /// tv na scianie 4m.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 // przy imprezach ok 20.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne - w przypadku imprez tak
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć - raczej stać
6. Jak słońce świeci w pokoju - z prawego boku lecz są rolety wiec chyba to nie problem.
7. Jaki masz obecnie telewizor - stary..bardzo
8. Co chcemy aby telewizor posiadał - sam, nie wiem chyba wszystko co sie uda upchnąć w tej cenie.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) - puki co zwykła kablowka, lecz za jakiś czas jakies hd z polsatu bądz innej sieci.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora - laptop, Samsung HT-D5550/EN kino domowe.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor - 5 12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - nie znam sie.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej - sport, seriale, filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora - tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie - tak, 30%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień - 40dzień 60 noc.
17. Preferencje co do wielkości - jak najwiekszy ;D
18. Co Cię denerwuje w telewizorach - w moim starym, wszystko.
19. Preferencje co do marki - NIE
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne nie mam pojęcia.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup - 2500zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu - postaram się sam to ogarnąć,

wyłoniłem trzech faworytów lecz biorąc pod uwagę fakt, że sie nie znam to pewnie są błedni faworyci ;D
1. Panasonic 42ET60
2. Philips 46PFL 4508
3. Philips 47PFL 5008
nie będe ukrywał, że czym większy tym lepszy i zasadnicze pytanie czy takie marki jak LG, Samsung, Sharp, sony, mają lepsze modele w granicy 2500zł od tych wymienionych bo sam już nie wiem, w której marce szukać modelu, nie ukrywam, ze ambilight z philipsa jest dosyć ciekawe ale nie chce sie kierować tylko światełkami z tyłu tv. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Philipsa 47". Duży może więcej. Chociaż jest to podstawowy model. Ale w tej cenie nie można spodziewać się wiele. Na forum jak widzę pojawiło się sporo testów tanich ekranów. Widzę, że każdy ma jakiś problem. Musisz podjąć decyzję na czym tak naprawdę Ci zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, teraz zauważyłem, ze ten 47' philipsa przekracza mój budżet ;/ i jest dylemat brac mniejszy 42 z ambi czy postawić na 42 panasonica, ktory chyba jest najlpszy w tej cenie i 42'. Chyba, ze proponujecie całkiem inny model innego producenta z poza tych moich 3, ktore wymieniłem ? chodź nie ukrywam wolałbym jak najwiekszy ;) Pozdrawiam!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak drodzy forumowicze pomożecie w wyborze ? chciałbym do srody kupić już jakiś tv. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to nie ma co porywać się na 4k. Ambilight jest ciekawy, ale czy będzie Ci wygodnie z tym oglądać? Dzięki kasie, którą dołożyłeś, możesz spokojnie rozważać Philips 47PFL5008 i LG 47LA660S. Telewizory mają sporo dodatkowych funkcji i co najważniejsze bardzo ostry obraz, masz takie funkcje jak Pixel Plus HD, Triple XD Engine albo Resolution Upscaler. Obraz SD też będzie dobrze wyglądał na natywnej matrycy FHD, trzeba zwracać uwagę na takie rzeczy. Czasami leci coś w tv w słabszej jakości i jak telewizor nie potrafi sobie z tym poradzić to mamy rozmazanego gniota na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek dzięki wielkie za odp. w końcu znów jakies zainteresowanie moim tematem, mam też pytanko, dziwi mnie dlaczego te 2 tv są głownie polecane (codzi mi o przedziałcenowy do 3tys) a nie takie marki jak sharp, sony, panas, chodzi o to, że w tej cenie te 2 są najlepsze i nie znajdę nic lepszego ? ostatnio wyczytałem sporo negatywnych opini na temat tego Philipsa ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej, wolałbym coś wiekszego a ten panas powyżej 42 już znacznie przekracza 3000zł ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak weźmiesz coś innego niż ta plazma i większego, to w tych pieniądzach drastycznie schodzisz z jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej a co powiesz na temat tych dwóch modeli, o których pisze Jacek tym philipsie i LG w porownaniu do tego Panasa ? Chciałbym zapytać jeszcze co myślicie o modelach sharp-lc-50le750 i Toshiba 50L7335DG ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG jest w porządku. W