Skocz do zawartości
darekrocznik71

Dune HD Max a serwer plików NAS

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie aby przyspieszyć szukanie ulubionych pozycji na dysku, który akurat nie jest włożony do kieszeni myślałem o zakupie w miarę przystępnej cenie urządzenia sieciowego tj. Netgear ReadyNAS 104 (DISKLESS), czy ktoś testował te urządzenie pod względem funkcjonalności oraz współpracy z Dune, czy Dune po podpięciu tego urządzenia do sieci widzi go od razu, czy też jest potrzebna skopmlikowana konfiguracja? Jak odtwarzane są filmy HD, 3D poprzez sieć z takiego urządzenia, nie ma zacięć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kązdy NAS musi być widoczny do tego służy, tak jak konfiguracja, odnośnie konfiguracji to są urządzenia dość proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znalazłem w dobrej cenie ( 260 zł ) NAS

D-Link DNS-320 ktoś testował te urzadzenie, jak to chodzi w sieci domowej i jak współpracuje z Dune - filmy Full Hd, 3 D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie pomiarów ze strony benchmark i porównania DLINK 320 z qnap Ts210 widac wyraznie że DLINK ma w teście

HD Video Playback and HD Record osiągi rzedu 23-33 MB/sek.

To troche za mało. Konkurencyjny TS210 ma osiagi rzedu 45-75 MB/sek a w trybie backup pliku nawet ponad 200 MB/sek

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/qnap-ts-210-czy-d-link-dns-320-wybieramy-nas-3591/strona/13257.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraznie lepszy wybór bo :

35 - 51 MB/sek odczyt blokow 200-700 MB po smtp

26 - 31 MB/sek zapis blokow 200-700 MB via ftp

ale Uwaga : dyski max 2TB system XFS oraz tylko USB 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że dyski formatowałem na odtwarzaczu sieciowym, pozycje, które wrzuciłem na dysk, kiedy był w kieszeni w Dune będą widoczne w NAS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli włozysz 1 dysk i bedzie on w trybie singledisk to BYC MOZE ruszy bez nadpisywania. Ale jesli to ma byc RAID 1 - czyli z udzialem dwóch dysków w trybie lustrzanym to na 90 % musi byc procedura inicjajcji RAID na OBU dyskach a to zniszczy dane.

Przy RAID 0 czywiscie też dyski beda na nowo inicjowane w urządzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czyli lipa, pliki mam przerzucane na dysk w Dune, nie bedę tracił danych, które wcześniej przerzucałem na Dune w kieszeni, troszkę bez sensu, chciałem NAS, aby bez problemu znalezć pliki bez wkładania i wyjmowania dysków z kieszeni Dune, które wcześniej tam wrzuciłem.

Edytowane przez darekrocznik71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście najprostrze ale zaletą NAS jest prosta centralna widocznosć dysków dla innych urządzeń.

Z drugiej strony drozsze NAS dają mozliwośc właczenia dysków w trybie pojedynczych dysków np. równiez w NTFS ale

nie wiem czy jesli masz w tych dyskach EXT3 to ten ZYXEL to "łyknie" bez utraty danych ?

Gdyby tak było miałabyś widoczne w sieci dwa osobne dyski x 2 TB . A do tego 'wodotryski' - serwer ftp, torrent itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partycje mam w ext 3, po włożeniu dysku do NAS urządzenie to formatuje partycje pod siebie, dlatego wiąże się to z utrata danych, może ktoś mi polecistacje dokującą, która będzie widzieć dyski w ext3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba USB NAS służy do innych celów, jedynym wyjściem jest dla mnie, takie rozwiazanie, mam jeden pusty dysk, musiałbym go sformatować w NAS i poprzerzucac pozycje z Dune na NAS i tak po kolei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podepniesz do NASa usb to będzie działać, większość NASów ma możliwość odczytu plików.

W specyfikacji NASa masz podane info.

Jeśli wkładasz dysk do NASa do środka to go formatujesz na taki format w jakim pracuje i jest to oczywiste, instrukcja o tym mówi.

NASy np dzielną partycję na dwie, jedna systemowa a druga na pliki, w Instrukcji masz podane jaki to format będzie plików, często są to EXT3 i pochodne, bardzo rzadko NTFS, zęwnetrzny dysk już nie musi być w tym formacie i NAS nie ingeruje w strukturę.

To wszystko masz w instrukcji bądź na stronie producenta może tam przeczytaj i będziesz wiedział, bo strasznie w tym temacie zrobił się bałagan i zle jest rozumiane słowo pisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup NAS, który obsługuje dyski 4TB - kup takie dyski, przerzuć dane, a stare dyski sprzedaj. :) Uffff .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz, jesli masz zapelniony dysk 2 TB formatowany pod Dune oraz nowy czysty 2TB to po zakupie NAS, wloz w niego nowy dysk w trybie SingleDisk, sformatuj a nastepnie skopiuj zawartosc z Dune do NAS. Gdy to sie uda wloz ten dysk z Dune do NAS tez w w trybie SingleDisk i go sformatuj. Bedziesz mial 2 osobne dyski dostepne sieciowo , jako dwa osobne udzialy, zamapowane napedy ale nie zabezpieczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi nie chodzi o podpinanie do NASA USB tylko głównie chodzi o włożeniu do NASA dysku, który byl formatowany w DUNE

No dalej nie rozumiesz, nie wkładasz dysk z Dune do NAS, bo NAS Ci zrobi format ile do można wałkować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAS zamówiony, panowie jeszcze jedno pytanie, jakby Zyxel się sprawdził i podpiąłbym jeszcze jeden NAS do switcha podłaczonego do routera, czy 2 urządzenia NAS wpięte do sieci będą działać bez problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...