Skocz do zawartości
darekrocznik71

Dune HD Max a serwer plików NAS

Rekomendowane odpowiedzi

Warto było ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym typie połączenia dysków jesli nastąpi nawet drobne uszkodzenie jednego z nich to stracisz dane z obu.

A tak sie moze stac chocby z powodu chwilowego braku np. zasilania lub zawisnieciu urzadzenia podczas pracy klirnta Torrenta lub wielu innych powodów .

Masz tego świadomość ?

Najważniejsze dane zdjecia, filmy z kamery, dokumenty osobiste i inne ktore są w 1 kopii czyli nie do odtworzenia , radze Ci kopiować dodatkowo na inny dysk w osobnej kieszeni.

Edytowane przez ernestwp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest, włożyłem 1 dysk do NAS sformatowałem jako JOBD, wyjąłem go włożyłem 2 format to samo, teraz mam 2 po 2 TB, nadałem uprawienia i po ftp, http, widzi jako 2 dyski po 2 TB- i o to chodziło - czyli Zyxel nie jest taki zły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jest metoda na osiągnięcie 4-go trybu : dwóch niezależnych dyskow w Zyxelu.

Jeśli tak, to zapisz rozne pliki na jednym i na drugim gdy oba dyski sa w nim wlaczone.

Następnie wyjmij

dysk z pierwszej kieszeni i sprawdz czy na drugim sa widoczne jego wlasne pliki.

Jeśli tak, to druga próba, dodaj na nim kolejne pliki, katalogi.

Następnie wylacz urządzenie, włoż poprzedni dysk i po włączeniu sprawdz czy oba działają poprawnie.

Jeśli się powiedzie to powinno być dobrze.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym skopiować dysk uprzednio formatowany w Dune jak to najlepiej zrobić jak go włożę do obudowy i podłaczę do USB z przodu, jak zachowa się NAS, gdy zabraknie miejsca na jednym dysku, przerzuci na drugi w środku NAS ? Chciałem przerzucic z poziomu Dune poprzez Smb i nie idzie, po sieci z komputera poprzez ftp też idzie słabo, włozenie dysku do Dune i przerzucenie na NAS, trwa ok 3 dni. Jeszcze jedno, czy ktos testował nowego Dune Explorera jak współpracuje z NAS, szczególnie sprawa okładek i opisów filmów ?

Edytowane przez darekrocznik71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz :jak zachowa się NAS, gdy zabraknie miejsca na jednym dysku, .

Czy to oznacza ze widzisz jednak jeden dysk 4Tb czy 2 x 2 TB ?

Bo wczesniej pisales o dwoch osobnych dyskach. Jesli tak pozostalo to nic sie automatycznie nie przeniesie na drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu doszedłem, dysk, który chcę przerzucić wkładam do obudowy USB, podłączam z przodu do USB, otwieram przeglądarkę wchodzę w pliki Zyxela i przerzucam poprzez przeglądarkę na zasadzie -przeniesienia i idzie bardzo szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując Zyxel jest dobrym urządzeniem za tak małe pieniądze w porównaniu do bardziej markowych NAS, obsługa banalnie prosta, pliki przenoszą się bardzo szybko, filmy po podłączeniu odpowiednich urządzeń idą bez zacięć-sprawdzałem 3 D, filmy Full HD, poprzez ftp i http łączność też działa dobrze. Jedynym mankamentem jest dla mnie, brak możliwość wyszukiwania folderu tylko np wideo - w przypadkach filmów, we wcześniejszych softach była możliwość - wideo lub folder - nie wiem czemu to zabrali, mam też mały problem z pozycjami, które przerzuciłem z dysku sformatowanego w Dune poprzez obudowę USB, nie można po przerzuceniu, tych pozycji usunąć ani nic dodać do folderu z takim filmem (okładki z Dune Explorer) - w razie czego jak chcę usunąć, muszę na dysku w NAS utworzyć udział, następnie pozycję do usunięcia przerzucić na ten udział i potem usunąć cały udział ale to raczej wina formatu Dune, ponieważ nawet jak przerzucam z dysku z Dune na NAS to nie ma możliwości wycięcia pozycji tylko skopiowanie - cały czas odmowa dostępu a udział na dysk podłączony pod USB mam pełny jako admin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USB 2.0 i "idzie szybko" to oksymoron - 1GB/min. = 15h dla dysku 1TB .... śmiech na sali. :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poknociles uprawnienia. Istotne jest z jakimi uprawnieniami laczy sie DUNE ORAC PC do dysku sieciowego w trybie SAMBA. Tez jako admin ?

Pewnie czasem cos robisz po ftp a czasem po samba z roznymi uprawnieniami.

Sprawdz to spokojnie to musi dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz :

1. eksplorer administracyjny NAS daje Ci mozliwosc dowolnego zarzadzania katalogami. Kasujesz, zmieniasz itp. Ok.

2. eksplorer systemu operacyjnego na PC na ktorym masz eksplorera DUNE tez ?

3. Czy pkt 2 robisz po ftp czy smb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie , polacz Twojego PC po samba. Musi być zamapowany dysk zdalny w ten sposob aby Dune explorer normalnie dzialal. No i lepiej aby w tym samym czasie nie bylo dwoch polaczen do NAS tego samego usera jeden po ftp a drugi po smb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalam program, wskazuję sieć, następnie dysk w NAS, potem katalog z filmami, następnie katalog z filmem i tak zaznaczam do wyszukiwania, inaczej nie mogę się połączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazujesz w otoczeniu sieciowym udzial sieciowy NAS ( nazwa Twojego dysku sieciowego) ? Wiec robisz to po samba. Czy w takim razie

Windows Explorer tez tak widzi ten udzial i wchodziesz do niego z prawami administratora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...