Philipsie będzie wkurzało Cię działanie upłynniacza obrazu (artefakty i nadpłynność lub brak poprawy - smużenie). Oprócz tych dwóch rozważyłbym Samsunga F6400 w 46". Będzie miał lepszą czerń od LG, aczkolwiek kosztem kątów widzenia. Sharp to padło kompletne szczególnie jeśli jest to model produkowany przez Vestel'a, a z tego co pamiętam to serie poniżej LE857 wszystkie takie są. Toshiba OK, ale to na prawdę niski model. W zamian za kilka cali poświęcasz dużo (upłynniacz, odwzorowanie barw, kontrast). Już lepiej zostań przy 46", jeśli do 42" nie chcesz koniecznie schodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze, że faktycznie wolałbym coś najwiekszęgo rozumiem, że te 46 będzie takim kompromisem pomiędzy dobrą jakościa 42' a wielkością 50'+ chciałbym zaznaczyć, że te 3000tyś zł mógłbym na siłę powiększyć o 200zl ale to juz byłby max i nie wiem czy te 200zl dało by cokolwiek w sensie tych modeli wielkość/jakość czy zmieniło by całkowicie, że tak to nazwię kandydatów ? więc mam rozumieć, że trójka na podium to LG, philips, i samsung, o którym wspomniałeś? czy tak jak pisałem te 200zl zrobi już jakiesz szarady ? (szkoda, że nie potrafie nigdzie dostać PEAQ 55' bo byłem na niego zdecydowany ;D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dokładać to do plazmy TX-P50ST60E. Dopiero ona da przepaść jakościową. Jeśli nie to Samsung F6400, lub LG. Philipsa bym sobie odpuścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opcja lecz niestety przekracza budżet ;/ więc chyba będe musiał wybrać coś pomiędzy F6400(UE46F6800 chyba również lepszy model za 3200zł)

lub LG 47LA660S bądź LG 47LA690S(model chyba wyższy ? a niewiele droższy) jak myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizory LG 47LA660S i LG 47LA690S są prawie takie same, z tą różnicą, że 660 ma subwoofer. W serii LA660 możesz też znaleźć 50 calówkę, wspominałeś o większych modelach, może Ci podpasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to, że lepiej brać ten NIBY model niższy LG 660, w takim razie klaruje sie sytuacja na owego LG vs samsunga tylko teraz, który F6400 bądź 6800 ? bo według waszych rad tego philipsa z ambi lepiej sobie odpuścić ? i kolejne standardowe pytanko w cenie 3000zł////200zł+/- nic lepszego już nie znajde ? z kazej z wymienionych i nie wymienionych marek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin. Chcesz wydać 3000zł +/- 200zł. Może rozważ dołożenie 400zł do P50St60 Panasa. W Best Media jest za 3600zł z przesyłką. Obraż z plazmy jest super. Afilmy ogląda się miodzio. Sam mam ten model. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że super ale mam również zamiar grać w gry i boje się, ze później powypalają i sie różne loga przy pauzie itd. a dołożyc nie ma szans bo zbieram również na nowy motocykl co jest priorytetem a jak wiadomo tam również kazda stówka sie liczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo problem się rozwiążę, bo nie będziesz mógł już nigdzie dostać plazmy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazma raczej odpada bo wołałbym coś wiekszego niż 42' a owa plazma tylko większa znacznie przekracza 3tys. więc pozostanę chyba na UE46F6800 samsunga ? co Ty na To Macieju ?czy może poczekać na jakieś nowości rynkowe ? co do plazmy odpycha mnie fakt, ze chciałbym sporo na konsoli pograc więc chyba troszkę by sie to "gryzło" ze względu na wszelakie opinie wypalanych [beeep]ereli ;D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym jeszcze Sony W8 nowy, ale w 42" jest, z tego co pamiętam, na matrycy IPS, więc jak dla Ciebie odpada. Weź Samsunga.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli LA660s LG se równiez odpuszcze jak i philipsa i pozostane przy tym samsungu i to bedzie mam nadzieje, dobry wybór w tej kategori cenowej ? ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam decyzja zapadła! biorę samsunga UE46F6800 i teraz pytania (kupić mam zamiar w eurortvagd) na co powinienem zwrócić uwagę ? czytałem o różnych matrycach tych os samsunga jak i innych..lecz mam zamiar zażądać aby ten tv przyszedł na sklep Fabrycznie zapakowany aby uniknąć modelu powystawowego bądź oddanego przez jakiegos poprzedniego klienta - czy to dobry pomysł ? minusem pewnie bedzie to, ze predzej nie bede mial jak sprawdzić matrycy. i jak to robić w tym modelu czytałem jakiś temat o tym ale o starszych modelach i starszych, że tak to nazwie kodach i o tym jak je czytać. Pomoże ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...